Walka frakcji
#1
Komitet Centralny Komunistycznej Partii Bialenii od rana okupowany jest przez frakcję narodowo-bolszewicką.
Na czele blokady stoją Lolesław Żwirecki (reprezentujący komunistyczne środowiska związane z Zielonym Kościołem), Mikołaj Woron (szef służb bezpieczeństwa w okresie Dżamahirijji) oraz Kazimierz Ominął (lider nieistniejącej już Maoistowskiej Partii Dżamahirijji). Żądają oni oficjalnego przyjęcia doktryny Marksizmu-leninizmu-stalinizmu-maoizmu-hodżyzmu-swarzyzmu.

Naprzeciw nim wyszli trockiści, wspierani przez anarchistów z wolnogradzkich squatów. Są oni zdecydowanie przeciwni przyjęciu radykalnej, socjal-narodowej doktryny.

Walkom frakcyjnym z niechęcią przygląda się tzw. kawiorowa lewica, trzymająca obecnie stery w Partii. Zdecydowali się nie opuszczać dziś swoich luksusowych rezydencji zbudowanych jeszcze przed Powstaniem Marcowym. Czy oznacza to, że na oświadczenie KC poczekamy aż do jutra?
N.N
#2
[Obrazek: hezbollah-members.jpg]

Lolesław Żwirecki wydał specjalną notę do Marjana Dzandzansürena przywódcy Jahołdskiej Straży Ochotniczej o wsparcie militarne. Dzandzansüren ma niemały orzech do zgryzienia z powodu różnic poglądowych członków Tygrysów. Frakcja narodowo-bolszewicka jest za udzieleniem wsparcia Żwireckiemu, ale agrarni są krytycznie nastawieni do współpracy z maoistami z powodu ich nienawiści do kościoła. Inne frakcje m.in. narodowi-socjocentrycy (nacjonaliści) i ziedecja (zielona demokracja) są przeciwko jakiemukolwiek mieszania się w konflikt.

Jahołdcy korespondenci donoszą o tajnym spotkaniu Marjana Dzandzansürena z honorowym dowódcą Tygrysów Nabuchodonozorem V. Nabuchodonozor również odradził brania udziału w konflikcie, ponieważ misją J.S.O. jest walka o wolną Jahołdajewszczyznę, a nie mieszanie się w konflikty polityczne, które jej nie dotyczą.

Analitycy są przekonani, że jeśli Dzandzansüren zdecyduje na pozostanie biernym, to zapoczątkuje to koniec organizacji.
[Obrazek: 2ecd9ip.jpg]
/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
#3
(24.05.2015, 11:15:34)AndrzejSwarzewski link napisał(a): Czy oznacza to, że na oświadczenie KC poczekamy aż do jutra?
Specjalnie dla Was, towarzyszu Swarzewski Komitet Centralny przyspieszył prace nad oświadczeniem.

Jak rozpocząłem lekturę tego wątku to prawie z krzesła spadłem, serio. Nikomu nie zabraniam udzielać się w dziale partyjnym, ani bawić się w reformowanie struktur KPB, ale działania  towarzysza Swarzewskiego i towarzysza Hewreta są, delikatnie rzecz ujmując, żenujące. Gdy czytam wypowiedzi typu "Robię wewnątrzpartyjną rewoltę, proszę o moderatora" to jedyne, z czym mogę je porównać to posty z wątku Powstania Marcowego na forum teutońskim. Przepraszam, jeśli w tym miejscu uraziłem w jakikolwiek sposób towarzysza Kaniewskiego, wodza powstania, ale posty pokroju "Przejęte miasta: Auterra, Złoty Gród, Zielonybor sratatata" wprost idealnie pasują do porównania ich z wypowiedziami towarzyszy w tym dziale. Natomiast jeszcze bardziej żałosne jest zastępowanie przez towarzysza Swarzewskiego stricte mikronacyjnych postulatów partii jakimś pierdololo o realnych odłamach komunizmu (o ile uznać stalinizm za ideologię komunistyczną), co jest dwodem na totalny brak kreatywności i własnej inwencji twórczej, nie wspominając już o tym, że pisanie o stalinizmie w takim kontekście jest zwyczajnie niedojrzałe i niesmaczne. Członkowie Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Bialenii są od wielu miesięcy nieaktywni i nie przeczę temu. Jednocześnie cieszę się niezmiernie, że są obywatele chcący rozruszać skostniałe struktury partyjna, jednak robienie tego w taki sposób przypomina mi trochę kinderparty na cmentarzu.

W związku z powyższym Komitet Centralny podejmie działania mające na celu powstrzymanie rozwoju tej całej farsy. Komunistyczna Patria Bialenii jest miejscem dla osób, które chcą zmieniać Republikę, walczyć o jej lepsze jutro oraz dobrze się bawić. Ale bawić się sensowniej i na wyższym poziomie intelektualnym.

Pozdrawiam,
Przewodniczący Pytkiewicz
~Sukces IRC #bialenia (serwer: irc.mizure.net port: 6667)
#4
No to... temat na śmietnik, Brzeciu?
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
#5
(24.05.2015, 19:39:11)Maciej Kamiński link napisał(a): No to... temat na śmietnik, Brzeciu?
Wolałbym jednak unikać cenzury. Mimo wszystko cieszy mnie to, że KPB żyje. Myślę, że jeżeli towarzysze się ogarną to ten wątek może przerodzić się w coś fajnego i konstruktywnego. Natomiast jeśli do tego nie dojdzie zamknę go i pozostanie on przykrą pamiątką, ale jednak pamiątką po starych, dobrych czasach.  Wink
~Sukces IRC #bialenia (serwer: irc.mizure.net port: 6667)
#6
Cytat:co jest dwodem na totalny brak kreatywności i własnej inwencji twórczej, nie wspominając już o tym, że pisanie o stalinizmie w takim kontekście jest zwyczajnie niedojrzałe i niesmaczne.
Nie od dziś wiadomo, że elementem "braku" klimatu Bialenii jest odwoływanie się do realnych postaci.  :Smile Więc proszę się nie dziwić Towarzyszu.
[Obrazek: 2ecd9ip.jpg]
/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości