Akt oskarżenia przeciw Jej Carskiej Wysokości Aleksandrze
Wysoki Sądzie!

[font=georgia][size=12pt]O S K A R Ż A M

Jej Carską Wysokość Aleksandrę Dostojewską-Swarzewską o złamanie ustępu 14. artykułu 12. Kodeksu Cywilno-Karnego.

W związku z powyższym, wnoszę o ukaranie oskarżonej karą śmierci.

U Z A S A D N I A M

swoje oskarżenie następująco:

Oskarżona, Jej Carska Wysokość Aleksandra, wielokrotnie na forum Republiki Bialeńskiej znieważyła nasz majestat Króla Imperium Skarlandu. Następujące po sobie próby zniesławienia koronowanej głowy opisane są w załączniku do aktu oskarżenia. Fakt porównania mojej osoby do rynsztoku społeczeństwa jest bardzo obraźliwe, szczególnie, że jak wiadomo często łączy się osobę biskupa Facibeniego z moją (to prawda, jestem zmarłym biskupem Facibenim). Czując się urażony niektórymi sformułowaniami oskarżonej żądam, Wysoki Sądzie, najwyższego wymiaru kary, kary śmierci.

W N O S Z Ę

o wymierzenie oskarżonej Aleksandrze Dostojewskiej-Swarzewskiej, Carycy-Matki najsurowszego wymiaru kary opisanego w Kodeksie Cywilno-Karnym Republiki Bialeńskiej - kary śmierci.

(-) Jego Arcychrześcijańska i Najwierniejsza Mość Karol II,
z Bożej łaski Król Imperium Skarlandu, etc., etc., etc.

[Obrazek: carlos-sl.png]

Z A Ł Ą C Z N I K:

[Obrazek: Q6gg9qa.png]
Jego Wielkoksiążeca i Arcykatolicka Mość,
Karol II Wawrzyniec kardynał de Medici i Zep 
Prymas Bialeński, Cysorz Kościelny,
Pan na włościach rotryjskich w Bialenii
[Obrazek: 2w3GR.png]

Wysoki Sądzie!
Pragnę nadmienić, iż to Pan Carlos Lorenzo de Medici używał wobec mnie obraźliwych sformułowań.
Trudo również mieć zarzut, że nazywam słowa: ''Srały muchy..'' zaczerpniętymi z rynsztoku społeczeństwa.
(01.07.2015, 17:08:59)Aleksandra Dostojewska-Swarzewska link napisał(a): Wysoki Sądzie!
Pragnę nadmienić, iż to Pan Carlos Lorenzo de Medici używał wobec mnie obraźliwych sformułowań.
Trudo również mieć zarzut, że nazywam słowa: ''Srały muchy..'' zaczerpniętymi z rynsztoku społeczeństwa.

Jego Arcychrześcijańska i Najwierniejsza Mość*
skoro ja z szacunkiem odnoszę się o Waszej Carskiej Wysokości to żądam tego samego.

Proszę zachować powagę miejsca i udzielać się tylko za pozwoleniem Wysokiego Sądu. Otwieram przewód sądowy, proszę oskarżoną o ustosunkowanie się do aktu oskarżenia.
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
Proszę o czas do jutra. Byłam o 15:00 zgodnie z zaleceniem Sądu, teraz muszę odbyć na prawdę kilka ważnych spotkań.
Sąd niczego nie zalecał, przynajmniej w tej rozprawie. Mimo wszystko przychylam się do prośby.
Wysoki Sądzie!
Uważam, że pan Karol II korzysta z chwili, gdy jestem zewsząd atakowana.
W mojej ocenie słowa pana Karola II były nieodpowiednie w danym wątku, ponadto wyjątkowo ordynarne.
Nie potrafię inaczej określić słów ''srały muchy, będzie wiosna'' niż jako tych, używanych przez ludzi z tak zwanego rynsztoku społeczeństwa.
Ponadto chcę nadmienić, iż Karol II, sam będąc monarchą wielokrotnie wypowiadał się o mnie z pogardą, co godziło nie tylko w moją osobę, ale i w Państwo.
Proszę o uniewinnienie.
Dziękuję, proszę oskarżyciela o zabranie głosu i ustosunkowanie się do słów oskarżonej.
Wysoki Sądzie,

w odróżnieniu od innych person obecnych przy rozmawianiu z Carską Wysokością nie używałem obraźliwych słów o tej kobiecie. Owszem, porównałem politykę Carskiej Wysokości do polityki USA, bo taka jest prawda. Prosto w twarz Jej Carskiej Wysokości nie obraziłem, za to ona mnie tak - zrównując mnie z rynsztokiem społeczeństwa.

Dziękuję. Czy Strony mają coś jeszcze do dodania?
Nie, Wysoki Sądzie.

Za pozwoleniem Sądu, mam pytanie do pana Karola II: czy stwierdzenie ''srały muchy'' należy do języka elit, czy rynsztoku społeczeństwa?
Cytat:Za pozwoleniem Sądu, mam pytanie do pana Karola II: czy stwierdzenie ''srały muchy'' należy do języka elit, czy rynsztoku społeczeństwa?
Proszę oskarżyciela o odpowiedź.
Jest to słowo neutralne, szczególnie wobec zbioru wyrazów wulgarnych, których używa margines społeczeństwa, a których Wasza Carska Wysokość używała.

Czy strony składają jeszcze jakieś wnioski?
Nie, Wysoki Sądzie.

Wysoki Sądzie!
Pragnę powołać się na Słownik SJP : http://sjp.pl/sra%C4%87, a także każdy inny słownik języka polskiego.
Oskarżyciel użył słowa ''srały'', które jest odmianą bezokolicznika ''srać'', o którym czytamy:
Cytat:srać - wulgarnie: oddawać kał, wypróżniać się
Jest to zatem wyraz wulgarny, wbrew temu co twierdzi oskarżyciel.
Zaś metaforyczny ''rynsztok społeczeństwa'', tj. najniższa, najgorsza w sensie obycia warstwa społeczna, posługuje się wulgaryzmami.

Poza tym pragnę zwrócić uwagę, iż do rynsztoku społeczeństwa nie zaklasyfikowałam pana Karola II a jedynie jego słownictwa, które co powyżej udowodniłam do tak owego należy.
Dziękuję, wobec tego daję Stronom prawo do wygłoszenia mów końcowych.
Wysoki Sądzie,
oskarżona Jej Carska Wysokość za słowo wulgarne (nota bene jest to słowo brzydkie, wulgarnych używa Carska Wysokość na IRCu, jak ta pod adresem Ivana) sklasyfikowała mnie z rynsztokiem - jak jest napisane na forum: ślubu udzieliła osoba, której słownictwo klasyfikuje ją w rynsztoku społeczeństwa. A więc Jej Carska Wysokość klasyfikuje moją osobę w rynsztoku, który jest uwłaczający dla monarchy. Co więcej stwierdziłem fakt niezgodny z rzeczywistością - Jej Carska Wysokość nazywa się Carycą, ma władze absolutną i robi co chce - odpowiedziałem na to "tak, tak, tak sobie mów" wyrażeniem o muchach. Jako monarcha sojuszniczego kraju czuję się urażony wypowiedzią Jej Carskiej Wysokości i wnoszę o tą samą karę, o którą wnosiłem na początku.

Wysoki Sądzie!
Proszę o to, aby Sąd miał na względzie moją wcześniejszą wypowiedz, gdzie użyłam stosownej do miejsca argumentacji.

Co do tego, co mówi pan Karol II, Król Skarlandu....  <3

Uważam, że Karol II nie powinien twierdzić, że odniosłam się do niego ad persona, gdyż jak sam twierdzi stanowczo odciął się od postaci, nieżywego już kardynała.
Ja mówiłam, zaś o osobie, która udzieliła ślubu, zaś słowa pana Karola podtrzymuję, pochodzą ze słownictwa nizin społecznych.

Proszę o uniewinnienie.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości