Sprawy serwera - domena, płatności, etc.
[justify]Jak wspominałem w interpelacji, mogę dysponować kontem. Jak rozumiem, potrzebujemy nowego hostingu i nowej domeny. Proszę więc też o opinię, czy opcja Active Biznes tu jest dobra/wystarczająca/cokolwiek. Podkreślam, że cała moja wiedza dot. webmasterki pochodzi od dzisiejszych prób wgrywania plików na hosting cba, także prosiłbym np. o pliki forumowe by sprawdzić, czy w ogóle umiem to zrobić.[/justify]
(–) Kristian Arped
Odpowiedz
Hosting jak najbardziej dobry.
Domenę trzeba przedłużyć - chyba, że ktoś życzy sobie nowej.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Ach, oczywiście, że lepiej mieć starą. Myślałem tylko, że bialenia.net.pl jest wzięta na Twoje nazwisko, a Ty chcesz się wycofać, w związku z czym nie można przedłużyć.
(–) Kristian Arped
Odpowiedz
Można przedłużyć.
Daję Ci klucz API domeny, a Ty w swoim panelu ją wpisujesz i domena jest wtedy do Twojej dyspozycji na Twoich danych.

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Hmmm, rozumiem. Płaci się po wpisaniu klucza? Na jakiej stronie się go wpisuje? Ach, no i ostatnie: czy mogę prosić o jakąś starą kopię zapasową forum tak, bym mógł wgrać ją na testowym serwerze, by przećwiczyć?
(–) Kristian Arped
Odpowiedz
Klucz wpisuje się w panelu domen. Można opłacić po zakończonym procesie migracji domeny.
Co do bazy danych, musiałbym przekazać z plikami bo sama baza danych nie będzie działać (taki urok moich konfiguracji).

Odpowiedz
Panowie:
1) Baza danych, którą zapisze Hewret będzie ze stanem na dzień dzisiejszy (2.02.15)...
2) Pewnie się nie uda dociągnąć forum do wyborów, co stawia nas w tragicznej sytuacji...
3) Cba nas nie udźwignie, bo mamy za dużo połączeń...

Czyli, krótko mówiąc, chyba zwijamy interes. Historia trzeciej siły Pollinu przedwcześnie dobiega końca. Czy państwo ma być zniszczone, żadna moja decyzja nie jest tu już potrzebna.
N.N
Odpowiedz
Dzięki, pomogłeś.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
A nie można przenieść części forum na cba, do czasu odnowienia domeny?
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
[justify]Dobra Andrzej, o co Ci chodzi? Chodzi o to, że nie chcesz, bym miał władzy systemowej, czyż nie? Popatrz może, co Ty zrobiłeś. Problem był znany od dawna, Hugon nas poinformował zawczasu, a Ty nic, kompletnie nic w tej kwestii nie zrobiłeś. Jeżeli nawet nie odpowiada Ci to, że z Martinem wyłożylibyśmy pieniądze na to wszystko, to nie wiem, co cię zadowoli. Wink Co z tego, że baza będzie na dzisiaj? Wolę cofkę o tydzień od upadku Bialenii. Przynajmniej Maciej jeszcze trzeźwo myśli... Hugonie, podeślesz mi te pliki?[/justify]
(–) Kristian Arped
Odpowiedz
(02.02.2015, 23:46:31)Maciej Kamiński link napisał(a): Dzięki, pomogłeś.
W naszym kraju sami faceci (poza Aleksandrą, ale to Caryca, więc mężna kobieta), więc chyba niepoważnym byłoby, gdybyśmy oszukiwali samych siebie.
(02.02.2015, 23:50:13)Eddard Noqtern link napisał(a): A nie można przenieść części forum na cba, do czasu odnowienia domeny?
Nie ma czegoś takiego, jak przeniesienie części forum...
Cytat:Popatrz może, co Ty zrobiłeś. Problem był znany od dawna, Hugon nas poinformował zawczasu, a Ty nic, kompletnie nic w tej kwestii nie zrobiłeś.
Krzysztof się deklarował, więc uznałem, że On się tym zajmie. Poza tym, nie mam władzy administracyjnej. Jak sobie zrobiliście prezydenta-paprotkę, to z pełnymi konsekwencjami. Nie będę wchodził KRI w kompetencje.

Poza tym, przekazałem tylko informacje, bo Hugon nie ma czasu.
N.N
Odpowiedz
(03.02.2015, 00:00:23)AndrzejSwarzewski link napisał(a): Nie będę wchodził KRI w kompetencje.

Ty jesteś w KRI. Ustawowo.
(–) Kristian Arped
Odpowiedz
Dziwne to członkostwo, gdy admina nie mam nawet na forum(co mi odpowiada w pełni).
No, ale życzę powodzenia (nie miałem pojęcia o tym, że z Martinem coś kupujecie, czy cuś) w dalszej działalności.
N.N
Odpowiedz
Jak to nie miałeś pojęcia? Przy interpelacji o tym mówiłem. Tutaj tak samo. Wink
(–) Kristian Arped
Odpowiedz
Bialenia waży 790.33 MB. Zgłoś się, to dam Ci link, hasło, itd.
N.N
Odpowiedz
Szanowni Bialeńczycy!

Krajowa Rada Informatyczna po konsultacji z pewnymi osobami podjęła decyzję o zakupie nowej domeny - bialenia.org.pl
Forum zostanie przeniesione niebawem pod nowy adres WWW, a pod obecnym adresem (który jest tylko tymczasowym) zostanie umieszczony link przekierowujący na nową domenę.
Zakup innej domeny, niż dotąd używanej pozwoli dokończyć prace nad forum oraz rozpocząć budowę nowej strony głównej Republiki Bialeńskiej jeszcze w lutym bieżącego roku. I co znaczące - mamy w pełni kontrolę nad stronami.

Za wszelkie niedogodności i bałagan spowodowany przenosinami oraz za zaburzenie harmonii przepraszam - i proszę o wybaczenie.

Z poważaniem

Odpowiedz
Tym razem będziecie mieli bazę danych i przeniesiecie wszystko?
Odpowiedz
Bazy danych Valanthir dalej nie przekazał.

Odpowiedz
Czyli nie możecie jej zrobić z tego forum nad którym macie kontrolę?
Odpowiedz
O co pytasz? Bo nie mogę zrozumieć Twojego pytania.

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości