Ankieta: Na kogo zagłosowałbyś w wyborach prezydenckich, gdyby odbyły się dziś?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Aleksandra I Swarzewska-Dostojewska
38.46%
5 38.46%
Maciej Kamiński
15.38%
2 15.38%
Kim Myong Won
7.69%
1 7.69%
Eddard Noqtern
7.69%
1 7.69%
Frederick Hufflepuff
0%
0 0%
Heinrich Hewret Wettin
15.38%
2 15.38%
inny kandydat
7.69%
1 7.69%
nie wiem / trudno powiedzieć
7.69%
1 7.69%
Razem 13 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

WYDANIE NR 39
GAZETA "wBialenii"
WYDANIE NR 39

KRAJ: WYBORY PREZYDENCKIE BĘDĄ POWTÓRZONE!

Dawno w Republice Bialeńskiej nie mieliśmy do czynienia z takimi kontrowersjami, związanymi z przebiegiem i wynikiem wyborów prezydenckich. W elekcji, z dwugłosową przewagą, wygrał Kim Myong Won, kandydat popierany przez dwie silne bialeńskie partie polityczne -Bialeńską Partię Demokratyczną i Wspólnotę Rozwoju. Jego rywalka, Aleksandra Izabella Swarzewska Dostojewska, ogłosiła publicznie, że nie zgadza się z wyborczym werdyktem i że wybory były sfałszowane.

Emocje wśród obywateli były bardzo duże i rosły z minuty na minutę. Apogeum osiągnęły w momencie zrzeczenia się obywatelstwa stałego przez Ojca Założyciela Bialenii Andrzeja Swarzewskiego oraz rezygnacji ze stanowiska Marszałka Parlamentu Fredericka Hufflepuffa. Te dwie decyzje były niewątpliwie istotne. Moment, w którym twórca państwa odchodzi z niego, zakończył pewną bialeńską epokę. Trudno oceniać, czy miała ona w sobie więcej pozytywnych, czy negatywnych cech, ale reprezentowała dawny, mocno zakorzeniony w niepodległości i niezależności tor myślenia i działania. Dymisja Hufflepuffa zasygnalizowała zaś rzeczywistą możliwość złego przeprowadzenia wyborów prezydenckich.

Kim Myong Won, który tuż po wyroku Sądu Ludowego, stwierdzającego nieważność głosowania, złożył przysięgę, zapowiedział wycofanie się z ponownego wyścigu o fotel Głowy Państwa. Marszałek-Senior Parlamentu Frederick Hufflepuff rozpoczął już procedurę wyboru następcy tak, aby jak najszybciej przeprowadził powtórzone wybory.

W Bialenii trwa także powtórzone referendum ws. zmian w Konstytucji. Zachęcamy obywateli do oddawania głosów!

NAJOSTRZEJSZE I NAJBARDZIEJ EMOCJONALNE SŁOWA BIALEŃSKICH POLITYKÓW PO OGŁOSZENIU WYNIKÓW WYBORÓW:

Aleksandra Izabella Swarzewska-Dostojewska:

Cytat:Jeżeli to nie ty (do Kim Myong Wona - przyp.red.) nagadałeś mu tych kłamstw, oszczerstw to apeluję do Markusa aby powiedział kto.
Cytat:Nie mam żalu do tych, którzy od razu oddawali swój głos za de facto śmiercią (daj Boże nietrwałą) Republiki, może nie wiedzieli co czynią? Omanieni propagandą ''czerwonego Iwana''....

Cytat:(...) Kim chce ''oczyścić Bialenię'' z wpływów abachaskich!

Cytat:(...) jeżeli wybory nie zostaną ponowione w skutek zapadłego Wyroku Sądu, podobnie jak Andrzej i Jan zrzekam się obywatelstwa i kończę swoją działalność w Bialenii.

Cytat:Ja jutro zrzekam się obywatelstwa.

Cytat:to będzie wielki EXODUS.. można powiedzieć Wielka Emigracja.

Cytat:Jest was za mało. Racja, Hasselandczyków jest stanowczo za mało. (...)

Cytat:Z Hasselandu - pięknego państwa z piękną historią, marką, renomą zrobiliście ścierkę do garów.... To co zrobicie z Bialenią?

Andrzej Swarzewski:

Cytat:Powiem tylko, że nie warto było robić nic. Po wszystkim człowiek żałuje tylko, że był za dobry.

Cytat:Zatopicie kolejny kraj i już nie będę wam w tym przeszkadzał. Nie będę też reklamował tej farsy swoim nazwiskiem.

Kim Myong Won:

Cytat:Nie będę delikatny i powiem wprost, że takiego bydła jeszcze nigdy w swoim mikronacyjnym życiu nie widziałem. Odchodzę w cień i nie będę taplał się w błocku, które to bydło narobiło. Gratuluję wam, osiągnęliście swoje.

Jan Kaniewski:

Cytat: Nie lubię takiego dzielenia ludzi na nacje w naszej Republice, bo już bardziej adekwatny i zrozumiały powinien być podział na zasadzie poglądów.

Cytat:Nic już nie obowiązuje oprócz woli Hassellandu...

Cytat:Trudno przechodzą słowa, jakiekolwiek przez gardło.

Heinrich Hewret Wettin:

Cytat:Nie sądziłem, że Aleksandra wspólnie z Andrzejem zniżą się do poziomu Swirydiuka.

Cytat:Mówicie o Wielkiej Bialenii, o wielkie wspólnocie Bialeńczyków, a sami przyznajecie się do wpływów ludzi z Abachazji w interesy obywatelskie Republiki Bialeńskiej.

Eddard Noqtern:

Cytat:Dramat, bo nie wygrała Pana kandydatka? To jest demokracja.

Cytat:Nie wiem co ma znaczyć "robienie masówki". To chyba tylko wymówka pozwalająca pogodzić się z niepowodzeniem.

Fiodor Swirydiuk:

Cytat:To co tu się dzieje, to zemsta polityczna.

Cytat:Ja myślę, że to głupie, kur*a, bialeńskie społeczeństwo...

Cytat:Zamknij się i wypad do Hasselandu!

Cytat:Ja nie szanuję Piotra Pawła de Zayma i tych jego zagrywek.

Cytat:Chwyćcie za broń! Wiekopomny dzień dziś dla Bialenii!

Cytat:Zachęcam was do emigracji do Abachazji.

CZYTAJCIE GAZETĘ "wBIALENII" NA NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ!
http://ego.bialenia.org.pl/wBialenii/
Za pomoc w jej przygotowaniu, DZIĘKUJĘ PANU BAJTUSOWI!

ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA NASZEJ GAZETY POD WYDANIEM NA FORUM I DO UDZIAŁU W ANKIECIE!

CHCESZ ZOSTAĆ REDAKTOREM "wBialenii"? ZGŁOŚ SIĘ NA PW DO REDAKTORA NACZELNEGO FREDERICKA HUFFLEPUFFA!

W NASTĘPNYM WYDANIU JESZCZE BARDZIEJ CIEKAWE FELIETONY, WYWIADY I ARTYKUŁY!
Frederick Martin Hufflepuff
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Więcej tutaj
Odpowiedz
"Ten uczuć, kiedy w ciągu mniej niż doby zdążyłeś zwyzywać ponad 9 osób." :3
(-)Fiodor Swirydiuk, Antyludzki rak, Wielki Książe Noklezji, najstarszy żyjący mieszkaniec Noklezji;
[Obrazek: rw3vMjB]
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości