Ród Aleksandryjski
Aleksandra poprosiła mnie wczoraj o zrobienie drzewa genealogicznego całej jej rodzinki.  Big Grin Tak się prezentuje:
[Obrazek: mWaXeic.jpg]
(-)Fiodor Swirydiuk, Antyludzki rak, Wielki Książe Noklezji, najstarszy żyjący mieszkaniec Noklezji;
[Obrazek: rw3vMjB]
Odpowiedz
Dziękuję Big Grin Jest piękne.

Choć należy zlecić drobne poprawki Tongue.

Otóż Jurand jest synem Andrzeja i Pancy, bowiem Pancy to pierwsza żona Andrzeja i mama Juranda.

Ponadto ojcem Adama dziś von Hallera jest Konstanty Jerzy Michalski, a dziadkiem Ivan Kazakov von Vincis
Odpowiedz
Proponuję aby każdy członek rodu dodał sobie do nazwiska: von Sankt Aleksandrov
Odpowiedz
(02.02.2016, 19:19:23)Aleksandra Dostojewska-Swarzewska link napisał(a): Dziękuję Big Grin Jest piękne.

Choć należy zlecić drobne poprawki Tongue.

Otóż Jurand jest synem Andrzeja i Pancy, bowiem Pancy to pierwsza żona Andrzeja i mama Juranda.

Ponadto ojcem Adama dziś von Hallera jest Konstanty Jerzy Michalski, a dziadkiem Ivan Kazakov von Vincis
Ojcem Konstantego jest Orjon, a Orjon należy do von Thornów. Jesteśmy spokrewnieni z Kanclerzem Sarmacji. xD
(-)Fiodor Swirydiuk, Antyludzki rak, Wielki Książe Noklezji, najstarszy żyjący mieszkaniec Noklezji;
Odpowiedz
Tylko że moim ojcem był Tomasz Valois-Wettin von Weerland, zaś jego bratem był król ZSKHiW, Arkadiusz II Filip, czyli mój stryj. Smile)
Ojcem Tomasza i Arkadiusza II Filipa był Piotr Wettin, który miał brata Karola Ludwika.

Piotr Wettin miał jeszcze kuzyna Augusta, ale tych relacji już nie znam.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Założyłem pewną hipotezę: Jeśli Heinrich jest bratem Felixa to ojcem i matką nie może być Andrzej i Aleksandra. Z tego powodu zrobiłem paintowe drzewo i jest na nim pokazane jaka z nas arystokracja i burżuje.
[Obrazek: sMVPSJ0.png]
Odpowiedz
To by było za proste. Gdzie zgubiłeś Sviatosla... Józefa w drzewie Bagratów? Dalej, czy Wereszczyński wciąż w tej rodzinie jest?
Markus niejednego ma ojca. >Tongue Ale tym najnowszym jest Andrzej.
I drobiazg, ale pierwszą małżonkę winieneś nazwać albo Pansy Anclar-Swarzewską, albo wedle obecnego nazwiska Kathą Joanną De Vil.
Gdzieś też powinien być Arne, bo nikt go z rodziny nie wyrzucił, ani też nie widziałem żadnego zrzeczenia czy przyjęcia innego rodzica. Herman, dla dobra logiki weź go adoptuj. Plosie.

Sasza, Adaś się wyrzekł rodu, ale to nie oznacza przecież, że dziadek stał się nagle ojcem. ,Wink
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
(02.02.2016, 20:19:22)Maciej Kamiński link napisał(a): To by było za proste. Gdzie zgubiłeś Sviatosla... Józefa w drzewie Bagratów? Dalej, czy Wereszczyński wciąż w tej rodzinie jest?
Markus niejednego ma ojca. >Tongue Ale tym najnowszym jest Andrzej.
I drobiazg, ale pierwszą małżonkę winieneś nazwać albo Pansy Anclar-Swarzewską, albo wedle obecnego nazwiska Kathą Joanną De Vil.
Gdzieś też powinien być Arne, bo nikt go z rodziny nie wyrzucił, ani też nie widziałem żadnego zrzeczenia czy przyjęcia innego rodzica. Herman, dla dobra logiki weź go adoptuj. Plosie.

Sasza, Adaś się wyrzekł rodu, ale to nie oznacza przecież, że dziadek stał się nagle ojcem. ,Wink
Łoj zapomniało mi się. Dorobię to.
Odpowiedz
Dorobione. Arne nie ma rodziny, ponieważ wyrzekł się więzów z Andrijem i Józefem.
[Obrazek: MBHuwrF.png]
Odpowiedz
Ale nie wyrzekł się kuzynostwa z Mikołajem. ,Wink
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
(02.02.2016, 21:29:13)Maciej Kamiński link napisał(a): Ale nie wyrzekł się kuzynostwa z Mikołajem. ,Wink
Ehh, i kolejna poprawka.
[Obrazek: vvh9k8E.png]
Odpowiedz
Zezwalam Markusowi Wettinowi, Mikołajowi Patrykowi Dostojewskiemu oraz Tomaszowi I Bagratowi na posługiwanie się moim nazwiskiem.
/-/ Jego Cesarska i Królewska Mość, Andrzej Swarzewski, Król Królów.
N.N
Odpowiedz
No dobra, z racji tego, że czytanie po raz dziesiąty charakterystyki tej latawicy Łęckiej przed ustną z polskiego jest wybitnie niezdrowe, to może napiszę o czymś, co jest na czasie. I o czymś bardzo podobnym, co nie jest na czasie.

Więc, w Brodrii ustalone zostało, że gdy tylko jedna z carskich stron zdecyduje się na abdykację (na co się nie zanosi), to tron w całości państwa przejmie ta druga. Innymi słowy, kolejka wygląda tak:

1 i 2. Aleksandra Dostojewska.
1 i 2. Iwan Pietrow.

Ale co z tą całą Brodrią, jeżeli już teoretycznie powstanie? Kto będzie uprawniony do zasiadania w razie zsiadnięcia z tronu lokalnego Kazimierza Odnowiciela, kim by ta osoba konkretnie nie była, jeżeli zapomni jej się sukcesję ustanowić? W tym celu by chyba wypadało spojrzeć na dawne dekrety w tej sprawie, które Mikołaj wystawiał (każdy chętny może to zrobić, wystarczy tylko w forumową wyszukiwarkę wpisać: "sukcesja" i ograniczyć wyniki do archiwum Monitora Brodryjskiego). Na ich podstawie danych z dnia dzisiejszego i pozostając przy tamtych antycznych trendach wyglądałoby to tak:

0. Aleksandra Dostojewska.
1. Mikołaj Patryk Dostojewski (syn).
2. Ahmed Husain (wnuk).
3. Jakub Wereszczyński (prawnuk).
4. Józef Konstanty Bagrat (prawnuk).
5. August von Medis (praprawnuk, chyba nadal, acz nie jestem pewien).
6. Jan Lubomirski-Dostojewski (wnuk).
7. Feliks Spirkin (syn).
8. Piotr Konstanty Pawłowicz (kuzyn syna).
9. Andrzej Swarzewski (mąż).
10. Iwan Pietrow (już niespokrewniony, acz wciąż car).

Albo tak (przy sukcesji pokoleniami):
0. Iwan Pietrow.
1. Ahmed Husain.
2. Jakub Wereszczyński.
3. Józef Konstanty Bagrat.
4. August von Medis.
5. Jan Lubomirski-Dostojewski.
6. Mikołaj Patryk Dostojewski.
7. Piotr Konstanty Pawłowicz.
8. Aleksandra Dostojewska.
9. Feliks Spirkin.
10. Andrzej Swarzewski.

No to teraz temat numer dwa, czyli tron obsadzony non stop już siódmy rok, za którego pozostaniem głęboko w piwnicy muzealnej głosowała ponad rok temu gremialna większość obywateli, czyli bialeński (ten oryginalny - dżamahirijski i wolnogradzki pominiemy). Tutaj będzie o tyle prościej, że indykatorem jest po prostu przynależność do Swarzewskich. A ta jest nadmieniona powyżej. Zatem:
0. Andrzej Swarzewski.
1. Jurand Swarzewski (acz nikt jego powrotu do mikro nie oczekuje...).
2. Feliks Spirkin.
3. Mikołaj Patryk Dostojewski.
4. Ahmed Husain.
5. Aleksandra Dostojewska.

Na siłę nieco można by dopisać tu dalsze więzi rodzinne:
6. Jakub Wereszczyński.
7. Józef Konstanty Bagrat.
8. August von Medis.
9. Jan Lubomirski-Dostojewski.
10. Piotr Konstanty Pawłowicz.

O, a teraz zabawna rzecz, na wypadek, gdyby żadna z powyższych osób się nie zdecydowała, czyli pokrewieństwo i powinowactwo w linii prostej w dół, które na chwilę obecną wygasło. Technicznie, w jakimś stopniu swoje racje do objęcia któregoś z powyżej wymienionych tronów mogą uzasadnić również (kursywą osoby, których żywych nie widywano od wybitnie dawna):
  • Jan Kaniewski.
  • Jakub Orłowski.
  • Akrypa Rabotowicz von Primisz.
  • Katha Joanna De Vil i Ajsza Alsheri.
  • Boris Hristow.
  • Irmina de Vellior (niby Natasza Hristow to bujda była, ale...).
  • Fiodor Swirydiuk.
  • Alberto de Medici.
  • Hewret Faradobus.
  • Jurij Bołodin.
  • Piter Jasiński.
  • Adam Martin Jasiński.
  • Paolo della Chiesa.
  • Każdy niewymieniony powyżej członek rodu von Vincis.
  • Nawet ten kibic Kaszubii Kościerzyna z wąsem na awatarze by się mógł załapać.

I pewnie ktoś inny z rodzeństwa/potomstwa by się znalazł... Byłaby z tego ciekawa wojna domowa.

[spoiler]Monarchiści sprowokowani, moja rola skończona. Wracam do Łęckiej.[/spoiler]
Odpowiedz
Po primo, analogie do Łęckiej (nawet pomimo matury) są nie na miejscu w obliczu zmasowanego ataku Iwana na moją nieskalaną duszę.

Po drugie, zjednoczenie kraju dokona się dzięki mnie. Gwarantuję, że choćbym miała czekać 10 lat na abdykację lub śmierć Iwana, zrobię to, choćby dla samej słuszności mojej sprawy.
Natomiast wszelkie dywagacje na temat porządku dziedziczenia są mało warte, gdyż w przyszłości planuję dokonać elekcji vivente rege mojego przyszłego, mam nadzieję, potomka, którego doczekam się od Andrzeja. Wówczas palma pierwszeństwa przejdzie na synów i córki naszego dziedzica.
Odpowiedz
E, to nie są żadne analogie. Ja po prostu streszczenia lektur akurat wertuję...
Odpowiedz
A mnie dalej nie ma na drzewku. Cóż czarna owca w rodzinie... Przynajmniej Mikołaj o mnie pamiętał... Wszyscy zapominają Iwan i Aleksandra także...
Odpowiedz
(17.05.2017, 20:59:34)Piotr Konstanty Pawłowicz napisał(a): A mnie dalej nie ma na drzewku. Cóż czarna owca w rodzinie... Przynajmniej Mikołaj o mnie pamiętał... Wszyscy zapominają Iwan i Aleksandra także...

Ja nie zapominam Big Grin.
W nowym drzewie Cie umieścimy.
Odpowiedz
I tak będę walczył o swoje jestem w Tym rodzie od dawna, a Tym bardziej jeszcze wcześniej niż 2016 rok.
Odpowiedz
(17.05.2017, 21:06:02)Piotr Konstanty Pawłowicz napisał(a): I tak będę walczył o swoje jestem w Tym rodzie od dawna, a Tym bardziej jeszcze wcześniej niż 2016 rok.

Piotrze, jak najbardziej Ciebie sukcesja nie ominie.
Odpowiedz
A to nie Ty byłeś tym królem Landbergii?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości