Rola Manduraja Razuri
Ostatnia debata parlamentarna nad przepisami o podziale administracyjnym przyniosła nowy wątek - kwestię roli Manduraja Razuri. Przypomne, rola ta jest nieokreślona.
Oto co pisał nieodżałowany Takashi Than Li:
Cytat:Mój Szlachetny Ojciec, Hiroya Than Li, był młodszym bratem Jego Książęcej Wysokości Harumi III, Ostatniego Księcia Razuri. I jednocześnie Pierwszym Ministrem Książęcego Miasta Razuri.
Po wielu wojnach opustoszało Razuri. Uzurpator przegrał, ale niewiele zostało. Książę Harumi III sprawował władzę tylko nad Starym Miastem. I jak umarł pozostała tylko garstka oddanych mu ludzi, by go pochować.
I tak mój Szlachetny Ojciec został Namiestnikiem Książęcego Miasta Razuri. Zabrakło członków Tajnej Rady, by mógł objąć książęcy tron.
Miałem ledwie szesnaście lat, gdy mój Szlachetny Ojciec powołał mnie na urząd Ministra do spraw Pałacu Razuryjskiego i napisał testament, w którym polecił mi po swojej śmierci w Pałacu pozostać i strzec razuryjskiej tradycji.
Szlachetny Hiroya Than Li zmarł, a teraz ja, Takashi Than Li, jestem ostatnim Mandurajem Razuri, przewodniczącym Tajnej Rady i Ministrem do spraw Pałacu Razuryjskiego. Oddaję się pod opiekę Narodu Hasselandzkiego, ale błagam: zachowajcie pamięć o Razuri!
Czyli: Manduraj Razuri jest przewodniczącym Tajnej Rady i Ministrem do spraw Pałacu Razuryjskiego.
Wg. mnie Maduraj Razuri powinien zostac uznany za Diuka Razuri - Yi deng ggng Razuri - powinien też zostac stworzony specjalny urząd razuryjski, Ministerstwo Stanu ds. Razuryjskich, na czele z Mandurajem - zarazem Lordem Razuri.
Projekt ustawy o podziale administracyjnym zakłada, że Król, w porozumieniu z Mandurajem Razuri, określi tereny ziemi królewskiej oraz ziemi państwowej, a także tereny hrabstw miejskich zamieszkałe przez rdzennych Razuryjczyków i wyda rozporządzenie, określające zasady ich funkcjonowania pod ogólną kontrolą Manduraja. Król, w porozumieniu z Mandurajem Razuri, określi w trybie postanowienia królewskiego zasady nadawania ziemi szlachcie razuryjskiej.
Zapewne potrzebne byłoby określenie rand szlacheckich nieco na wzór https://en.wikipedia.org/wiki/Chinese_nobility
Zamierzam rozpocząć nad tym debatę w Senacie. Zaproszeni będą wszyscy obywatele!
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.
Odpowiedz
Oto debata - zapraszam!
http://hasseland.bialenia.org.pl/index.p...60.new#new
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości