Ankieta: Gdyby w kraju odbywało się głosowanie (jeśli byłyby odpowiednie warunki prawne), czy jesteś za wygnaniem Fiodora Swirydiuka z kraju, to jak byś zagłosował?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
ZA wygnaniem
45.45%
5 45.45%
PRZECIW wygnaniu
36.36%
4 36.36%
WSTRZYMUJĘ SIĘ od decyzji
18.18%
2 18.18%
trudno powiedzieć / nie wiem
0%
0 0%
Razem 11 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

WYDANIE NR 38
GAZETA "wBialenii"
WYDANIE NR 38

ALEKSANDRA IZABELLA SWARZEWSKA-DOSTOJEWSKA, CARYCA BRODRII, KANDYDATKA NA URZĄD PREZYDENTA REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ: "TRZEBA PODKREŚLIĆ PRYMAT BIALEŃCZYKÓW"

Frederick Hufflepuff: Witam serdecznie kandydatkę na urząd Prezydenta Republiki Bialeńskiej, popieraną przez Ludową Akcję Narodową, Aleksandrę Izabellę Swarzewską-Dostojewską.

Aleksandra Dostojewska Swarzewska: Witam serdecznie wszystkich Czytelników.

FH: W wyścigu o prezydenturę poparła Panią nowo sformułowana partia - Ludowa Akcja Narodowa. Jak starała się Pani o to poparcie, na jakich warunkach zostało to wynegocjowane i co obiecała Pani w zamian za poparcie szefowi ugrupowania, Janowi Kaniewskiemu?

ADS: Nie prowadziliśmy specjalnie jakiś szerszych negocjacji. Po prostu mamy podobne, miejscami wręcz takie same poglądy na przyszłość Republiki. Jan Kaniewski jest doświadczonym politykiem, jednym z Ojców Założycieli, świadkiem i uczestnikiem Powstania Marcowego i naprawdę nie trzeba Mu niczego obiecywać, jeżeli działa się w interesie Bialenii. Tak, jedyne co Mu obiecałam, to budowanie silnej Bialenii. Nic poza tym, żadnych stanowisk, godności... Wstydziłabym się tak znamienitemu Człowiekowi, jednemu z fundamentów naszego Kraju, cokolwiek proponować w zamian za poparcie.

FH: Dlaczego w ogóle zdecydowała się Pani na start w elekcji? W przypadku Kim Myong Wona było dość oczywiste, że będzie się ubiegał o prezydenturę - był Wiceprezydentem w rządzie Heinricha Hewreta Wettina. A jak było z Panią?

ADS: Byłam już Prezydentem Republiki i wiem na czym to polega, można powiedzieć, że mam doświadczenie. Ponadto jest wyczuwalna w naszym Kraju potrzeba Prezydenta, który wzniósłby się ponad podziały, jednocześnie podkreślając prymat Bialeńczyków w naszym Państwie. Uważam, że potrafię zdobyć potrzebne poparcie w wyborach, mam dobry program, wiele pomysłów. Dzisiaj przedstawiłam propozycję planów obchodów 21 Marca, w co chciałabym się bardzo zaangażować. Mam także poparcie w krajach zaprzyjaźnionych i za granicą, a to myślę też jest na plus.

FH: Jaka jest Pani wizja prezydentury? W kraju nasilają się nastroje antyhasselandzkie, mają miejsce dość ostre kłótnie między niektórymi Bialeńczykami a Hasselandczykami. Jak chce Pani temu zaradzić i jak jednocześnie podkreślić "prymat Bialeńczyków", o którym Pani wspomniała?

ADS: Moją wizję prezydentury przedstawiłam dosyć szczegółowao w moim programie wyborczym. Przede wszystkim będzie to prezydentura otwarta i aktywna, niewykluczająca, a budująca. Problem rzekomych nastrojów antyhasselandzkich wydaje mi się mocno naciągany, dlatego apeluję o nieszarżowanie tym pojęciem. Jakież antyhasselandzkie nastroje? Hasselandczycy stoją u szczytów władzy. To chyba najwyższy dowód na tolerancyjne podejście Obywateli do państw stowarzyszeniowych. Ja jestem jedynie przeciwna jakiejś większej konfederacji, dobrze jest, tak jak jest.

FH: Ale chyba zauważyła Pani kontrowersyjne słowa, wypowiadane przez Fiodora Swirydiuka, skierowane w stronę Piotra Pawła I i Eddarda Noqterna.

ADS: Fiodor Swirydiuk słynie z ciętego języka, wiem coś o tym... Ale wiem też, że nigdy nie używa go bezpodstawnie. Boję się, że dochodzimy do momentu, kiedy pewne środowisko wypatrzyło sobie w Fiodorze ofiarę i odbywa na nim publiczny lincz. A ostatnio w naszym Kraju niektórym politykom marzą się standardy rodem z KRLD, co widzimy między innymi w próbie, mówiąc wprost, oczernienia i wyrzucenia z Kraju Fiodora. Ja mówię stop! Nie będzie tutaj drugiej Ludowo Demokratycznej na czele z psychicznym dyktatorem. Nie!

FH: Ale czy Pani zapewni nam, obywatelom, spokój i stabilizację jako Prezydent i jaka jest gwarancja, że nie wydali Pani kilku osób niezwiązanych z Pani środowiskiem politycznym?

ADS: (Ja - przyp. red.) nie, będę karać za czyny, nie słowa. Gwarantuję wolność słowa.

FH: Jaka strategię obierze Pani w dziedzinie polityki zagranicznej i jaki będzie stosunek Bialenii do Sarmacji, jeśli wygra Pani wybory?

ADS: Należy ożywić nasze ambasady, a przede wszystkim odnowić tradycję wizyt zagranicznych, które pragnę odbywać. Co do Sarmacji... Nie możemy marginalizować tego kraju, ale z nimi kontakt jest utrudniony. Przynajmniej za obecnej władzy. Jakieś stosunki należy jednak rozwinąć.

FH: Jest Pani znana z zamiłowania do kultury, sztuki i edukacji. Jak ma Pani zamiar dbać o te aspekty funkcjonowania kraju?

ADS: Odpowiednie Ministerstwo będzie działać sprawnie, tak, by kultura i sztuka była rozwijana. Będę chciała organizować różne konkursy, m.in. z okazji Obchodów IV Rocznicy Powstania Marcowego, ponadto zaangażuję radio w udział w oficjalnych uroczystościach. W sztukę chcę także zaangażować ostatnio mało aktywny Wolnogradzki Dom Kultury. Co do edukacji, jest ona potrzebna głównie z zakresu historii naszego państwa, w ostatnim czasie przybyło nam Obywateli i siłą rzeczy nie wszyscy znają np. przebieg wydarzeń Wielkiego Powstania Marcowego, dlatego też jeśli wygram, to poproszę uczestników tamtych zdarzeń o wykłady na sympozjum historycznym, w ramach Obchodów 21 Marca.

FH: Jak sprawić, aby do kraju przybyli nowi mieszkańcy? W przeciągu ostatnich kilku tygodni, nie zaobserwowaliśmy żadnych nowicjuszów, co nie napawa nas optymizmem.

ADS: A właśnie, że zaobserwowaliśmy... Cóż, to odwieczny problem mikronacji, dlatego każdy mieszkaniec jest na wagę złota i władza nie ma prawa z własnego ''widzi mi się'' dokonywać na Obywatelach linczu czy karać banicją za nic.
Jako Prezydent będę zabiegała o rozreklamowanie naszego Kraju, reklama jest nam potrzebna. Ponadto śmiem stwierdzić, że mam pewne możliwości charakteru pozwalające na przyciąganie nowych osób (uśmiech).

FH: Rozumiem, bardzo dziękuję za rozmowę.

ADS: Również serdecznie dziękuję.

Wywiad przeprowadził Frederick Hufflepuff.

FIODOR SWIRYDIUK W SPECJALNYM ARTYKULE, TYLKO DLA "wBIALENII": "NIE JESTEM ANTYHASSELANDCZYKIEM"

Cytat:Witam wszystkich. Choć co ja się będę witać? Każdy mnie zna to nikomu moje powitanie nie jest potrzebne. Pierwsze co mnie dziwi to sprawiedliwość społeczna w Bialenii. Ustalmy fakty:
Tak wygląda hierarchia w Bialenii:

[Obrazek: W5FdYRA.png]

Nie uważacie państwo tego za niesprawiedliwe? Są jeszcze 2 wykresy, które przedstawiają, jak sytuacja powinna wyglądać.
Infografika nr 1:

[Obrazek: 07xa8cw.png]

Infografika nr 2:

[Obrazek: 8B9MxQa.png]

Nie jestem antyhasselandczykiem, ale osobą, która uważa, że albo Bialenia powinna sobą rządzić, albo wszystkie państwa w tym samym stopniu (co obecnie nie działa). Jeśli nie zachowamy równowagi, to albo Bialenia stanie się pod kontrolą hasselandzką, albo upadnie. Jestem za dwiema opcjami: Albo Hasseland i Brodrią stają się organami podporządkowanymi Bialenii, albo niech sobie idą szukać schronienia gdzie indziej. Bialenia nie ma zamiaru kłaść na Hasseland i Brodrię łap, ale dostosować je. W przeciwnym wypadku mogą one co najwyżej pomarzyć o czymkolwiek. Do czego zmierzam? Do tego, że to Bialenia powinna rządzić, no chyba, że dalej będziemy pod rządami Hasselandu, który tworzy ustawy i nadaje organom takim jak Sąd Ludowy możliwość rejestracji partii politycznych, podczas gdy formalnie powinien być od tego jakiś rejestr lub MSW. Co mogę sądzić o osobach, które po raz drugi chcą mnie wywalić z mojej ojczyzny? W tym momencie użyłbym kilku wulgaryzmów, ale moja kultura nie pozwala mi na to, dlatego póki co ograniczę się do słowa „siusiumajtki”. Nie chcę jakichś wielkich zmian, ale chociaż równości społecznej i przestrzeni prywatnej. Dziękuję i do widzenia!

Autor: Fiodor Swirydiuk (zachowano pisownię oryginalną)

KRAJ: REFERENDUM NIEWAŻNE

Referendum ws. zmian w Konstytucji Republiki, które na wniosek p.o. Prezydenta zarządził kilka dni temu Marszałek Parlamentu XIX Kadencji Frederick Hufflepuff, okazało się nieważne w świetle wyroku Sądu Ludowego w tej sprawie. Wniosek o wykładnię odpowiednich przepisów zgłosił były Prezydent Heinrich Hewret Wettin. Nowy Sędzia Ludowy, Alberto de Medici, ogłosił, że aby rozpocząć referendum, wniosek osób, o których mowa w artykule, powinien zostać przegłosowany przez Parlament. Marszałek rozpoczął już głosowanie (stan na 12 marca 2016 r., na godz. 18:00 - 2 głosy ZA). W przypadku przegłosowania projektu ustawy Kim Myong Won'a, rozpocznie się raz jeszcze głosowanie referendalne. Obowiązywać przy nim będą takie same zasady, jak w poprzednim i każdym innym, czyli takie, jakie określa ustawa - aby było wiążące, głos musi oddać co najmniej połowa obywateli, a aby jego postanowienia weszły w życie - co najmniej 2/3 obywateli.

TYLKO U NAS: FRAGMENT KONKURSOWEGO OPOWIADANIA FIODORA SWIRYDIUKA!

10 marca 2016 r. Minister Kultury i Sportu Frederick Hufflepuff ogłosił konkurs "Najlepszy Pisarz Bialenii: Powstanie Marcowe" (edycja specjalna). Termin zgłaszania prac trwa do 19 marca 2016 r. Opowiadanie ma być w jakiś sposób związane z Powstaniem Marcowym. Jedynym wymaganiem jest minimalny próg użytych słów (200 wyrazów). Wyboru dokona sam Minister. Nagrodą za pierwsze, drugie i trzecie miejsce jest publikacja w gazecie "wBialenii", a dodatkowo za pierwsze - w Wolnogradzkim Domu Kultury. Publikujemy fragment opowiadania konkursowego Fiodora Swirydiuka "Jak ten sześcian ma się toczyć!?".

Cytat: Wygnano Fiodora Swirydiuka i dostał on azyl w Surmenii. Gdy nie było go w Bialenii, zaprowadzono tam krwawe rządy. Opozycję pozbawiano praw, a po jakimś czasie została tylko jedna partia, Wspólnota Rozwoju. Gdy wszędzie nienawidzono Fiodora prócz Abachazji, która upadła w październiku 2018 roku z powodu emigracji do Bialenii i walk wewnętrznych i Surmenii, która cudem przetrwała. Gdy w Bialenii, w 2017 roku wygnano Andrzeja Swarzewskiego oraz Aleksandrę Izabellę Dostojewską-Swarzewską, państwo zaczęło wchodzić w biurokratyczną aktywność. Napłynęło kilku obywateli, skrytych anarchistów. Zapomniałem powiedzieć o jednej rzeczy: Wyemigrowałem z  Abachazji do Bialenii. Ilość obywateli Bialenii w 2019 roku przekroczyła 100 realnych osób i świętowano to bardziej niż Powstanie Marcowe.

Autor: Fiodor Swirydiuk (fragment opowiadania nadesłanego na konkurs ministerialny "Najlepszy Pisarz Bialenii: Powstanie Marcowe"

KRAJ: TRWA WYBÓR HYMNU MUNDIALOWEGO

A jednak... Królestwo Hasselandu przejęło organizację preselekcji, które wyłonią hymn V-Mundialu Brodria&Bialenia&Hasseland&Abachazja. Po nieudanych wyborach, zorganizowanych przez bialeńskie Ministerstwo Kultury i Sportu, resort zaprzestał działań w tym obszarze i zapowiedział wycofanie się z wybierania hymnu. Strona hasselandzka stworzyła prosty, nie budzący kontrowersji format i zaczęła głosowanie, w którym udział biorą trzy propozycje.

1) "Wavin' Flag" K'NAAN (Eddard Noqtern w imieniu Federacji Piłkarskiej Hasselandu)
2) "Heroes" Mans Zelmerlow (Frederick Hufflepuff w imieniu Bialeńskiego Związku Sportowego)
3) "La Copa de la Vida" Ricky Martin (Tomasz I Bagrat w imieniu Abachaskiego Związku Sportowego)

Hasselandzkie preselekcje zbojkotowała strona brodryjska, na czele z Andrzejem Swarzewskim.
Rezultaty głosowania poznamy 14 marca 2016 r.

CZYTAJCIE GAZETĘ "wBIALENII" NA NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ!
http://ego.bialenia.org.pl/wBialenii/
Za pomoc w jej przygotowaniu, DZIĘKUJĘ PANU BAJTUSOWI!

ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA NASZEJ GAZETY POD WYDANIEM NA FORUM I DO UDZIAŁU W ANKIECIE!

CHCESZ ZOSTAĆ REDAKTOREM "wBialenii"? ZGŁOŚ SIĘ NA PW DO REDAKTORA NACZELNEGO FREDERICKA HUFFLEPUFFA!

W NASTĘPNYM WYDANIU JESZCZE BARDZIEJ CIEKAWE FELIETONY, WYWIADY I ARTYKUŁY!
Frederick Martin Hufflepuff
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Więcej tutaj
Odpowiedz
Cytat:Obowiązywać przy nim będą takie same zasady, jak w poprzednim i każdym innym, czyli takie, jakie określa ustawa - aby było wiążące, głos musi oddać co najmniej połowa obywateli, a aby jego postanowienia weszły w życie - co najmniej 2/3 obywateli.

Małe sprostowanie - powinno być 2/3 głosów ZA poparciem przedmiotu referendum, gdzie frekwencja musi być większa niż 50%.
Ze zdania z artykułu wynika, że frekwencja powinna wynosić 2/3 wszystkich uprawnionych.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
(12.03.2016, 19:29:38)Heinrich Hewret Wettin link napisał(a):
Cytat:Obowiązywać przy nim będą takie same zasady, jak w poprzednim i każdym innym, czyli takie, jakie określa ustawa - aby było wiążące, głos musi oddać co najmniej połowa obywateli, a aby jego postanowienia weszły w życie - co najmniej 2/3 obywateli.

Małe sprostowanie - powinno być 2/3 głosów ZA poparciem przedmiotu referendum, gdzie frekwencja musi być większa niż 50%.
Ze zdania z artykułu wynika, że frekwencja powinna wynosić 2/3 wszystkich uprawnionych.

Źle to wyraziłem - aby było wiążące, co najmniej połowa, a ZA musi być w tym wypadku 2/3.
Frederick Martin Hufflepuff
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Więcej tutaj
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości