Konkurs na plac centralny
#1
Ned, 9 stycznia

PLAC CENTRALNY

[Obrazek: index.php?action=dlattach;topic=5014.0;a...5112;image]
Widzicie ten ciemny plac w samym środku? To tutaj ma znajdować się centralny budynek miasta, swoisty symbol, coś z czym Vienbien będzie się kojarzyć i czym będzie się wyróżniać. Macie pomysł co powinno się tu znaleźć? Zapraszam wszystkich chętnych do przedstawiania swoich propozycji. Później zorganizujemy ankietę, w której wybierzemy najlepszą propozycję.

Przypomnijmy jeszcze co wcześniej się o tym mówiło:
Cytat:Eddard: Jaki wieżowiec/obiekt mógłby stanąć w centrum?

Irmina: Na pewno jeśli Razuryjczycy by też tutaj mieszkali to może jakaś ichniejsza świątynia a dla Hasselandczyków Ratusz Miasta?

Eddard: Myślę, że świątynie znalazłyby się w Razuryjskich dzielnicach. Natomiast w centrum mogłoby stanąć coś uniwersalnego. Ratusz? A czy potrzebuje on aż tak dużego obszaru?

Irmina: Myślę, że ratusz faktycznie nie potrzebuje tak dużego obszaru no ale jednak. Ewentualnie możemy postawić w środku jakąś filharmonię tudzież coś innego.

Podsumowując padły takie propozycje:
1) Wieżowiec./Wieża.
2) Ratusz.
3) Świątynia.
4) Filharmonia.
A można by jeszcze pomyśleć o:
5) Stadion.
6) Zamek/Pałac.
7) Pomnik.
8) Uniwersytet.
A co konkretnie?


Maciej

Medresa w wieżowcu. ;D

Iwan

Proponuję zbudować dwa 50 metrowe pomniki. Jeden JKM Piotra Pawła I, a drugi, nieskromnie mówiąc, JKW Iwana I, czyli mój. Dlaczego? Tak duże pomniki będą dobitnie świadczyć o dokonaniach tych dwóch władców. JKM Piotr Paweł I jest najbardziej zasłużonym i najbardziej doświadczonym Hasselandczykiem. To On prowadził Naród Hasselandzki do rozwoju, do ciągłych sukcesów. To dzięki Niemu Hasselandczycy mogą nazywać wyspy Razuri i Zegiesa "domem". Natomiast JKW Iwan I obejmował władzę w Królestwie Hasselandu w momencie kryzysu i z tegoż kryzysu kraj ten wyprowadził. Na okres rządów Iwana I przypada największy rozrost terytorialny Hasselandu. Noga żołnierza Królewskiej Armii Hasselandu stanęła m.in. w Cyberii i w Złotej Rusi. Król Iwan I zaszczepił w Hasselandczykach chęć do znalezienia nowej przestrzeni życiowej. Można powiedzieć, że kolonizacja Vienben jest kontynuacją polityki tego Króla.

[Obrazek: Mansudae_Grand_Monument_08.JPG]

Ned, 11 stycznia

A ja byłbym skłonny do wybudowania jakiejś niezwykle ciekawej pod względem architektonicznym filharmonii wraz z teatrem narodowym.  Muzyka i dramat to przecież bardzo ważne elementy kultury i tradycji narodowej, o którą trzeba dbać i kultywować. Kultura przetrwa wieki, jest uniwersalna.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#2
Wczoraj wpadłem na pewien pomysł - na placu Piotra Pawła I (centralnym) może by zbudować duży, nowoczesny budynek. Zawierał by 2 cechy Vienbien - nowoczesność i ekologię - byłby to budynek ogród, czyli szkło, stal, ale też drzewa, rośliny i taray. Mógłby być podzielony na 5 skrzydeł (tyle co głównych dzielnic miasta), a każda służyła by do czego innego - byłaby tam na przykład wielka biblioteka, muzea, teatr/opera, sale uniwersytetu i sale konferencyjne.
Co o tym myślicie?
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#3
Jestem wzruszony, że będę mieć własny plac  Smile
Az trudno mi cokolwiek proponowac, patrzę z zaciekawieniem...
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.
Odpowiedz
#4
To jak? Pomysł ośrodka kulturowo-naukowego podoba się?
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości