Numer 2
#1
(03.07.2015, 12:08:48)Aleksandra Dostojewska-Swarzewska link napisał(a):
Cytat:
NASZE IMPERIUM
Numer 2.

Od Wydawcy.
To już kolejny, drugi numer jedynego jak na razie medium Carskich Mediów Imperialnych.
Od ostatniego wydania wiele się jednak zdążyło wydarzyć. Wybory w Bialenii wygrał Wettin, Pytkiewicz pozwał haniebnie Carycę...
Jednak to co najbardziej martwi, to narastająca w ostatnim czasie fala rewolucyjnych zapędów, która Bogu dzięki powoli opadła.
Życie toczy się dalej, Brodria kwitnie pod panowaniem Aleksandry, a my zapraszamy do lektury.

Gwarantujemy, iż artykuły zawarte w naszym czasopiśmie są wolne od jakiejkolwiek szkodliwej ideologii.

Co się wydarzyło? O czym się mówi?

1. Caryca Aleksandra Izabella stłumiła zapędy rewolucyjne.

Wrogie Carstwu siły zebrały swoje szyki i postanowiły obalić stary, dobry porządek świata. Z carobójstwem na ustach osoby pokroju Jana von Maikowskiego i Fiodora S. usiłowały zniszczyć Monarchię. Karuzela jadu i nienawiści gnała jak szalona po forum Carstwa Brodryjskiego.
Wspomniany Maikowski dopuścił się wydania fałszywego dekretu carskiego, w którym zawarł stwierdzenia typu:
Likwiduje się tzw.: Imperium Brodryjskie na wieku, wieków, Amen z powodu szkodliwej działalności jaką szerzy na obszarze Pollinu.
Ponadto usiłował dokonać samosądu na Aleksandrze I Izabelli.
Ciężkie działa wytoczył również ''czerwony król'' Iwan Pietrow zamieszczając w swojej wypowiedzi rewolucyjny i wzywający do nienawiści film, na którym to widzimy jak carski, dwugłowy orzeł ulega destrukcji.
Na szczęście Sankt Aleksandrov postanowił się oprzeć głoszącym hasła socjalizmu. Specjalnym dekretem Caryca wydała listę utworów zakazanych na terenie całego Imperium. Ten sprytny krok stłumił agresora, a nam przyniósł szczęśliwy pokój w ukochanej Ojczyźnie.

2.Spokój na Nordacie. Uhraina nasza!.

Imperium Brodryjskie położyło kres rządom, które były zakałą całej Nordaty, a carowie brodryjscy zyskali nowy tytuł Arcyksiążąt Uhrainy. Inkorporacja większości ziem uhraińskim przynosi przede wszystkim pokój powszechny Nordacie.
Oczywiście jak zwykle siły próbujące narzucić nam swój ład dokonały krytyki decyzji Carycy, jednak trudno nie zauważyć, że monarchini działała tylko i wyłącznie w celach stabilizacyjnych i pokojowych. Zaś przyszłe pokolenia Brodryjczyków zyskały nową przestrzeń do zagospodarowania, a Uhraińcy pokój.


3.Haniebny wniosek w Sądzie Republiki Bialeńskiej.

Zdzisław Marlena Pytkiewicz złożył w Sądzie RB bezpodstawny wniosek oskarżający brodryjską Carycę. Pomimo braku uzasadnienia i argumentacji pozywający żąda kary śmierci.
Jednak anonimowy ekspert uspokaja: Jest to jawne wystąpienie nieokrzesanego rewolucjonisty. Wątpię, czy Sąd zechce w ogóle rozpatrzeć pozbawione większego sensu, a co najważniejsze pozbawione argumentacji brednie. Możemy się tylko dziwić takiemu zachowaniu pana, który śmiał pozwać Carycę, ale na pewno nie obawiać.

4.Ponowny pochówek Grutina, Tyroszenko i Rity Spourburg.

W najbliższych dniach w Sankt Aleksandrovie odbędą się ponowne pochówki wybitnych postaci w historii Kraju.
Zostanie stworzone miejsce pamięci Ojca Założyciela Władimira Grutina, którego można oceniać z różnej perspektywy, ale trzeba pamiętać, że to on zbudował podwaliny brodryjskiej państwowości.
W nowym grobowcu spocznie również nieodżałowanej pamięci Julia Tyroszenko, żona Abdullaha Aykma.
Największe zaś uroczystości zostaną przygotowane dla uczczenia Rity Spourburg, ostatniej Carycy Szelenyi i dziedziczce tronu satańsko-burgijskiego, która zmarła ponad rok temu w nurtach sankt-mikhailovskiej wtedy Nevy.


NASZE IMPERIUM - PRAWDA I BRAK STRONNICZOŚCI
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości