Historia alternatywna
#1
W świecie realnym popularna jest historia alternatywna. Dlaczego więc nie przenieść tej ciekawej dziedziny do świata wirtualnego? Historia Bialenii jest niezwykle bogata, dlatego możliwe jest rozważanie wielu scenariuszów.
Na początek chciałbym podzielić się moją propozycją: Książę Piotr II Grzegorz miałby utrudniony dostęp do internetu lub brak czasu w 2 połowie marca 2012, w związku z czym nie mógłby na wniosek Kanclerza wydalić powstańców marcowych. W tym czasie Narodowe Odrodzenie Teutonii poparłoby powstanie, na co zareagowałaby również Ciprofloksja oraz jej sojusznicy, Organizacja Polskich Mikronacji wciąż byłaby neutralna. Liberalni komuniści pod wodzą Michała Feliksa wypowiedzieliby się przeciwko wydaleniu, jeszcze przed zaistnieniem tego faktu. W tym czasie powstańcy zagospodarowaliby Bialenię oraz utworzyli na jej terytorium oddzielną dżamahiriję, która liczyłaby wiele osób. Powracający do aktywności Piotr II Grzegorz chciałby się porozumieć, widząc jak wielkie straty przyniosłoby wydalenie wszystkich zamieszanych w powstanie. Powstałaby Autonomiczna Dżamahirija Bialeńska, wewnątrz Księstwa Sarmacji, czy doszłoby do całkowitej eliminacji przeciwników rządów książęcych oraz likwidacji przywilejów Teutończyków? Zachęcam do wypowiedzenia się. Smile SmileSmile
N.N
Odpowiedz
#2
Zanim zacznie się gdybanie proponuję ustalić jakieś granice realności. Z własnego doświadczenia w temacie HA wiem, że bardzo częstym zjawiskiem jest pojawianie się tzw. wanking scenario, to jest ciągu zdarzeń opartego na chciejstwie niepodpartym żadnymi rzeczowymi argumentami, a to w żadnym wypadku nie jest HA.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#3
Oczywiście wiem o tym. Prowadzone były negocjacje z Narodowym Odrodzeniem Teutonii, a także z Ciprofloksją, której poparcie zależało od poparcia NOT. Mieliśmy nieoficjalne poparcie NOT i, gdyby tak szybko nie rozprawiono się z powstaniem, to również oficjalne poparcie lada dzień byśmy otrzymali.
N.N
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości