Akt oskarżenia Zdzisława Marleny Pytkiewicza.
Wysoki Sądzie!
Oskarżam Zdzisława Marlenę Pytkiewicza o to, iż w dniu 1 lipca znieważył on mnie w sposób wyjątkowo chamski. Miało to miejsce na kanale irc, a według punktu "d" artykułu drugiego "[Kodeks ten stosuje się do osoby, która popełniła czyn zabroniony:] d)  W kontaktach między osobami fizycznymi i prawnymi,". Nie ulega natomiast wątpliwości, iż obaj jesteśmy osobami fizycznymi. Przestępstwo to natomiast zostało opisane w ustępie piątym artykułu trzynastego KC-K ("5.  Wszczynanie sporów i znieważanie innych obywateli, pod groźbą kary trzech miesięcy pozbawienia wolności").

Wnoszę o najwyższy wymiar kary, w związku z tym, iż ataki takie mają miejsce nie pierwszy raz.
Dowód popełnienia przestępstwa załączam do Aktu oskarżenia.

[attachurl=2]
Otwieram przewód sądowy i proszę o oskarżonego o zabranie głosu.
Zawczasu przypominam, że wszelkie wypowiedzi osób k'temu nie uprawnionych będą surowo karane.
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
Towarzyszu von Haller!
Towarzyszko Dostojewska!
Chciałbym zwrócić towarzyszy uwagę na fakt, iż Ustawa o Nacjonalizacji IRC jeszcze w życie nie weszła. Kanał #bialenia, na którym dopuściłem się tejże strasznej, makabrycznej i ohydnej zbrodni nie jest częścią terytorium Republiki Bialeńskiej, więc bialeńskie prawo tam nie sięga.
Wobec powyższego proszę o umorzenie sprawy i o uniewinnienie mojej osoby.
Tak na marginesie, towarzyszko Dostojewska... Wiecie, ile osób ma logi, w których nazywaliście innych obywateli "ścierwami"?  Wink
~Sukces IRC #bialenia (serwer: irc.mizure.net port: 6667)
Czynię swoim pełnomocnikiem Andrzeja Swarzewskiego.
Wysoki Sądzie, pragnę odnieść się do niesłusznej opinii Oskarżonego.
Cytat:Chciałbym zwrócić towarzyszy uwagę na fakt, iż Ustawa o Nacjonalizacji IRC jeszcze w życie nie weszła. Kanał #bialenia, na którym dopuściłem się tejże strasznej, makabrycznej i ohydnej zbrodni nie jest częścią terytorium Republiki Bialeńskiej, więc bialeńskie prawo tam nie sięga.
Prawo mówi, że "[Kodeks ten stosuje się do osoby, która popełniła czyn zabroniony:] d)  W kontaktach między osobami fizycznymi i prawnymi". Oskarżony oraz moja Klientka bez wątpienia są osobami fizycznymi, dlatego Kodeks Cywilno-Karny należy zastosować do kontaktów pomiędzy nimi.

Z wyrazami estymy,
Mecenas Andrzej Swarzewski.
N.N
Towarzyszu Pytkiewicz,
raz jeszcze apeluję, by zwracał się Towarzysz poprawnie do Wysokiego Sądu, a zwłaszcza na sali rozpraw. Zgadzam się także z argumentacją przedstawioną przez mec. Swarzewskiego, ergo wniosek o umorzenie procesu uchylam.

Czy strony składają jakieś wnioski? Towarzyszu? Mecenasie?
Wysoki Sądzie!
Wnoszę o wezwanie Kristiana Iversena w charakterze świadka wciąż ponawiających się ataków ze strony Oskarżonego na moją Klientkę, które mają miejsce m.in. na IRC-u (ataki mające miejsce na forum wszyscy dobrze widzą).
Z wyrazami estymy,
N.N
Przychylam się do wniosku, proszę o zabranie głosu przez świadka Iversena, zaś pan mecenasa proszę o zadanie pytań świadkowi.
Wysoki Sądzie,

poproszono mnie tutaj o zabranie głosu, uprzednio jednak nie zadawszy żadnych pytań. Zgłaszam więc, póki co, swoją obecność, oraz obiecuję bogatą pomoc w rozprawie:
[Obrazek: 2meYxlx.png]
[Obrazek: XU6rLm4.png]
(–) Kristian Arped
Dziękuję za stawienie się. Myślałem że pan mecenas uprzednio postawi pytania.  Wink
Wysoki Sądzie,
Szanowny Panie Świadku!

Czy Szanowny Pan potwierdza, iż był świadkiem licznych ataków ze strony Oskarżonego na moją Klientkę?
N.N
Wysoki Sądzie,

Nie, nie potwierdzam. Klientka natomiast nie raz wszczynała spory na kanale #bialenia oraz atakowała oskarżonego, czym prawdopodobnie go sprowokowała.
(–) Kristian Arped
Wysoki Sądzie,
Szanowny Panie Świadku!

Mam wątpliwości co do prawdziwości tego stwierdzenia. W związku z tym składam wniosek formalny do Wysokiego Sądu o nakazanie upublicznienia przez Kristiana Iversena wszystkich logów IRC-a z ostatniego kwartału.

Z wyrazami estymy.
N.N
Przychylam się do wniosku pana mecenasa. Proszę o udostępnienie logów IRC-a z ostatniego kwartału.
<haha> <haha> <haha> <haha> <haha>
Powodzenia w przegladniu. xDDDDDDDDDDDDD

Przepraszam Wysoki Sąd za przerwanie porządku rozprawy ale nie mogłam się (ponownei) opanować. :*
[i]Maria von Primisz
[Obrazek: DGS1nKB.png]
II Prezydent Republiki Bialenii
Premier IV i V Kadencji    Poseł IV, V i VI, VII, IX Kadencji
Trener Galacticos Wolnograd, najbardziej utytułowanego klubu sportowego w Republice
W procesie Urbana kiedyś zarządzono przetłumaczenia Der Sturmera z wielu lat. Big Grin
N.N
(03.07.2015, 23:16:46)Adam von Haller link napisał(a): Przychylam się do wniosku pana mecenasa. Proszę o udostępnienie logów IRC-a z ostatniego kwartału.
Wysoki Sądzie,
chciałbym zaznaczyć, iż żadne prawo nie wymusza na mnie posłuchania takowej prośby. Secundo, gdyby nawet takowe było – brak mi technicznych możliwości. Wszak nie jestem w stanie udostępnić wszystkich logów z ostatniego kwartału usługi internetowej Internet Relay Chat.
(–) Kristian Arped
Wysoki Sądzie,
Szanowny Panie Świadku!
Proszę w takim przypadku braku technicznych możliwości udostępnienia tych logów w inny sposób, o przepisanie wszystkiego (najlepiej odręcznie, czytelnym charakterem pisma) w dwóch kopiach, jedna dla Wysokiego Sądu, a druga dla mnie.
Z wyrazami estymy,
N.N
(03.07.2015, 23:17:54)MvP link napisał(a): <haha> <haha> <haha> <haha> <haha>
Powodzenia w przegladniu. xDDDDDDDDDDDDD

Przepraszam Wysoki Sąd za przerwanie porządku rozprawy ale nie mogłam się (ponownei) opanować. :*

Cytat:6. Nie wolno na sali sądowej wypowiadać się osobom postronnym pod karą grzywny ustalanej przez sędziego.

Nakładam na panią bardzo dużą grzywnę "myślową". Proszę więcej nie przeszkadzać w rozprawie, a swoje uszczypliwe komentarze publikować na "Placu Zielonym".

(03.07.2015, 23:26:03)AndrzejSwarzewski link napisał(a): Wysoki Sądzie,
Szanowny Panie Świadku!
Proszę w takim przypadku braku technicznych możliwości udostępnienia tych logów w inny sposób, o przepisanie wszystkiego (najlepiej odręcznie, czytelnym charakterem pisma) w dwóch kopiach, jedna dla Wysokiego Sądu, a druga dla mnie.
Z wyrazami estymy,

Proszę o zachowanie powagi....

Panie Iversen!
Wobec tego mam pytanie: czy jest pan w stanie udostępnić logi z Bialeńskiego kanału IRC, którymi jak podejrzewam pan dysponuje.
[Obrazek: 2meYxlx.png]
Wysoki Sądzie,

odpowiadając na prośbę oskarżyciela:
[Obrazek: wV4Cktb.png]
Niestety straciłem zdolność pisania czytelnego w związku z nieszczęśliwym wypadkiem z kubiłajem w zeszłym miesiącu. Ponadto, pismo mam bardzo skompresowane, a logi są zapisane bez przechodzenia do nowej linii.

Nie wysoki sądzie, nie jestem w stanie udostępnić ich w całości. Mogę natomiast udostępnić, jeżeli Wysoki Sąd poprosi o konkretną datę.
(–) Kristian Arped

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości