Obchody Rocznicy I Zrywu Powstańczego.
#1
Pałac Prezydencki, Sala Reprezentacyjna

[Obrazek: 158_1resorts_02_caesars.jpg]

Odpowiedz
#2
Na Uroczystości przybyła Prezydent Republiki Bialeńskiej,
Tytularna Caryca Brodrii Aleksandra Izabella Dostojewska-Swarzewska
:

[attachurl=2]

Wsłuchajmy się więc w pieśń, której słowa rozpoczynały Manifest Powstańczy:

[youtube]http://youtu.be/1S7HN8mSGh8  [/youtube]

Około godz. 18:00 Prezydent zabierze głos.

Odpowiedz
#3
Przemówienie Prezydent Aleksandry Izabelli Dostojewskiej.

''Do broni Ojczyzny dzieci! Czas sztandar wysoko wznieść! Jako Słońce niechaj świeci wolności i równości hasło w nas!''
Moi Drodzy Rodacy, Wszyscy Obywatele Bialenii!
Tymi oto nieśmiertelnymi słowami z francuskiej ''Marsylianki'' 11 marca 2012 roku Jan de Kaniewski wydał Manifest Powstańczy
w Teutonii, co w szeregu licznych zawirowań historycznych doprowadziło do powstania niepodległej Bialenii.
Była to iskra, iskra która wskrzesiła Święty Ogień Wolności utrzymany w Powstaniu a dzisiaj przechowywany przez nas w ideałach naszej Republiki.
Jan de Kaniewski, dyktator Powstania, późniejszy Prezydent Bialenii zdobył się na odwagę by wskrzesić wspominaną już Iskrę.
Honor nie pozwolił Mu na dalsze poniżenia i ujarzmienie Wolności przez zjadliwe, sarmackie hordy uciemiężenia.
Zaś ''Dzieci Ojczyzny'' uniosły sztandar wysoko, podchwycając hasło wolności i równości, które jest dzisiaj słońcem promieniejącym na całą Republikę. Dzięki naszemu Bohaterowi Narodowemu Janowi Kaniewskiego jesteśmy dzisiaj największą i prężnie działającą republiką na Pollinie. Przychodzą oczywiście nieraz chwile załamania i kryzysu, jednak dzięki naszej jedności ideały wywalczone w Powstaniach nie giną i nigdy nie zaginą!

Drodzy Rodacy! Pragnęłabym przy dzisiejszej okazji poinformować Was również o trudnej decyzji, którą musiałam podjąć.
Otóż z nieoczekiwanych przeze mnie przyczyn, jestem zmuszona złożyć swój urząd i odejść być może na zawsze, a na pewno na długi okres czasu z Republiki. Nie chcę byście mieli mi to za złe, nie chcę Was również rozczarować nagłym odejściem, bez wcześniejszego poinformowania... Pragnę jednak jeszcze wziąć udział w Obchodach 21 Marca, dlatego dopiero 22 marca bieżącego roku złożę swoją oficjalną rezygnację z Urzędu Prezydenta. Wtedy też pożegnam się z Wami i wydam stosowne oświadczenie podsumowywujące moją krótką prezydenturę. 
Była to dla mnie decyzja trudna, jednak jak mi powiedział ktoś bliski: ''Trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny niepokonanym...''

Odchodząc od tego smutnego akcentu, pragnę oficjalnie ogłosić, iż Obchody Powstania 21 Marca i Uzyskania Niepodległości rozpoczynam za otwarte!

 
Odpowiedz
#4
Vivat Prezydent!
Piękne i wzruszające przemówienie.
Szkoda, że prezydentura skończy się przedwcześnie, ale wierzę, że jeszcze kiedyś powrócisz w wielkim stylu. Wink Nie wszystko w tej prezydenturze było idealne, ale jako powiedział Prorok naszych rodaków z Bengazi "Wybaczajcie potknięcia ludziom obdarzonym cnotami". Więc wybaczamy!  :*
N.N
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości