Deklaracja ideowa
Wolny Bialeński Związek Wyznaniowy Chrześcijan to niezależna grupa skupiająca bialeńskich chrześcijan wielu tradycji i odmian. Uważamy się za dziedziców tradycji: Bialeńskiego Kościoła Rotriokatolickiego (rozwiązanego w 1943 roku), Sarmackiego Kościoła Katolickiego w Bialenii (rozwiązanego w 2013 roku), Wojującego Kościoła Chrystusa Króla (działającego w czasie Wielkiej Wojny Wirtualnej i Powstania Marcowego; nierozwiązanego formalnie) oraz szeregu pomniejszych i lokalnych grup chrześcijan.
Na chwilę obecną Wolny Bialeński Związek Wyznaniowy Chrześcijan będzie działał bez kapłanów, jako wspólnota jednolita. Wyjątkiem będzie Biskup Bialenii, wybierany przez wszystkich wiernych. Biskup będzie zarządzał finansami i odpowiadał za WBZWCh przed BIW.
N.N
Odpowiedz
Biskup będzie nosił tytuł prymasa?
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Cytat:Biskup będzie nosił tytuł prymasa?
Tak. Jednakże będziemy starali się, aby biskup był w skali całego kraju jak najbardziej osobą świetną, a nie duchowną.
N.N
Odpowiedz
Cytat:[quote author="Lehrabia"]Biskup będzie nosił tytuł prymasa?
Tak. Jednakże będziemy starali się, aby biskup był w skali całego kraju jak najbardziej osobą świetną, a nie duchowną.[/quote]
Chyba świecką?
I w jakim sensie?
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Cytat:Chyba świecką?
Tak, przeklawiaturzyłem się.
Cytat:I w jakim sensie?
W takim, że nie będzie prowadził działalności duszpasterskiej na co dzień. Będzie żył normalnie, bez sutanny.
N.N
Odpowiedz
Cytat:[quote author="Lehrabia"]Chyba świecką?
Tak, przeklawiaturzyłem się.
Cytat:I w jakim sensie?
W takim, że nie będzie prowadził działalności duszpasterskiej na co dzień. Będzie żył normalnie, bez sutanny.[/quote]

Czyli to samo co Protestancki Biskup (akurat na Gotland jest Biskup Protestancki UWAGA na co dzień pracuje w McDonaldzie(bez sutanny). )
(-) Baltazar Aleksander Dostojewski - Swarzewski
Odpowiedz
Cytat:Czyli to samo co Protestancki Biskup (akurat na Gotland jest Biskup Protestancki UWAGA na co dzień pracuje w McDonaldzie(bez sutanny). )
Właśnie o coś takiego nam chodzi. Nie możemy sobie pozwolić na posiadanie pełnoetatowego kapłana, a jednak jakiegoś przełożonego musimy mieć.
N.N
Odpowiedz
Czy jest jakiś statut tego koscioła? Jaki jest jego status jako organizacji?Macie jakiś chrzest? Jakby nie patrzeć byłem głowąinnej religii i myśle czy etycznie było by dołączyć do WBZWC.
[i]Maria von Primisz
[Obrazek: DGS1nKB.png]
II Prezydent Republiki Bialenii
Premier IV i V Kadencji    Poseł IV, V i VI, VII, IX Kadencji
Trener Galacticos Wolnograd, najbardziej utytułowanego klubu sportowego w Republice
Odpowiedz
Cytat:Czy jest jakiś statut tego koscioła? Jaki jest jego status jako organizacji?Macie jakiś chrzest? Jakby nie patrzeć byłem głowąinnej religii i myśle czy etycznie było by dołączyć do WBZWC.
Nie innej religii, a innego wyznania. Sarmacki Kościół Narodowy też był chrześcijański i protestancki.
Statutu nie mamy, religią się zbytnio nie zajmowaliśmy. Ale jako biskup, może chciałbyś. ;D
N.N
Odpowiedz
Cytat:[quote author="MvP"]Czy jest jakiś statut tego koscioła? Jaki jest jego status jako organizacji?Macie jakiś chrzest? Jakby nie patrzeć byłem głowąinnej religii i myśle czy etycznie było by dołączyć do WBZWC.
Nie innej religii, a innego wyznania. Sarmacki Kościół Narodowy też był chrześcijański i protestancki.
Statutu nie mamy, religią się zbytnio nie zajmowaliśmy. Ale jako biskup, może chciałbyś. ;D[/quote]

No niby był, ale ja wprowadziłem sporo od Prawosławia Smile SmileSmile Wydaje mi sie że się niestety sprawdziłem Sad SadSad (Twój niedorobiony wnuk mnie chyba znienawidził, a i nikt nie płakał jak odchodziłem) więc zadowolę się obserwacją póki co ( i możne zgłaszaniem sugestii).
[i]Maria von Primisz
Trener Galacticos Wolnograd, najbardziej utytułowanego klubu sportowego w Republice
Odpowiedz
Ale Witek tam tak ostro mieszał, że tam były same spory. No tak w ogóle to Witek dość dużo mieszał w NS też, bo przecież miał te swoje flirty z RdR.
Także tego nie można traktować jako wykładnik. A kto tworzył ten statut Sarmackiego Kościoła Narodowego? Mam ja albo Ty do niego jakieś prawa?
N.N
Odpowiedz
Cytat:Ale Witek tam tak ostro mieszał, że tam były same spory. No tak w ogóle to Witek dość dużo mieszał w NS też, bo przecież miał te swoje flirty z RdR.
Także tego nie można traktować jako wykładnik. A kto tworzył ten statut Sarmackiego Kościoła Narodowego? Mam ja albo Ty do niego jakieś prawa?

Pierwszy Witek, a drugi to w całosci moja robota tylko nie wiem czy go gdzieś jeszcze w internetach znajdziemy bo chyba wywaliłem przy okazji porządków na komputerze.
[i]Maria von Primisz
Odpowiedz
Cytat:Pierwszy Witek, a drugi to w całosci moja robota tylko nie wiem czy go gdzieś jeszcze w internetach znajdziemy bo chyba wywaliłem przy okazji porządków na komputerze.
A Ciebie Sarmaci przy jakiejś czystce usunęli z forum? Bo mnie usunęli, ale jeśli Ciebie nie, to mógłbyś mieć dostęp chyba. Czy nie?
N.N
Odpowiedz
Sprawdzę, ale nie jestem pewien czy on w ogóle był wrzucony bezpośrednio na forum czy tylko jako odnośnik do chmurki.
[i]Maria von Primisz
Odpowiedz
Cytat:Sprawdzę, ale nie jestem pewien czy on w ogóle był wrzucony bezpośrednio na forum czy tylko jako odnośnik do chmurki.
Ale z tego co pamiętam mieliśmy swego czasu jakieś oddzielne forum nawet. A jeśli nigdzie tego nie mamy, to możemy spytać Witka. Z nim się akurat nie pokłóciłem. Big Grin Big GrinBig Grin Nawet Sylwestra na sarmackim czacie razem spędzaliśmy. Wink
N.N
Odpowiedz
Akurat oddzielane forum to ja zawiesiłem i w praktyce zamknąłem, ponieważ było poronionym pomysłem od początku.

MAM! Big Grin Big GrinBig Grin
https://docs.google.com/document/d/1At1 ... rcro0/edit
[i]Maria von Primisz
Odpowiedz
Hura, Księże Biskupie! Big Grin Big GrinBig Grin
Teraz to przeformułuj na nasze warunki i możemy przyjmować. ;D
N.N
Odpowiedz
Cytat:Hura, Księże Biskupie! Big Grin Big GrinBig Grin
Teraz to przeformułuj na nasze warunki i możemy przyjmować. ;D

Łatwo ci mówić, to jest tylko statut i to przygotowany pod duuzo większą mikronacje (zakładający przynajmniej 2/3 zwykłych kapłanów), pzoa tym tam nie ma nic o wierze są tylko kwestie prawne. Fajnie było by sformułować jakieś prawdy wiary coś takiego?

EDIT:
Znalazłem coś takiego
[SPOILER]Chwała naszemu Ojcu Stworzycielowi, bracia!

Piszę do Was w tych słowach, by móc podzielić się z Wami moimi pomysłami i spostrzeżeniami na temat naszej wiary i naszego kościoła, które spłynęły na mnie mocą ducha wirtualnego, a które warto przedstawić tu zgromadzonym i przedyskutować.

Primo Deus
Ojciec Nasz Stworzyciel zesłał na mnie dar poznania, bym mógł wejrzeć głębiej w sens Jego istnienia. Oto objawiła mi się doktryna jednego i jedynego Boga. Bez innych podmiotów, a jedynie w różnych aspektach. Nie widziałem trójcy, ale jedno ciało, jako żywo górujące ponad dachem świata, gdzie kończy się świat ludzi, a zaczyna królestwo niebieskie. Oto ujrzałem trzy aspekty Boga, które winniśmy poznać i objawić światu. Miłosierdzie w Miłości, Chwałę w Stworzeniu oraz Błogosławieństwo w Natchnieniu, które też ozwał Pan dla Nas jako: Zbawienie, Stworzenie i Natchnienie, a które przedstawił pod postaciami Dziecięcia, Świata i Ducha Świętego Prosił Nas jednak, aby nie narażać się na potępienie i oskarżanie o kopiowanie świata realnego, byśmy używali uogólnień, które już wcześniej podałem.

Owy Bóg, jest jednością wszechrzeczy, balansem śród światów i czasów, początkiem, trwaniem i końcem, który nie przemija, a trwa ponad przemijaniem i przemijaniem zarządza jako, że ma nad nim władze, jak i nad wszystkim innym, co stało się i co się dopiero stać może. Jest on idealny, pełen mądrości, miłości, przebaczenia i troski. Każdy swój ruch planuje długo i czyni z myślą o ludzkości i o zbawieniu. Nie jest on ciemiężycielem, nie zakuł nas w kajdany lecz oddał nam wolność, byśmy mogli sami decydować o swym losie. Oto dał nam wybór, lecz nie zostawił nas samych sobie. Trwa przy nas każdego dnia, jako dobry Ojciec, który bezustannie martwi się o swe dzieci i jako dobry Pasterz, który pilnuje swej trzody. Oto pozwala nam doświadczać i dobra i zła, byśmy znać mogli smak radości i bólu i abyśmy mogli dojrzeć w naszych sercach czym jest zło i dlaczego należy się przed nim wzbraniać i go unikać.

On jest ostoją, portem na burzliwych wodach życia, gdzie można zaznać ukojenia i ciepła, miłości i przebaczenia. Bóg nasz jest miłosierny i kocha człowieka, bez względu na to czy ten to odwzajemnia. Oto rzekł Pan do nas idźcie i nieście słowo Moje, aby się nikt w dniach ostatecznych nie mógł zasłaniać niewiedzą. Idźcie i głoście słowo Moje, o tym, że kto Mnie ukocha i wybierze na drogę swego życia i Mymi prawami będzie się kierował, ten zazna spokoju, radości i miłości, ukojenia i zbawienia. Szerzcie dobro i nieście je do wszystkich ziem.

A oto prawdy wiary, jakie mi objawił:
Jest jeden Bóg, stworzyciel świata, który nie ma początku ani końca, który jest początkiem i zbawieniem.
Bóg nasz jest sprawiedliwy. Za dobro odpłaca dobrem, za miłość, miłością, za poświęcenie, zbawieniem, za zło karą.
Bóg nasz jest miłosierny. Szczery żal za czyny niegodne sławi po wsze czasy, przebacza i zbawia ode potępienia.
Są trzy aspekty Boga. Jest Miłość, która niesie Zbawienie. Jest Mądrość, która niesie Stworzenie. I jest Wiara, która niesie Natchnienie.
Bóg nasz jest idealny. A celem jego jest zbawienie świata oraz wskazanie mu godnej drogi do żywota wiecznego.
Dusza człowieka jest nieśmiertelna i to ona stanowi o jego człowieczeństwie.
Łaska Boga jest do zbawienia koniecznie potrzebna.

Secundo Ecclesiae
Oprócz jednak podstawowych prawd, Ojciec nasz przekazał mi też wizję organizacji naszego Kościoła. Oto che, byśmy wyłaniali z pośród patriarchów, arcypatriarchę, który będzie przewodził nam, który będzie dbał o czystość wiary i który będzie nauczał nas, jak głosić Słowo Pańskie. Oprócz tego, Pan nas, pragnie, byśmy co tydzień, naprzemiennie prowadzili nabożeństwa. Nie chce on jednak, abyśmy czynili to bez zgody zarządców miejsc publicznych, dlatego uprasza nas, byśmy porozmawiali z zarządem IRC, czy byłaby taka możliwość, a jeśli nie, uprasza nas, abyśmy przebieg nabożeństw relacjonowali w ZW. Pan nasz rzekł mi też jak owa liturgia powinna wyglądać.
Pieśń na wejście.
Modlitwa powszechna.
Żal za grzechy i wspólne wyznanie wiary.
Liturgia umocnienia Miłości.
Przekazanie znaku pokoju.
Modlitwa o siłę w miłości.
Prośba o miłosierdzie
Liturgia umocnienia Mądrości.
Modlitwa o otwarcie rozumu.
Kazanie duszpasterskie.
Liturgia natchnienia w wierze.
Modlitwa o odwagę w głoszeniu słowa.
Błogosławieństwo darów Boga na nowy tydzień.
Ogłoszenia parafialne.
Pieśń na wyjście.
[/SPOILER]
[i]Maria von Primisz
Odpowiedz
Ale prawdy wiary to już osobno.
A to przeformułuj na nasze warunki, jak powiedziałem. Wink
Nie śpieszy się, mamy czas. W końcu Pan Bóg też nie jest rychliwy. Wink
N.N
Odpowiedz
Cytat:Ale prawdy wiary to już osobno.
A to przeformułuj na nasze warunki, jak powiedziałem. Wink
Nie śpieszy się, mamy czas. W końcu Pan Bóg też nie jest rychliwy. Wink

Jutro albo pojutrze sie pobawie z forma o trescia. Smile SmileSmile
[i]Maria von Primisz
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości