Obchody IV Rocznicy Pierwszego Zrywu Powstańczego.
#1
Drodzy Obywatele!

Dzisiaj mamy wielki dzień. Otóż, cztery lata temu Jan Kaniewski, Akrypa Rabotowicz i Piter Jasiński- Ojcowie Założyciele naszego Kraju zapoczątkował pierwsze akordy Powstania Marcowego, które przeszły do historii pod nazwą Pierwszego Zrywu Powstańczego.
Dzisiaj po czterech latach od tych ważnych wydarzeń pragnę wyrazić zaniepokojenie, iż pełniący obowiązki prezydenta nie przygotował żadnych uroczystości.

Jednakże ja i moje środowisko chcemy pokazać, że pamiętamy. Że nasza tożsamość bialeńska wciąż jest trwała.
18:55 - święta godzina wzniecenia pożaru wolności. O tej porze Jan de Kaniewski wydał pierwszy Manifest Powstańczy na terenie Teutonii, zaś o godzinie 23:53 wezwał do Powstania obywateli Galeonii i Starosarmacji - jakże moglibyśmy o tym zapomnieć?!

Również dzisiejsza noc, noc wyborów prezydenckich, a cztery lata temu noc internowania Jana de Kaniewskiego przez prefekta Suszka, jest jedyną taką nocą w rocznym kalendarzu Republiki.
A towarzyszy jej już od czterech lat ta pieśń:

https://youtu.be/wAdeidZWyAI

Niech żyje Republika!
Odpowiedz
#2
Cytat:Otóż, cztery lata temu Jan Kaniewski - Główny Ojciec Założyciel naszego Kraju zapoczątkował pierwsze akordy Powstania Marcowego
Otóż nie.
Pierwsi zryw byłby równej mierze zapoczątkowany przesz nie tylko przesz Jana Kaniewskiego ale i mnie oraz Pitera a Kaniewskiego nie był pierwotnie przywódcą (później był dyktatorem powstania).
Ta półprawda oczywiście nie jest spowodowana błędnym zamiarem JKM Carycy lecz niedostateczną wiedzą o wydarzeniach w których nie brała udziału wiec nie mogła mieć odpowiednio dużej informacji. Oczywiście nie wygłaszam pretensji lecz tylko pokazuje, żeby dzieła wielu nie przypisywać głównej jednostce przewodniej.
Obywatelka Najjaśniejszej Republiki Garapeńskiej i Królestwa Dreamlandu 
Poetka w "Ciemnica"
Była Premier Republiki Bialeńskiej 

Odpowiedz
#3
(11.03.2016, 21:58:56)Akrypa Rabotowicz von Primisz link napisał(a):
Cytat:Otóż, cztery lata temu Jan Kaniewski - Główny Ojciec Założyciel naszego Kraju zapoczątkował pierwsze akordy Powstania Marcowego
Otóż nie.
Pierwsi zryw byłby równej mierze zapoczątkowany przesz nie tylko przesz Jana Kaniewskiego ale i mnie oraz Pitera a Kaniewskiego nie był pierwotnie przywódcą (później był dyktatorem powstania).
Ta półprawda oczywiście nie jest spowodowana błędnym zamiarem JKM Carycy lecz niedostateczną wiedzą o wydarzeniach w którychwili nie brała udziału wiec nie mogła mieć odpowiednio dużej informacji wi3c oczywiście nie wygłaszam pretensji lecz tylko pokazuje, żeby dzieła wielu nie przypisywać głównej jednostce przewodniej.

Bardzo dziękuję za tę odpowiedz i postaram się zmienić tekst, tak by oddać Państwu zasłużony hołd. 
Jako Kandydatka na Prezydenta zapowiadam, że będę chciała w ramach Obchodów 21 Marca zorganizować sympozjum historyczne na które i Pana zaproszę. Dostrzegam swoją niewiedzę, bo czerpię tylko z tego co mogę odnależc w internecie z tamtych wielkich dni.
Odpowiedz
#4
Dzisiejsza rocznica jest idealną okazją, żeby przypomnieć sobie o tym, co może spowodować państwo opresyjne.
Musimy ponownie walczyć o Wolność oraz o to, żeby nigdy nie została zastąpiona przez jakieś pseudowartości. Nie możemy zapomnieć, co stoi u początków Rewolucji Marcowej oraz współczesnej państwowości bialeńskiej. Nie możemy dać sobie wmówić, że Bialenia zamknięta dla obcych jest tym krajem, o który walczyli Powstańcy Marcowi! Trzeba powiedzieć, że w Bialenii musi być wolność, nawet dla wrogów Wolności! Nawet monarchofaszyści dobrze traktują swoich towarzyszy ideowych. My musimy iść krok dalej i dobrze traktować ludzi, którzy się z nami nie zgadzają. Musimy być gotowi do walki o wolność głoszenia poglądów, które są dla nas idiotyczne. Nie możemy rozsiąść się w swoich gabinetach i skupić się na polerowaniu trofeów. Musimy być gotowi do walki czynnej każdego dnia!
N.N
Odpowiedz
#5
Akrypo! Towarzyszu! Jak mógłbym Ciebie, czy którego kolwiek z Was - Nas umniejszać? W czasie rewolucji byliśmy jak jedna pięść przeci niesprawiedliwości tamtejszej sytuacji.
Nie daję gwarancji na ciągłą aktywność, ponad to, na ile mam siłę.

(-) Jan Kaniewski
Odpowiedz
#6
Poprawki zostały naniesione. Szkoda jednak, że dzisiejszy dzień został kompletnie zmarginalizowany przez Władze.
Odpowiedz
#7
Bo obecne, de facto Hasselandzkie władze nie obchodzi bialeńskie swięto narodowe.
/-/ Wicehrabia Józef Konstanty Bagrat 
Odpowiedz
#8
(16.03.2016, 20:09:19)Józef Konstanty Bagrat link napisał(a): Bo obecne, de facto Hasselandzkie władze nie obchodzi bialeńskie swięto narodowe.

Wzięłabym się już do pracy, ale jeszcze musze czekać na ponowienie wyborów.
Odpowiedz
#9
(16.03.2016, 20:09:19)Józef Konstanty Bagrat link napisał(a): Bo obecne, de facto Hasselandzkie władze nie obchodzi bialeńskie swięto narodowe.

Dobrze, że nie chcą przehandlować pamięci o powstaniu marcowym za traktat z Sarmacją, bo to już by było przegięcie. Choć... Kto ich tam może wiedzieć, jakie są ich zamiary.
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
Odpowiedz
#10
Na przyjaźni z Sarmą to im tak zależy, że niedługo wypleni się Powstanie Marcowe. CBPM!
(-)Fiodor Swirydiuk, Antyludzki rak, Wielki Książe Noklezji, najstarszy żyjący mieszkaniec Noklezji;
[Obrazek: rw3vMjB]
Odpowiedz
#11
Ten kto nosi się z zamiarem przehandlowania historii, która stanowi o Naszej tożsamości nie wiem sam jakim człowiekiem musi być, ale na pewno nie patriotycznie nastawionym. To nie jest żaden warunek do układania relacji.
Nie daję gwarancji na ciągłą aktywność, ponad to, na ile mam siłę.

(-) Jan Kaniewski
Odpowiedz
#12
Wytyk merytoryczny: "ojcowie-założyciele" to byli za RB, za DT-S/ZDN to byli towarzysze. |B)

Dzięki, Sasza, że chociaż Ty zadbałaś o ten świąteczny okres.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości