Ankieta: Czy chcesz, aby Prezydent Aleksandra Izabella Swarzewska-Dostojewska podała się do dymisji?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
TAK
57.14%
8 57.14%
NIE
42.86%
6 42.86%
NIE WIEM / TRUDNO POWIEDZIEĆ
0%
0 0%
Razem 14 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

WYDANIE NR 44
GAZETA "wBialenii"
WYDANIE NR 44

KRAJ: AFERA DYPLOMATYCZNA, GROŹBA OBALENIA RZĄDU PREZYDENT ALEKSANDRY IZABELLI SWARZEWSKIEJ-DOSTOJEWSKIEJ I STAN NADZWYCZAJNY!

24 marca 2016 r. o godz. 14:30 Heinrich Hewret Wettin, były Prezydent Republiki Bialeńskiej, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej na Placu Zielonym, ogłosił, że posiada tajne, nieznane mieszkańcom państwa dokumenty, zgromadzone w tzw. teczce aleksandryjskiej. Zawierają one informacje, które po ich upublicznieniu mogłyby znacząco wpłynąć na funkcjonowanie państwa. Sam Wettin tłumaczył, że ma rzeczy, które mogłyby spowodować zmianę Prezydenta i obalenie dotychczasowego rządu Prezydent Aleksandry Izabelli Swarzewskiej-Dostojewskiej.
W obliczu zagrożenia ciągłości sprawowania władzy i "zatrzymania upadku Republiki", Prezydent w swoim rozporządzeniu wprowadziła bezterminowy stan nadzwyczajny na terytorium państwa.
Wydarzenia mają bezpośredni związek z wygłoszonym 23 marca 2016 r. wieczorem orędziem do Narodu, które kilka minut po publikacji zniknęło z forum i serwerów. Jego treść błyskawicznie pojawiła się w wątku z wiadomościami z zagranicy na stronie Księstwa Sarmacji, którego dotyczyło przemówienie.

Cytat:Drodzy Rodacy!

Przeżywaliśmy ostatnio czwartą już rocznicę Wielkiego Powstania Macowego. Jednakże nie wszystkie idee tego Powstania wypełniliśmy. Gdzież jest bowiem dzisiaj nasza Pra - Ojczyzna? Czy My, dumny Naród Bialeński skropiony krwią Powstańców mamy dzisiaj dostęp do naszego Dziedzictwa? Otóż nie! A co w zamian proponuje nam wrogie Księstwo Sarmacji? Nic, oprócz ciągłych zniewag, przechwytywania Obywateli i swojej rozległej agentury. Nie dajmy się zwieść, ostatnie kryzysy w naszym Państwie, nie były bez nadawcy. Nadawca był i jest.
A jak się ów nadawca nazywa, wszyscy dobrze wiemy. Wraz z moim Rządem i całym Narodem Bialeńskim zwrócimy Ojczyźnie to, co do Ojczyzny należy. Nie będzie nam odwieczny wróg ciągle pluł w twarz. Musimy dzisiaj głośno powiedzieć: stop okupacji Teutonii przez Sarmację! Teutonia jest nasza, bialeńska i taką wkrótce faktycznie się stanie.

W najbliższym czasie, jako Prezydent Republiki podejmę kolejne kroki w celu odzyskania okupowanych terytoriów.

Przemowa Prezydent Aleksandry Izabelli Swarzewskiej-Dostojewskiej wywołała szereg nieprzychylnych komentarzy w kraju i w innych częściach polskiego mikroświata. Prezydent wydała oświadczenie, w którym tłumaczyła, że orędzie miało być ujawnionym przypadkowo wcześniej primaaprilisowym żartem, a także wystosowała notę dyplomatyczną do Sarmacji. Opozycja, na czele z politykami Wspólnoty Rozwoju Eddardem Noqternem i Frederickiem Hufflepuffem, żąda dymisji Prezydent. W tej sprawie przed Pałacem Prezydenckim w Wolnogradzie przejdzie wkrótce marsz opozycji.

EDDARD NOQTERN, KRÓL HASSELANDU: "KIM MYONG WON BYŁBY LEPSZYM PREZYDENTEM"

Cytat:Frederick Hufflepuff: Witam bardzo serdecznie byłego Lidera Wspólnoty Rozwoju, posła na Parlament XIX Kadencji, Króla Hasselandu Eddarda Noqterna. Dziękuję za możliwość przeprowadzenia tej rozmowy.

Eddard Noqtern: Witam Serdecznie wszystkich czytelników gazety wBialenii i Pana Redaktora.

FH: Kilka dni temu nowym Prezydentem została Aleksandra Izabella Swarzewska-Dostojewska. Dziś oficjalnie ogłosiła skład swojego Rządu. Czy uważa Pan, że to dobrze, że Dostojewska wygrała w głosowaniu i jak ocenia Pan obsadę ministerstw, które powołała?

EN: Oczywiście nie jestem zadowolny z wyborów. Pani Swarzewska od początku nie była moja kandydatką, a moja partia i ja sam popierałem jej kontrkandydata. Na potępienie zasługują metody jakie stosowała w trakcie kampanii, które można podsumować hasłem: "po trupach do celu". Kandydatka wygrała przede wszystkim dlatego, że jej kontrkandydat zrezygnował. A szkoda, bo według mnie byłby znacznie lepszym Prezydentem w tym okresie. Choćby dlatego, że jest zaznajomiony w sporcie, a więc pomógłby w zbliżającym się wielkimi krokami v-mundialu. A co z Rządem? Według mnie jest on bardzo słaby. Składa się chyba tylko z Brodryjczyków, a przede wszystkim Abachazów, osób które nie porażają aktywnością, doświadczeniem i profesjonalizmem. Wydaje się, że kandydatka obiecała im te urzędy za oddanie na nią głosu, ale pewności oczywiście nie mam. Najbardziej razi w oczy powołanie ministra propagandy...

FH: Nominacja Ministra Propagandy Fiodora Swirydiuka budzi wiele kontrowersji. Jak wyobraża Pan sobie prace tego gabinetu i czy dobrze się stało, że Pański kolega - Frederick Hufflepuff - postanowił wycofać się z objęcia stanowiska Ministra Oświaty i Kultury Narodowej?

EN: Szczerze to nie wyobrażam sobie pracy tego ministra z dwóch powodów - po pierwsze Pan Swirydiuk nigdy nie pracuje,  zamiast tego skupia się na obrażaniu innych i przeklinaniu. Po drugie został skazany na wygnanie.
Jeśli zaś chodzi o decyzje Lidera Wspólnoty Rozwoju - rozumiem ją i popieram całkowicie. Z resztą, sam postąpiłbym podobnie.

FH: Wracając do kwestii organizacji i przebiegu zbliżającego się wielkimi krokami V-Mundialu - jakie są szanse na to, że państwa-organizatorzy, w szczególności zaś Bialenia, wypadną dobrze, że podołają zadaniu? Jak poradzić sobie z tym, że w rządzie Pani Prezydent Swarzewskiej-Dostojewskiej nie ma resortu bezpośrednio odpowiedzialnego za sport?

EN: Wydaje mi się, że wypadniemy dobrze, aczkolwiek nie na tyle dobrze, na ile to możliwe. Zaangażowanie bialeńskiej strony w organizacje jest dosyć małe, co pokazuje chociażby aktywność w radzie organizatorów. Wydaje się jednak, że zadaniu podołamy. A co do kwestii ministerstwa sportu. No cóż, widocznie Pani Prezydent nie chce zajmować się v-mundialem na poważnie.

FH: W Parlamencie przyjęto nową Ordynację Wyborczą. Jak Pan ocenia ten projekt, który lada chwila wejdzie w życie, i jak on wpłynie na zmianę obecnego stanu rzeczy?

EN: Cieszę się, że udało się przyjąć projekt. Nowa Ordynacja włącza się do ustaw znowelizowanych, które tworzone są w sposób bardziej kompleksowy, profesjonalny i nowoczesny. Wielkie podziękowania należą się tu Prezydentowi Wettinowi, który jest projektodawcą zarówno nowej Ordynacji jak i nowego systemu prawnego. Cieszy też fakt, że w życie weszły poprawki Wspólnoty Rozwoju - między innymi ta o konieczności zebrania podpisów przez niezależnego kandydata na posła. Złagodziliśmy też wymóg przerwy między kadencjami. Teraz "stali bywalcy" ław Parlamentu będą "zmuszeni" zrobić sobie przerwę co trzy kadencje.

FH: Wspólnota Rozwoju, jak wiadomo, ma większość parlamentarną. Czy doczekamy się projektów firmowanych przez partię, a zapowiadanych wstępnie na V Kongresie Partii?

EN: Myślę, że ustawy nad którymi debatowaliśmy na kongresie zostaną w najbliższym czasie przedstawione. Oczywiście nie mogę zagwarantować, że uda się przygotwać wszystkie, ale chcemy skorzystać z szansy jaką obdarzyli nas obywatele Bialenii - z większości Parlamentarnej i przegłosować ustawy, które wynikają bezpośrednio z naszego programu.

FH: Ostatni sondaż parlamentarny dla gazety "wBialenii" pokazał słabe notowania dla partii, do której Pan należy. W badaniu zdecydowanie wygrała Ludowa Akcja Narodowa. Czy Bialeńczycy nie ufają już Wspólnocie? A może to chwilowe zawirowania, związane z wycofaniem się z wyborów Kima Myong Wona, popieranego przez partię?

EN: Warto zaznaczyć, że w przytoczonym badaniu wzięło udział tylko 13 osób. Może Wspólnotowcy akurat zaspali? Ponadto można było zaznaczyć tylko jedną opcję, a jak wiemy w wyborach głosujemy aż na siedmiu posłów. Nie przykładałbym więc za wielkiej roli do takich sondaży, w szczególności, że są otwarte również dla obcokrajowców.

FH: Jeśli chodzi o zagranicę - co z naszymi relacjami z Sarmacją, Trizondalem i innymi ważnymi, strategicznymi partnerami? Czy Wspólnota ma na to jakiś uniwersalny, wyjątkowy pomysł? A jak na to, Pańskim zdaniem, powinna zapatrywać się nowa ekipa rządząca?

EN: Jak widać dyplomacja i stosunki międzynarodowe ostatnio dosyć ucichły, żeby nie powiedzieć zamarły. Brakuje mi przede wszystkich dwustronnych inicjatyw, ciekawych koferencji, czy spotkań. Taki jest właśnie program WR i to staraliśmy się realizować w trakcie kadencji "naszej" prezydentury. A czym powinna kierować się nasza ekipa rządząca. Na pewno odradzam Pani Prezydent podejmowania szalonych lub drastycznych decyzji. Liczę, że ministerstwo pod wodzą Akrypy będzie aktywne i pokaże coś dobrego.

FH: W "Mikrobie Złocistym" na bieżąco pojawiają się komentarze dotyczące aktualnej sytuacji w Bialenii. Jak odbiera Pan te artykuły? Czy zgadzasz się Pan z nimi? Uważa Pan, że nasze prawo ogranicza, a wręcz niszczy aktywność obywateli?

EN: Tak jak już kiedyś mówiłem - nie czytam i nie zamierzam ich komentować. Tego osobnika omijam szerokim łukiem.

FH: Ale czy nie sądzi Pan, tak szczerze i po ludzku, że nawet, a może i nie nawet, twórca tego bloga powinien być traktowany jak inni?

EN: Nie, nie sądzę.

FH: Dlaczego?

EN: Panie redaktorze, czy mam po raz kolejny powtórzyć, że ta osoba wielokrotnie złamała prawo nie tylko w naszym kraju, ale też wszystkie dobre mikronacyjne obyczaje, a nawet prawo realne?

FH: No tak, ma Pan rację. Serdecznie dziękuję za wywiad i do zobaczenia!

EN: Dziękuję!

KOMENTARZE Z ZAGRANICY WS. USUNIĘTEGO ORĘDZIA PREZYDENT BIALENII I ZAMIESZANIA Z NOTĄ DYPLOMATYCZNĄ

Cytat:Chyba was posrało, jeżeli sądzicie, że to coś da się nazwać notą.

Martin Schlesinger-Asketil, Dreamland

Cytat:Teutonia wciąż oczekuje przeprosin. Szczególnie od diuka K.

Andrzej Fryderyk, Teutonia

Cytat:była sobie Biała Ania
fantazjowała bez liku
najczęściej o podboju świata
siedząc na nocniku

była sobie Biała Ania
pomysłów miała kupę
przyszedł zły sarmacki wilk
zapiął Anię w .... pod szyję*

Vanderlei Bouboulina, Teutonia

Cytat:Człowiek wyloguje się na kilka godzin i niechcący przegapi aferę dyplomatyczną! Dobrze, że pani prezydent nie obróciła swoich słów w czyn, bo nie miałbym dokąd wracać.

Daniel Saryoni, Teutonia

Cytat:(...) ja już czekałem z naładowaną dwururką!

AJ Piastowski, Teutonia

Cytat:Bialenii trafiła się jednostka (Aleksandra I. Dostojewska-Swarzewska) bardzo mocno zakompleksiona, która uwielbia się wywyższać. Jeżeli te jej kompleksy i wywyższanie stawiane są na piedestale, to wybuduje w Bialenii pewnego rodzaju bożnicę, w której ludzie będą musieli przed nią klękać i oddawać jej cześć. To jest taka "komunistka z krzyżem w zębach" (...)

Walery Śniady, gazeta "Mikrob Złocisty"

KRAJ: TRWA REFERENDUM USTROJOWE

Trwa referendum ustrojowe, zarządzone na wniosek 5 obywateli przez Marszałka Parlamentu Mikołaja Patryka Dostojewskiego. Pytanie referendalne brzmi: "Czy jesteś za zmianą ustroju Republiki Bialeńskiej na monarchię?". Możliwe odpowiedzi to "TAK" i "NIE". Frekwencja w głosowaniu 14:25 wyniosła 54%, wobec czego referendum będzie wiążące, ale zgodnie z przepisami prawnymi jego wynik nie będzie niósł ze sobą określonych skutków prawnych i zmiany ustroju, gdyby większość opowiedziała się za nią.
Zachęcamy do oddania swojego głosu!

CZYTAJCIE GAZETĘ "wBIALENII" NA NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ!
http://ego.bialenia.org.pl/wBialenii/
Za pomoc w jej przygotowaniu, DZIĘKUJĘ PANU BAJTUSIOWI!

ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA NASZEJ GAZETY POD WYDANIEM NA FORUM I DO UDZIAŁU W ANKIECIE!

CHCESZ ZOSTAĆ REDAKTOREM "wBIALENII"? ZGŁOŚ SIĘ NA PW DO REDAKTORA NACZELNEGO FREDERICKA HUFFLEPUFFA!

W NASTĘPNYM WYDANIU JESZCZE BARDZIEJ CIEKAWE FELIETONY, WYWIADY I ARTYKUŁY!
Frederick Martin Hufflepuff
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Więcej tutaj
Odpowiedz
Ale cytat Śniadego mogłeś sobie darować.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości