Vienbien-konkurs nazw
#1
[Obrazek: index.php?action=dlattach;topic=5014.0;a...5112;image]
Eddard I Noqtern - Król Hasselandu

Witam serdecznie,
Musimy się zastanowić nad nazewnictwem i przeznaczeniem poszczególnych części miasta. Na razie możemy posłużyć się moim prowizorycznym planem ponieważ lepszego nie ma.
Wypiszę tu rzeczy które musimy nazwać. Każdy może zgłosić swój pomysł, kz których potem wybierzemy najlepsze. Warto dodać uzasadnienie.

Lista do nazwania:
1. Dzielnica Razuryjska Północna.
2. Dzielnica Razuryjska Wschodnia.
3. Dzielnica Hasselandzka.
4. Dzielnica Imigracja.
5. Dzielnica biznesowo-portowa.
6. Dzielnica centralna północna-zachodnia.
7. Dzielnica centralna południowa.
8. Dzielnica centralna wschodnia.

Ogrody:
1. Pomiędzy dzielnicami 1 i 2.
2. Pomiędzy dzielnicami 2 i 3.
3. Pomiędzy dzielnicami 3 i 4.
4. Pomiędzy dzielnicami 4 i 5.
5. Pomiędzy dzielnicami 5 i 1.
6. Centralny południowo-wschodni.
7. Centralny zachodni.
8. Centralny północny.

Ulice i place:
1. Plac centralny.
2. Ulica okrężna środkowa.
3. Główna ulica dzielnicy 1 (prowadząca do centrum).
4. Główna ulica dzielnicy 2 (prowadząca do centrum).
5. Główna ulica dzielnicy 3 (prowadząca do centrum).
6. Główna ulica dzielnicy 4 (prowadząca do centrum).
7. Główna ulica dzielnicy 5 (prowadząca do centrum).
8. Główna poprzeczna ulica dzielnicy 1.
9. Główna poprzeczna ulica dzielnicy 2.
10. Główna poprzeczna ulica dzielnicy 3.
11. Główna poprzeczna ulica dzielnicy 4.
12. Główna poprzeczna ulica dzielnicy 5.

Zachęcam wszystkich do przedstawiania pomysłów nazw, wraz z krótkim uzasadnieniem.
Np. Ogród zoologiczny, bo będzie tam zoo. itp.
Odpowiedz
#2
Odp: Vienbien - konkurs nazw
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Styczeń 2016, 22:29:45 »

    Cytuj
Frederick Martin Hufflepuff
Proponuję nazwanie jednej z ulic, np. z punktu trzeciego, ulicą Ojców-Założycieli Santanii i Burgii, ponieważ byli i są oni wybitnymi postaciami, a pozycji 4z tego rozdzialiku ulicą II Rocznicy Republiki Bialenskiej.

______________________________
Wiceprezydent Bialenii, polityk, dziennikarz,
ojciec-założyciel Santanii i Burgii,
redaktor naczelny gazety "wBialenii", Lider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister Edukacji Narodowej, kandydat na prezydenta RB
Odpowiedz
#3
Maciej Kamiński

Dzielnicę imigrancką sugeruję nazwać Victorvinian (od jednego ze słynnych miast emigrantów w mikroświecie, ale z nawiązaniem do poprzednich gospodarzy wyspy), a portowo-biznesową Alfredowo (kto wyłapie tutaj kontekst, dostanie roczny zapas żwiru za darmo - zaznaczę, jest słodko ironiczny i nawiązuje do historii przedinernetowej).
Odpowiedz
#4
Eddard Noqtern

    Król Hasselandu

Mam taką uwagę do tego pomysłu:
Cytuj

   
Cytat: a pozycji 4z tego rozdzialiku ulicą II Rocznicy Republiki Bialeńskiej.

Moim zdaniem, lepiej byłoby nazwać ją ulicą 15 listopada. Byłoby to bardziej uniwersalną nazwą i nie odnosiła by się konkretnie do jednej rocznicy a do wszystkich.
Odpowiedz
#5
Eddard Noqtern
Król Hasselandu

Moje propozycje:

Ogród 1 - Yasei no niwa -  z razuryjskiego dziki ogród. Znajdą się tam tradycyjne roślinmy z Razuri i Zegiesa. Nie zabraknie tradycyjnych razuryjskich dekoracji - ścieżek, altanek, mostków i źródełek, wodospadów, skał, lampionów itp. Po parku rozsiane będą figury i rzeźby przedstawiające razuryjskie bóstwa i stwory.

Ogród 2 - Park Królów. Byłby to ogród hasselandzki - znaleźlibyśmy tu liczne pomniki hasselandzkich królów i zasłużonych, ścieżki edukacyjno-historyczne, a także flora i fauna z miejsc pobytu Hasselandczyków w przeszłości - Cyberii Hasselandzkiej, Gelloni, Surmenii, Razuri i Zegiesa.

Co do pozostałych ogrodów - nie mam pomysłu na nazwy, ale mam pomysł na przeznaczenie, a mianowicie w jednym mógłby znajdować się wielki ogród zoologiczny, drugi znajdował by się w okolicy stadionu i był by mekką miejskich sportowców, a w trzecim mógłby znaleźć się wielki amfiteatr. Ktoś ma pomysł na ciekawe nazwy?

Ulica 5 (Główna ulica dzielnicy hasselandzkiej) - Ul. Piotra Pawła I - najbardziej zasłużonego i najbardziej doświadczonego Hasselandczyka w dziejach oraz wybitnego, ustępującego obecnie Króla Hasselandu.
Odpowiedz
#6
Frederick Hufflepuff

Zgłaszam jeszcze propozycję nadania imienia ulicy w punkcie 12 i nazwania jej ulicą Prezydenta Eddarda Noqterna. Wink
Odpowiedz
#7
Piotr Pawel I

Niewątpliwie tradycyjnie powinna się znaleźć ul. Królowej Magdaleny I. To ważna postać ze "starego Hasselandu". Natomiast ze starożytnej historii Hasselandu proponuję uczcić Króla Jana Mateusza I (Zayama). Niestety, historia ta - spisywana na starym forum - jest słabo dostępna, co niebawem się zmieni,
O nim poniżej:

Cytuj

   
Cytat: W 897 r. po wojnie która objęła całą późniejszą Cyberię - trzy kluczowe bitwy morskie, które przesądziły o oddzielnym rozwoju Hasselandu, Cymerii i Valtarii - zmarł król Hasselandu Morwiniusz III, w wyniku odniesionych ran. W testamencie przekazał państwo trzem synom: najstarszemu Erranowi (34 l.), średniemu Obranowi (31 l.)i najmłodszemu Zayamowi (28 l.). Erran, zwany później Okrucyuszem, usiłował się koronować na króla, ale zapobiegli temu jego bracia. Bratobójcza bitwa pod Hawryłą nie przyniosła jednak rozstrzygnięcia. Hasseland podzielono na trzy w wyniku traktatu z 898 r. w Bolemowie.
    Errania, Obrania i Zayania - tak nazywano trzy księstwa. Podział mógł się utrwalić, ale w 911 r. wojewoda Murryk zamordował złego Okrucyusza i obwołał królem lubianego księcia Zayama. Obran ostatecznie poddał się Zayamowi w 913 r.
    W tym samym 913 r. przybyła do Hasselandu misja kupiecko-religijna z biskupem Pawłem Szczygłem. Zayam w 914 r. postanowił przyjąć chrześcijaństwo (jako Jan Mateusz I) pod warunkiem, że bezdzietny i bezżenny Obran (jako Łukasz) został administratorem apostolskim Hasselandu (po naukach bp. Szczygła), a po wyjeździe i studiach zagranicą w 928 r. został biskupem.
    Biskup Łukasz, który używał nazwiska Obranowicz, formalnie zarządzał diecezją obejmującą także Cymerię i Valtarię. To doprowadziło do wojen religijnych z Valtarami. Cymeria przyjęła chrześcijaństwo i zawarła unię personalną z Hasselandem w 937 r.
    69-letni Jan Mateusz I zmarł w 938 r. Jego najstarszy syn Bartłomiej (50 l.!) objął tron, gdy młodszy, książę Franciszek (46 l.), dowodził wojskiem w kolejnych wojnach z Waltarią.
Odpowiedz
#8
Eddard Noqtern
Król Hasselandu

Cytat: Piotr Pawel I w 08 Styczeń 2016, 20:07:20
Cytat:Niewątpliwie tradycyjnie powinna się znaleźć ul. Królowej Magdaleny I. To ważna postać ze "starego Hasselandu". Natomiast ze starożytnej historii Hasselandu proponuję uczcić Króla Jana Mateusza I (Zayama). Niestety, historia ta - spisywana na starym forum - jest słabo dostępna, co niebawem się zmieni,

Proponuję, aby dzielnica 3 została nazwana Dzielnicą Króloewej Magdaleny. Potocznie mieszkańcy będą mogli mówić na nią Magdalena/Magdalenka. Natomiast ulicę nr 10 - ul.Króla Jana Mateusza I.

Sam chciałbym jeszcze zaproponować:
Ulica 4 - Trizondalska - na cześć wsparcia firm Trizondalskich w budowę Vienbien, a w szczególności Szanownego Pana Marcela Hansa.
Ulica 11 - Surmeńska - na cześć dawnego państwa stowarzyszonego, dzięki któremu Hasseland uzyskał ziemie Razuri i Zegiesa.
Ulica 12 - Budowniczych Vienbien - na cześć wszystkich zaangażowanych w budowę miasta.
Odpowiedz
#9
Marcel Hans

Jeśli można, też coś zaproponuję:

1) Ogród im. Ludzi Pracy -  bez pracy nie ma kołaczy, więc warto pomyśleć o szarym człowieku, który każdego dnia wcześnie rano wstaje, do domu przychodzi po zmroku, tak aby miał on i swoje miejsce, do którego mógłby wracać w dni wolne od tej pracy właśnie.
2) Ogród im. Obrońców Pokoju - patetycznie, nie trzeba chyba tłumaczyć za bardzo.
3) Ulica Piątkowa - taki mój pomysł, aby co piątek wzdłuż całej ulicy od godziny (np. 15) ustawiały się kramy, a mieszkańcy brali udział w takim festynie (analogicznie realnie mamy Środę Śląską, bo miasto to miało przywilej organizacji targów właśnie w środę)

Przypisanie ulic czy ogrodu bez znaczenia.

Cytuj
Cytat:Ulica 4 - Trizondalska - na cześć wsparcia firm Trizondalskich w budowę Vienbien, a w szczególności Szanownego Pana Marcela Hansa.

Bardzo miły gest, dziękuję w imieniu Trizondalczyków Smile
Odpowiedz
#10
Frederick Hufflepuff


Cytat: Eddard Noqtern w 09 Styczeń 2016, 16:35:09
Cytat: Proponuję, aby dzielnica 3 została nazwana Dzielnicą Króloewej Magdaleny. Potocznie mieszkańcy będą mogli mówić na nią Magdalena/Magdalenka. Natomiast ulicę nr 10 - ul.Króla Jana Mateusza I.

    Sam chciałbym jeszcze zaproponować:
    Ulica 4 - Trizondalska - na cześć wsparcia firm Trizondalskich w budowę Vienbien, a w szczególności Szanownego Pana Marcela Hansa.
    Ulica 11 - Surmeńska - na cześć dawnego państwa stowarzyszonego, dzięki któremu Hasseland uzyskał ziemie Razuri i Zegiesa.
    Ulica 12 - Budowniczych Vienbien - na cześć wszystkich zaangażowanych w budowę miasta.


Przepraszam, ale ulica 4 miała być nazwana ul. 15 Listopada, a ulica 12 ul. Prezydenta Eddarda Noqterna. Składam jeszcze propozycję nazwania ulicy 9 ulicą Współpracy SiB-owsko-Siedmiogrodzką.
Odpowiedz
#11
Eddard Noqtern
Król Hasselandu


Ach, rzeczywiscie. W takim razie na koniec, zastanoqimy sie nad zmiana. Na razie zbieramy kolejne propozycje.
Odpowiedz
#12
Frederick Hufflepuff


To składam kolejne propozycje - Ogród im. Fredericka Hufflepuffa (dość nieskromnie). Smile
Odpowiedz
#13
Eddard Noqtern
Król Hasselandu

Ogród Pollinu - znajdowały by się tam rośliny z całego v-świata.
- Ulica 3 lipca - tego dnia w 2001 r. powstało Królestwo Hasselandu, nasze państwo.
- Dzielnica 8 mogłaby nosić nazwę Królewski Dwór - właśnie tam znajdowały by się rezydencje królewskie, w których na co dzień pomieszkiwałby Wicekról, jednakże w wypadku przybycia Króla należałyby do niego. Tam też mogłyby znajdować się najważniejsze urzędy państwowe.
Odpowiedz
#14
Eddard Noqtern
Król Hasselandu

Przypominam o konkursie i o tym, że jest on ogólnodostępny. Każdy może zaproponować nazwę wraz z uzasadnieniem.
Odpowiedz
#15
Darth Magnus

Hmm proponuję uznać wkład aktualnego Króla Hasselandu w jego życie i nazwać ulicę Noqternową, wkład Króla Iwana i nazwać ulicą Złotej Rusi, oraz Piotra Pawła I ulicą Hasselandzką. Smile
Odpowiedz
#16
Maciej Kamiński

Ulica Ongmanhme w dzielnicy razuryjskiej. Nie wymaga raczej komentarza.
Odpowiedz
#17
Eddard Noqtern
Król Hasselandu

Zgłaszam propozycję nazwania ulicy lub nawet dzielnicy imienia Inżyniera Lou Ming Que - na cześć tego szanownego inżyniera, który kieruje budową całego miasta i który zyskał sławę dzięki remontowi w Pałacu Prezydenckim.

Dla niepamiętających kto to, przypominam:
:nicework:
Odpowiedz
#18
Eddard Noqtern
Król Hasselandu

Witam Serdecznie,
Nasza lista jest już prawie całkowicie zapełniona, ale:
(1) - pogrubioną czcionką oznaczono jeszcze nie nazwane miejsca. Prosiłbym wszystkich chętnych o przedstawianie propozycji.
(2) - proszę wszystkich o opinie, które nazwy nie pasują do miasta, które powinny zostać zamienione oraz które według was są najlepsze.
(3) - zostanie zorganizowana ankieta, w której zadecydujemy o nazwaniu ulic 1. i 2.
(4) - wielkie podziękowania składam na ręce osób, które zaangażowały się w nasz konkurs miast i zachęcam wszystkich do dalszej pomocy w budowie miasta i zaangażowania się w przyszłości.
(5) Nadal można zgłaszać dowolne propozycje c.d. wszystkich miejsc - później zadecydujemy, które z nich są najlepsze.


Lista do nazwania:
1. Dzielnica Razuryjska Północna.
2. Dzielnica Razuryjska Wschodnia
3. Dzielnica Hasselandzka - Królowej Magdaleny I.
4. Dzielnica Imigracja - Victorvinian.
5. Dzielnica biznesowo-portowa - Alfredowo.
6. Dzielnica centralna północna-zachodnia.
7. Dzielnica centralna południowa.
8. Dzielnica centralna wschodnia - Królewski Dwór.

Ogrody:
1. Pomiędzy dzielnicami 1 i 2 - Yasei no niwa.
2. Pomiędzy dzielnicami 2 i 3 - Park Królów.
3. Pomiędzy dzielnicami 3 i 4 - Ogród im. Ludzi Pracy.
4. Pomiędzy dzielnicami 4 i 5 - Ogród Zoologiczny.
5. Pomiędzy dzielnicami 5 i 1 - Ogród im. Obrońców Pokoju.
6. Centralny południowo-wschodni -  Ogród Pollinu.
7. Centralny zachodni - Park Olimpijski.
8. Centralny północny - Park Teatralny.
Dodatkowe nazwy:Ogród im. Fredericka Hufflepuffa.


Ulice i place:
1. Plac centralny - Piotra Pawła I.
2. Ulica okrężna środkowa - - Inżyniera Lou Ming Que.
3. Główna ulica dzielnicy 1 (prowadząca do centrum) - Ojców-Założycieli Santanii i Burgii.
4. Główna ulica dzielnicy 2 (prowadząca do centrum) - 15 listopada.
5. Główna ulica dzielnicy 3 (prowadząca do centrum). - Bizancji.
6. Główna ulica dzielnicy 4 (prowadząca do centrum) - Trizondalska.
7. Główna ulica dzielnicy 5 (prowadząca do centrum) - 3 lipca.
8. Główna poprzeczna ulica dzielnicy 1 - Budowniczych Vienbien.
9. Główna poprzeczna ulica dzielnicy 2 - Ulica Piątkowa.
10. Główna poprzeczna ulica dzielnicy 3 - Jana Mateusza I.
11. Główna poprzeczna ulica dzielnicy 4 - Surmeńska.
12. Główna poprzeczna ulica dzielnicy 5 - Prezydenta Eddarda Noqterna.
Dodatkowe nazwy: Złotej Rusi, Hasselandzka, Noqternowa, Ongmanhme
Odpowiedz
#19
Frederick Hufflepuff

Proponuję, aby dzielnica z punktu 7 zwałaby się po prostu "Dzielnicą Prezydentów". Wink
Odpowiedz
#20
Aleksandra Dostojewska-Swarzewska

Plac Centralny powinien bazywać się Placem Aleksandry Izabelli Dostojewskiej-Swarzewskiej.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości