Akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi Swarzewskiemu
Oskarżam Andrzeja Swarzewskiego o popełnienie czynów o których mowa w:
1. U. 5. art. 13. KCK,
2. U. 13. art. 12. KCK.
W związku z czym wnoszę o ukaranie go karą miesiąca pozbawienia wolności. Dowody:
[Obrazek: UrkPmWt.png]
[Obrazek: kTBdoE8.png]
(–) Kristian Arped
Wysoki Sądzie,
Ponownie proszę pouczyć Oskarżyciela o znaczeniu słów "sarkazm", "ironia" oraz "metafora".
Powiedziałem to w swobodnej rozmowie na IRC-u. Był to żart, o czym świadczy "Tongue" w moich wypowiedziach, "Big Grin" w wypowiedzi Kristiana, etc.
Proszę o odrzucenie Aktu bez przeprowadzania rozprawy. Nie popadajmy w paranoję.
N.N
(04.07.2015, 00:01:25)AndrzejSwarzewski link napisał(a): Nie popadajmy w paranoję.
I kto to mówi. xD

Wysoki Sądzie,
śmiem wątpić, czy był to tylko niewinny żart, znając jego niechęć do mej osoby, oraz zważywszy na fakt, iż w przeszłości notorycznie byłem przez oskarżonego sarmackim szpiegiem. Szczerze powiedziawszy, mam dosyć obrażania mej osoby, a wymyślanie teraz w gmachu sądu, jakoby to był tylko żart – mam nadzieję – na niewiele się zda.
(–) Kristian Arped
Czy strony mają coś do dodania?
[i]Maria von Primisz
[Obrazek: DGS1nKB.png]
II Prezydent Republiki Bialenii
Premier IV i V Kadencji    Poseł IV, V i VI, VII, IX Kadencji
Trener Galacticos Wolnograd, najbardziej utytułowanego klubu sportowego w Republice
Wysoki Sądzie,

nie, nie mam nic do dodania.
(–) Kristian Arped
Wysoki Sądzie,
Proszę jedynie o sprawiedliwy wyrok, przy uwzględnieniu specyfiki mojego poczucia humoru, która nie raz objawiała już się na IRC-u. Nie miałem na celu obrażenie Oskarżyciela (i myślę, że on dobrze o tym wie, podobnie jak Wysoki Sąd).
Z wyrazami estymy.
N.N
Cytat:
[Obrazek: vdUQ0qe.png]

WYROK
W imieniu Republiki Bialeńskiej
Dnia 5 lipca 2015 roku
Sąd Ludowy Republiki Bialeńskiej
w składzie: Maria von Primisz

po rozpoznaniu w dniu 5 lipca br.
sprawy przeciw: Byłemu Prezydentowi Andrzejowi Swarzewskiemu
oskarżonemu przez: Kristiana Iversena
o publiczne znieważenie konstytucyjnych organów
to jest czyn z u.13., art.12. Kodeksu Cywilno-Karnego
oraz
wszczynanie sporów i znieważanie innych obywateli
to jest czyn z u.5., art.13. Kodeksu Cywilno-Karnego

Art.1.
Uznaje się oskarżonego niewinnym złamania u.13., art.12. Kodeksu Cywilno-Karnego.

Art.2.

Uznaje się oskarżonego niewinnym złamania u.5., art.13. Kodeksu Cywilno-Karnego.

Art.3.

Wyrok uprawomocnia się w zgodzie z ustawą o sądownictwie.

Art.4.

Odwołanie od wyroku może nastąpić na drodze prawnej przewidzianej przez ustawę o sądownictwie.

UZASADNIENIE

Sąd przychylił się do tłumaczeń oskarżonego, jakoby jego słowa wypowiedziane na kanale irc, miały mieć charakter żartu i w żaden realny sposób nie raniły oskarżyciela. Sąd przy tym pragnie zauważyć że bialeński kanał irc charakteryzuje się luźniejszą skrótkurą i stylem wypowiedzi, dlatego słowa i działania podejmowane tam powinny być traktowane ze szczególną łagodnością i zrozumieniem dla sytuacji.

/-/ Maria von Primisz
Sędzia Ludowy

[i]Maria von Primisz
Trener Galacticos Wolnograd, najbardziej utytułowanego klubu sportowego w Republice
Wysoki Sądzie,
Obrona nie będzie się odwoływać.
N.N
Powód w prywatnej wiadomości powiedział mi że nie będzie się odwoływał, zatem wyrok się uprawomocnił.
[i]Maria von Primisz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości