Ankieta: Jak oceniasz szanse na zakończenie konfliktu na linii Hasseland-Bialenia?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Duże szanse
18.75%
3 18.75%
Przeciętne szanse
18.75%
3 18.75%
Małe szanse
43.75%
7 43.75%
Nie wiem / Trudno powiedzieć
18.75%
3 18.75%
Razem 16 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

WYDANIE NR 47
#1
GAZETA "wBialenii"
WYDANIE NR 47

KRAJ: WYBORY UZUPEŁNIAJĄCE ZAKOŃCZONE, OBWIESZCZENIA BRAK


26 marca 2016 r. zakończyły się wybory uzupełniające do Parlamentu XIX Kadencji. Wolne były 2 mandaty. Wyniki głosowania były zaskakujące i wprawiły w osłupienie zarówno kandydatów, jak i głosujących. 40% głosów (6) osób uprawnionych oddało głos pusty. Niewiele mniej - 33,3% (5) wybrało Józefa Konstantego Bagrata (Ludowa Akcja Narodowa), zaś 26,7% - Jana Lubomirskiego (Partia Monarchistyczna). Mimo zwycięstwa neutralnej opcji, miejsca w izbie zajmą zarówno Bagrat, jak i Lubomirski. Tym samym pierwszego reprezentanta w Parlamencie w swojej historii wprowadziła Partia Monarchistyczna Tomasza I Bagrata-Dostojewskiego. Ludowa Akcja Narodowa też będzie miała swojego człowieka w Parlamencie - wcześniejszy deputowany tego stosunkowo młodego ugrupowania i jego założyciel Jan de Kaniewski zrezygnował z pełnienia funkcji ze względu na odrzucenie projektu stworzenia Bialeńskiej Agencji Medialnej. Mimo zakończenia głosowania, Prezydent nie wydała jeszcze odpowiedniego obwieszczenia.
MACIEJ KAMIŃSKI, LIDER BIALEŃSKIEJ PARTII DEMOKRATYCZNEJ: "MAMY OKAZJĘ ZAKOŃCZYĆ TEN KONFLIKT"


Cytat:Frederick Hufflepuff: Dzień dobry! Do naszej redakcji przybył pan Maciej Kamiński - wielokrotny minister spraw wewnętrznych, kilkukrotny poseł, lider Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Maciej Kamiński: Dzień dobry.

FH: Kryzys w Bialenii można uznać za element przeszłości, ale zaledwie kilka dni temu atmosfera była zupełnie inna - na Placu Zielonym manifestowali opozycjoniści, których Prezydent chciała internować z kraju, a w Pałacu dymisje złożyli szef MSZ, Wiceprezydent i Minister Oświaty i Kultury Narodowej. Jak Pan to wszystko ocenia, co o tym sądzi?

MK: Była to kolejna już w historii naszego kraju afera wynikła z długiego gromadzenia negatywnych emocji. Skala przekroczyła to, co widzieliśmy wcześniej - no ale, hej, w chwili obecnej mamy najwięcej obywateli naraz w historii RB. Taka masa ludzi musi wytworzyć większą reakcję niż mniejsza grupa onegdaj.

FH: Czy Pana zdaniem Prezydent Aleksandra Izabella Swarzewska-Dostojewska powinna podać się do dymisji? Czy postulaty Wspólnoty Rozwoju są trafione?

MK: Nie, skoro przetrwała taką nawałę, nie powinna. Powinna za to wykorzystać nadarzającą się szansę. Obecnie jest duża przewaga pozytywnych nastrojów, a jedynym głosem nacjonalizmu jest teraz Fiodor. Mamy okazję zakończyć konflikt na linii Hasselandczycy-radykalni Bialeńczycy. Niepokoi mnie za to, że w chwili obecnej siedzi zamknięta w Pałacu i nie daje znaku życia. Szczególnie, że na dziś zaplanowane są obchody.

FH: Na biurku Prezydent leży konsensus, zaproponowany przez Wspólnotę Rozwoju. Czy uważa Pan, że jego postanowienia są do zaakceptowania przez stronę rządową, z której największą wolę współpracy wykazuje minister Jan de Kaniewski? Czy ten kompromis faktycznie, tak jak wskazywał w wywiadzie z nami Mikołaj Patryk Dostojewski, "jest jedynym sensownym wyjściem z sytuacji"?

MK: Ten kompromis to nie jest kompromis. To jest w moich oczach próba przejęcia kontroli nad działaniami rządu. Poza punktem pierwszym i może trzecim nic nie przystaje do powagi urzędu prezydenckiego. Ze swoich porażek to się będzie spowiadała po kadencji - nie żyjemy przecież w monarchii. Zaś sugerowane parytety w rządzie to śmiech na sali.

FH: Czy to dobrze, że w Bialenii raz na jakiś czas dochodzi do starć i napięć między władzą a szeroko pojętą opozycją? Czy Republika to najlepszy ustrój dla Bialenii?

MK: Dwa razy tak. O wiele bardziej wolę konflikty na takiej linii, niż między środowiskami partyjnymi. O wyższości ustroju republikańskiego nawet nie dyskutujmy - referendum ustrojowe wyraźnie pokazało, jak jest.

FH: Pańskie ugrupowanie może nadal cieszyć się sporym zaufaniem wyborców. Skąd ten fenomen? Betonowcy zawsze będą w Parlamencie i w łaskach obywateli?

MK: To bardzo proste. Jesteśmy dość przewidywalni w działaniach, z racji długiego stażu każdego członka wszyscy nas dobrze znają i generalnie nam ufają (z powodu, tak myślę, naszych dawnych osiągnięć), plus, nasz program przeważnie przewiduje jedynie hamowanie zbyt radykalnych zapędów innych ugrupowań. A, i BPD kojarzy się ze "starymi, dobrymi czasami" - w zasadzie, dosyć słusznie, patrząc po historii tej partii. Czy zawsze będą? Nie wiem, ale dotychczasowe trendy sugerują, że owszem.

FH: Bardzo dziękuję za wywiad.

MK: Również dziękuję.
"NACZELNY FELIETON": SWIRYDIUK ZAŁOŻYŁ PARTIĘ - BĘDZIE OSTRO


Fiodor Swirydiuk, znany i ceniony w radykalnych, antyhasselandzkich kręgach polskiego mikroświata polityk, były Minister Propagandy i Rzecznik Rządu w coraz mniej licznym rządzie Pani Prezydent Aleksandry Izabelli Swarzewskiej-Dostojewskiej, założył własną partię. Jak na razie nie została ona oficjalnie zarejestrowana przez Prezydent, bo od kilku dni nie pojawiła się na forum. Ugrupowanie "Rozum i Godność Człowieka" swoją nazwą nawiązuje do popularnych "past", tworzonych w celach humorystycznych, przerysowujących daną sytuację.
Za główny cel, w swoim programie, RiGCz obrało sobie po prostu wygrać wybory. Dążność partii politycznych w systemie republiki parlamentarnej, takim, jaki obowiązuje w Bialenii, jest zrozumiała. Zupełnie nie dziwi to, że Swirydiuk też chce dzierżyć w swoim ręku władzę. Zdumiewają jednak następne postulaty - "wygnać Hasseland", "zaorać całą lewicę", "znieść Sarmację", "obalić tyranię" (pisownia oryginalna). To tylko niektóre z kontrowersyjnych haseł, jakie przywołał były minister. Choć Maciej Kamiński w wywiadzie, którego udzielił naszej gazecie i który zamieściliśmy powyżej, zauważa wielką szansę na rozpoczęcie dzieła pojednania Hasselandczyków i "radykalnych Bialeńczyków", to Swirydiuk jasno daje do zrozumienia, że nie zrezygnuje z głoszenia swoich poglądów. Nikt nie jest w stanie go do tego zmusić - ba, nie ma do tego jakiegokolwiek prawa. Mimo to, warto zastanowić się, czy zakończenie takiego konfliktu nie zależy bardziej od każdego z nas z osobna, niż ogółu. Frakcja "Rozum i Godność Człowieka" może skutecznie psuć atmosferę hasselandzko-bialeńskiej przyjaźni. Czy to dobrze, czy źle i czy faktycznie będzie tak czyniła, to się okaże. Nie mniej, na pewno będzie partią rewolucyjną i dążącą do rewolucji (bo czym innym można nazwać zniesienie Sarmacji i wygnanie Hasselandu?). Z tej przyczyny przypominamy stanowisko Klubu Konserwatywnego w tej właśnie sprawie - stanowisko ciekawe i warte zauważenia. Autorem jest Alberto de Medici, były Sędzia Ludowy Republiki.

Cytat:O zagrożeniach jakie niesie za sobą rewolucja

czyli

kilka punktów we broszurę zebranych
społeczeństwu ku przestrodze,
a wszelakim rewolucjonistom na przekórPrzedmowa

Ostatnimi czasy w krajach ościennych, takoż w jakiś sposób powiązanych z Bialenią nasiliły się tendencje rewolucyjne. Póki co owa plaga nie dotknęła Republiki. Mimo to owe fałszywe ziarna nadal dorastają w krajach ościennych, by ostatecznie wydać swój zły plon. Stosunkowo niedawno, po "rewolcie listopadowej" powstał samozwańczy Związek Brodryjski. Działania noszące znamiona rewolucji zostały podjęte również w Królestwie Hasselandu. Z zaniepokojeniem możemy zaobserwować także działania pewnego mieszkańca Siedmiogrodu, który z godnym pozazdroszczenia uporem zakłada ugrupowania rewolucyjne w krajach Nordaty.

Cóż nam z owej rewolty?

Rewolucja, która ex definitione jest gwałtowną, dotykającą wszystkich dziedzin życia przemianą musi nieść za sobą zagrożenie. Decyzję o wybuchu rewolucji, w warunkach mikronacyjnych, podejmowane są zazwyczaj pod wpływem chwili. Bo cóż mogło przyświecać towarzyszowi Grutinowi, gdy prowadził wyklęty lud brodryjski na barykady (link)? Czyżby o tożsamo o co Sviatoslavowi Abramovowi, czyli prowokowanie "buntów" i "niszczenie"? Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że zarówno decyzja o wszczęciu rewolucji contrae legalnemu rządowi Swarzewskiego, a także o ewentualnym "niszczeniu" Bialenii zostały podjęte pod wpływem chwili, co zdawał się potwierdzić nawet sam Abramov. Czyż państwo zbudowane na takowym fundamencie może przetrwać długo? Każda rewolucja, każdy radykalizm prowadzi do destrukcji i chaosu! Rewolucjoniści, zwłaszcza Ci nie mający zaplecza ideologicznego nie są w stanie zapewnić właściwego funkcjonowania wykreowanym przeze się tworowi. Czy nagłe wystąpienia prowadzone przez wymachujących szabelką demagogów mogą przyczynić się do sanacji państwa? Spójrzmy na Związek, coraz bardziej przypominający ów nieistniejący sowiecki i odpowiedzmy sobie na to pytanie. Już wkrótce tajne służby inwigilujące nieprzychylnych władzy obywateli rozpoczną swoją działalność. Czy o takie "państwo" walczyliście?

Cóż zatem?

Naturalnie podejmowanie pochopnych kroków zasługuje na potępienie. Co więc winniśmy robić? Najsampierw zastanowić się czy zmiany są aż tak niezbędne. Poszczególne "reform" przeprowadzać tylko po szeroko rozumianym namyśle. Zmiany, zwłaszcza wiążące dla państwa wymagają debaty, sprawdzenia, rozważenia wad i ewentualnych zalet. Dopiero chłodna kalkulacja pozwoli nam ocenić słuszność takowych kroków. Dlatego też sensownym rozwiązaniem wydaje się być piętnowanie wszelakich radykalizmów i innych form rewolucji.

Posłowie

Łączę wyrazy największej szacunku wobec czytelników niniejszej broszury, a także zachęcam do wymiany poglądów.

/-/ Adam Aleksander von Vinicis-DostojewskiFrederick Hufflepuff, redaktor naczelny gazety
V-MUNDIAL: BIALENIA WYGRYWA, RESZTA ORGANIZATORÓW PRZEGRYWA


Publikujemy wyniki I kolejki V-Mundialu, który odbywa się na stadionach w Bialenii, Brodrii, Hasselandzie i Abachazji.

Cytat:1 kolejka spotkań (27.03.16r.)
Wyniki

Grupa A
Brodria - Elderland 1:3
Samban Zach. - Chattycja i Shania 2:0

Grupa B
Baridas - Abachazja 1:0
Teutonia - Bantu 2:0

Grupa C
Trizondal - Surmenia 2:1
Al-Farun - Sarmacja 0:3

Grupa D
Parlandia - Sclavinia 2:0
Dreamland - VRP 0:3
Al Rajn - Bialenia 0:2 (!!!)

Klasyfikacja kanadyjska (bramki+asysty):
po 2. pkt.
Ferdinand Poth
Jonte Hagblom - oboje VRP
Mroczek Perzyk - Bialenia
Miron Izvor - Sarmacja
Jean Joel Nguidjol - Samban Zachodni
Lucas Flenning - Elderland

Strzelcy:
po 2. bramki
Miron Izvor - Sarmacja
Lucas Flenning - Elderland

Asysty:
Ferdinand Poth - VRP

Drużyna Miesiąca:
Sarmacja : 7,974
Samban Zach.: 7,395
Al Rajn - 7,217
CZYTAJCIE GAZETĘ "wBIALENII" NA NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ!
http://ego.bialenia.org.pl/wBialenii/
ZA POMOC W JEJ PRZYGOTOWANIU DZIĘKUJĘ PANU BAJTUSIOWI!

ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA NASZEJ GAZETY POD WYDANIEM NA FORUM I DO UDZIAŁU W ANKIECIE!

CZYTAJ O NAS NA MICROPEDII - http://micropedia.wikia.com/wiki/Gazeta_%22wBialenii%22

CHCESZ ZOSTAĆ REDAKTOREM "wBIALENII"? ZGŁOŚ SIĘ NA PW DO REDAKTORA NACZELNEGO FREDERICKA HUFFLEPUFFA!

W NASTĘPNYM WYDANIU JESZCZE BARDZIEJ CIEKAWE FELIETONY, WYWIADY I ARTYKUŁY!
Frederick Martin Hufflepuff
______________________________
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Więcej tutaj
Odpowiedz
#2
Dlaczego tyle czerwonych wykrzykników? Przecież trener drużyny przeciwnej się od dwóch tygodni nie logował. :roll: Aż tak zły w x11 to ja nie jestem.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#3
Mówić o tym, że chcę rewolucji. W ostatnim tygodniu byłem najbardziej opanowaną osobą, której zależało na spokoju. Gdy tylko WR nie ma władzy, to walczy ze "złym systemem", który nie istnieje, a jeśli istnieje, to WR go stworzyło. Mają władzę od listopada z przerwami. Szkoda, że tylko mi zależy na Bialenii w sposób patriotyczny. Skoro zostałem sam, to jestem zmuszony do walki za wszystkich. Jako jedyny nie będę się was bał i się nie poddam, a jeśli ktoś uważa, że ja albo moi znajomi z Abachazji zaniżają poziom, to ma problem z normalnym ocenianiem ludzi, więc niech się v-zabije już dziś! CBPM!
(-)Fiodor Swirydiuk, Antyludzki rak, Wielki Książe Noklezji, najstarszy żyjący mieszkaniec Noklezji;
[Obrazek: rw3vMjB]
Odpowiedz
#4
(28.03.2016, 20:39:01)Fiodor Swirydiuk link napisał(a): Mówić o tym, że chcę rewolucji. W ostatnim tygodniu byłem najbardziej opanowaną osobą, której zależało na spokoju. Gdy tylko WR nie ma władzy, to walczy ze "złym systemem", który nie istnieje, a jeśli istnieje, to WR go stworzyło. Mają władzę od listopada z przerwami. Szkoda, że tylko mi zależy na Bialenii w sposób patriotyczny. Skoro zostałem sam, to jestem zmuszony do walki za wszystkich. Jako jedyny nie będę się was bał i się nie poddam, a jeśli ktoś uważa, że ja albo moi znajomi z Abachazji zaniżają poziom, to ma problem z normalnym ocenianiem ludzi, więc niech się v-zabije już dziś! CBPM!

W tekście podkreśliłem, że rewolucja można niewątpliwie nazwać takie działania jak wygnanie Hasselandu i zniesienie Sarmacji.
Frederick Martin Hufflepuff
______________________________
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Więcej tutaj
Odpowiedz
#5
(28.03.2016, 22:22:59)Frederick Hufflepuff link napisał(a): [quote author=Fiodor Swirydiuk link=topic=4885.msg43140#msg43140 date=1459190341]
Mówić o tym, że chcę rewolucji. W ostatnim tygodniu byłem najbardziej opanowaną osobą, której zależało na spokoju. Gdy tylko WR nie ma władzy, to walczy ze "złym systemem", który nie istnieje, a jeśli istnieje, to WR go stworzyło. Mają władzę od listopada z przerwami. Szkoda, że tylko mi zależy na Bialenii w sposób patriotyczny. Skoro zostałem sam, to jestem zmuszony do walki za wszystkich. Jako jedyny nie będę się was bał i się nie poddam, a jeśli ktoś uważa, że ja albo moi znajomi z Abachazji zaniżają poziom, to ma problem z normalnym ocenianiem ludzi, więc niech się v-zabije już dziś! CBPM!

W tekście podkreśliłem, że rewolucja można niewątpliwie nazwać takie działania jak wygnanie Hasselandu i zniesienie Sarmacji.
[/quote]
Chyba, że zniesienie Sarmacji nastąpi poprzez ustawę. >Tongue
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#6
(28.03.2016, 22:24:33)Maciej Kamiński link napisał(a): [quote author=Frederick Hufflepuff link=topic=4885.msg43143#msg43143 date=1459196579]
[quote author=Fiodor Swirydiuk link=topic=4885.msg43140#msg43140 date=1459190341]
Mówić o tym, że chcę rewolucji. W ostatnim tygodniu byłem najbardziej opanowaną osobą, której zależało na spokoju. Gdy tylko WR nie ma władzy, to walczy ze "złym systemem", który nie istnieje, a jeśli istnieje, to WR go stworzyło. Mają władzę od listopada z przerwami. Szkoda, że tylko mi zależy na Bialenii w sposób patriotyczny. Skoro zostałem sam, to jestem zmuszony do walki za wszystkich. Jako jedyny nie będę się was bał i się nie poddam, a jeśli ktoś uważa, że ja albo moi znajomi z Abachazji zaniżają poziom, to ma problem z normalnym ocenianiem ludzi, więc niech się v-zabije już dziś! CBPM!

W tekście podkreśliłem, że rewolucja można niewątpliwie nazwać takie działania jak wygnanie Hasselandu i zniesienie Sarmacji.
[/quote]
Chyba, że zniesienie Sarmacji nastąpi poprzez ustawę. >Tongue
[/quote]
Wygnanie Hasselandu będzie ustawą o wycofaniu aktu stowarzyszenia.  >>D
(-)Fiodor Swirydiuk, Antyludzki rak, Wielki Książe Noklezji, najstarszy żyjący mieszkaniec Noklezji;
[Obrazek: rw3vMjB]
Odpowiedz
#7
Cytat:Mają władzę od listopada z przerwami. Szkoda, że tylko mi zależy na Bialenii w sposób patriotyczny

Zdefiniuj patriotyzm w kontekście bialeńskim. Od razu zaznaczam, że bardzo subiektywna definicja (umiłowanie własnej Ojczyzny - pisanej koniecznie wielką literą) mnie nie zadowala. Cytując klasyka, gdy zaczynają mówić o patriotyzmie, to pewnie znowu coś nakradli (choć w tym wypadku, kradzież będzie miała raczej sens metaforyczny).
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
Odpowiedz
#8
(28.03.2016, 23:19:51)Alberto de Medici link napisał(a):
Cytat:Mają władzę od listopada z przerwami. Szkoda, że tylko mi zależy na Bialenii w sposób patriotyczny

Zdefiniuj patriotyzm w kontekście bialeńskim. Od razu zaznaczam, że bardzo subiektywna definicja (umiłowanie własnej Ojczyzny - pisanej koniecznie wielką literą) mnie nie zadowala. Cytując klasyka, gdy zaczynają mówić o patriotyzmie, to pewnie znowu coś nakradli (choć w tym wypadku, kradzież będzie miała raczej sens metaforyczny).
Więc lecimy:
1. Uznawanie Bialenii za najwyższe dobro Bialeńczyków
2. Chęć niesienia pomocy dla innych Bialeńczyków
3. Nienawiść do Sarmatów (to chyba podstawa xDDD)
4. Utrzymywanie bialeńskich tradycji forumowych
5. Walka z zagrożeniami, które niosą ze sobą nieodpowiedzialność i głupota
6. Życie w duchu Wielkiej Bialenii
Di Ent...
(-)Fiodor Swirydiuk, Antyludzki rak, Wielki Książe Noklezji, najstarszy żyjący mieszkaniec Noklezji;
[Obrazek: rw3vMjB]
Odpowiedz
#9
Cytat:1. Uznawanie Bialenii za najwyższe dobro Bialeńczyków

Bialenii, jako czego? Państwa? Jakiejś idei? Bialeńczycy to kto? Ci, który uważają się za Bialeńczyków? Ci, którzy mieszkają w Bialenii? Czy ci, którzy mają obywatelstwo Bialeńskie?

Cytat:3. Nienawiść do Sarmatów (to chyba podstawa xDDD)

Aha.

Cytat:4. Utrzymywanie bialeńskich tradycji forumowych

A ktoś chce je zmieniać?

Cytat:5. Walka z zagrożeniami, które niosą ze sobą nieodpowiedzialność i głupota

Czyli walczysz ze samym sobą? 8D

Cytat:6. Życie w duchu Wielkiej Bialenii

Kolejne nieostre pojęcie z cyklu tych, które pisze się Koniecznie Wielkimi Literami, Bo Są Bardzo Ważne i Wyjątkowe.
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
Odpowiedz
#10
Zniesienie Sarmacji...
Zaraz zajrzę na sarmackie forum - ciekaw jestem, czy już ryczą ze śmiechu, czy jeszcze nie zauwazyli...
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.
Odpowiedz
#11
(29.03.2016, 09:49:33)Piotr Pawel I link napisał(a): Zniesienie Sarmacji...
Zaraz zajrzę na sarmackie forum - ciekaw jestem, czy już ryczą ze śmiechu, czy jeszcze nie zauwazyli...

Wystarczy ustawa.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz
#12
(28.03.2016, 23:30:48)Fiodor Swirydiuk link napisał(a): [quote author=Alberto de Medici link=topic=4885.msg43151#msg43151 date=1459199991]
Cytat:Mają władzę od listopada z przerwami. Szkoda, że tylko mi zależy na Bialenii w sposób patriotyczny

Zdefiniuj patriotyzm w kontekście bialeńskim. Od razu zaznaczam, że bardzo subiektywna definicja (umiłowanie własnej Ojczyzny - pisanej koniecznie wielką literą) mnie nie zadowala. Cytując klasyka, gdy zaczynają mówić o patriotyzmie, to pewnie znowu coś nakradli (choć w tym wypadku, kradzież będzie miała raczej sens metaforyczny).
Więc lecimy:
1. Uznawanie Bialenii za najwyższe dobro Bialeńczyków
2. Chęć niesienia pomocy dla innych Bialeńczyków
3. Nienawiść do Sarmatów (to chyba podstawa xDDD)
4. Utrzymywanie bialeńskich tradycji forumowych
5. Walka z zagrożeniami, które niosą ze sobą nieodpowiedzialność i głupota
6. Życie w duchu Wielkiej Bialenii
Di Ent...
[/quote]
1. Obowiązuje.
2. Ten punkt kojarzy mi się z paktem Swarzewski-Smirnoff. Jak wiadomo, nie wypalił on.
3. Sarmatów? Dlaczego Sarmatów?
4. Obowiązuje. Ale nie przestrzegasz tego (gdzie kropki?).
5. :roll:
6. Możesz podać, kiedy istniała "Wielka Bialenia"?
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości