Kurier Sportowy
#21
Cytat:Następny mecz rozegramy już we wtorek, przeciwko zawieszonej La Palmie. Nie powinniśmy mieć problemów z wygraniem.
A żebyś się nie zdziwił. Elderlandczycy też tak myśleli.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#22
(29.05.2016, 19:25:38)Maciej Kamiński link napisał(a):
Cytat:Następny mecz rozegramy już we wtorek, przeciwko zawieszonej La Palmie. Nie powinniśmy mieć problemów z wygraniem.
A żebyś się nie zdziwił. Elderlandczycy też tak myśleli.
Hah, zobaczymy.

W każdym razie pragnę zaprosić wszystkich - Hasselandczyków, Bialeńczyków, Brodryjczyków oraz wszystkich chętnych zza granicy do publikowania tu swoich artykułów/wywiadów sportowych, które będą znajdować się w Kurierze Sportowym.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#23
La Palma na wylocie
[justify]Mikroświatowa Unia Piłkarska podjęła już decyzję - La Palma zostanie wykluczona z MUP, jednakże jej drużyna (opuszczona, ale wciąż silna) nadal gra w 1. Lidze Mikroświatowej. Hasseland rozprawił się z nią we wtorek, nie pozostawiając rywalowi żadnych szans - wygrywamy 3:0 na wyjeździe.

Hasselandczycy postanowili zagrać ostrożnie, formacją defensywną 4-5-1. Dzięki nieaktywności trenera rywali wszystkie ruchu przeciwników były do przewidzenia, tak więc zwycięstwo pozostawało kwestią formalności. Jednak silny skład rywali spowodował, że do meczu musieliśmy podejść z pełną powagą.

Wszystko rozpoczęło się w 27' kiedy to Hasselandczycy idealnie wykorzystali rzut rożny (Naris Soontornneth asystował Doug Reeves).  Chwile potem kontuzji doznał były El Presidente La Palmy, który po zakończeniu swojej prezydentury rozpoczął karierę bramkarską w swojej kadrze. Niestety w kadrze palmowców nie było drugiego bramkarza, tak więc na bramce stanął młody i niedoświadczony... pomocnik.

Co ciekawe mocna obrona zapewniała rywalom nadzieje, aż do 70'. Wtedy to rzutu wolnego nie zmarnował nasz kapitan i najlepszy gracz - Baltasar Menel. Zrezygnowani Palmwocy odpuścili i już 11 minut później piłka ponownie znalazła się w ich siatce (główka po rzucie roznym: strzelcem gola Eldar Dervisic asystował Naris Soontornneth).

Na szczególną pochwałę zasługuje nasz obrońca Michele Casazza, który tak dobrego spotkania chyba jeszcze nigdy nie rozegrał. Jednak nawet 15 belek z gry i 19 belek formy nie zapewniło mu miejsca w 11. kolejki. Tam znalazł się tylko nasz trener - Eddard Noqtern. Wszystkie pozostałe miejsca podzielili gracze Sarmacji i Wandystanu.

Sytuacja w tabeli wygląda pięknie - nie zapominajmy jednak, że za nami najprostsze spotkania. Póki co utrzymujemy się na 1. pozycji (6 punktów, 9-0 bramki), jednak po piętach depcze nam nieubłagany Wandystan, który niespodziewanie zmiażdżył mistrza świata - Sarmacje 3-0. W pozostałych spotkaniach Abachazja pokonuje VRP (2-1), a Parlandia Elderland (4-0).

Przed nami spotkanie domowe właśnie z Elderlandczykami - patrząc na ich formę powinno udać się nam wygrać. Szczególnie jeśli porównamy ich z naszymi zawodnikami, którzy w tak dobrej dyspozycji nie byli od dawien dawna. Forma całego zespołu została oceniona na 15 belek na 20 możliwych.

Czy ktoś zdoła nas powstrzymać? Oby nie![/justify]

[attachment id=1 msg=50066]
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#24
Wg mnie Reprezentacja Abachazji oraz Wandystan mogą Wam zagrozić. Nie lekceważcie także Parlandii.
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

 właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
Odpowiedz
#25
WYDANIE 5
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#26
Bardzo ładne pismo!
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.
Odpowiedz
#27
Doskonała gra Hasselandczyków
[justify]4 zwycięstwa, 0 remisów, 0 porażek, 19 zdobytych i tylko 3 stracone bramki, 1 miejsce w 1 lidze mikroświatowej po 4 kolejkach. Tak właśnie wyglądają statystyki reprezentacji Królestwa Hasselandu w piłce nożnej. Spotkanie z Elderlandem zakończyło się szlonym zwycięstwem 7-3. Poniedziałkowe starcie z Parlandią - zwycięstwem 3-0.

Znakomita forma naszych piłkarzy przekłada się na świetne wyniki. W sobotę zmierzyliśmy się z Elderlandem - drużyną o podobnej wartości i teoretycznej sile zespołu. Czynnikiem decydującym okazała się przede wszystkim forma - nasi zawodnicy byli w doskonałej po wielu zwycięskich spotkaniach z silnymi rywalami. Jako, że graliśmy w Angemont postanowiliśmy zaserwować naszym kibicom wspaniałe widowisko - zagraliśmy ofensywnie, w ustawieniu 3-5-2. Nasi rywale zdecydowali grać podobnie - także skupiając się na ofensywie (3-4-3).

Starcie było z początku bardzo wyrównane. Już w 6' gola zdobył Burt Heckinbottom, po pięknej asyście Baltasara Manela. Rywale odpowiedzieli po chwili. W 8' na tablicy widnieje 1-1.  Jednak zawodnicy nie zwrócili na to uwagi i już po chwili znaleźli się pod bamką przeciwnika. Faul! Mamy rzut wolny. 10 minuta. Strzela Manel. Celnie. Bramkarz próbuje wybić. Słupek. Gol!!! Po tak niespotykanym początku sytuacja uspokoiła się. Zawodnicy musieli trochę odsapnąć, ale walczyli. Hasselandczycy stworzyli sobie w tej połowie jeszcze 8 groźnych akcji. Jednak głownie były to niecelne lub zbyt lekkie strzały.

Druga połowa zaczęła się tak samo jak pierwsza. Już po jej 6 minutach nasi zdobywają bramkę na 3-1. (strzelcem gola Hans Fossum asystował Doug Reeves). Elderlandczycy próbowali nam oddać, ale na próżno.  Kluczową okazała się zmiana napastników w 65 minucie wielkimi oklaskami trybuny pożegnały Gordona Kinross, a na boisko wszedł nasz nowy nabytek: Eldar Dervisic - 26 letni, bardzo groźny napastnik. Ledwo pojawił się na boisku, a już idealnie piłkę dośrodkował mu  Casazza. Pierwszy kontakt z piłką, główka - i mamy gola na 4-1 (67'). Hasselandczycy pomyśleli chyba, że już po meczu. Jednak Elderland wciąż walczył i po chwili to nasz golkiper musiał wyjmować piłkę z siatki. Jest gol kontaktowy ze strony drużyny rywali. Wściekli gracze z Razuri i Zegiesa nie mogli tego darować. I zaczęli naciskać przeciwników. Opłaciło się to bramkami na 5-2 (strzelcem gola Eldar Dervisic asystował Preston Spedding) i 6-2 (strzelcem gola Marshall Gerrard asystował Eldar Dervisic) w odpowiednio 81 i 85 minucie. Natomiast w 89' ostatniego gola dla naszych rywali zdobywa Martyna. Aby tego tak nie zostawić, że to Elderlandczycy strzelili ostatniego gola, już w trzeciej minucie doliczonego czasu gry do bramki rywali dopada Hans Fossum. Po chwili może już świętować dublet. To już jego piąty gol w sezonie.
[/justify]

[Obrazek: pilka.jpg]
Grad goli w Angemont. Spotkanie z Elderlandem kończy się niebotycznym 7-3 dla Hasselandu.

(c.d.n)
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#28
Kolejny sukces Hasselandu
To już nasze 5 zwycięstwo z rzędu w meczach ligowych - Hasseland pokonuje Abachazję prowadzoną przez Mikołaja Patryka Dostojewskiego, kolejną drużynę o podobnym potencjale i umiejętnościach. Mimo muru zbudowanego przez ultra defensywną grę rywala udaje nam się pewnie wygrać 2-0.

Przewidując bardzo defensywne ustawienie (4-5-1) i grę rywala postanowiliśmy odpowiedzieć ładną dla oka, efektowną grą ofensywną (4-4-2), pressując rywala, starając się nie dopuszczać go do sytuacji ofensywnych. Dziwnym pomysłem trenera Abachazji było wystawienie jako jedynego napastnika młodego 19-latka. Atak Abachazji praktycznie więc nie istniał.

Pierwsza połowa nie była zbyt ciekawa. Przez większą część gry Hasselandczycy starali się obejść szczelny mur Abachazów. Udało się nam to dwa razy, jednak obie groźne sytuacje zostały zmarnowane. Do przerwy 0-0.

W drugiej połowie Abachazowie wyszli bardziej zdecydowani na grę - widocznie stwierdzili, że tak grając na pewno nie wygrają. Doszli więc do dwóch sytuacji, jednak nasi obrońcy nie pozwolili im na świętowanie bramki. Do 61' minuty stadion CSKA w napięciu oczekiwał na rozwój sutacji, jednak w końcu - Baltasar Manel strzelił niezwykle mocno z trzydziestego metra - i mamy gola! Tak! Wszystko układało się później już po naszej myśli - w 79' po groźnym faulu tuż przed polem karnym do piłki znowu podszedł Manel. Ustawia piłkę, bierze rozbiega, strzela, piłka szybuje na murem, gooool! 2-0!

Dublet naszego kapitana daje nam kolejne piąte z rzędu zwycięstwo, co pozwala nam utrzymać się nadal na pierwszej pozycji w tabeli. Po piętach depczą nam jednak głodni triumfu Wandejczycy, których dzieli od nas tylko jedna więcej stracona bramka. Wszystko rozstrzygnie się jednak już w najbliższy wtorek, bo właśnie wtedy drużyny z Królestwa i Madragoratu zmierzą się ze sobą w meczu na szczycie 1 Ligi Mikroświatowej. Potencjalnie lepszą sytuację mają gracze z Wandystanu, którzy poza lepszą technicznie (11-9), młodszą (27-28 lat), droższą (70-25mln), bardziej doświadczoną drużyną będą grać u siebie. Trudne zadanie przed Hasselandczykami - nie może ich uratować nawet doskonała forma drużyny (15 belek) bo taką samą posiada drużyna rywali.

Czy istnieje, więc jakiś sposób, aby ograć Wandystan? Już kiedyś - w naszym pierwszym poważnym meczu w historii udowodniliśmy, że możemy z nimi zremisować. Teraz czas na zwycięstwo!

[Obrazek: 2840352_heroa.jpg]
Drużyna Hasselandu pokonuję Abachazję - czy stać nas na wygraną z Wandystanem?
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#29
Royal Shimontsen z drugim tytułem w historii
Wyjazdowe zwycięstwo Royal Shimontsen w 21. kolejce Ligi Bialeńskiej zapewnia drużynie ze Shimontsen mistrzostwo 8 sezonu. Po niezwykle trudnym spotkaniu przeciwko LKS Tomaszew wygranym 0-2 przyszedł czas na świętowanie i odpoczynek. Oficjalnie mistrzostwo ogłoszone zostanie po rozgrywanej w poniedziałek 22. kolejce, w której królewscy pauzują.

Gracze z Tomaszewa zagrali defensywnie - jednak nie był to typowy "autobus" - ustawienie 5-3-2 i nałożony pressing sugerował, że chcą oni powalczyć nawet o zwycięstwo. LKS postanowił także grać długimi piłkami, tak aby zmniejszyć rolę pomocy. Na taki podstęp nie dali się jednak złapać królewscy, którzy ryzykując wiele, zagrali na wyjeździe niezwykle ofensywnie 4-3-3. Trener z Shimontsen przewidział więcej - skupił się na grze skrzydłami, choć przeciwna drużyna zagęszczała środek, a sam również zagęścił środek, gdyż napastnicy rywala, próbowali zaskoczyć nas właśnie tą strefą. Dzięki silnemu kryciu z gry wyłączony został czołowy napastnik LKSu, rozgrywający świetny sezon - Edge, natomiast w Tomaszewianie przykryli Söderquista - ale Hasselandczycy mieli w zanadzu jeszcze 2 napastników.

Nieczęsto w bialeńskiej lidze możemy spotkać się z taką walką trenerów. Tym razem możemy powiedzieć, że wygrał ją Eddard Noqtern. Wszystko rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie, kiedy gola na 1-0 zdobył z główki Bartosz Liszewski. Biednych graczy LKS nadzei pozbawił Xiao Ming Que - kapitan królewskich strzelając gola na 2-0 już w doliczonym czasie gry (92'). Co środkowy obrońca robił w polu karnym rywala tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że Ming Que jako jedyny obrońca figuruje w tabeli króla strzelców, z dziewięcioma (!) zdobytymi bramkami w piętnastu meczach. Tak dobrego w ofensywie obrońcy mikroświat dawno nie widział.

Po 21 kolejkach Royal Shimontsen zgromadziło 53 pkt (17 Z, 2 R, 1 P) oraz bilans bramkowy 63 bramek na plus (68-5), mogąc pochwalić się najlepszą defensywą w całej lidze. Szczegółowe podsumowanie 8 sezonu ligi bialeńskiej już po jej zakończeniu.

[Obrazek: China+PR+v+Uzbekistan+2015+Asian+Cup+dv3JNqq6Dtgl.jpg]
Xiao Ming Que - kapitan drużyny Royal Shimontsen, nowy mistrz Bialenii.

Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#30
WYDANIE 6
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#31
Cytat:Biednych graczy LKS
No dobra, kochani, przyznać się - który mu wygadał o wysokości naszych płac? :X
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#32
WYDANIE 7
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#33
*LKS-em Tomaszew, nie LKS Tomaszewem.
I Chłopi wielką literą.

Jeśli mogę prosić. ;*

[spoiler]Oslo, bojkot wywiezienia Szachtara do Księstwa Tych Podwodnych Gór Na Zachód Od Nas (i Galaktycznych na jakieś stepy, ale tej drużyny to nigdy specjalnie nie lubiłem).[/spoiler]
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#34
Cytat:Legia kończy sezon na drugiej lokacie z 52 punktami, 17 zwycięstwami i wspaniałym bilansem 71 bramek na plus.

Legia zdobyła 80 bramek, nie 72 .

A tak, to artykuł bardzo dobry.
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

 właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
Odpowiedz
#35
Macieju, jak możesz  to popraw, bo ja nie mam teraz możliwości.

Tomaszu, mowa o bilansie bramkowym.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#36
Poprawiłem wpis Wink
Odpowiedz
#37
Hasseland w meczu otwarcia kolejnego sezonu Ligi Mikroświatowej pewnie pokonuje u siebie Królestwo Elderlandu. Nasi orientyccy sąsiedzi przegrywają z nami 3-0.

http://www.xperteleven.com/gameDetails.a...80194&dh=2

Gole zdobyli:
17' - Doug Reeves,
45' - Naris Soontornneth,
53' -  Baltasar Manel.

Gratulacje dla naszych wielkich piłkarzy!
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#38
Wywiad z trenerem Royal Shimontsen Eddardem Noqternem prowadzi Jerzy Zermatt - Gazeta Hasselandzka, współpracownik Kuriera Sportowego.

JZ: Witam Serdecznie, Panie Trenerze.

EN: Dzień dobry, Redaktorze. Serdecznie dziękuję za zaproszenie do studia.

JZ: Rozpocznijmy od ostatniego spotkania Royal. W pucharze wygraliście z Interem 6-0 na wyjeździe. Czy to dobra zapowiedź nowego sezonu? Co planujecie osiągnąć w tym sezonie?

EN: Zdecydowanie dobra, chociaż muszę przyznać, że rywal nie był silny i dla naszego zespołu był to raczej trening. Jednakże trening bardzo udany. Nawet ze słabszym przeciwnikiem nie jest łatwo na wyjeździe. Zwycięstwo sześcioma bramkami to dobra prognoza na przyszłość.

Nasz cel na ten sezon? Tak jak zawsze - chcemy wygrać ligę, a także puchar. Mogą państwo powiedzieć, że cel jest wysoki, ale jestem pewien, że stać nas na to. Jesteśmy teraz najsilniejszą drużyną w lidze.

JZ: Ale jednak w poprzednim sezonie królewscy zajęli dopiero trzecie miejsce w lidze. Po tej porażce zapowiedział Pan duże rewolucje w drużynie. Do czego doszło w przerwie między sezonami?

EN: Tak jak zapowiedziałem, tak się stało. Dokonaliśmy zmian kadrowych w każdej formacji z wyjątkiem ataku, ale po kolei. Postanowiłem zmienić bramkarza rezerwowego, na zawodnika młodszego, bardziej utalentowanego. Ten 19-latek ma w przyszłości zastąpić Tima Rauera, który regularnie stoi pomiędzy słupkami.

W obronie też doszło do wielu zmian. Sprzedaliśmy dwóch obrońców, w zamian za to kupiliśmy dwóch niezwykle doświadczonych i dobrych graczy, którzy mają naszemu zespołowi dodać pewności i wiary w siebie. Pierwszy z nich Christian Rodion ma aż 36 lat, jednak nadal potrafi być niezwykłe skuteczny. Drugi 29 letni Rutger Anderberg to zawdonik w sile wieku, który ma znacznie wzmocnić siłe naszej obrony przez najbliższych kilka lat.

Nie zabrakło reform w pomocy. W tej formacji także dwóch zawodników zmieniło barwy, a dwóch dołączyło do naszego zespołu. Chodzi o Gicu Anatolie - 28 latka, który ma stać się nowym liderem tej linii oraz Sadayuki Ishikawa (27 lat), który ma wzmocnić tą linię skutecznością.

JZ: W związku z tymi zmianami pański zespół stał się najdroższym w lidze. Czy tylu nowych zawodników nie zaburzy równowagi drużyny? Przecież nie są oni jeszcze tak dobrze zgrani. Nie są to, oczywiście oprócz bramkarza, najmłodsi gracze. Czy to nie jest krok w tył?

EN: Poprzedni sezon pokazał, że to właśnie więcej mocy, doświadczenia potrzebujemy. Proszę zauważyć, że średnia wieku naszego zespołu to optymalne 27 lat - nie jesteśmy więc zespołem starym jak można nazwać naszych oponentów Legię (31 lat). Także Robotnik dysponuje zawodnikami starszymi (29 lat). Nie jest chyba aż tak źle?

Co do zgrania - ma Pan rację, że na początku może sprawiać to pewne kłopoty. Receptę na to mamy - nie wystawiać wszystkich nowych graczy w jednym meczu. Angażować ich, ale na zmianę i stopniowo. Mam nadzieję, że to przyniesie oczekiwane efekty.

JZ: Panie Trenerze, jakiego wyniku spodziewacie się z Aniołami w najbliższej kolejce?

EN: Liczymy na pewne zwycięstwo. W końcu to pierwszy nasz mecz ligowy w sezonie i od niego zależy naprawdę wiele. Chcemy dobrze wejść w tabelę.

JZ: Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi i ciekawą rozmowę. Do widzenia!

EN: Również dziękuję, Redaktorze. Żegnam.

[Obrazek: hi-res-ae11ebac52224ee06909eaf624b51671_...h=420&q=75]
Czy Royal Shimontsen w tym sezonie powalczy o najwyższe cele w lidze?
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#39
Royal Shimontsen mistrzem Bialenii!
Podwójna korona dla drużyny z Hasselandu.

Royal Shimontsen na dwie kolejki przed końcem zgromadził 9 punktów przewagi nad rywalem na drugiej lokacie. To oznacza, że już po raz trzeci Królewscy już na pewną wygrają ligę bialeńską. W tym sezonie Royal wygrało także Puchar Bialenii, który rozgrywany był pierwszy raz w historii. Oznacza to, że Royal Shimontsen zakończy sezon z podwójną koroną, czego nie osiągnął jeszcze nigdy żaden zespół grający w tej lidze.

Drużyna prowadzona przez trenera Eddarda Noqterna okazała się w tym sezonie nie mieć konkurencji. Bardzo prawdopodobne, że zakończy sezon bez żadnej porażki, chociaż nie można jeszcze tego powiedzieć bo Królewskim pozostał do rozegrania jeszcze jeden mecz. Póki co drużyna zgromadziła na koncie 27 punktów (8 zwycięstw i 3 remisy) przy bilansie bramkowym +22 (25-3: najwięcej strzelonych i najmniej straconych bramek w lidze).

W finale Pucharu gracze z Shimontsen pokonali Robotnika Iżniewsk, aż 3-0 nie pozostawiając przeciwnikowi żadnych złudzeń. Wcześnie Royal ogrywał kolejno: Rzownicę 5-1, Wienisławowo 4-1 oraz Inter 12-0 (!). 

Najbardziej elektryzujące mecze w lidze przeciwko Legii i Robotnikowi również wypadły Królewskim znakomicie. Z Legią w domu wygrali 1-0, remisując bezbramkowo na wyjeździe. Podobnie było przeciwko Iżniewskowi - dom: 2-0, wyjazd 1-1. 

Co jest przyczyną sukcesu Royal? Przede wszystkim bardzo mocny, ale także zbilansowany skład. Chociaż siła mierzona przez ligę Królewskim wynosi zaledwie 9 belek (o 2 mniej od Legii) to średni wiek drużyny wynosi optymalne 26 lat (Legia - 30, Robotnik - 29). Nadal Royal pozotaje także najbardziej wartościową drużyną ligi kosztując prawie 40 mln, chociaż po piętach depcze już im drużyna z Bałmustanu.

[Obrazek: 5015787-radosc-pilkarzy-bayernu-643-427.jpg]
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości