Propozycja dla Marszałka i Parlamentarzystów.
#1
Droga Pani Marszałek i Czcigodni Deputowani!
Od kilku miesięcy w naszym Kraju trwa (obecnie zastygła) debata nad ewentualnym hymnem Republiki.
Hymn jest jednym z symboli państwowych i powinien wyrażać wartości danego społeczeństwa. Ponadto staje się znakiem rozpoznawczym państwa na arenie międzynarodowej, a dla obywateli obok godła kolejnym spoiwem i oznaką jedności.
Dlatego wychodzę z propozycją byśmy wspólnie pod moim przewodnictwem i patronatem rozpisali konkurs na hymn naszego Kraju.       
Komisją konkursową byliby zaś wszyscy obywatele, gdyż wyboru dokonalibyśmy za pomocą referendum.
Oficjalnie hymn przyjąłby Parlament Republiki.
Liczę na głosy zrozumienia i szybką odpowiedz. 
Odpowiedz
#2
No w tej kadencji to już bez sensu. W weekend wybory i jeśli ja wejdę do parlamentu, to poprę tą ideę. Musimy wreszcie wypracować hymn, to naprawdę nie taka wielka sztuka...
N.N
Odpowiedz
#3
Konkurs można już teraz ogłosić, tylko nie chcę tego robić bez porozumienia z Parlamentem.
Odpowiedz
#4
Sprawa jest prosta - wybrać wpierw melodię, potem dopiero do tego ułożyć treść. Zminimalizuje to liczbę projektów do przegłosowania. I unikniemy w ten sposób masy dogrywek.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#5
(26.02.2015, 16:42:43)Maciej Kamiński link napisał(a): Sprawa jest prosta - wybrać wpierw melodię, potem dopiero do tego ułożyć treść. Zminimalizuje to liczbę projektów do przegłosowania. I unikniemy w ten sposób masy dogrywek.

Melodia miałaby być wybrana na drodze referednum?
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości