WNIOSKI / PROŚBY / BŁĘDY ...
Witam na nowym forum!

Jeszcze wgram kilka usprawnień oraz ustawię parę rzeczy i będzie wsio.
Powiedzcie mi, co ma być w górnym menu (tam gdzie jest "strona główna" i "dział"). Macie jakieś propozycje?

Proszę również o zgłaszanie problemów.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Witam to ja stary Lew, cieszę sie że znowu działamy. Po południu zaczne uzupełniac tematy.
Jan Sapieha
Lew Wolnogradu
Odpowiedz
Cytat:Proszę również o zgłaszanie problemów.
Wnoszę o zmianę dopuszczalnego rozmiaru (szerokości) obrazka z 600 do 700 pikseli tak jak było na poprzednim forum... przerabianie teraz wszystkich, pewnie paru setek obrazków na hostingach przynajmniej dla mnie przekracza siły i chęci.

Obecnie są poucinane (bo były dostosowane do 700 pxs) i wygląda to paskudnie. Wiele straconych spraw odzyskałem dzięki zewnętrznym hostingom, ale to wszystko jest dostosowane do 700 pxs szerokości.
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
Drogi Krzysztofie,

Były poucinane bo były za duże na szerokość nowego stylu. Smile SmileSmile
Wgrałem ReIMG Resizer, teraz powinno działać dobrze.
Jeśli jakiś obraz będzie za dużo, automatycznie zostanie zmniejszony do rozmiarów 640x480 px.

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Krzysztofie, a co myślisz o prywatnym hostingu (na tym samym serwerze, co stoi forum) na którym umieszczałbyś zdjęcia i inne obrazki? Wtedy miałbyś gwarancję, że one nie przepadną.

Odpowiedz
Cytat:Krzysztofie, a co myślisz o prywatnym hostingu (na tym samym serwerze, co stoi forum) na którym umieszczałbyś zdjęcia i inne obrazki? Wtedy miałbyś gwarancję, że one nie przepadną.

Niegłupi pomysł - pozostaje pytanie jak, kiedy, jaka pojemność serwera i za ile? Tylko nie każcie mi płacić przez jakieś chore SMS-y czy inne karty płatnicze, Pay Pale czy inne takie - normalny numer konta i przelew, nie widzę problemu (przy rozsądnych kosztach rocznych).
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
Zaraz pozmieniam te opisy działów, bo tutaj to jest na archiwalne wszystko ustalone.
Forum ładne, trzeba będzie zrobić jeszcze IRC oraz stronę główną. Profesjonalnie to wygląda.
N.N
Odpowiedz
Racja, nawet obrazek w tle pasuje. Smile SmileSmile
/-/ Konstanty Jerzy wielki kniaź Michalski
Immanuel Kartografii Tamostosowanej
Rednacz Gazety Bialeńskiej
Odpowiedz
Panie Konstanty, ale po co nowe konto? Przecież to nasze pierwsze forum, tylko na nowym, lepszym hostingu.
N.N
Odpowiedz
Cytat:Niegłupi pomysł - pozostaje pytanie jak, kiedy, jaka pojemność serwera i za ile? Tylko nie każcie mi płacić przez jakieś chore SMS-y czy inne karty płatnicze, Pay Pale czy inne takie - normalny numer konta i przelew, nie widzę problemu (przy rozsądnych kosztach rocznych).

Nic z tych rzeczy.
Instaluje się specjalne oprogramowanie na serwerze, które umożliwia przesył plików między komputerem użytkownika, a serwerem z pominięciem protokołu transferu plików (FTP).
Czyli przez przeglądarkę, jak to bywa z hostingiem RapidShare.

Odpowiedz
Przemilcze to, nie wiedziałem. Tongue TongueTongue Jeśli tak, to nic, zobacze stare konto, czy działa.
Odpowiedz
Bierzemy Wordpressa, czy Joomla?
N.N
Odpowiedz
No i proszę i błagam o odnośnik z forum na stronę Bialeniana... http://bg.bialenia.cba.pl/
Odpowiedz
Tego Bialeniana też trzeba będzie przenieść na nową domenę. A odnośnik będzie już ze strony głównej, która powstanie, jeśli dobrze pójdzie, dzisiaj.
N.N
Odpowiedz
Mamy już czat, dzięki Ellanowi. Jakby trzeba było dodać kolejny kanał, to mówcie.
N.N
Odpowiedz
Jak chcecie, żeby wyglądała strona główna (wordpress)? Bo ja nie mam pomysłu. Wybierzcie jakieś tło, powiedzcie co tam zrobić (jak ktoś chciałby sam popróbować, to dam hasło).
N.N
Odpowiedz
Cytat:Jak chcecie, żeby wyglądała strona główna (wordpress)? Bo ja nie mam pomysłu. Wybierzcie jakieś tło, powiedzcie co tam zrobić (jak ktoś chciałby sam popróbować, to dam hasło).
Najlepiej jakby kolorystyka była bardziej zbliżona do tej forumowej - niekoniecznie identyczna, ale niech wygląda jak ta sama strona. Co do tła - nie mam za bardzo pomysłów - tylko niech będzie inne niż tutaj.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
A skoro strona główna jest w trakcie testów, to czy dałoby się zrobić coś takiego jak w dreamlandzie kiedy jakiś nowy artykuł w gazecie się pojawia? Coś ala to:

Znak Gazety Nagłówek np. Odkrycie Mastodontosłonia
Odnośnik do artykułu w gazecie.

I tak bez zaglądanie do środka tego info na głównej. Zobaczcie to: http://www.dreamland.net.pl/
Odpowiedz
Oczywiście, że się da tak zrobić.
Nawet można zrobić, żeby wyskakiwały najnowsze tematy z forum.
Jest to inaczej śledzenie kanału RSS.

Odpowiedz
3000 post na tym forum. Pozdrawiam. Big Grin Big GrinBig Grin
Moim zdaniem powinniśmy tak zrobić ten Wordpress, żeby wyglądało to na normalną stronę, a nie blog. Bo blog wygląda tak niezbyt, jak na stronę główną mikronacja. Wink
N.N
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości