Komitet Organizacyjny V-Mundialu
Witam Serdecznie,
Postanowiłem założyć taki temat, gdzie wspólnie z przedstawicielami Brodrii, Abachazji i Bialenii będziemy organizować i planować zbliżający się wielkimi krokami V-mundial. Mam nadzieję, że prace będą przebiegać szybko i sprawnie. Uznałem, że najwygodniej będzie to zrobić poprzez temat na forum, ale też nie powinno zabraknąć rozmów poprzez różne inne prywatne kanały. Aczkolwiek dobrze by było, gdyby główne działania odbywały się jawnie i przejrzyście - być może ktoś z zewnątrz postanowi w jakiś sposób na pomóc, choćby zauważając jakiś błąd lub przedstawiając ciekawy pomysł.

Zapraszam wszystkich przedstawicieli państw.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
WKM,
Jeśli mogę coś zaproponować, to chciałbym Wam przedstawić pomysł Ogródków V-mundialowych, które swego czasu świetnie się sprawdziły w v-świecie. Chodzi tutaj o stworzenie w wielu/kilku państwach tematów poświęconych relacjom z v-mundialu. Osoby prowadzące wstawiałyby tam relacje prasowe, wyniki rozgrywek, plakaty.

Jako przykład z przeszłości podam:
http://alrajn.eu/archiwum/wsparcie/forum...hp?13412.0
http://forum.mikronacje.info/index.php?topic=1104.0

Osobiście mam do tego sposobu  reklamowania v-mundialu sentyment. Chociaż wymaga pewnej pracy (de facto informację tworzy się tylo raz, a potem powiela), to angażuje w zabawę wszystkich (nie tylko trenerów), a więc inaczej niż widzieliśmy to u organizatorów sarmackich.
Odpowiedz
Myślę, że pomysł jest świetny i moglibyśmy zorganizować coś takiego. A teraz przypomnę nasze plany, które ogłosiliśmy w trakcie zgłoszenia:

Cytat:Co wynika z samej nazwy byłby to rewolucyjny turniej, nie tylko największy w historii, bo w mundialu weźmie udział aż 21 drużyn, ale również pierwszy rozgrywany jednocześnie w aż 4 krajach, na 2 forach! Każda z czterech grup w pierwszej fazie rozgrywała by swoje mecze w innym państwie, pozwoli to kibicom, dziennikarzom i sportowcom poznać piękno i różnorodność Kontynenty Północnego. Rozgrywki będą się toczyć na aż 9 stadionach! Wszystkie będą ciekawie opisane i zaprezentowane graficznie. Każdy stadion będzie miał trochę inny klimat powiązany z miejscem, w którym się znajduje. Do fazy pucharowej przejdą po 2 najlepsze drużyny z każdej grupy. Każdy mecz będzie relacjonowany, będzie można też oglądać aktualizowane na żywo statystyki, prowadzone przez naszych ekspertów. Będziemy prowadzić wywiady i spotkania z trenerami. Pojawią się liczne wydania specjalne gazet. W każdym z państw zostanie utworzona specjalna strefa kibica, w której fani sportu będą mogli spotykać się, komentować i kibicować swoim ulubionym drużynom narodowym.

Tak więc podsumowując w punktach:
- 4 grupy - każda w innym państwie -> czyli najpierw musimy zastanowić się nad rozlosowaniem grup (ktoś wie jakie są procedury?), a następnie rozlosowaniem ich po naszych państwach.
- 9 stadionów (bo 3 grupy po 5 drużyn i 1 z 6 drużynami - uwzględniając Bialenię) - w takim wypadku 3 państwa po 2 stadiony i 1 państwo z 3 stadionami (te, które wylosowało 6 osobową grupę). -> ja jednak proponuję zmienić system na 12 stadionów (po 3 na państwo), żeby było ciekawiej i każdy miał po tyle samo.
- Wszystkie będą ciekawie opisane i zaprezentowane graficznie. Każdy stadion będzie miał trochę inny klimat powiązany z miejscem, w którym się znajduje. -> Oto zajęcie dla federacji narodowych - wybieramy i ciekawie opisujemy stadiony. Tutaj jest duże pole do popisu i naprawdę fajnie można to zrobić.
- Każdy mecz będzie relacjonowany, będzie można też oglądać aktualizowane na żywo statystyki, prowadzone przez naszych ekspertów. -> musimy zastanowić się, gdzie te relacje i gdzie statystyki. Najprościej będzie chyba zrobić specjalną stronę www?
- Będziemy prowadzić wywiady i spotkania z trenerami. Pojawią się liczne wydania specjalne gazet. - > Trzeba wybrać gazety/stworzyć nowe, przygotować "sztab" dziennikarski, którzy zajmie się tą kwestią.
- W każdym z państw zostanie utworzona specjalna strefa kibica, w której fani sportu będą mogli spotykać się, komentować i kibicować swoim ulubionym drużynom narodowym. -> Tutaj możemy wzorować się na trizondalskich ogródkach Marcela Hansa. Smile Warto jednak ustalić szczegóły i ciekawie to rozplanować.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Odpowiedz
Zgłaszam się do Komitetu Organizacyjnego. Ze swojej strony popieram pomysł zwiększenia liczby stadionów do 12, stworzenia stref kibica oraz prowadzenia wywiadów i relacji. Warto również przygotować jakieś przewodniki po miastach państw organizatorskich oraz rozbudować bazę hoteli (niby niepotrzebne ale zawsze fabularyzacja lepsza i jest ciekawiej).

Brodria już wkrótce wybierze trzy stadiony na których będą się rozgrywały u nas mecze.
Mikołaj Patryk Dostojewski von Vincis vel Hyjek
- Car - Senior Brodrii, ojciec Tomasza Bagrata Dostojewskiego
- kniaź bialeński, pan na Patrykpolisie; trener Korony Patrykpolis
Odpowiedz
Zgłaszam chęć udziału w obradach Wysokiej Komisji, jako przedstawiciel Republiki Bialeńskiej. Mam nadzieję, że wkrótce nasza federacja zostanie przywrócona do struktur międzynarodowych i będziemy mogli w pełni uczestniczyć w organizacji V-Mundialu. Bialenia zajmie się w najbliższym czasie wyborem stadionów.
Frederick Martin Hufflepuff
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Więcej tutaj
Odpowiedz
Znakomicie. Wyznaczam Mikołaja Patryka Dostojewskiego (o ile się zgodzi) do wykonania zadania 1 to jest:
Cytat:- 4 grupy - każda w innym państwie -> czyli najpierw musimy zastanowić się nad rozlosowaniem grup (ktoś wie jakie są procedury?), a następnie rozlosowaniem ich po naszych państwach.

Natomiast Fredericka do opracowania listy gazet i przygotowania sztabu:
Cytat:- Będziemy prowadzić wywiady i spotkania z trenerami. Pojawią się liczne wydania specjalne gazet. - > Trzeba wybrać gazety/stworzyć nowe, przygotować "sztab" dziennikarski, którzy zajmie się tą kwestią.
Odpowiedz
(08.02.2016, 21:43:16)Eddard Noqtern link napisał(a): Znakomicie. Wyznaczam Mikołaja Patryka Dostojewskiego (o ile się zgodzi) do wykonania zadania 1 to jest:
Cytat:- 4 grupy - każda w innym państwie -> czyli najpierw musimy zastanowić się nad rozlosowaniem grup (ktoś wie jakie są procedury?), a następnie rozlosowaniem ich po naszych państwach.

Natomiast Fredericka do opracowania listy gazet i przygotowania sztabu:
Cytat:- Będziemy prowadzić wywiady i spotkania z trenerami. Pojawią się liczne wydania specjalne gazet. - > Trzeba wybrać gazety/stworzyć nowe, przygotować "sztab" dziennikarski, którzy zajmie się tą kwestią.

A jeśli chodzi o moje zadanie, gazety mają być i z terenu kraju, i poza granicami (podobnie jak dziennikarze)?
Frederick Martin Hufflepuff
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Więcej tutaj
Odpowiedz
Dobre pytanie. Chodziło mi o sztab ludzi z naszych czterech państw, ale warto się także zastanowić się nad zagranicą. Może np. trizondalska lub sarmacka gazeta mogłyby pomóc?
Odpowiedz
Zadanie przyjąłem - zajmę się losowaniem.
Odpowiedz
(08.02.2016, 22:33:54)Mikołaj Patryk Dostojewski link napisał(a): Zadanie przyjąłem - zajmę się losowaniem.
Warto się zapytać o obowiązujące procedury Pani Juliuette z MUP.
Odpowiedz
Przejrzałem forum MUP i nie znalazłem żadnych przepisów regulujących kwestię losowania grup. Zapytałem się jednak o to Pani Juliette i czekam na odpowiedź.
Odpowiedz
Ja także się zgłaszam do komtetu , z ramienia Abachazji.
Odpowiedz
(10.02.2016, 00:31:43)Jan Lubomirski link napisał(a): Ja także się zgłaszam do komtetu , z ramienia Abachazji.
Znakomicie - proszę więc o przygotowanie 3 stadionów (to dotyczy wszystkich delegacji), dokładnie i ciekawie opisanych oraz opisów miast w którym się one znajdują.

(08.02.2016, 19:25:33)Mikołaj Patryk Dostojewski link napisał(a): Warto również przygotować jakieś przewodniki po miastach państw organizatorskich oraz rozbudować bazę hoteli (niby niepotrzebne ale zawsze fabularyzacja lepsza i jest ciekawiej).
W jaki sposób proponuje WCM stworzyć te przewodnikowi i hotele?

(09.02.2016, 16:13:42)Mikołaj Patryk Dostojewski link napisał(a): Przejrzałem forum MUP i nie znalazłem żadnych przepisów regulujących kwestię losowania grup. Zapytałem się jednak o to Pani Juliette i czekam na odpowiedź.
W takim razie czekamy. Może WCM mógłby się jeszcze spytać o to, czy jest opcja rozegrania także meczu o 3 miejsce?

C.d. Strony internetowej - czy ktoś chciałby się tym zająć (pytam głównie informatyków)?
Odpowiedz
Cytat:C.d. Strony internetowej - czy ktoś chciałby się tym zająć (pytam głównie informatyków)?

Proszę tylko określić termin wykonania zlecenia oraz co miałoby się znaleźć na stronie internetowej Mundialu.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Na stronie na pewno musiałyby się znaleźć:
- tabele i statystyki aktualizowane po meczach,
- opisy miast i stadionów (stworzone przez komitet),
- podstawowe informacje o mundialu,
- odnośniki do gazet mundialowych/nowych artykułów,
- możliwość kontaktu z organizaotrami.

Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
Generalnie mundial zaczyna się 20 marca - dobrze by było gdyby strona była gotowa co najmniej 2 tygodnie wcześniej.
Odpowiedz
I ja ze swojej strony postaram sie pomóc. Proponuję aby wyniki były ogłaszane w takiego typu tabelce :
[Obrazek: Porto_Alegre.png].

Jak wam się podoba ?
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
Odpowiedz
(10.02.2016, 16:29:06)Eddard Noqtern link napisał(a): Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
Generalnie mundial zaczyna się 20 marca - dobrze by było gdyby strona była gotowa co najmniej 2 tygodnie wcześniej.

Proponuję stronę zrobić pod adresem mundial.bialenia.org.pl
Czy Hrabia Bajtuś będzie miał jakieś propozycje techniczne co do strony?

(10.02.2016, 16:42:35)Tomasz I Bagrat link napisał(a): Jak wam się podoba ?

Świetne!
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
(10.02.2016, 16:42:35)Tomasz I Bagrat link napisał(a): I ja ze swojej strony postaram sie pomóc. Proponuję aby wyniki były ogłaszane w takiego typu tabelce :
[Obrazek: Porto_Alegre.png].

Jak wam się podoba ?

Warto by to wszystko przerobić, bo teraz jest Brasil.
Odpowiedz
Mam nadzieję, że wybaczycie mi te wtrącenia, ale muszę. Smile
Dobry rozwiązaniem, co do opisywania meczów jest stworzenie programu oficjalnych agencji prasowych v-mundialu, to jest takiego patronatu organizatorów, którzy w zamian za opisy meczów wstawiliby linki do danych agencji prasowych. Oczywiście warto mieć również swoich dziennikarzy pomocniczo (w razie czego).

Co do hoteli, to byłby to świetny dodatek. Mój pomysł na już, jeśli macie dużo chęci, czasu i zdolności: mapka państw-organizatorów, na niej zaznaczone miasta-organizatorzy, po kliknięciu na dane miasto przenosi się do:
a) opisu miasta, a w opisie link do hotelu (prostej stronki-wizytówki)
b) strony hotelu, a na stronie hotelu link do opisu miasta

Można też pokusić się po prostu o stworzenie sieci hoteli z jedną stroną, jedną ofertą, ale różnymi lokalizacjami.

Odpowiedz
Cytat:W jaki sposób proponuje WCM stworzyć te przewodnikowi i hotele?
W taki, że samorządy przygotują opisy miast, ich zabytków, historii itp. Takie informacje można wydawać w formie przewodników. Co do hoteli - byłoby to czysto fabularne działanie polegające na zakładaniu i opisywaniu hoteli oraz goszczeniu w nich kibiców którzy przyjadą na mundial.

Cytat:Co do hoteli, to byłby to świetny dodatek. Mój pomysł na już, jeśli macie dużo chęci, czasu i zdolności: mapka państw-organizatorów, na niej zaznaczone miasta-organizatorzy, po kliknięciu na dane miasto przenosi się do:
a) opisu miasta, a w opisie link do hotelu (prostej stronki-wizytówki)
b) strony hotelu, a na stronie hotelu link do opisu miasta
Wyśmienity pomysł. Smile

Cytat:W takim razie czekamy. Może WCM mógłby się jeszcze spytać o to, czy jest opcja rozegrania także meczu o 3 miejsce?
MUP nie wnika w to kiedy dokładnie przeprowadzimy losowanie. Grupy losowane są przez system.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości