Pomysł na grę strategiczną
Chciałem zrealizować tą koncepcję w Abachazji, ale mało osób to widziało. Koncept polega na grze strategicznej z naszym udziałem podczas wymyślonej wojny domowej. Każda z armii na początku liczyłaby 300 tysięcy żołnierzy, miałaby własne stopnie wojskowe, ustalała żołd i miała własne legitymacje. Tak by wyglądały przykładowe legitymacje:

[Obrazek: SMUGcdD.png]

[Obrazek: B3pNIfP.png]

[Obrazek: zg24VED.png]

[Obrazek: vUX7vPz.png]

Potrzebna jest mapa wpływów w Bialenii, Brodrii i Hasselandzie. Big Grin
(-)Fiodor Swirydiuk, Antyludzki rak, Wielki Książe Noklezji, najstarszy żyjący mieszkaniec Noklezji;
[Obrazek: rw3vMjB]
Odpowiedz
Różniłoby się to czymś od pomysłu na wojny posiadaczy lennych?
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
(20.02.2016, 19:10:17)Maciej Kamiński link napisał(a): Różniłoby się to czymś od pomysłu na wojny posiadaczy lennych?
Podziałem narodowościowym, podziałem na mapach, przemieszczaniem się wojsk, możliwością tworzenia nowych frakcji w wyniku rozłamów itp. itd.
(-)Fiodor Swirydiuk, Antyludzki rak, Wielki Książe Noklezji, najstarszy żyjący mieszkaniec Noklezji;
Odpowiedz
Jakby to dobrze zorganizować byłoby ciekawie. Ale może moglibyśmy przenieść się w czasie x-lat do tyłu? Myślę, że byłoby ciekawiej.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
Dawno, dawno temu kiedy mieszkałem w akademiku grałem w bardzo ciekawą planszową grę strategiczną. Nazywała się Dyplomacy. Grało sie na planszy przedstawiającej mape Europy z przed I wojny światowej, wybierał / losowało sie państwa wsród uczestników i rozpoczynało grę. Cała zabawa polegała na zawiązywaniu różnych sojuszy, uzgodnień, paktów ... wszystko odbywało się na korytarzu akademika coby inni uczestnicy gry nie wiedzieli o czym sie rozmawia, ani jakie decyzje zapadły... po konsultacjach odbywało sie pisanie rozkazów dla swoich armii,po czym następowało ich odczytanie. Jeśli dany obszar akatkowany był przez większą ilość armi został zdobyty, jeśli siły były wyrównane pozostawało staus quo. Zabawa trwała od kilku do kilkubastu godzin (zwykle całą noc), po czym zapisywano stan aby rozpocząć ją ponownie wieczorkiem. Pamiętam, że zabawa była przednia, lecz potem niestety nigdy z tą grą się nie spotkałem. Z tego co pamiętam była to gra angielska. Może ktoś zna tę grę, można by ją zaadoptować na warunki forumowe i pograć.
Odpowiedz
(20.02.2016, 20:30:48)Eddard Noqtern link napisał(a): Jakby to dobrze zorganizować byłoby ciekawie. Ale może moglibyśmy przenieść się w czasie x-lat do tyłu? Myślę, że byłoby ciekawiej.
Do 1917? Ogólnie to potrzebuję pustą mapę Nordaty.
(20.02.2016, 20:41:35)Bajtuś link napisał(a): Dawno, dawno temu kiedy mieszkałem w akademiku grałem w bardzo ciekawą planszową grę strategiczną. Nazywała się Dyplomacy. Grało sie na planszy przedstawiającej mape Europy z przed I wojny światowej, wybierał / losowało sie państwa wsród uczestników i rozpoczynało grę. Cała zabawa polegała na zawiązywaniu różnych sojuszy, uzgodnień, paktów ... wszystko odbywało się na korytarzu akademika coby inni uczestnicy gry nie wiedzieli o czym sie rozmawia, ani jakie decyzje zapadły... po konsultacjach odbywało sie pisanie rozkazów dla swoich armii,po czym następowało ich odczytanie. Jeśli dany obszar akatkowany był przez większą ilość armi został zdobyty, jeśli siły były wyrównane pozostawało staus quo. Zabawa trwała od kilku do kilkubastu godzin (zwykle całą noc), po czym zapisywano stan aby rozpocząć ją ponownie wieczorkiem. Pamiętam, że zabawa była przednia, lecz potem niestety nigdy z tą grą się nie spotkałem. Z tego co pamiętam była to gra angielska. Może ktoś zna tę grę, można by ją zaadoptować na warunki forumowe i pograć.
Fajnie wygląda ten wzór, ale potrzebna jest mapa i podział mapy na plansze.
Odpowiedz
Znalazłem opisy do tej gry na necie ... nawet można ją kupić za niecałe 100 zł (bez grosza). Zamiast Europy proponuję Nordatę i na niej ustalić prowincje, które mogą wystawić armię lądową, morską itd... i opracować pewne reguły (można je wziąć z Dyplomacji).
Odpowiedz
No właśnie zasady z Dyplomacji możemy wziąć, ale musimy zorganizować mapę. Ktoś chętny?
Odpowiedz
Inicjatywa ciekawa i popieram ją. Jeżeli chcemy rozgrywkę na Nordacie w przeszłości, to powinniśmy sięgnąć do historii przedinternetowych. Z tego co wiem to ma takowe Brodria, Abachazja i Bialenia.
Mikołaj Patryk Dostojewski von Vincis vel Hyjek
- Car - Senior Brodrii, ojciec Tomasza Bagrata Dostojewskiego
- kniaź bialeński, pan na Patrykpolisie; trener Korony Patrykpolis
Odpowiedz
(20.02.2016, 21:38:49)Mikołaj Patryk Dostojewski link napisał(a): Inicjatywa ciekawa i popieram ją. Jeżeli chcemy rozgrywkę na Nordacie w przeszłości, to powinniśmy sięgnąć do historii przedinternetowych. Z tego co wiem to ma takowe Brodria, Abachazja i Bialenia.
Nie tylko. Uhraina i Batawia też mają. Można spróbować. Zrobisz mapę do tego?
Odpowiedz
Nie gwarantuję jakiejś zabójczej jakości, ale podejmę się zrobienia mapy. Smile
Mikołaj Patryk Dostojewski von Vincis vel Hyjek
- Car - Senior Brodrii, ojciec Tomasza Bagrata Dostojewskiego
- kniaź bialeński, pan na Patrykpolisie; trener Korony Patrykpolis
Odpowiedz
O pustą mapę Nordaty w dobrej jakości proponuję poprosić chana Kubilaja.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
(20.02.2016, 23:02:19)Maciej Kamiński link napisał(a): O pustą mapę Nordaty w dobrej jakości proponuję poprosić chana Kubilaja.
Niestety nie jestem w posiadaniu takowej mapy.
[Obrazek: 2ecd9ip.jpg]
/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
Odpowiedz
(21.02.2016, 15:15:58)Markus Wettin link napisał(a): [quote author=Maciej Kamiński link=topic=4267.msg38256#msg38256 date=1456002139]
O pustą mapę Nordaty w dobrej jakości proponuję poprosić chana Kubilaja.
Niestety nie jestem w posiadaniu takowej mapy.
[/quote]
Chana Kubilaja (z Kugarii), nie atamana-seniora Kubiłaja Alaltuna Ugedeja Jahołdaja. ,Wink
Odpowiedz
Chan Kubilaj dał mi mapkę za co powinniśmy podziękować.
[Obrazek: KU8VpwY.png]
Każdy może pobrać mapę, zaznaczyć swoje państwo i możemy się bawić. Wymyśliłem też fazy rozwoju:
1. Faza plemienia - W tej fazie nasze państwa się rozwijają, muszą osiągnąć jakieś początki kultury. Czas trwania to 4 dni.
2. Faza cywilizacji - Nasze państwa ubogacają swoją kulturę i zdobywają trochę terenów. Czas trwania to tydzień.
3. Faza ekspansji - Nasze państwa zdobywają kolonie, możliwe już są wojny. Czas trwania to 10 dni.
4. Faza wojny totalnej - Wszystkie państwa się nawzajem niszczą. Czas trwania to 2 tygodnie.
Teraz lista państw (Swoje państwa zaznaczamy na mapie, po czym pokazujemy, pomocny tu jest imgur).
1. Demokracja Kockowiecka
Odpowiedz
Interesująca inicjatywa, ale ciekawi mnie tylko jedna rzecz, a mianowicie na jakiej zasadzie będzie odbywać się wojna?
Odpowiedz
(23.02.2016, 19:05:53)Markus Wettin link napisał(a): Interesująca inicjatywa, ale ciekawi mnie tylko jedna rzecz, a mianowicie na jakiej zasadzie będzie odbywać się wojna?
Właśnie z tym jest problem. Można by dać każdemu 5 prowincji w podstawie i dać 50 jednostek, a potem iść wzorem supremacy.
Odpowiedz
Jest jeszcze jedno wyjście. Ma ktoś znajomych z Micry?
Odpowiedz
(24.02.2016, 16:24:46)Markus Wettin link napisał(a): Jest jeszcze jedno wyjście. Ma ktoś znajomych z Micry?
Ja nie mam. A co by nam zaoferowali?
Odpowiedz
(24.02.2016, 21:18:19)Fiodor Hristov link napisał(a): [quote author=Markus Wettin link=topic=4267.msg38494#msg38494 date=1456323886]
Jest jeszcze jedno wyjście. Ma ktoś znajomych z Micry?
Ja nie mam. A co by nam zaoferowali?
[/quote]
Ktoś mi kiedyś tłumaczył ich system prowadzenia wojen w warunkach wirtualnych, ale już nie pamiętam na jakiej to było zasadzie.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości