Czy Bialenia to dalej dom?
Po raz n - ty witam!

Na początku zaznaczam, że nie wiem czy sprostam nieustannej aktywności, bycia co dzień tutaj w Bialenii, ale się postaram Wink. W słowach skierowanych do Andrzeja Swarzewskiego pisałem, że rozczarował mnie Dreamland swoją stagnacją aktywności w której jest, choć idee rozpowszechniane tam przez Daniela von Witta są jak najbardziej słuszne i godne pochylenia się. Pragnę przeprosić też Was za moją wymuszoną nieobecność podczas obchodów Święta Powstania Marcowego, co było niezależne od mojej w tym woli. Cóż jak widzę, sporo się tu zmieniło, a z czego jestem rad to zawieszenie ustaw gospodarczych. To daje szanse na nowy, inny początek. Dalej mam wiarę i nadzieję, ale która nie jest naiwnością w Bialenię integralistyczną, bo Bialeński integralizm nie jest ruchem pacyfistycznym, ale uznaje też metody pokojowe za środek do celu realizacji interesu narodowego Bialenii. Na koniec, pragnę Wam powiedzieć wszystkim, witajcie! Wiem, że Maciej zaraz powie, że a nie mówiłem, Kaniewski wraca po miesiącu, no ale cóż Wink
Nie daję gwarancji na ciągłą aktywność, ponad to, na ile mam siłę.

(-) Jan Kaniewski
Odpowiedz
A nie mówiłem, Kaniewski wraca po miesiącu. :Smile Wybacz, musiałem.

Szkoda, że nie pojawiłeś się, kiedy podejmowaliśmy dość radykalne kroki w kwestii gospodarki.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Witaj ponownie! Smile
Integraliści mogą podjąć teraz współpracę z monarchistami. Wink Parlamentaryści nie są już jedyną opcją. Wink
N.N
Odpowiedz
O świetnie, witamy znów w Bialenii. Może wkońcu uda Ci się wprowadzić w życie twoje idee gospodarcze? Walka z nadmiarem pieniądza i postępującą inflacją.  Big Grin
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
Odpowiedz
Witam Janku. Smile

Rzeczywiście, sporo się zmieniło, okazało się, że jestem prezydentem, Nordata ponownie przeżywa coś w rodzaju nadmiernego (i zapewne krótkiego) pobudzenia, Skarland zajął Rotrię i się z niej wycofał... po resztę informacji zapraszam na irca. Smile
/-/ Konstanty Jerzy wielki kniaź Michalski
Immanuel Kartografii Tamostosowanej
Rednacz Gazety Bialeńskiej
Odpowiedz
(07.04.2015, 12:05:53)AndrzejSwarzewski link napisał(a): Witaj ponownie! Smile
Integraliści mogą podjąć teraz współpracę z monarchistami. Wink Parlamentaryści nie są już jedyną opcją. Wink

A to cóż za novum się stało? Czyżby ktoś dążył do monarchii w Bialenii?

Co do gospodarki to musiało się skończyć - zmęczenie materiału. Była po prostu niepraktyczna poprzez zbyt biurokratyczny charakter, formę zależności, co już na wstępie zniechęcało każdego kto chciałby wziąć w tym udział. Według mnie była też zbyt obok tego, co jest ważne. A już trzeba powiedzieć co na początku było, czyli spór o definicje, co jest gospodarką, pieniądzem itp. To ja w takim razie nie powiem, czy to będzie gospodarka tak jak ją definiują inni, czy może system mierzenia tego, co osiągamy. Bo według mnie w mikronacjach powinno to tak wyglądać, że nie jest to próba kopiowania tego co ma real, na się dostosowywania do naszej Bialenii, ale coś co jest odbiciem ogólnego naszego rozwoju. Wiadomo, że tutaj już to sławne "z głodu nie umrze" więc niech będzie pewna promocja aktywności w społeczeństwie.
Ja nie po to na początku naszego istnienia chciałem być ministrem gospodarki aby trwać dla trwania, ale aby być przydatnym. W konsekwencji następowała dalsza marginalizacja tego stanowiska i w końcu jego likwidacja. To tylko świadczyło o tym jak w ogóle mało ważna w naszym państwie stała się gospodarka, będąc już tylko barwną wydmuszką. Dzisiaj widzę, że Republika Bialeńska się zmieniła, dostrzeżono to co jest problemem i trwają poszukiwania rozwiązania.

(-) Jan Kaniewski
Odpowiedz
Więc może podziałasz w tej kwestii? To, co z gospodarki na trzy miesiące pozostało, to niemal czysta szkoła INEM.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
No INEM, ale nie w czystej postaci...

Propozycja jest taka, że idziemy dalej niż zawieszenie tych ustaw, a po prostu głosujemy ich unieważnienie. Nie powinien być to przewlekły proces legislacyjny, bo tak się złożyło, że posiadamy bodajże jedną taką ustawę.

(-) Jan Kaniewski
Odpowiedz
(07.04.2015, 15:13:24)Jan Kaniewski link napisał(a): No INEM, ale nie w czystej postaci...

Propozycja jest taka, że idziemy dalej niż zawieszenie tych ustaw, a po prostu głosujemy ich unieważnienie. Nie powinien być to przewlekły proces legislacyjny, bo tak się złożyło, że posiadamy bodajże jedną taką ustawę.
Nakład pracy Krzysztofa wynosi trzy bardzo obszerne ustawy.
Odpowiedz
Ja również przychyliłbym się do pomysłu unieważnienia tych wszystkich ustaw, które już zawiesiliśmy. Ale może poczekajmy do końca okresu zawieszenia. I jak nie znajdzie się więcej osób, które chciałyby działać w tamtej gospodarce, to po prostu ją unieważnimy i zostanie INEM.
N.N
Odpowiedz
Ja sądzę, że z tej mąki, czyli starej gospodarki chleba nie będzie. Potrzeba jest zupełnie innego sytemu i nie wiem, czy koniecznie stricte gospodarczego, bo wtedy będzie znów kłótnia o definicje. Krzysztof tez był tylko człowiekiem, a nie cyborgiem, jak każdy mógł popełniać błędy, ja też od tego wolny nie byłem. Z perspektywy czasu jak sądzę jesteśmy My wszyscy bogatsi. Główne założenie do przyszłego systemu to:

Promowanie aktywności i działań obywateli, mieszkańców przy uznaniu, że nikt z głodu nie umrze taki system będzie swoistą miarą naszych osiągnięć. Oczywiście nie będzie to też tak, że nie będzie to promowanie niosło konsekwencji w hierarchii społecznej, która jest rzeczą pozytywną, a znienawidzona jest przez egalitarystów. Wyolbrzymiają oni fakt i mówią o neo - feudaliźmie, zależności jednych wobec drugich, ale jest to wykoślawione myślenie. Tutaj chodzi o to, że człowieka nie można wyrywać od tego czym się zajmuje i tworzyć etykę jego zawodu, stanu. O taka Bialenię walczyć będa integraliści.

(-) Jan Kaniewski
Odpowiedz
Stary, dobry Janek, z humanistycznymi, niezrozumiałymi apelami.
To lubię.
Odpowiedz
(07.04.2015, 17:58:52)Maciej Kamiński link napisał(a): Stary, dobry Janek, z humanistycznymi, niezrozumiałymi apelami.
To lubię.

Jezu Zmartwychwstały, chodzi o to, że według założeń, które w lwiej części wykonał, był ich pomysłodawcą Krzysztof Razorblade, gospodarka to kopiowanie reala wraz z jego surowcami, sposobem produkcji itp. Taka gra w której musi występować dużo warunków brzegowych, kopiowanych żywcem z reala. Wtedy mamy jakby system obok sytemu to znaczy polityka, społeczeństwo bialeńskie sobie, a sprawy gospodarcze sobie. To nie jest INEM. Jak chcesz sie dowiedzieć czemu był bliższy INEM to właśnie definicji gospodarki mikronacyjnej jako systemu premiowania i mierzenia naszych osiągnięć i realnego awansu społecznego z tym związanego - pieniądze jako punkty aktywności i nie będzie tutaj wątków typu "burżuje" bo to mikronacje, nikt z głodu nie umrze (za czasów Islamskiej Federacji gdy byłem ministrem gospodarki była to gospodarka licytacyjna, gdyż o wykonanie pewnych rzeczy licytowano się - taki przykład)

(-) Jan Kaniewski
Odpowiedz
(07.04.2015, 20:05:52)Jan Kaniewski link napisał(a): Jezu Zmartwychwstały, chodzi o to, że według założeń, które w lwiej części wykonał, był ich pomysłodawcą Krzysztof Razorblade, gospodarka to kopiowanie reala wraz z jego surowcami, sposobem produkcji itp. Taka gra w której musi występować dużo warunków brzegowych, kopiowanych żywcem z reala. Wtedy mamy jakby system obok sytemu to znaczy polityka, społeczeństwo bialeńskie sobie, a sprawy gospodarcze sobie. To nie jest INEM. Jak chcesz sie dowiedzieć czemu był bliższy INEM to właśnie definicji gospodarki mikronacyjnej jako systemu premiowania i mierzenia naszych osiągnięć i realnego awansu społecznego z tym związanego - pieniądze jako punkty aktywności i nie będzie tutaj wątków typu "burżuje" bo to mikronacje, nikt z głodu nie umrze (za czasów Islamskiej Federacji gdy byłem ministrem gospodarki była to gospodarka licytacyjna, gdyż o wykonanie pewnych rzeczy licytowano się - taki przykład)
Ale spokojnie, w mojej wypowiedzi nie było grama ironii.
Naprawdę to lubię. To tradycja.
Odpowiedz
(07.04.2015, 20:12:45)Maciej Kamiński link napisał(a): Ale spokojnie, w mojej wypowiedzi nie było grama ironii.
Naprawdę to lubię. To tradycja.

Przecież wiem, ale nie baw się w Krzysztofa, który wręcz z liturgiczną obrzędowością i dokładnością pytał: Ale co konkretnie?

(-) Jan Kaniewski
Odpowiedz
Ale to pytanie nie jest złe, gdy przechodzi się do kwestii politycznych. Natomiast w kwestii filozofii politycznej i filozofii ekonomicznej rzeczywiście może denerwować. Wink
N.N
Odpowiedz
(08.04.2015, 16:22:50)AndrzejSwarzewski link napisał(a): Ale to pytanie nie jest złe, gdy przechodzi się do kwestii politycznych. Natomiast w kwestii filozofii politycznej i filozofii ekonomicznej rzeczywiście może denerwować. Wink

Czy próbujesz mi przez to powiedzieć, że polityka jest czynem, oddzielonym od tych filozofii, a one taką teorią? Ty nie rób ze mnie oszołoma, dobrze.

(-) Jan Kaniewski
Odpowiedz
Jeszcze nie widziałem skutecznej polityki robionej według bezkrytycznie traktowanej filozofii. Wink Co nie zmienia faktu, że teorie są ważne, bo dobrej gospodarki bez nich się nie stworzy.
N.N
Odpowiedz
Ja nie wiem, czy to co zamierzam przedstawić jest gospodarką, bo nie chcę po raz kolejny narazić się na zarzut, że nie jest to gospodarką.

(-) Jan Kaniewski
Odpowiedz
Może to i lepiej, prosta ekonomia wystarczy, bo geniusz tkwi w prostocie. Wink
N.N
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości