Ankieta: Z powołania jakiego ministra jesteś najbardziej zadowolony?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Ministra Spraw Zagranicznych Macieja Kamińskiego
33.33%
3 33.33%
Ministra Spraw Wewnętrznych Konstantego Jerzego Michalskiego
11.11%
1 11.11%
Ministra Finansów i Gospodarki Bajtusia
0%
0 0%
Ministra Rozwoju Regionalnego Adama von Hallera
0%
0 0%
Ministra Kultury i Sportu Fredericka Hufflepuffa
22.22%
2 22.22%
żadnego
33.33%
3 33.33%
Razem 9 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

WYDANIE NR 31
#1
GAZETA "wBialenii"
WYDANIE NR 31

HEINRICH HEWRET WETTIN PREZYDENTEM REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ


Za nami wybory prezydenckie, rozpisane tuż po odwołaniu w wyniku ogólnokrajowego referendum Pana Prezydenta Alego ibn Abiego Taliba, w których frekwencja wyniosła 75%. Kandydat Bialeńskiej Partii Demokratycznej, popierany przez Wspólnotę Rozwoju (początkowo kandydatem WR był Frederick Hufflepuff, ale na kilka godzin przed głosowaniem wycofał się z wyścigu o fotel Prezydenta) Heinrich Hewret Wettin zdobył w nich 66,7% głosów, jego jedyny kontrkandydat - Fiodor Hristov (vel Social Flash) 23,8% głosów. Oddano również dwa głosy puste (9,5%).

Cytat:Oficjalne wyniki:
1) Heinrich Hewret Wettin otrzymał 14 głosów, czyli 66,7% wszystkich głosów.
2) Fiodor Hristov otrzymał 5 głosów, czyli 23,8% wszystkich głosów.
3) Oddano 2 głosy puste, czyli 9,5% wszystkich głosów.

Prezydent Wettin złożył już przysięgę i wygłosił dość krótkie, ale spójne i logiczne expose, w którym nakreślił główne osi rozwoju państwa za jego prezydenckiej kadencji. Wyznaczył także kierunki działań swojemu rządowi, który w swym przemówieniu przedstawił opinii publicznej.

Cytat:Skład Rządu Heinricha Hewreta Wettina:

a) Maciej Kamiński - Minister Spraw Zagranicznych,
b) Konstanty Jerzy Michalski - Minister Spraw Wewnętrznych,
c) Bajtuś - Minister Finansów i Gospodarki,
d) Frederick Hufflepuff - Minister Kultury i Sportu,
e) Adam von Haller - Minister Rozwoju Regionalnego,
f) Iwan Pietrow-Dostojewski - Wiceprezydent.ŚWIAT: INTEGRACJA EKONOMICZNA NA KONTYNENCIE WSCHODNIM


Cytat:[size=12pt]Orientyckie Forum Ekonomiczne w Rosseln (Elderland/Monderia) ruszyło na początku tego roku i już stało się wydarzeniem, jeśli nie kontrowersyjnym, to przynajmniej godnym uwagi. Tak diuk von Witt, faktyczny organizator i prowadzący OFE, opisuje cele tego spotkania:

„Celem OFE będzie wypracowywanie praktycznych rozwiązań współpracy gospodarczej oraz inicjowanie tej współpracy o zasięgu kontynentalnym i lokalnym.”

Z założenia ma to być pole dla współpracy nie tylko międzypaństwowych delegacji rządowych, ale również przedsiębiorców z zaproszonych państw Kontynentu Wschodniego. O jakich państwach mowa? Oczywiście o Elderlandzie, o Austro-Węgrzech, Trizondalu, Hasselandzie, Pustkowiach Winków, Surmenii, Slawonii i ZSKHiW. Jak widać mamy więc osiem państw, w większości o dość długiej tradycji istnienia. Ile państw przysłało swoich delegatów? Z ośmiu było to pięc krajów: Elderland, Austro-Węgry, Hasseland, Surmenia oraz Trizondal. Ile delegacji jest faktycznie aktywnych? Odpowiedź na to pytanie zależy od definicji aktywności, jednak żeby nie przeszacować w żadną ze stron, można powiedzieć, że są to trzy delegacje: Elderlandu, Trizondalu i Hasselandu (według najnowszych informacji delegat surmeński ma problemy techniczne z zalogowaniem na forum OFE).

Dlaczego pozostałe państwa nie biorą aktywnego udziału w OFE? Trudno powiedzieć, może nie są po prostu zainteresowane integracją ekonomiczną? Przyjrzyjmy się więc o czym się rozmawia na tym forum.  Tematami poruszanymi są:  rynek walutowy, transport i infrastruktura transportowa (obecnie szczególnie w zakresie kolejowym), teoretyczne aspekty handlu międzynarodowego, mapy gospodarcze, prawo gospodarcze, zasoby naturalne państw Orientyki oraz pomysł uczynienia z Corleone obszaru mandatowego wszystkich państw Kongresu Kontynentu Wschodniego.  Faktycznie największym zainteresowaniem cieszą się dyskusje o potrzebie stworzenia wymiany walutowej, propozycje stworzenia wspólnego systemu gospodarczego dla państw Orientyki oraz tematyka transportowa. Udało się także zebrać dane dotyczące gospodarczych regulacji prawnych oraz map niektórych państw.

Czy tematy te w żaden sposób nie są interesujące dla wcześniej wymienionych a na OFE nieaktywnych krajów? Odpowiedź może być zaskakująca, ale najprawdopodobniej właśnie nie są. Nie jest to jednak wina doboru tematów, a faktu problemów wewnętrznych tych państw.  Dzięki rankingowi aktywności na forach widzimy, iż ta jest dość niska na Orientyce i jedynie w dwóch krajach w ostatnim rankingu tygodniowym wyniosła powyżej 100 postów (brak danych dla Hasselandu i Pustkowia).

Czy  to oznacza, że integracja ekonomiczna jest na naszym kontynencie niechciana lub niemożliwa? Mimo braku systemu  wymiany walut czy systemów bankowych w dużej części państw, ta integracja już się odbywa!  Najlepszymi przykładami w tym temacie mogą być wspólne projekty kolejowe w wielu państwach KW: Trizondalu, Slawonii, ZSKHiW i Elderlandzie. Jeszcze wyraźniejszymi przykładami są wzajemne narracyjne inwestycje na linii: Trizondal – ZSKHiW (dawniej) oraz Trizondal – Hasseland (obecnie).  W ramach tego ostatnio trizondalskie firmy (szczególnie z Zagłębia Rottery) podjęły się uczestniczenia w budowie nowego miasta w Królestwie – Vienbien. Firmy z okolic Rottery będą wznosić wielki port towarowy oraz nowoczesną elektrociepłownie. Wszystko odbywa się, jak już pisaliśmy, w sposób opisowy, ale może i przez to jeszcze bardziej widoczny? Jak więc widać, OFE nie ma przed sobą zadania niemal niemożliwego, jakim byłoby stworzenie procesu integracji od zera, zadaniem Forum jest jedynie pchnięcie tego procesu w stronę pewnych ram. Na uwagę zasługuje tutaj pomysł wspólnego rynku pracy, który de facto oznaczałby możliwość zamawiania realnych usług i produktów (np. stron czy grafik) w innych państwach. Koncepcja ta prowadziłaby do integracji społeczeństw, bo nagle osoby mieszkające w innych krajach byłyby dla zamawiającego równie „ciekawe”, co jego właśni ziomkowie.

Czy debaty w ramach OFE się powiodą? Miejmy nadzieję, że tak.

Autor: Marcel Hans, opublikowany dzięki uprzejmości "Prawdy" - najstarszego czasopisma w Trizondalu.
"KILKA PYTAŃ DO...": SEVERINO CASTIGLIONIEGO I MACIEJA KAMIŃSKIEGO


SEVERINO CASTIGLIONI:
Jestem... przede wszystkim naukowcem.
Chciałbym być... pozytywnie zapamiętany w mikroświecie.
Nienawidzę... trzech osób w mikroświecie, ale nie zdradzę ich nazwisk.
Uwielbiam... prawo oraz uniwersytecki klimat.
Gdybym nie był sobą, byłbym... inną postacią.
Chcę..., żeby Akademia Libertas była najbardziej znanym i największym mikronacyjnym ośrodkiem naukowym.

MACIEJ KAMIŃSKI:
Jestem... policjantem.
Chciałbym być... najlepszym, jak nigdy dotąd nikt.
Nienawidzę... nienawiści.
Uwielbiam... sztywny humor.
Gdybym nie był sobą, byłbym... opresyjnym dyktatorem.
Chcę... kropek przed emotikonami.
CZYTAJCIE GAZETĘ "wBIALENII" NA NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ!
http://hbk.esy.es/wBialenii
Za pomoc w jej przygotowaniu, DZIĘKUJĘ PANU BAJTUSOWI!

ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA NASZEJ GAZETY POD WYDANIEM NA FORUM I DO UDZIAŁU W ANKIECIE!

CHCESZ ZOSTAĆ REDAKTOREM "wBialenii"? ZGŁOŚ SIĘ NA PW DO REDAKTORA NACZELNEGO FREDERICKA HUFFLEPUFFA!

W NASTĘPNYM WYDANIU JESZCZE BARDZIEJ CIEKAWE FELIETONY, WYWIADY I ARTYKUŁY!
Frederick Martin Hufflepuff
______________________________
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Więcej tutaj
Odpowiedz
#2
Maciej Kamiński w swojej wypowiedzi skłamał kilkukrotnie,

Po pierwsze on kocha nienawiść i  mści się na każdym kroku na Bogu ducha winnych kobietach.

Po drugie chce być najlepszym, ale w łamaniu Prawa.

Po trzecie
Odpowiedz
#3
Cytat:Po pierwsze on kocha nienawiść i  mści się na każdym kroku na Bogu ducha winnych kobietach.
Pominęłaś Brodryjczyków, Jahołdów, patriotów, postępowców, nihilistów, śmieszkistów, wielbicieli Pauliny Macutkiewicz, rotriokatolików i Kuceła.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#4
Wydanie już na stronie internetowej:
http://ego.bialenia.org.pl/wBialenii/numer.php?nr=31

Odpowiedz
#5
A jeśli ktoś jest zadowolony ze wszystkich ministrów? Smile)
Szkoda, że można zaznaczyć tylko jedną opcję.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#6
(04.02.2016, 17:50:47)Bajtuś link napisał(a): Wydanie już na stronie internetowej:
http://ego.bialenia.org.pl/wBialenii/numer.php?nr=31

I na stronie głównej również:
http://bialenia.org.pl/2016/02/05/wydanie-nr-31/
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości