Ankieta: Kto, Twoim zdaniem, powinien zostać Prezydentem, gdyby dotychczasowa Prezydent zrezygnowała ze stanowiska?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Andrzej Swarzewski
35.71%
5 35.71%
Maciej Kamiński
21.43%
3 21.43%
Eddard Noqtern
7.14%
1 7.14%
Frederick Hufflepuff
14.29%
2 14.29%
Jan Kaniewski
0%
0 0%
Heinrich Hewret Wettin
14.29%
2 14.29%
nie wiem / trudno powiedzieć
7.14%
1 7.14%
ktoś inny
0%
0 0%
Razem 14 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

WYDANIE NR 45
#1
GAZETA "wBialenii"
WYDANIE NR 45

KRAJ: SZEREG DYMISJI W EKIPIE RZĄDZĄCEJ - CZY PREZYDENT TEŻ USTĄPI?


Po kontrowersyjnym, usuniętym z serwerów Orędziu Prezydent Republiki Aleksandry Izabelli Swarzewskiej-Dostojewskiej, oświadczeniu, źle odebranej w Sarmacji nocie dyplomatycznej oraz groźbie upublicznienia kompromitujących władzę dokumentów, opozycja zorganizowała w Wolnogradzie manifestację. W proteście uczestniczy rekordowa liczba mieszkańców - ponad 120 000 osób. Demonstracja trwa od godz. 19:00 24 marca 2016 r. i wszystko wskazuje na to, że potrwa aż do podpisania przez strony konfliktu porozumienia lub dymisji Prezydent. Organizatorami są Eddard Noqtern, Król Hasselandu oraz były Prezydent Bialenii, a także Frederick Hufflepuff, lider Wspólnoty Rozwoju i były Wiceprezydent kraju. Oboje zostali przez Panią Prezydent skazani na internowanie z terytorium państwa. Rozporządzenie, które o tym mówiło, zostało jednak ostatecznie wycofane.
W trakcie trwania kryzysu, w najgorętszej jego fazie, Heinrich Hewret Wettin (właściciel teczki aleksandryjskiej) ogłosił na Placu Zielonym śmierć Prezydent Aleksandry Izabelli Swarzewskiej-Dostojewskiej. W rezultacie tego, obowiązki głowy państwa przejął Severino Castiglioni, Wiceprezydent. Okazało się, że ban nałożony na konto Prezydent Dostojewskiej został cofnięty. Dymisję ze stanowiska złożyli Wiceprezydent Severino Castiglioni, Sędzia Ludowy Alberto de Medici i Minister Spraw Zagranicznych Akrypa Rabatowicz von Primisz, zaś obywatelstwa bialeńskiego zrzekł się dotychczasowy administrator forum i były Prezydent Heinrich Hewret Wettin.
NAJCIEKAWSZE I NAJWAŻNIEJSZE WYPOWIEDZI BIALEŃSKICH POLITYKÓW NA TEMAT KRYZYSU W PAŃSTWIE


Cytat:Dokonano zamachu stanu i usunięcia poprzez egzekucję legalnego Prezydenta RB, który nie złamał żadnego z Praw Republiki. Jednakże oświadczam, że wybaczam Heinrichowi Wettinowi i nie postawię go w stan oskarżenia.

Miałam bana przez ok. 20 minut, ale nie można kogoś skazać bez wyroku Sądu. Ciągle żyłam, a komuś chyba bardzo zależało na podjęciu tych kroków przez WE (Severino Castiglioniego, Wiceprezydenta, który przejął na chwilę obowiązki Prezydenta - przyp.red.)

Ja wyciągam rękę również do opozycji. I wzywam WR (Wspólnotę Rozwoju, partię opozycyjną - przyp.red.) aby nie kierowała się oszczerstwami tego szaleńca. Kim pan Eddard (Noqtern - przyp.red.) jest dzisiaj już każdy widzi.

Teraz jasno widać, że jest to zaplonowana akcja, mająca najpierw mnie ośmieszyć, a potem przejąć władzę.
Tak, Notqern dokonuje zamachu stanu na Konstytucyjne Organy Władzy.
Jeszcze dzisiaj wszyscy zakłócający porządek prawnego stanu rzeczy zostaną postawieni w akt oskarżenia.

Kto dzisiaj najgłośniej krzyczy i kompromituje Władze Republiki na oczach świata, no kto? Hasselandczycy!

Aleksandra Izabella Swarzewska-Dostojewska, Prezydent Republiki Bialeńskiej


Sasza ma wszędzie sobowtóry, nie wiadomo która to ta prawdziwa Sasza.

Mając na względzie dobro Republiki Bialeńskiej osobiście postanawiam zrezygnować z obywatelstwa bialeńskiego oraz z funkcji administratora forum. Przekazuję ją Bajtusiowi, który posiada wiedzę informatyczną i przede wszystkim nie jest wciągnięty w konflikt w żadną ze stron.

A gdzie spełnienie wymogów formalnych? Dyktatura!

Za obecny stan Republiki odpowiada tylko wyłącznie Aleksandra oraz jej współpracownicy.

Żądamy przywrócenia funkcjonowania Parlamentu Republiki Bialeńskiej już dzisiaj!

Wszelkie idee, myśli marcowe z roku 2012 zostały zbezczeszczone, a co najbardziej mnie brzydzi - prezydent te idee przypisuje sobie do kampanii, jakoby kierował się nimi w czasie sprawowania swojej władzy. Bujda! Ohyda! Oszustwo! Tak demokracja Republiki Bialeńskiej została zadeptana na śmierć na ulicy w biały dzień i spływa w kanał wraz z innymi fekaliami!

Osoby, które popierają Aleksandrę i nie widzą krzywdy, jaką ona wyrządziła Świętej Republice; są po prostu ślepe albo nie chcą wspólnego dobra.

Także internowanie jest tutaj bezprawne, stanowi to o pogwałceniu podstawowych praw obywatelskich gwarantowanych przez Konstytucję.
Władza aleksandryjska nie liczy się z obywatelem - liczy się prywata!

Apeluję o dymisję Aleksandry oraz całego "Rządu" i zakończenie tej szopki.

Dla niej, jak i dla całego jej "rządu" nie liczy się dobro Republiki, a tylko własna, prywatna wygoda.

Heinrich Hewret Wettin, były Prezydent Republiki Bialeńskiej


Nie możemy trwać w takim stanie jak obecnie. Albo dymisja, albo porządna, ogolnonarodowa dyskusja mająca na celu zapobiezenie jeszcze silniejszemu kryzysowi.

Pani Prezydent, proszę się opamiętać! Chcemy przywrócenia ładu w państwie! Czas ustąpić!

Nie można pozwolić, aby stan nadzwyczajny, cała ta trudna, niestabilna sytuacja w państwie spowodowała problemy ze współorganizacją V-Mundialu. Pani Prezydent, dla dobra Bialenii i jej Obywateli, powinna natychmiast podać się do dymisji! Porozumienie i kompromis są możliwe, ale nie zapewnią nam ochrony, równowagi wewnętrznej i rozwoju. Pani Prezydent - wzywamy Panią, aby jak najszybciej zrezygnowała ze stanowiska!

Poważne państwo nie powinno mieć takiego rządu, którego członkowie zwracają się do innych w sposób poniżej wszelkiej krytyki i nieadekwatny do zajmowanego przez nich (członków rządu) stanowiska.

Prezydent Swarzewska-Dostojewska łamie prawo. Ogłosiła stan nadzwyczajny, który jest niekorzystny dla Bialenii i obywateli.

Takie groźby członka Rządu pod adresem opozycjonistów byłyby niedopuszczalne w Bialenii rządzonej zarówno przez Wspólnotę Rozwoju, Bialeńską Partię Demokratyczną jak i jakąkolwiek inną opcję oprócz tej, którą reprezentuje Pani Prezydent i jej rząd.

Nikt nie zamknie nam ust i nikt nie będzie nas straszył procesem sądowym!

I znów rząd nie rozumie, że opozycja ma pełne prawo i może wyrażać swoje zdanie co do działań rządu i Prezydent.

Nie powinno się w ogóle brać pod uwagę użycia siły wobec kogokolwiek w Bialenii.

Grożenie użyciem siły przeciwko obywatelom Republiki jest nie tylko dalece niestosowne i niepoprawne, ale także mogące się kwalifikować jako przestępstwo (wykroczenie) z punktu widzenia prawa obowiązującego w kraju.

Frederick Hufflepuff, lider Wspólnoty Rozwoju, były Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej


Pani Prezydent nie odpowiedziała dlaczego wprowadziła stan wyjątkowy. Pani Prezydent w ogóle nie chciała rozmawiać i odpowiadać na apele ludu.

Pani Prezydent, prosimy wysłuchać głosu narodu, jesteśmy Republiką, a więc odpowiada Pani przed nami. Prosimy o złożenie rezygnacji.

Powtarzam - nikt nie kwestionuje wyborów, Pani Prezydent wygrała, ale Pani prezydent powinna odejść z jeszcze jakąś resztką honoru.

Czegoś takiego nawet po Pani Prezydent się nie spodziewałem... Porażka, wstyd i upokorzenie dla Bialenii.

Pani Prezydent, to co Pani od wczoraj zrobiła przelało wszelką czarę goryczy, rozczarowań i wstydu dla Republiki. Po raz kolejny wzywam Panią do dymisji i zakończenia tego ciągu samo-upokorzeń.

Nie chcę kogoś tak nieodpowiedzialnego w Pałacu Prezydenckim.

Eddard Noqtern, Król Hasselandu i były Prezydent Republiki Bialeńskiej


To nie był lipiec, a właśnie marzec w naszej historii gorący miesiąc... Nadzwyczaj...

Ja bynajmniej jestem za tym aby Pani prezydent dokończyła kadencję w normalnym, nieprzyśpieszonym trybie.

I tutaj wezwanie aby WR też ustąpiła ze swoich stołków. WR do dymisji, do rozwiązania, precz z parlamentu.

Nie czuję się w obowiązku składać dymisję, gdyż pełnię swój urząd zgodnie z prawem kraju w którym nim jestem.

To przez WR ten niegdyś sprawnie działający mechanizm zwany Bialenią zaczął się "krztusić" to wy stoicie mu ością w gardle.

Z opozycją która neguje władze państwowe na czele z prezydentem się nie rozmawia tylko robi porządek.

To co tutaj ma miejsce to pucz uliczny, którym chcecie obalić wyłoniony w demokratycznych wyborach rzad oraz prezydenta. My mówimy stanowcze NIE brakowi stosowania prawa.

Ktoś ewidentnie "gra" na uruchomienie mechanizmu wywrócenia rządu i prezydenta i to zaledwie po kilku dniach.

Jan Kaniewski, Minister Spraw Wewnętrznych Republiki Bialeńskiej
[size=14pt]ŚWIAT: AŁUSTRIA PRZYGOTOWUJE ATAK NA BIALENIĘ?


Carpublika Ałustrii, państwo reklamujące się jako "największe w polskim mikroświecie", nieposiadające Konstytucji i stabilnych władz, zadeklarowało rozpoczęcie przygotowań do ataku na Republikę Bialeńską i Królestwo Hasselandu. Wcześniej w tym kraju odbyły się procesy, w których na kary śmierci lub banicji skazano bialeńskich obywateli - Piotra Pawła I, Severino Castiglioniego i Tomasza I Bagrata-Dostojewskiego. W tamtejszym sądzie rozpoczął się także proces przeciwko Kamilowi Maciejewskiemu, który poinformował o zaistniałej sytuacji na bialeńskim forum.
CZYTAJCIE GAZETĘ "wBIALENII" NA NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ!
http://ego.bialenia.org.pl/wBialenii/
Za pomoc w jej przygotowaniu, DZIĘKUJĘ PANU BAJTUSIOWI!

ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA NASZEJ GAZETY POD WYDANIEM NA FORUM I DO UDZIAŁU W ANKIECIE!

CHCESZ ZOSTAĆ REDAKTOREM "wBIALENII"? ZGŁOŚ SIĘ NA PW DO REDAKTORA NACZELNEGO FREDERICKA HUFFLEPUFFA!

W NASTĘPNYM WYDANIU JESZCZE BARDZIEJ CIEKAWE FELIETONY, WYWIADY I ARTYKUŁY!
Frederick Martin Hufflepuff
______________________________
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Więcej tutaj
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości