Ankieta: Który z przyszłych Ministrów, wybrany przez nową Prezydent, najmniej nadaje się na stanowisko?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Wiceprezydent Severino Castiglioni
0%
0 0%
Minister Spraw Wewnętrznych, Administracji i Sportu Andrzej Swarzewski
0%
0 0%
Minister Stosunków Międzynarodowych Akrypa Rabatowicz von Primisz
16.67%
2 16.67%
Minister Spraw Wojskowych Tomasz I Bagrat-Dostojewski
8.33%
1 8.33%
Minister Wojny i Taktyk Obronnych Jan Lubomirski
16.67%
2 16.67%
Minister Oświaty i Kultury Frederick Hufflepuff
8.33%
1 8.33%
Minister Propagandy i Rzecznik Rządu Fiodor Swirydiuk
25.00%
3 25.00%
Prywatny Sekretarz Hugo Miramontes
16.67%
2 16.67%
nie wiem / trudno powiedzieć
8.33%
1 8.33%
Razem 12 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

WYDANIE NR 41
#1
GAZETA "wBialenii"
WYDANIE NR 41

ALEKSANDRA IZABELLA SWARZEWSKA-DOSTOJEWSKA PREZYDENTEM REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ


18 marca 2016 r. o godz. 22:00 w Bialenii zamknięto lokal wyborczy. Wyniki nie zaskoczyły większości obywateli, zważając na fakt, że Kim Myong Won, zwycięzca unieważnionego głosowania, wycofał się z wyścigu o najwyższą władzę w państwie. 66,7% głosów (12 głosów) zdobyła Aleksandra Izabella Swarzewska-Dostojewska, popierana przez Ludową Akcję Narodową Jana de Kaniewskiego. 33,3% (6 głosów) zdobył zaś Kim Myong Won, kandydat popierany przez dwie partie - Bialeńską Partię Demokratyczną oraz Wspólnotę Rozwoju. Frekwencja była o wiele niższa niż poprzednio, a rezultat zupełnie odwrotny. Kim Myong Won swoją deklaracją skutecznie zniechęcił do poparcia jego programu, a tym samym zwiększył szanse Aleksandry Izabelli Swarzewskiej-Dostojewskiej. Nowa Prezydent kilka minut po północy złożyła przysięgę. Na uroczystości pojawili się znamienici goście, w przeważającej większości byli działacze Radykalnego Centrum.
Publikujemy fragment Obwieszczenia Marszałka Parlamentu XIX Kadencji Mikołaja Patryka Dostojewskiego ws. ogłoszenia wyników wyborów prezydenckich.

Cytat:Artykuł 2

Frekwencja po zakończeniu wyborów wyniosła 64%, co znaczy, że głosowało 18 obywateli spośród 28 uprawnionych.

Artykuł 3

1) Aleksandra Izabela Dostojewska - Swarzewska otrzymala 12 głosów, czyli 66,7% wszystkich głosów.
2) Kim Myong Won otrzymał 6 głosów, czyli 33,3% wszystkich głosów.
3) Nie oddano głosów pustych.
KRAJ: PREZYDENT OGŁOSIŁA SKŁAD SWOJEGO RZĄDU - SĄ KONTROWERSJE


Nowa Prezydent Republiki Bialeńskiej Aleksandra Izabella Swarzewska-Dostojewska po wygłoszeniu krótkiego przemówienia, w którym podziękowała wyborcom i zapowiedziała rozpoczęcie nowego rozdziału w historii życia swojego i Narodu, ogłosiła również skład swojego Rządu.
Na liście ministerstw zaszły ogromne zmiany.

Cytat:Wiceprezydent - Severino Castiglioni

Minister Spraw Wewnętrznych, Administracji  i Sportu - Andrzej Swarzewski

Minister Stosunków Międzynarodowych - Akrypa Rabotowicz von Primsz

Minister Spraw Wojskowych - Tomasz Bagrat - Dostojewski

Minister Wojny i Taktyk Obronnych - Jan Lubomirski

Minister Oświaty i Kultury - Frederick Hufflepuff

Minister Propagandy i Rzecznik Rządu - Fiodor Swirydiuk

Prywatny Sekretarz, Minister ds. Aleksandryjskich - Hugo Miramontes

Uwagę przykuwa fakt istnienia dwóch niemalże takich samych resortów (Ministerstwa Spraw Wojskowych oraz Ministerstwa Wojny i Taktyk Obronnych). Prezydent nie wyjaśniła na razie, na czym polegać będzie różnica w kompetencjach i zadaniach obu ministerstw. Po raz pierwszy od dość dawna powołano urząd Ministra Propagandy, który w tym przypadku będzie jednocześnie Rzecznikiem Rządu. Nominacja wzbudza ogromne kontrowersje. Prezydent Dostojewska wybrała na to stanowisko swojego przyjaciela, znanego z ostrych wypowiedzi na temat Królestwa Hasselandu i jego założyciela, Piotra Pawła I - Fiodora Swirydiuka. Ciekawe jest też, że na członka gabinetu Prezydent mianowała obcokrajowca, polityka z La Palmy - Hugo Miramontesa. Wiadomo, że Ministrem Spraw Wewnętrznych, Administracji i Sportu nie zostanie Andrzej Swarzewski, mąż Prezydent, który odmówił objęcia urzędu. Zaskoczeniem na liście osób powołanych przez Swarzewską-Dostojewską wydaje się być także Frederick Hufflepuff - przyszły Minister Kultury i Oświaty, piastujący dotychczas funkcję Ministra Kultury i Sportu.
TYLKO U NAS: OPOWIADANIE FIODORA SWIRYDIUKA, ZWYCIĘZCY KONKURSU "NAJLEPSZY PISARZ BIALENII: POWSTANIE MARCOWE"

Fiodor Swirydiuk, który jako jedyny nadesłał opowiadanie na konkurs "Najlepszy Pisarz Bialenii: Powstanie Marcowe" (edycja specjalna), organizowany przez Ministerstwo Kultury i Sportu Republiki, zwyciężył i zdobył ten zaszczytny tytuł. Jako pierwsi dzielimy się z Państwem opowiadaniem Swirydiuka, które następnie trafi do Wolnogradzkiego Domu Kultury. Miłej lektury!

Cytat:"JAK TEN SZEŚCIAN MA SIĘ TOCZYĆ!?"

To było 5 lat temu. Nazywam się Olaf i zabiorę cię w przyszłość:
Kwiecień 2016 roku. Wygnano Fiodora Swirydiuka i dostał on azyl w Surmenii. Gdy nie było go w Bialenii, zaprowadzono tam krwawe rządy. Opozycję pozbawiano praw, a po jakimś czasie została tylko jedna partia, Wspólnota Rozwoju. Gdy wszędzie nienawidzono Fiodora prócz Abachazji, która upadła w październiku 2018 roku z powodu emigracji do Bialenii i walk wewnętrznych i Surmenii, która cudem przetrwała. Gdy w Bialenii, w 2017 roku wygnano Andrzeja Swarzewskiego oraz Aleksandrę Izabellę Dostojewską-Swarzewską, państwo zaczęło wchodzić w biurokratyczną aktywność. Napłynęło kilku obywateli, skrytych anarchistów. Zapomniałem powiedzieć o jednej rzeczy: Wyemigrowałem z  Abachazji do Bialenii. Ilość obywateli Bialenii w 2019 roku przekroczyła 100 realnych osób i świętowano to bardziej niż Powstanie Marcowe. Andrzej Swarzewski, który nie mieszkał nigdzie w v-świecie, Markus Wettin, mieszkający w Skarlandzie i Herman Kolineusz-Michalski, który zamieszkał w Sarmacji przygotowywali wielką akcję przeciwko WR. Pomimo ogromnych strat ludności, bo poszło z dymem 30 obywateli z tej ponad setki. Reszta, która nie była po stronie WR szykowała kolejną akcję. Zaatakowano wszystko, Bengazi runęło, Wolnograd został oblężony, a w Topolnie i Woli Zaymowej (dawnej Woli Dostojewskiej) pozabijano cywili. Władza prawie przegrała, lecz zaczęła niszczyć siebie i swoich przeciwników na raz.
Rok 2020. Jeszcze ktoś żyje. Niedobitki walczą ze sobą w metrze w Wolnogradzie lub gdzieś na Anatolii. Słychać było strzały, które powodowały wśród ocalałych cywilów wielki strach. Gdy wszyscy wiedzieli, że nigdy nie nastanie spokój, odpuścili. Zapanowała totalna anarchia i każdy rabował każdego bez problemu. W 2021 z Bialenii została atomowa pustynia i nomadowie. Nigdzie nie ma miast, a jeśli są, to bardzo małe, nie przekraczające swoją wielkością 100000 mieszkańców. Ludzie zaczęli wyznawać wiarę w zbawienie za pomocą bomby atomowej lub alkoholu. Te dziwne kulty chciały zapanować nad Bialenią, która prawie umarła. Ci, którzy zostali wygnani, wrócili i chcieli to odbudować, zostali zabici. I tyle zostało z oazy liberalizmu, Bialenii.

Fiodor Swirydiuk
KRAJ: NOQTERN ROZCZAROWAŁ KAMIŃSKIEGO


Maciej Kamiński, szef Bialeńskiej Partii Demokratycznej i kilkukrotny Minister Spraw Wewnętrznych, wrócił do kraju po dwutygodniowej przerwie. Na Placu Zielonym opublikował swoje spostrzeżenia dotyczące wydarzeń, które miały miejsce w państwie podczas jego nieobecności.
Wyraził zdziwienie, a nawet rozczarowanie, postawą byłego lidera Wspólnoty Rozwoju, a aktualnie Króla Hasselandu Eddarda Noqterna. Przywołał jego słowa o tym, że "Bialenia jest nasza" i zarzucił ugrupowaniu, którego Noqtern jest członkiem, że zburzyło pewną tradycję niepartyjności Bialeńczyków. Przyznał także, że rozumie zachowanie Andrzeja Swarzewskiego, który kilka dni temu postanowił zrzec się bialeńskiego obywatelstwa.
CZYTAJCIE GAZETĘ "wBIALENII" NA NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ!
http://ego.bialenia.org.pl/wBialenii/
Za pomoc w jej przygotowaniu, DZIĘKUJĘ PANU BAJTUSOWI!

ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA NASZEJ GAZETY POD WYDANIEM NA FORUM I DO UDZIAŁU W ANKIECIE!

CHCESZ ZOSTAĆ REDAKTOREM "wBialenii"? ZGŁOŚ SIĘ NA PW DO REDAKTORA NACZELNEGO FREDERICKA HUFFLEPUFFA!

W NASTĘPNYM WYDANIU JESZCZE BARDZIEJ CIEKAWE FELIETONY, WYWIADY I ARTYKUŁY!
Frederick Martin Hufflepuff
______________________________
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Więcej tutaj
Odpowiedz
#2
Ty specjalnie na mnie czekałeś, czy po prostu moje marudzenie było tak ciekawe, że po jego opublikowaniu miałeś już gotowy numer? >>D
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#3
Bym tu zacytował Zeusa, ale byście mnie pobili.
(-)Fiodor Swirydiuk, Antyludzki rak, Wielki Książe Noklezji, najstarszy żyjący mieszkaniec Noklezji;
[Obrazek: rw3vMjB]
Odpowiedz
#4
(19.03.2016, 15:02:34)Maciej Kamiński link napisał(a): Ty specjalnie na mnie czekałeś, czy po prostu moje marudzenie było tak ciekawe, że po jego opublikowaniu miałeś już gotowy numer? >>D

Twoje powitanie po dłuższej nieobecności było ciekawe i uznałem, że warto je opublikować. Wink
Frederick Martin Hufflepuff
______________________________
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Więcej tutaj
Odpowiedz
#5
W ogóle Hugo Miramontes nie posiada obywatelstwa, także jakim cudem może być ministrem? Big Grin
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#6
(19.03.2016, 15:04:35)Heinrich Hewret Wettin link napisał(a): W ogóle Hugo Miramontes nie posiada obywatelstwa, także jakim cudem może być ministrem? Big Grin
A mamy jakieś prawo nie pozwalające na to?
(-)Fiodor Swirydiuk, Antyludzki rak, Wielki Książe Noklezji, najstarszy żyjący mieszkaniec Noklezji;
[Obrazek: rw3vMjB]
Odpowiedz
#7
No mamy, patrz konstytucja.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#8
(19.03.2016, 15:04:35)Heinrich Hewret Wettin link napisał(a): W ogóle Hugo Miramontes nie posiada obywatelstwa, także jakim cudem może być ministrem? Big Grin

Zawsze wejść w posiadanie może... Tongue . A poza tym jest ''Prywatnym Ministrem''
Odpowiedz
#9
Nie prościej było wziąć go na marszałka dworu czy cuś?
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#10
Prezydent może powołać dowolną instytucję.
Tak też może zrobić z Kancelarią Prezydenta, a tam powoływać własnych urzędników.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości