Debata społeczna o geografii
Szanowni Państwo!
Myślę, że już najwyższy czas porozmawiać publicznie o geografii Republiki Bialeńskiej. W tym miejscu chciałbym podziękować Ministrowi Obrony Narodowej szlachcicowi Krzysztofowi Razorblade za przygotowanie mapy zawierającej wszystkie obecne punkty.
Link do dyskusji zainicjowanej przez służbę kartograficzno-topograficzną: <!-- l viewtopic.php?f=24&t=211<!-- l
Link do obecnej mapy Republiki Bialeńskiej: <!-- l download/file.php?id=12<!-- l (nie zawiera Nowego Ab'Dorst, które widoczne jest na mapie wojskowej: <!-- l download/file.php?id=30<!-- l )

Mapa jest przygotowana świetnie, naprawdę wielkie brawa dla pana szlachcica Ministra. Ale teraz musimy jeszcze bardziej zagospodarować nasz kraj liczący 44 mln ludności.

Uważam, że w pierwszej kolejności powinniśmy coś zrobić z północno-wschodnim wybrzeżem. Może, na wzór realny, zbudujemy tam jakiś Zamek Prezydenta Republiki Bialeńskiej, jak w Wiśle? ^^
Zachęcam też wszystkich uprawnionych do składania wniosków o nadania ziemskie. To też dobry sposób na zagospodarowanie terenu. Wink
N.N
Odpowiedz
Cytat:Uważam, że w pierwszej kolejności powinniśmy coś zrobić z północno-wschodnim wybrzeżem.
W kwadracie C06 zgodnie ze wcześniejszymi uzgodnieniami planuję stworzyć kilka obiektów wojskowych, będę tam musiał zlokalizować też jakieś miasto, lub lepiej dwa mniejsze - bo w końcu ci wojskowi gdzieś muszą mieszkać, mają rodziny itd. W ślad za tym powstanie jakiś rynek zbytu, zapotrzebowanie na pracę itd.

Cytat:Może, na wzór realny, zbudujemy tam jakiś Zamek Prezydenta Republiki Bialeńskiej, jak w Wiśle? ^^
W sumie zamek prezydenta (letnia rezydencja) by nawet pasował do tego co planuję - a i bezpiecznie by było... To może zagospodarowując teraz teren w tym kwadracie - mogę umieścić ten zamek na jeziorem? Proponuję zachodni brzeg jeziora, tam jest taki ładny "prawie półwysep"...
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
Projekt rozmieszczenia obiektów w kwadracie C06 - w tym Pałac Prezydenta RB

- drogi jeszcze nie mają opisów ale nie wiem gdzie prowadzą, trzeba będzie najpierw zagospodarować sąsiednie kwadraty.

- w kwadracie jest jeszcze miejsce na dalszy rozwój np. C06-d-IV, C06-c-IV, C06-b-IV, C06-a-III, a to jakieś 3500km2.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
Myślę, że- jako że wiadomo, że nie będziemy mieli kilkunastu/kilkudziesięciu osób na same stanowiska szefów miasta- można utworzyć jakieś jednostki samorządu terytorialnego. Ten Wolnograd i Bengazi to niech będą samorządy same w sobie, ale oprócz tego chyba można powoływać jakieś Rejony.

Sam kwadrat dobrze stworzony, podoba mi się lokacja mojego Zamku. ;-)
N.N
Odpowiedz
W sumie cała mapa to będą 53 arkusze (choć niektóre to tylko skrawek terenu nad morzem):

A05 A06
B04 B05 B06
C03 C04 C05 C06 C07 C08 C09 C10
D03 D04 D05 D06 D07 D08 D09 D10
E03 E04 E05 E06 E07 E08 E09
F03 F04 F05 F06 F07 F08 F09
G02 G03 G04 G05 G06 G07
H03 H04 H05 H06
I03 I04 I05 I06 I07
J05 J06 J07

Te zaznaczone na czerwono są już stworzone. Co nie oznacza ukończone - bo często jedno wynika z drugiego np. droga czy linia kolejowa, nanoszę na razie obiekty wojskowe i zwykle jakieś jedną, dwie miejscowości w ich okolicy. Trzeba będzie potem zrobić jakiś "konkurs" na ich nazwy.

Stworzyłem 3 lotniska cywilne (na razie):
- Wolnograd - NBWO
- Bengazi - NBBE
- N.Ab'Dorst - NBAD

Na razie dałem takie oznaczenia, bo nie wiem czy były jakieś ustalenia. W każdym razie oznaczenie lotniska to z zasady:
- pierwsze litera oznaczająca region np. Europa ma E, a ponieważ widziałem na dużej mapie jakiś kontynent o nazwie "NORDATA" to przyjąłem N (ale zawsze można zmienić);
- druga oznacza państwo - wstawiłem B jak Bialenia
- trzecia i czwarta to litery danego lotniska zwykle od nazwy miasta itd. czyli w przypadku Wolnogradu jest WO

Poprowadziłem na razie jedną linię kolejową - z Portu Północnego przez Bengazi, Wolnograd do portu w N.Ab'Dorst. Na razie drogi są zwyczajne, ale zawsze z czasem można pobudować jakąś autostradę... itd.

Generalnie czekam na propozycję co i gdzie powinno się znajdować w Bialenii? Jakieś ciekawe pomysły, potrzeby itd.

Przy okazji pytanko - gdzie mam umieszczać te mapy, żeby nie było bałaganu? Może otworzyć gdzieś jeden temat "Mapa Bialenii" i tam umieszczać arkusze?

Odpowiedz
Cytat:Przy okazji pytanko - gdzie mam umieszczać te mapy, żeby nie było bałaganu? Może otworzyć gdzieś jeden temat "Mapa Bialenii" i tam umieszczać arkusze?
Chyba tak byłoby najlepiej, żeby można było się w tym wszystkim połapać.
Również zachęcam do zgłaszania propozycji. Wieczorem coś powymyślam i napiszę swoje propozycje.
N.N
Odpowiedz
Zgłaszam "Rejestr państwowy" jako dział na akty prawne RB pod jakimś poddziałem.
(-) Baltazar Aleksander Dostojewski - Swarzewski
Odpowiedz
Cytat:Zgłaszam "Rejestr państwowy" jako dział na akty prawne RB pod jakimś poddziałem
Polecam zajrzeć do Biuletynu Ustaw.
N.N
Odpowiedz
W kwestii miejsca na różne dokumenty...

Może dodać podobny do biuletynu ustaw dział dotyczący różnych dokumentów i danych dotyczących funkcjonowania państwa. Gdzie będzie można umieszczać tematy dotyczące np. mapy Bialenii, wspomniany w innym temacie AIP Bialenia itd. Sprawy ogólnego funkcjonowania służb w kraju, które w sumie wykraczają poza zainteresowanie konkretnych pojedynczych ministerstw.

Już się nasunęły dwie takie kwestie czyli
- mapa RB
- AIP Bialenia

... a wraz z budową struktur państwa będzie tego więcej.

Odpowiedz
AIP Bialenia nadaje się do Biuletynu, natomiast mapy powinny się znajdować na Placu Zielonym. Nigdzie nie ma praktyki publikowania map w dziennikach ustaw.
N.N
Odpowiedz
Moim zdaniem powinniśmy mieć jeszcze jeden port, u ujścia tej drugiej dużej rzeki (zdaje się, proponowałem nazwę Czarna?) - najlepiej wraz z portem MW, bo to okolica Cieśniny. Propozycja nazwy: Apfelbaumstadt (wcześniej miałby być miejscowością prywatną Apfelbaumów - ale niejako "gałęzi południowej" rodu, odrębnej od tej z Jeziorna).
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Cytat:AIP Bialenia nadaje się do Biuletynu, natomiast mapy powinny się znajdować na Placu Zielonym. Nigdzie nie ma praktyki publikowania map w dziennikach ustaw.

OK - choć AIP nie jest aktem prawnym...

Potrzebuję trochę nazw miejscowości (miast, miasteczek):

B 05 - dwie mniejsze
D 04 - jedna mniejsza
F 04 - dwie mniejsze
F 05 - jedna większa
F 06 - jedna większa
H 05 - jedna większa, jedna mniejsza

Cytat:Moim zdaniem powinniśmy mieć jeszcze jeden port, u ujścia tej drugiej dużej rzeki (zdaje się, proponowałem nazwę Czarna?) - najlepiej wraz z portem MW, bo to okolica Cieśniny. Propozycja nazwy: Apfelbaumstadt (wcześniej miałby być miejscowością prywatną Apfelbaumów - ale niejako "gałęzi południowej" rodu, odrębnej od tej z Jeziorna).
Tak jest rzeka Czarna - w kwadracie G 06 zrobię drugi port MW (jeden jest w C06)... nie ma sprawy. Może być też obok cywilnego portu i wraz z miastem tym Apfelbaumstadt. Kwadraty sąsiednie mam zrobione (z grubsza) to następny zrobię ten G06 z proponowanym portem. To będzie 13 kwadrat (jeszcze zostało 40) - jak zaproponujecie nazwy miast to je szybko skończę i zacznę wrzucać po kolei.

Kolejny port (może być mniejszy) pewnie będzie w Nowej Autterze z racji położenia, ale tam jeszcze nie doszedłem.

Odpowiedz
Miejscowość w F05 proponuję nazwać Rosień - miejsce to ma swoje znaczenie w bialeńskiej historii (można o tym przeczytać w epopei) i trzeba je gdzieś ulokować.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Cytat:Miejscowość w F05 proponuję nazwać Rosień...
Zrealizowano.

Czekam na kolejne propozycje nazw oraz inne dotyczące geografii RB.

Odpowiedz
Cytat:B 05 - dwie mniejsze
Na skraju pustyni- Piaskowy Żar (niewielka miejscowość zamieszkana przez zacofanych Arabów)
Bliżej Numbres- Działkowo (miejscowość głównie turystyczna, stosunkowo młoda).
Cytat:D 04 - jedna mniejsza
Żółta Góra.
Cytat:F 04 - dwie mniejsze
Szimitsa (duża wieś bialeńska)
Zielony Krzyż (miejscowość zamieszkana przez sarmackich i teutońskich kombatantów Powstania Marcowego.
Cytat:F 05 - jedna większa
Królisko (dość duże miasto podwolnogradzkie, centrum konserwatyzmu, klimat dawnego Dolnogradu)
Cytat:F 06 - jedna większa
Kościelisko (dawna stolica bialeńskiego katolicyzmu; tutaj zbudowana została pierwsza w Bialenii katedra)
Cytat:H 05 - jedna większa, jedna mniejsza
Kaya (święty gaj, urodzajne ziemie zamieszkane przez tradycyjnych Bialeńczyków)- ta większa
Poganowo (mała wioska, aż do XV wieku pogańska- stąd nazwa)
N.N
Odpowiedz
Do nowego tematu "MAPY BIALENII" <!-- l viewtopic.php?f=2&t=273<!-- l - wstawiłem gotowe mapy RB na razie 13.

Następnie trzeba będzie się zająć "białymi planami:

1/ Jak na kraj wyspiarski to poza dużymi portami, trzeba by chyba pomyśleć o paru mniejszych, bo pewnie część ludności żyje z morza. Najlepiej w kwadratach gdzie jeszcze nic nie ma.

2/ Trzeba rozpatrzeć co z N.Autterą i z jej okolicami (8-9 kwadratów na południowym zachodzie).

3/ Praktycznie we wszystkich kwadratach (dotychczas nie ruszonych) będzie potrzebna przynajmniej jedna miejscowość, ale lepiej ze dwie.

Kolejno mam zamiar zająć się :

1. Okolicami N.Auttery (potrzebuję danych co tam jest i gdzie)
2. 5-cioma brakującymi kwadratami pomiędzy Wolnogradem, a Bengazi (jakieś informacje o Górach Orlich oraz miejscowości u ich podnóża będą potrzebne.

Potem po kolei reszta kraju...

Wszelkie uwagi i poprawki do istniejących map mile widziane.

Odpowiedz
Świetna robota z tymi mapami.
Cytat:2. 5-cioma brakującymi kwadratami pomiędzy Wolnogradem, a Bengazi (jakieś informacje o Górach Orlich oraz miejscowości u ich podnóża będą potrzebne.
Proponuję utworzyć jakiś kurort górski. Proponuję nazwę Świstunka, na cześć latającego tam ptaka.

Ponadto proponuję utworzyć port w F 09, w celu wzmocnienia obronności kraju (tam najbliżej nam do zagranicy) oraz rozwoju tego dotychczas nieopisanego terenu.
N.N
Odpowiedz
Tą miejscowość w B06 proponuję nazwać Rybaki i nadać jej tradycję w handlu rybami.

Trzeba by jakoś nazwać cieśninę na południowym wschodzie (o ile nie posiada nazwy ze starych czasów).

Gdzieś u źródeł Auterry u góry kwadratu E05 proponuję ulokować wieś o nazwie Popów, zamieszkałą wyłącznie przez mnichów-pustelników.

Do tego na południu kwadratu H05 proponuję utworzyć miasteczko utrzymujące się ze zbierania bursztynu, o nazwie Bern (od Bernstein - po niemiecku bursztyn).

Cytat:Proponuję utworzyć jakiś kurort górski. Proponuję nazwę Świstunka, na cześć latającego tam ptaka.
Proponuję ulokować ten kurort w okolicach Orlego Szczytu.

Cytat:Ponadto proponuję utworzyć port w F 09, w celu wzmocnienia obronności kraju (tam najbliżej nam do zagranicy) oraz rozwoju tego dotychczas nieopisanego terenu.
Proponuję nazwę Szkutno.

Ponadto, mam pytanie do "starej gwardii" - Pel Nander wspomina coś o mieście o nazwie Klume - gdzie ono się znajduje?
Odpowiedz
Cytat:Do tego na południu kwadratu H05 proponuję utworzyć miasteczko utrzymujące się ze zbierania bursztynu, o nazwie Bern (od Bernstein - po niemiecku bursztyn).
A może być w H06? Tam na razie nie ma żadnego miasta, przynajmniej będzie jak nazwać arkusz, a przy okazji miasteczko będzie nieco bliżej wybrzeża...

Cytat:
Cytat:Proponuję utworzyć jakiś kurort górski. Proponuję nazwę Świstunka, na cześć latającego tam ptaka.
Proponuję ulokować ten kurort w okolicach Orlego Szczytu.
OK może być kurort w górach, ale w takim razie przydałoby się jakieś miasto u podnóża gór... Jakieś propozycje? Może "Orlicz" (od nazwy gór)?

Cytat:
Cytat:Ponadto proponuję utworzyć port w F 09, w celu wzmocnienia obronności kraju (tam najbliżej nam do zagranicy) oraz rozwoju tego dotychczas nieopisanego terenu.
Proponuję nazwę Szkutno.
Port jak najbardziej, ale lokowanie portu wojennego blisko ewentualnego przeciwnika nie jest zbyt korzystne z militarnego punktu widzenia. Mamy na razie jeden port wojenny na północy (C06 Jeziorno) i to jest tylko port wojenny - tam będą stacjonowały największe jednostki (lotniskowca nie będę trzymał za blisko potencjalnego zagrożenia) oraz drugi w Apfelbaumstadt - zarówno handlowy, jak i wojenny (tutaj mniejsze lżejsze jednostki i siły desantowe). Trzecią bazę MW umieszczę w E03.

Ale to Szkutno jest OK - ale może zrobić tam duży port rybacki? A kolejny w okolicach N.Auterry i potem następny w ujściu Orlicy (D07). Tym sposobem będą trzy duże porty morskie, trzy wyspecjalizowane na rybołustwo oraz trzy wojenne.

A kolejny port morski chyba warto dać w okolicy ujścia Topolówki (BC04) - będzie pasował jako port obsługujący północ kraju. Jakieś propozycje co do nazwy?

Odpowiedz
Cytat:Jakieś propozycje? Może "Orlicz" (od nazwy gór)?
To jest dobra nazwa.
Cytat:A może być w H06? Tam na razie nie ma żadnego miasta, przynajmniej będzie jak nazwać arkusz, a przy okazji miasteczko będzie nieco bliżej wybrzeża...
Jak najbardziej, według mnie. Lepiej równomiernie zagospodarowywać teren.
Cytat:Port jak najbardziej, ale lokowanie portu wojennego blisko ewentualnego przeciwnika nie jest zbyt korzystne z militarnego punktu widzenia.
To można port rybacki, ale jednak baza wojskowa niedaleko niego musi się znajdować, gdyż ew. przeciwnik w czasie wielkiego konfliktu może być blisko.
N.N
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości