Kalendarz Tygodniowy
[Obrazek: notatki.jpg]

Witajcie Hasselandczycy,

[justify]Jak minął tydzień? W Dworze Królewskim nie próżnowaliśmy. Królewska Mała Rada jest zaszczycona mogąc zaprezentować Wam efekty swojej pracy. Wpadliśmy na pomysł wprowadzenia pewnej cykliczności do życia i działania w naszym państwie. Pierwszym elementem będzie stworzenie tygodniowego kalendarza zadań w Królestwie Hasselandu. Dlaczego postanowiliśmy podjąć takie kroki? Przede wszystkim dlatego, że pozwoli to skrystalizować jasny i przejrzysty podział zadań, wprowadzi systematyczność, a także wzrośnie mobilizacja mieszkańców do działania.

Podstawową zasadą, którą pragniemy wprowadzić jest to, aby każde stanowisko było połączone z obowiązkiem napisania pewnego opracowania raz na tydzień. Te "opracowanie" może być stworzone w najróżniejszych formach. Najlepszym pomysłem byłoby napisanie artykułu podsumowującego prace lub opisujące pewne wydarzenia. Jednakże, jak wiemy, nie każdy z nas lubi pisać takie rzeczy, dlatego akceptowalny będzie też ciekawy, rozbudowany raport.

Czy raz na tydzień to nie za często? Według ankiety przeprowadzonej przeze mnie wśród obywateli - nie. Każdy z nas zapewnił, że może Hasselandowi poświęcić minimum pół godzinny dziennie. Tak więc dobrze rozplanowując czas (nie zostawiając wszystkiego na ostatnią godzinę) wszyscy powinni spokojnie podołać.

A co z tematyką? I kto ma o czym pisać? Pragnę zaprezentować taką oto listę:

a) Lord Szambelan/Lord Steward/Lord Konstabl/Lord Sekretarz - wiadomości z kraju - najważniejsze wydarzenia z wszystkich dziedzin życia, polityka, ogłoszenia królewskie lub wiadomości gospodarcze -  o stronach internetowych, systemie gospodarczym i fabularnej gospodarce.
b) Lady Tajnej Pieczęci - wiadomości ze świata - najważniejsze/najciekawsze wydarzenia z całego mikroświata.
c) Prezes RAZURIH - wydarzenia kulturalne - o Razuryjczkach, Hasselandczykach, ich życiu codziennym, wydarzeniom kulturalnym i sportowym którymi żyje państwo.
e) Prezes FPH - wiadomości sportowe - najważniejsze wydarzenia sportowe kraju.
f) Rektor HKSW/Lord Protektor - artykuły historyczne - seria informacyjna o historii Królestwa Hasselandu, jego perypetiach itp.
g) Naczelny Dowódca Armii - raporty z poligonu - seria artykułów o armii, żołnierzach, ich misjach, ciekawych wydarzeniach, czy też nowościach itp.
h) Merowie Miast/Gubernatorzy Prowincji - wydarzenia regionalne - wieści ze swoich regionów i miast, opisy zabytków, wydarzeń, ciekawych miejsc itp.

Proszę wszystkich o wypowiedzenie się w tym temacie i potwierdzenie:
1) Czy pasuje wam przedstawiony temat (jeśli jest wybór - który wybieracie)? Jeśli nie - jaki temat by Wam bardziej odpowiadał?
2) Czy podołacie pisać to raz na tydzień, czy raczej wolicie robić to raz na 2 tygodnie.
3) Który dzień tygodnia wybieracie.

Artykuły pojawiałyby się również w Gazecie Hasselandzkiej, dzięki czemu byłyby widoczne w całym mikroświecie. Liczymy, że może to przyciągnąć uwagę innych mikronautów na nasze działania.

Co ważne - po rozmowach z Królem-Seniorem de Zaymem ustaliłem, że realizując to zadanie cotygodniowych artykułów będzie można równolegle studiować na HKSW na wydziale dziennikarstwa. Dzięki temu pracując na rzecz Hasselandu będzie można zdobyć wiedzę i tytuł magistra net.! Czy to nie wspaniały pomysł? Szczegóły tego planu przedstawi jednak sam Rektor.[/justify]
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
Szanowny Królu,

Dla mnie tematy odpowiadają, jednakże co 2 tygodnie w soboty.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Jako Prezes FPH:
1) Tak. Będę pisał przede wszystkim o hasselandzkich drużynach w lidze bialeńskiej, reprezentacji hasselandu i wydarzeniach sportowych takich jak v-mundial.
2) Raz na tydzień.
3) W poniedziałek.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Odpowiedz
Jak najbardziej mogę i o historii, i o wojsku. Hmmm. Każdy temat raz na tydzień, a kiedy? Jakoś w środku tygodnia, wtorek - czwartek. Pomyślę.
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.
Odpowiedz
Mi jak najbardziej pasuje temat którym mam się zajmować.  co do czasu to ja bym wolała raz na dwa tygodnie bo powiem szczerze niektóre ciekawostki ze świata dzieją się nagle i niespodziewanie i warto coś takiego zbierać i dopiero robić podsumowanie. Wybieram niedziele lub sobotę wieczór.  Tylko wasza wysokość nie do końca wiem jakby to miało wyglądać
Odpowiedz
Prosiłbym, jeżeli to możliwe, dokładne ustalenie terminu. Jeżeli ktoś nie wie, czy wyrobi się na środę, czy na czwartek, mógłby wybrać czwartek, ażeby mieć pewność.

Szanowna Dame Irmino, w razie wątpliwości, czy problemów zapraszam do kontaktu poprzez chat.
Odpowiedz
Proszę Jego Wysokość Pietrowa-Dostojewskiego, Markiza Bajtusia, Barona Magnusa oraz Szanownego Pana Basha o udzielenie odpowiedzi na pytanie.
Odpowiedz
W tym tygodniu niestety sie nie wyrobię - realioza, ale na przyszły czwartek coś wypocę.
Odpowiedz
(16.02.2016, 22:29:45)Bajtuś link napisał(a): W tym tygodniu niestety sie nie wyrobię - realioza, ale na przyszły czwartek coś wypocę.

Rozumiem. Nic na siłę. A mógłby Markiz odpowiedzieć na pytania przedstawione w pierwszym poście?

Cytat:Proszę wszystkich o wypowiedzenie się w tym temacie i potwierdzenie:
1) Czy pasuje wam przedstawiony temat (jeśli jest wybór - który wybieracie)? Jeśli nie - jaki temat by Wam bardziej odpowiadał?
2) Czy podołacie pisać to raz na tydzień, czy raczej wolicie robić to raz na 2 tygodnie.
3) Który dzień tygodnia wybieracie.
Odpowiedz
Wiadomości gospodarcze -  o stronach internetowych, systemie gospodarczym i fabularnej gospodarce
Odpowiedz
Nie rozumiem tego pomysłu. Czemu w ogóle obywatele mają być do czegoś zmuszani? Jest to dla mnie niedorzeczne...
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]
Odpowiedz
Obywatele nie są do niczego zmuszani - są zachęcani do aktywności, a ten pomysł Króla Eddarda uważam za dobry, choć z pewnością nie jest uniwersalnym lekiem na wszystko.
Jak ktoś nie chce uczestniczyć, przecież nikt go nie zmusi.
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.
Odpowiedz
Co sobotę mogę Tongue

(-) Ӣваң Фӗдоров
Вєлӣќӣҋ Ќңяҙь Мросќовсќӣҋ

Odpowiedz
Znakomicie,
Oto wstępna wersja planu, złożona z deklaracji wszystkich uczestników. Obecny tydzień traktowany jest jako I, przyszły jako II, następny znowu jako I itd.

[attachment id=1 msg=38217]

Brakuje jeszcze deklaracji Prezes RAZURIH (wiadomości kulturalne), Lorda Stewarda oraz pozostałych dowódców wojskowych, no i merów miast, których nie ma.
Odpowiedz
Mamy II tydzień.
Opublikowaliśmy: sport, armię, kolację czwartkową.
Nie pojawiły się: wiad. gospodarcze i raport, wiadomości ze świata i polityczne.

Proszę państwa,
W czym problem? Jeżeli brakuje pomysłów, albo weny proszę o tym napisać tutaj - ktoś na pewno zaproponuje temat. Jeżeli czasu - proponuje to jakoś zaplanować - artykuł/raport może być krótki. Kilkanaście zdań/punktów z działalności. To naprawdę nie zajmie wiele. Proszę wszystkich zalegających o uzupełnienie braków.  Wink
Odpowiedz
WKW,

Bardzo przepraszam ale mój realny świat powoli zżera mój wolny czas. Raport ze świata pojawi sie jutro. Opóźnienia są spowodowane też trochę brakiem pomysłu jak to ma wyglądać, ale już mam i jutro będzie świezy raport.

Pozdrawiam
Odpowiedz
JKM,

NIe miałam tego gdzie umieścić wiec umieszczam to tutaj.

Wiadomości ze świata:

W Sarmacji burza polityczna po ustąpieniu Kanclerza. Pojawiają się przeciwnicy odnośnie dania fotelu Kanclerza JKM Tomaszowi Iwo Hugonowi jak i jego zwolennicy. Czas pokaze.
W Tetutonii ruszyły przygotowania do koronacji Andrzeja Frydryka na nowego Króla Teutonii

W Surmenii wygrała Demokracja zamiast Monarchii.

La Palma organizuje Karnawał. Jednakże pojawiaja sie głosy przeciwko.

Skarland ma nowego Króla. Jak poradzi sobie z nowymi obowiazkami czas pokaże.
Odpowiedz
(28.02.2016, 23:39:01)Irmina link napisał(a): W Surmenii wygrała Demokracja zamiast Monarchii.

Mater Dei, jak mogło do tego dojść? Czyżby znowu obalono rząd monarchistyczny? Czeka nas III Demokracja Surmeńska?
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
Odpowiedz
Szanowna Dame,
Gratuluję tego że wykonała Dama swoje zadanie. Chciałbym przedstawić kilka uwag, które mogą się przydać na przyszły raz. Mam nadzieję, że każde następne wydanie będzie lepsze.

1) Proponuje założyć osobny temat nazwany np. Raporty ze świata.
2) Zastanowić się na ponumerowaniem przedstawionych informacji.
3) Dodać trochę szczegółów - przykładowo: "W Tetutonii ruszyły przygotowania do koronacji Andrzeja Frydryka na nowego Króla Teutonii", możnaby dodać kiedy wydarzenie odbędzie się, gdzie, na czym będzie polegać, przez kogo władca został wybrany.
4) Dodawać do wydarzeń przydatne linki.
Odpowiedz
(01.03.2016, 21:45:05)Eddard Noqtern link napisał(a): Szanowna Dame,
Gratuluję tego że wykonała Dama swoje zadanie. Chciałbym przedstawić kilka uwag, które mogą się przydać na przyszły raz. Mam nadzieję, że każde następne wydanie będzie lepsze.

1) Proponuje założyć osobny temat nazwany np. Raporty ze świata.
2) Zastanowić się na ponumerowaniem przedstawionych informacji.
3) Dodać trochę szczegółów - przykładowo: "W Tetutonii ruszyły przygotowania do koronacji Andrzeja Frydryka na nowego Króla Teutonii", możnaby dodać kiedy wydarzenie odbędzie się, gdzie, na czym będzie polegać, przez kogo władca został wybrany.
4) Dodawać do wydarzeń przydatne linki.

WKW,
Dziękuje serdecznie. Na raz następny będę o tym pamiętać.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości