Budowa Vienbien
#1
Eddard Noqtern
« dnia: 09 Grudzień 2015, 14:21:54 »

Miasto Vienbien
[Obrazek: index.php?action=dlattach;topic=4828.0;a...5087;image]

Witam Serdecznie,
Pora rozpocząć dyskusje nad nowym miastem Vienbien. W tym wątku będziemy umieszczać wszystkie informacje dotyczące budowy, lokalizacji tego miasta. Musimy ustalić wiele faktów. Pozwolicie, że zacznę od przedstawienia moich propozycji.

Lokalizacja wyspy
[Obrazek: index.php?action=dlattach;topic=4828.0;a...5082;image]


Wstępny projekt zagospodarowania terenu wyspy

[attachimg=2]
Kolorem ciemnoczerwonym oznaczyłem proponowaną lokalizację miasta - to tam znajduje się odnaleziona przez nas dolina.
Kolorem niebieskim miejsce poboru wody (w sposób geotermalny oraz ze źródeł rzecznych).
Żółtą gwiazdką oznaczyłem miejsce na elektrownie oraz centrum utylizacji odpadów. Położenie na wschodzie wyspy wynika z rozkładu wiatrów - na wyspie panują głównie wiatry północne i zachodnie, dzięki czemu nieprzyjemne i szkodliwe gazy nie będą doskwierać w pozostałej części wyspy.
Kolorem pomarańczowym pozwoliłem sobie oznaczyć proponowane miejsce pod bazę turystyczno-wypoczynkową dla mieszkańców miasta, czyli po prostu tam mogłyby się znajdować małe miejscowości turystyczne.

Wstępny projekt planu miasta

[attachimg=1]
Legenda: grube linie - główne ulice, kolor szary - zabudowa, kolor zielony - parki i ogrody.

Taka jest mniej więcej moja wizja miasta. Plan jest bardzo ambitny i nowoczesny, ważną rolę odegrała tu dbałość o środowisko, która możemy dostrzec poprzez bardzo dużą liczbę parków i ogrodów (zaznaczonych kolorem zielonym) oraz brak jakiejkolwiek dzielnicy przemysłowej - ewentualne zakłady znajdowały by się poza miastem.

Veinbien zbudowane by było na planie koła. W jego centrum znajdziemy kolejne koło (zaznaczone podwójną kreską)-  które jakby wyznacza granicę centrum miasta. W samym centrum miasta (pierścień wewnętrzny) znalazłby się jakiś wielki, supernowoczesny wieżowiec. Otaczałoby go pięć stref (pierścień środkowy) - większą część zajmowałyby parki, które byłby miejscem spotkań mieszkańców, rekreacji i sportu. Pomiędzy nimi znaleźlibyśmy dwie małe i jedną większa strefę zabudowań. Tam znajdowałyby się centralne urzędy, biura, centra handlowe, sklepy, restauracje, kawiarnie itp.

Poza centrum znajdziemy pięć wielkich dzielnic przedzielonych rozległymi parkami (pierścień zewnętrzny). Każda z dzielnic mogłaby zapewnić miejsce dla około 200 tyś. osób. Północną i wschodnią dzielnicę przeznaczono pod teren mieszkalny dla Razuryjczyków. Dzielnice południowo-wschodnią dla Hasselandczyków, a południowo-zachodnią dla imigrantów ze wszystkich krajów świata. Dzielnica zachodnia byłaby natomiast miejską strefą biznesu, handlu oraz portem. Tam swoje siedziby miałyby wszystkie przedsiębiorstwa prywatywne, biura, centra handlowe itp.

Oczywiście poziom graficzny nie jest wysoki, bo jest to tylko wstępny projekt.
Co o nim sądzicie? Coś byście dodali/zmienili?

***
Heinrich Hewret Wettin
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudzień 2015, 14:42:03 »

Świetne!
Ta wyspa należała kiedyś do Republika/Królestwa Victoria. Smile
Na południowo-wschodniej części znajdował się fragment miasta Megapolis.

***

Eddard Noqtern
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Grudzień 2015, 15:01:59 »

Hmm to ciekawe. Micrae, wiesz może gdzie dokładnie znajdował się ten fragment? Może część z byłych budynków można by wykorzystać do budowy elektrowni. Może wiesz coś jeszcze na temat tej wyspy?

***

Irmina
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Grudzień 2015, 15:04:32 »

Projekt jest bardzo udany i mi się podoba Smile To rozumiem, że ta część planu będzie zagospodarowana pod mieszkanie dla Razuryjczyków, tak? I czemu akurat na planie koła?

***

Eddard Noqtern
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Grudzień 2015, 15:16:22 »

Dzielnice Razuryjskie są zaznaczone. W sumie przewidziałem dla nich ponad 400 tys. miejsc mieszkalnych.
Dlaczego koło? Z jednej strony po prostu miałem taki pomysł i mi się to podoba, a z drugiej ułatwia komunikacje - zewsząd blisko do centrum.

Dobra, ale mam kilka pytań do Was:
1) Jaki wieżowiec/obiekt mógłby stanąć w centrum.
2) Czy ktoś chciały wykonać bardziej szczegółowy i lepszy graficznie plan.
3) Jakiego typu elektrownia mogłaby to być (jądrowa, cieplna, gazowa, a może geotermalna, albo na biogaz)?

***

Irmina
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Grudzień 2015, 15:28:39 »

Nie no plan koła jest wręcz idealny moim skromnym zdaniem. Faktycznie jakby się tym dłużej przyjrzeć to wszędzie blisko. Co do odpowiedzi na Twoje pytania to tak:
1. Na pewno jeśli Razuryjczycy by też tutaj mieszkali to może jakaś ichniejsza świątynia a dla Hasselandczyków Ratusz Miasta?
2. Ja sie do tego nie nadaje i ja odpadam.
3. Ja bym proponowała abyśmy poszli może w stronę właśnie geotermalych, biogazu i źródeł odnawialnych.

Takie są moje propozycje.

***

Heinrich Hewret Wettin
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Grudzień 2015, 15:42:52 »

Map Megapolisu nie ma. Jedyne to informacje z Micropedii:
http://micropedia.wikia.com/wiki/Megapolis
Bardzo potężny ośrodek aglomeracyjny, jeśli nie największy wówczas na Orientyce.

Myślę, że elektrownia gazowa. Nie kopci tak mocno, jak węgiel a też nie ma ryzyka skażenia środowiska w razie awarii reaktora. Ropa naftowa i gaz ziemny to świetny surowiec, zwłaszcza na Orientyce. Pięciopolska oraz obszary Victoria (czyli Mersji) są bogate w te złoża. Myślę, że można by było podjąć się współpracy z Trizondalem w zakresie naftownictwa i gazownictwa.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#2
Eddard Noqtern
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Grudzień 2015, 15:54:52 »

Cytat:3. Ja bym proponowała abyśmy poszli może w stronę właśnie geotermalych, biogazu i źródeł odnawialnych.
Cytat:Myślę, że elektrownia gazowa. Nie kopci tak mocno, jak węgiel a też nie ma ryzyka skażenia środowiska w razie awarii reaktora. Ropa naftowa i gaz ziemny to świetny surowiec, zwłaszcza na Orientyce. Pięciopolska oraz obszary Victoria (czyli Mersji) są bogate w te złoża. Myślę, że można by było podjąć się współpracy z Trizondalem w zakresie naftownictwa i gazownictwa.

Mówisz, że zanieczyszczenia byłby mniejsze. Jednak nadal to elektrownia cieplna i mało przyjazna środowisku - ale jeśli by się wybudowało kominy ze specjalnymi filtrami. Nie ukrywajmy, że z odnawialną energią byłoby dużo trudniej - farmy wiatrowe można by nawet zrobić, ale żeby zasilić całe miasto musiałyby chyba zająć z pół wyspy. Jednak na pewno wiele z nich na południu wyspy warto by także umieścić. No i myślę, że obowiązkowe byłyby panele słoneczne na samych budynkach. W takim wypadku na pewno znacznie odciążylibyśmy elektronie gazową, która i tak musimy raczej zbudować.

Cytat:1. Na pewno jeśli Razuryjczycy by też tutaj mieszkali to może jakaś ichniejsza świątynia a dla Hasselandczyków Ratusz Miasta?
Myślę, że świątynie znalazłyby się w Razuryjskich dzielnicach. Natomiast w centrum mogłoby stanąć coś uniwersalnego. Ratusz? A czy potrzebuje on aż tak dużego obszaru?

***

Nowe pomysły:
1) Każdy ogród mógłby mieć trochę inną tematykę, styl i zagospodarowanie. Tylko, że musimy pomyśleć jaki i jak by to dokładnie wyglądało. To udało mi się wymyślić:
a) Ogród Razuryjski - pomiędzy dzielnicami razuryjskimi - typowa roślinność Razuri i Zegiesa, liczne altanki, lampiony, pomniki i statuetki razuryjskich bogów, razuryjskie miejsca kultu i świątynie.
b) Park Królów - pomiędzy dzielnicą razuryjską a hasselandzką - pomniki i motywy z dziejów historii Hasselandu, typowa roślinność z Cyberii, Gelloni, Surmenii i Razuri.
c) Park zoologiczny - między dzielnicą hasselandzką i imigrancką (ps. moglibyśmy wymyślić lepszą nazwę) - tam mogłoby się mieścić wielkie zoo.
d) Park olimpijski - pomiędzy dzielnicą imigrancką i biznesową - liczne siłownie na otwartym powietrzu, boiska, korty itp. Niedaleko tego ogrodu byłby stadion miejski.
e) Ogród teatralny - 1 z 3 ogrodów centralnych - tam znalazłby się wielki amfiteatr.

Pozostał więc park pomiędzy dzielnicą biznesową i imigrancką oraz 2 ogrody centralne. Ktoś ma jakieś pomysły? Zmienilibyście coś, albo dodali do moich planów?

***

Irmina
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Grudzień 2015, 16:15:30 »

Witam,

Ja nie mam żadnych zastrzeżeń co do tego planu. Myślę, że ratusz faktycznie nie potrzebuje tak dużego obszaru no ale jednak. Ewentualnie możemy postawić w środku jakąś filharmonię tudzież coś innego.


Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#3
Eddard Noqtern
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Grudzień 2015, 14:40:31 »

Port w Shimontsen już od rana przeżywa wielkie oblężenie. Dawno w porcie nie było tak wielkiego ruchu. Setki statków floty transportowej są w trakcie ładowania lub już wypływają w morze. A to dopiero pierwszy etap...

[Obrazek: big_thumb_302ff118abe7c698949f70b39541fc5c.jpg]
[Obrazek: fleet-820x418.jpg]
Okręty Floty transportowej już w drodze do Vienbien


Dzisiaj wielka grupa robotników wraz ze sprzętem wypływa statkami w kierunku wyspy. Wieczorem zaczną prace przygotowawcze takie jak - rozkładanie robotniczego "miasteczka" (na dłuższy okres zamieszka tam bowiem około 10 tys. robotników), przygotowywanie terenu, planowanie pracy itp.

Natomiast w samym Shimontsen firmy architektoniczne już od kilku dni ciężko pracują, projektując zabudowania miejskie, ogrody. Inżynierowie planują hydraulikę. Elektrycy natomiast zajmują się elektrycznością.


[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQ3VC64h-tm3LL3_0lXTYc...1EbBe5gh-Q]
Firma KO REMONT Angemont

[Obrazek: china_workers1.jpg]
Firma Shimontsen-Contruction
[Obrazek: rozmowa-z-jsk-architekci-co-sadza-na-tem...157580.jpg]
Pracujący architekci

***

Irmina
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Grudzień 2015, 15:27:39 »
Irmina weszła do biura projektowego ponieważ chciała zobaczyć jak pracują architekci i co stworzyli.

***

Marcel Hans
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Grudzień 2015, 21:48:59 »

Chciałbym złożyć propozycję współpracy przy budowie zrębów przemysłu i całej infrastruktury w imieniu wielkich zrzeszeń Zagłębia Rottery i firm Trizondalu.
Swego czasu budowaliśmy miasto Gugril, także całkiem od zera (tutaj więcej: http://trizondal.pl/www/forum/viewtopic.php?f=6&t=554). Takie firmy i zrzeszenia jak: Centralny Zarząd Górniczy, Koleje Trizondalskie TriBahn czy Centrum Obróbki Paliw Naftowych Nowy Świt w Mieście Pracy Petropolis, a nawet prywatne firmy komunikacji zbiorowej chętnie przyłączą się do wspólnej pracy.

Co do ochrony środowiska przed skutkami zanieczyszczeń przemysłowych, polecamy magazynować CO2 pod ziemią. To jest nuta przyszłości.

Chętnie wysłalibyśmy także naszych uczniów ze Szkół Politechnicznych, by mogli na żywo uczyć się jak się tworzy, buduje i planuje na wielką skalę.

***

Eddard Noqtern
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Grudzień 2015, 22:29:23 »

Oczywiście jesteśmy bardzo zainteresowani współpracą. Chcielibyśmy zaprosić trizondalskie firmy do pomocy - chętnie skorzystamy z ich szerokiego w tym zakresie doświadczenia. Nie ukrywamy, że to nasza pierwsza akcja na tą skalę. Oczywiście studenci będą u nas mile widziani - szczególnie jeśli pomogą.  Wink

CO2 pod ziemią, ciekawe. Musimy chyba opanować tą technologię.  ;D

***

Ludwik Tomlinson
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Grudzień 2015, 00:30:33 »

Slawońskie firmy i studenci również chętnie pomogą. Smile

***
Freyton Camirr
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Grudzień 2015, 02:16:58 »

Spróbuję za kilka godzin wysłać mój plan miasta co mówiłem przez PW.

***

Marcel Hans
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Grudzień 2015, 12:06:42 »

Odpowiedni temat już powstał w Trizondalu, gdzie werbuję u pozostałych firm. Postaram się przedstawić konkretną ofertę niedługo.

***

Eddard Noqtern
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Grudzień 2015, 13:50:09 »

(13.12.2015, 01:30:33)Ludwik Tomlinson link napisał(a): Slawońskie firmy i studenci również chętnie pomogą. Smile
Świetnie. Również czekam na ofertę, którą na pewno rozważymy.  Smile Jesteśmy i będziemy zainteresowani każdą pomocą.


(13.12.2015, 03:16:58)Freyton Camirr link napisał(a): Spróbuję za kilka godzin wysłać mój plan miasta co mówiłem przez PW.
Znakomicie - będziemy czekać w napięciu.
A czy moglibyśmy też liczyć na prosty plan wyspy?

(13.12.2015, 13:06:42)Marcel Hans link napisał(a): Odpowiedni temat już powstał w Trizondalu, gdzie werbuję u pozostałych firm. Postaram się przedstawić konkretną ofertę niedługo.
Co do studentów, to doszło do pomyłki... Szkoły Politechniczne są powszechnymi szkołami średnimi o profilu technicznym (chociaż nazwa może mylić, przyznaję), więcej tutaj na ten temat: https://gornicza.wordpress.com/2014/01/2...olecznego/
Naprawdę bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Będziemy czekać na ofertę - oczywiście nie zapomnimy o godziwej pensji.
No właśnie nie byłem pewien, czy studenci, czy uczniowie - w każdym razie odpowiedź jest taka sama. Jednak jeśli są oni niepełnoletni trzeba szczególnie dbać o ich bezpieczeństwo.
Co do studentów, to doszło do pomyłki... Szkoły Politechniczne są powszechnymi szkołami średnimi o profilu technicznym (chociaż nazwa może mylić, przyznaję), więcej tutaj na ten temat: https://gornicza.wordpress.com/2014/01/2...olecznego/
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#4
Marcel Hans
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Grudzień 2015, 14:08:15 »

Oferta współpracy z wybranymi przedsiębiorstwami, firmami i organizacjami z Zagłębia Rottery przy budowie miasta Vienbien

Składający wspólną ofertę:
  • Rotterskie Zakłady Elektrowozów
  • Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych "Vzchót"
  • Przedsiębiorstwo Zarządu Mieszkań Robotnik
  • Centralny Zarząd Górniczy
  • Koleje Trizondalskie TriBahn
  • Ośrodek Badań Naukowych przy Hucie im. Współtwórców w Mieście Pracy Petropolis
  • Szkoła Politechniczna im. Hutników Dalmenckich w Hutach Wielkich, przy ul. im. Macieja Sienkiewicza
  • Cesarska Szkoła Rolnictwa i Leśnictwa w Kaiserstadt Ligenau, przy ul. Gwardii Cesarskiej 

Oferowana pomoc dotyczyłaby kilku obszarów współpracy i byłaby nakierowana na rozwój infrastrukturalny miasta oraz jego okolic. Wszyscy oferenci mają zarówno duże doświadczenie jak i podstawy teoretyczne do podjęcia się wykonania dalej opisanych ofert. Wszyscy oferenci podjęli także decyzję, że realizacja oferty byłaby dla nich zaszczytem i od początku wykluczają jakąkolwiek odpłatność ich działań. Chcieliby jedynie mieć prawo otworzyć swoje wspólne biuro informacyjne na terenie nowego miasta.  Oto szczegóły poszczególnych części oferty:

Stworzenie komunikacji szynowej
Koleje Trizondalskie TriBahn wraz z Rotterskimi Zakładami Elektrowozów proponują budowę przeprawy kolejowej na stały ląd, to jest odcinek torów od centrum miasta na ląd stały oraz przyłączenie go do Linii Kolejowej nr 008 łączącej Vronenberg (Dalmencja/Trizondal) z Delnem (Pięciopolska/Trizondal) przez Ziemie Niczyje oraz z Żuławami (ZSKHiW).  Oprócz tego RZE jest gotowe wyprodukować i podarować 100 spalinowych zespołów trakcyjnych własnej produkcji 29 Konik oraz 3 zespoły trakcyjne własnej produkcji 23909 Radowit.


Ciepłownia i spalarnia śmieci
PRB "Vzchót" przy współpracy z Ośrodkiem Badań Naukowych przy Hucie im. Współtwórców podejmie się budowy spalarni śmieci, która będzie równocześnie ciepłownią dla całego miasta.  Oczywiście taka spalarnia wymaga wybudowania odpowiedniej sortownii, gdzie większość produktów trafiałaby ponownie do produkcji i przetworzenia. Do spalenia trafiałyby jedynie te produkty, których utylizacja nie byłaby obciążeniem dla środowiska. W przypadku, gdyby produkowano "za mało" śmieci, wówczas pozostałą część ciepła wygenerowanoby przez energię węglową w ramach portu towarowego w tej części wyspy. Cały dwutlenek węgla i inne gazy byłyby wyłapywany i składowany według najnowszych badań pod ziemią.


Port Towarowy
Centralny Zarząd Górniczy podjąłby się stworzenia Portu Towarowego w okolicach elektrowni oraz ciepłowni, spalarni śmieci oraz sortowni. Port taki zaopatrzony byłby zarówno w część na kontenery w ruchu handlowym jak i w miejsce przeznaczone do wyładunku węgla oraz załadunku popiołów. Centralny Zarząd Górniczy jest zainteresowany odbiorem popiołów ze spalarni śmieci i ich dalszą obróbką we własnym zakresie.  Natomiast Koleje Trizondalskie TriBahn mogą wesprzeć specjalistami przy budowie ewentualnej linii kolejowej do miasta z portu, jeśli taka będzie w planach.


Wsparcie młodzieży
Młodzież z dalmenckich szkół pragnie na własne oczy zobaczyć na czym polega praca i zaangażowanie we wspólną sprawę. Dlatego dyrekcje (na razie) dwóch szkół wyraziły zgodę na wysłanie na plac budowy pod szczególnym nadzorem uczniów tychże szkół. Chodzi tutaj o dobrowolny udział młodzieży zainteresowanej działaniami na rzecz ochrony środowiska oraz na rzecz budowy infrastruktury przesyłu mediów oraz transportu towarowego.

Przy budowie i zarządzaniu infrastrukturą przesyłu mediów do budynków administracyjnych potrzebnych dla powyższych, pomoże PZM Robotnik.

Dalsza pomoc oczywiście także będzie możliwe, a oferta prawdopodobnie poszerzana.

Niektórzy oferenci prosili o umieszczenie ich loga w ofercie:
[Obrazek: rzelogo.png]
[Obrazek: prbvzchot.png]
[Obrazek: pzm.png]
[Obrazek: czg.png]


A oto oferowane przez RZE pociągi:
[Obrazek: konikb.png]
Konik w wersji krótkiej

[Obrazek: radowit_rze2309.png]
Radowit (najnowocześniejszy EZT produkowany przez RZE)


Oferenci czekają na potwierdzenie przyjęcia oferty lub jej odrzucenie. W przypadku pytań, służę!

***

Eddard Noqtern
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Grudzień 2015, 15:56:28 »

Szanowny Panie Marcelu Hansie,
Na wstępie chciałbym bardzo podziękować za zaangażowanie i zgłoszenie propozycji.

Nie możemy przystać na to, żeby przyjąć ofertę pracy za darmo. Zapewniamy, że wszystkie pracujące i wspierające firmy otrzymają stosowne wynagrodzenie. Oczywiście biuro z miłą chęcią także udostępnimy.

Stworzenie komunikacji szynowej
Oczywiście zgadzamy się na propozycję. Zastanawiamy się natomiast, czy 100 składów to nie za dużo na jedną metropolię?

Ciepłownia i spalarnia śmieci
Budową odpowiedniej sortowni zajmą się firmy hasselandzkie. Czy taka ciepłownia mogłaby również współpracować z elektrownią tworząc elektrociepłownie? Tego typu obiekty planujemy umieścić na południowo wschodnim fragmencie wyspy. Jesteśmy natomiast przeciwni wykorzystywaniu węgla - zamiast tego chcielibyśmy użyć ropy naftowej oraz gazu. Obawiamy się wpływu na środowisko i kosztów jakie niesie za sobą wydobywanie tego surowca.

Port Towarowy
Zgadzam się ze wszystkim (z wyjątkiem tego wyżej wspomnianego węgla).

Wsparcie młodzieży
Jak najbardziej jesteśmy za.

***

Marcel Hans
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Grudzień 2015, 22:49:15 »

Panie Prezydencie!
Odnosząc się kolejno do poruszonych spraw:
1. Komunikacja szynowa
100 szt byłoby maksymalną ilością, mniejsze ilości są jak najbardziej możliwe. Co do jednej wyspy KTT oszacowało zapotrzebowanie na maksymalnie do 75 pojazdów szynowych (pozostałe w rezerwie) przy uruchomieniu połączeń międzynarodowych do Slawonii i Trizondalu oraz ZSKHiW.  Przy obsłudze samej wyspy (gdyby torowisko rozbudować w stronę północnego wybrzeża), potrzebnych byłoby ok. 20-40 składów.

2. Elektrociepłownia
Elektrociepłownia mogłaby być rozszerzeniem ciepłowni (po prostu część energii ze spalania śmieci szłoby na generowanie prądu). CZG chciał zapewnić dostawy węgla po konkurencyjnych cenach z Dalmencji, ale rozumiemy politykę środowiskową. Co do ropy, to tutaj odpowiednim do rozmów będzie Centrum Obróbki Paliw Naftowych "Nowy Świt" w Mieście Pracy Petropolis.  Trudno zakontraktować jakieś dostawy bez możliwości oszacowania zużycia śmieci.  Ile ludzi będzie żyło na wyspie?

3. Port Towarowy
Czy przewidują Państwo budowę osiedla przy porcie? W zależności od odpowiedzi, należałoby użyć innych metod budowy i wyciszenia portu.


***

Eddard Noqtern
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Grudzień 2015, 22:52:40 »

1. Nad liczbą składów i przebiegiem torów będziemy się musieli jeszcze zastanowić. A jaka jest Pana opinia? Jak według Pana byłoby najlepiej?

2. Miasto ma pomieścić około milion mieszkańców.

3. Osiedla mieszkalnego zdecydowanie nie. Co najwyżej jakieś małe osiedle stróżów i pracowników, gdzieś w okolicy.

***

Piotr Pawel I
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Grudzień 2015, 13:43:49 »

Jak nowe wieżowce, to może takie:

[attachimg=1]

a jeśli ma być bardziej azjatyckie, to może:

[attachimg=2]

***

Freyton Camirr
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Grudzień 2015, 14:05:28 »


Nie przesadzajmy z tą azjatyckością, warto spojrzeć na większe azjatyckie miasta,  budynki te przypominają dużo typowe wieżowce i drapacze chmur jakie my znamy.

***

Eddard Noqtern

« Odpowiedź #23 dnia: 16 Grudzień 2015, 17:21:36 »

Freytonie jak idą pracę nad planem miasta?

***

Marcel Hans
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Grudzień 2015, 17:19:47 »

(15.12.2015, 23:52:40)Eddard Noqtern link napisał(a): 1. Nad liczbą składów i przebiegiem torów będziemy się musieli jeszcze zastanowić. A jaka jest Pana opinia? Jak według Pana byłoby najlepiej?

2. Miasto ma pomieścić około milion mieszkańców.

3. Osiedla mieszkalnego zdecydowanie nie. Co najwyżej jakieś małe osiedle stróżów i pracowników, gdzieś w okolicy.
Co do pierwszego, to przy milionie mieszkańców, niedużym osiedlu dla pracowników przy porcie towarowym, przy torze (chociażby jednym) w region turystyczny, na pewno z 40-50 takich zespołów się przyda.

Co do elektrociepłowni, duże szanse, że produkcja śmieci będzie pokrywała (jak wyliczył IBN p. H.i.W w MPP) ok. 65-72% zapotrzebowania grzewczego w zimie i ok. 8% zapotrzebowania na prąd na wyspie. Latem na ciepło (mimo wszystko) zakreślona 3%, a resztę tj. jakieś 68-72% pójdzie na produkcję prądu. To daje zapotrzebowanie na olej opałowy (wg IBN) ok. 10 tys. litrów na MWh, roczne zapotrzebowanie szacujemy na ok. 8.2 TWh, co daje nam następujące zapotrzebowanie w miesiącach niegrzewczych na olej opałowy: 18,45 mrd ton oraz 18,86 mrd ton oleju opałowego w miesiącach grzewczych (przyjęto okres kwartału). Co daje łącznie ok. 37,4 mrd ton oleju opałowego rocznie, co daje po cenie ok. 2 tys. mrk za tonę (ok. 1,18 m3) 74 800 tys mld mrk rocznie, jednak Centrum Obróbki Paliw Naftowych "Nowy Świt" mogło by tutaj dać cenę (bardzo) hurtową 30 tys. mld mrk dla umowy przynajmniej rocznej (tak, ta kwota jest tak duża, że aż bardzo duża...).  To oczywiście wyliczenie na samą produkcję prądu.

Dane odpowiadają realnemu zapotrzebowaniu: Hamburg w roku 2014 zużył 12,4 TWh, ale ma prawie 1800 tys. mieszkańców. Cena m3 oleju hurtowo w Polsce kosztuje ok. 1700 zł. Na 1 MWh potrzeba realnie ok. 9,coś tam tysięcy litrów oleju opałowego.


Kiedy można rozpocząć prace? U nas w Trizondalu budujemy narracyjnie: opisy placu budowy, obrazki, a u Was?

***
Freyton Camirr
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Grudzień 2015, 18:07:20 »

Plan idzie raczej pomyślnie, spróbuję ukazać go Wam, do końca tygodnia.

***

Eddard Noqtern
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Grudzień 2015, 21:45:16 »

W takim razie chętnie przyjmiemy 50 składów pociągów.

Pracę już się rozpoczęły - póki co trwa budowa osiedli robotniczych i faza planowania i projektowania.

Będziemy budować zapewne w ten sam sposób.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#5
Piotr Paweł I
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Grudzień 2015, 14:32:05 »

Na przemieściach dość biednie, ale tramwaje są!

[attachimg=1]

***

Marcel Hans
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Grudzień 2015, 19:55:17 »

Rozumiem, czy mogę stworzyć temat opisujący budowę portu towarowego?

***

Edddard Noqtern
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Grudzień 2015, 12:12:38 »

Tak, oczywiście może Pan już zaczynać. Czy również będzie Pan prowadził taki temat dotyczący elektrociepłowni?

***

Marcel Hans
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Grudzień 2015, 20:21:01 »

Dobrze, będę prowadził oba tematy.
Postaram się zacząć dziś jeszcze.

***

Eddard Noqtern
« Odpowiedź #31 dnia: 27 Grudzień 2015, 17:43:41 »

Powoli kończy się przerwa świąteczna - już od jutra wracamy do pracy.  Big Grin

***

Darth Magnus
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Grudzień 2015, 19:06:51 »

To i ja chcę tutaj odcisnąć swą dłoń.
A mianowicie to cały dobytek kulturowy Luczeng! Przyda się w nowym mieście!

[Obrazek: z8944059Q,Muzeum-Armii-Terakotowej-w-Xi-an.jpg]

***

Marcel Hans
« Odpowiedź #33 dnia: 27 Grudzień 2015, 21:34:26 »

Jeśli chodzi o budowę portu, już się zaczęła. Co do Elektrociepłowni, to rozpocznie się dopiero w przyszłym roku, gdyż od 29 grudnia trwają w Dalmencji tzw. dni świąteczne z okazji 9. rocznicy powstania Królestwa Dalmencji i zdecydowano, że prace nad tak ważnym projektem, jeśli już mają ruszyć, to nie powinny być przerywane co 3 dni.


***

Eddard Noqtern
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Grudzień 2015, 19:38:38 »

Robotnicy wórcili dziś do pracy. Statki z Shimontsen do Vienbien kursowały dziesiątkami po raz kolejny. Tym razem rodziny pożegnały się z ojcami, braćmi i mężami na dłużej niż ostatnio. Prawdopodobnie robotnicy nie powrócą do domów dopóki miasto nie powstanie. No chyba, że wezmą urlop.

[Obrazek: mining-workers-camps.jpg]
[Obrazek: prefab-building-steel-steel-framing-cont...698507.jpg]

Takie oto bloki robotnicze można teraz zobaczyć rozsiane po całej dolinie. To tutaj nasi dzielni budowniczowie będą spać, jeść i odpoczywać.
Tymczasem prace przygotowawcze już ruszyły. Robotnicy szykują drogi którymi będą się poruszać, wytyczają bezpieczne miejsca na magazyny towaru, ustalają gdzie i co powstanie.

[Obrazek: prace-przygotowawcze.jpg]
[Obrazek: prace-przygotowawcze3.jpg]
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#6
Cytat:Postanowienie Królewskie

Dzięki poradom Obywateli, postanowione zostało, że Vienbien stanie się Wicekrólestwem. Tymczasowo więc:

1. Diuk Eddard Noqtern mianowany zostaje Przewodniczącym Komisji ds. Urządzenia Wicekrólestwa Vienbien, w randze Gubernatora Prowincji.
2. Przewodniczący powoła członków Komisji, w razie potrzeby również Sekretarza Stanu do kierowania tymczasową Administracją.
3. Komisja przedstawi propozycje rozwoju i organizacji Vienbien.

***

Eddard Noqtern:

Dziękuję Waszej Królewskiej Mości.
Na członków Komisji powołuje: bnt Freytona Camirra oraz Irminę.

***

Tymczasem kolejne informacje z budowy:

Robotnicy świętowali nowy rok, ale już wczoraj wrócili do pracy. Większość prac przygotowawczych już za nimi. Do pracy ruszyły betoniarki, walce, koparki i inne maszyny. Czas na budowę głównych dróg oraz fundamentów pod najważniejsze budynki. Statki przypłynęły także dźwigi, którego pomogą w budowie wieżowców.


[Obrazek: JD_r4d014102_Excavator.png]

[Obrazek: do-ziemnych.jpg]

[Obrazek: 88709e05b442fe1b521e3b662b3300e4bd8fb072.jpg]

Tymczasem w Vienbien ostatnimi tygodniami trwa wielka budowa ulic. Równocześnie mieszkańcy Hasselandu zastanawiają się nad ich nazwaniem. Trwa też konkurs na najlepszy pomysł cd. wykorzystania placu centralnego. Robotnicy pracują ciężko, na 2 zmiany, praktycznie codziennie.

[Obrazek: construction.jpg]

[Obrazek: E-Street-10th-Center-Lane-Work-0909.jpeg]

Natomiast w okolicy mieszkalnej robotników na ścianach kilku budynków rozwieszono wielkie telebimy, przygotowano także miejsca siedzące dla robotników. Wszystko z okazji zbliżającej się koronacji, którą robotnicy pragną zobaczyć na żywo. Postanowiono, że jutrzejsza niedziela będzie miejscem wolnym do pracy.

Niedawno do portu przybył statek towarowy wiozący wino królewskie, dla obywateli. Te zostanie otworzone jednak dopiero do koronacji. Niektórzy robotnicy chcieli już odebrać swój przydział, zostali jednak zatrzymani, a przy magazynie musiano ustanowić straż złożoną z czterech ochroniarzy.

[Obrazek: gurhka_2.jpg]

***

Marcel Hans:
Chciałem spytać jak wygląda kwestia sortownii śmieci i jej budowy.

Eddard Noqtern:
Dobrze, że Pan o to pyta.
Właśnie wczoraj dobiegła końca budowa budynku sortowni. Obecnie trwają pracę nad "wnętrzem" - przygotowywane jest odpowiednie wyposażenie, maszyny itd. Informacja o zakończeniu budowy zostanie podana do wiadomości publicznej jak tylko się to stanie.

Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#7
Cieszy mnie, że temat wrócił.
Czy na zakończenia budowy wszystkiego planuje się jakąś uroczystość?
Odpowiedz
#8
Myślę, że z pewnością urządzimy jakąś uroczystość. Nie mam jeszcze pomysłu jaką, ale coś będzie na pewno.
Aczkolwiek do zakończenia budowy jeszcze trochę czasu zostało.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości