Wyrok Sądu Ludowego z dnia 30 czerwca 2014 r.
#1
Cytat:
[Obrazek: vdUQ0qe.png]

WYROK
W imieniu Republiki Bialeńskiej
Dnia 30 czerwca 2014 roku
Sąd Ludowy
w składzie: Martin von Primisz

po rozpoznaniu w dniu 30 czerwca 2014 r.
sprawy przeciw: Guliano Montiniemu
oskarżonemu przez: Macieja Kamińskiego
oskarżonego o doprowadzenie miejsca publicznego do stanu nieużyteczności oraz o przekroczenie uprawnień wynikających ze sprawowanej funkcji w Republice.
to jest czyn z u. 4. art.12 Kodeksu Cywilno-Karnego, u. 18. art.12 Kodeksu Cywilno-Karnego.

Art. 1.
Uznaje się oskarżonego za niewinnym popełnienia zarzucanych mu czynów z u. 4. art. 12 Kodeksu Cywilno-Karnego.

Art. 2.
Uznaje się oskarżonego za winnympopełnienia zarzucanych mu czynów z u. 18. art. 12 Kodeksu Cywilno-Karnego.

Art. 3.
Skazuje się oskarżonego na karę dwóch tygodni pozbawienia wolności w zawieszeniu na 6 miesięcy, oraz zobowiązuje go do naprawienia wyrządzonych przez niego szkód w postaci usuniętych wspisów, prac naukowych, dokumentów etc w terminie 2 tygodni od ogłoszenia wyroku w przeciwnym razie kara więzienia zostanie zwiększona do miesiąca a okres zawieszenia podwójny do 12 miesięcy.

Art. 4.
Strony mają tydzień na odwołanie się od wyroku.

UZASADNIENIE

[justify]Sprawa ta była precedensowa po w wielu kwestiach dla prawodawstwa Republiki, chociażby dlatego że była to pierwsza rozprawa przeprowadzona po reformie sądownictwa, oglądaliśmy tu sytuacje jakich duzo w mikroświecie, człowiek chce coś zreformować lecz trafia na niepodatny grunt, jest niezrozumiany i krytykowany aż coś w nim pęka postanawia usunąc swoją pracę i zniknąć. Jak niszczące potrafi być takie działąnie przekonaliśmy się chociażby w Sarmacji przy abdykacji Piotra II Grzegorza i własnie pamiętając o tamtych ciężkich dniach nie możemy dopuścić aby takie sytuacje się powtarzały w przyszłości i musimy je piętnować. Pan Montini działał w afekcie i w związku z tym uważam że pelne pozbawienie wolności było by nie uczciwe i dlatego zdecydowałem się zastosować środek zawieszenia wyroku. Mam nadzieje że dzięki tej rozprawie inni ludzie się dwa razy zastanowią zanim rozpoczną czystki, a Pan Montini nie zniechęci się do Republiki. [/justify]

/-/ Martin von Primisz
Sędzia Ludowy
 
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości