e-gospodarka Cesarstwa Brodryjskiego
Zawiadamiam, że część obywatelska systemu e-gospodarczego jest gotowa do użytku.
Adres systemu: http://ego.bialenia.org.pl/index.php?logout
Zakładka KH i CB -> Carstwa Brodryjskiego.
W menu podstawowym dla obywateli:
I. Stan posiadania - wyświetlana jest informacja o:
1. Majątku (ilość gruntów ornych w DB; ilość terenów leśnych w DB; ilość posiadanych wsi; ilość pracujących chłopów)
2. Stanowiska (wykaz zajmowanych stanowisk wraz z wynagrodzeniem miesięcznym w SO)
3. Stan konta bankowego (wszystkim obywatelom CB założyłem konta w walucie SO w HBK).

Dodatkowe przyciski nawigacyjne:
Wniosek o nadanie wsi - można go złożyć o ile posiada się odpowiednią liczbe gruntów ornych oraz odpowiednią kwotę na koncie bankowych; w przypadku stwierdzenia przez system, że spełnia sie te warunki zostaje złożony wniosek, który musi zaakceptować JCM. Po jego akceptacji system pobierze opłatę z konta wnioskodawcy i dopisze wieś do majątku, jednocześnie zwiększając liczbe chłopów o 10.

Wycinka lasu - składamy wniosek o ile posiadamy tereny leśne i deklarujemy w nim ile DB przeznaczamy na wycinkę (system podpowiada ile max możemy wyciąć); po zaakceptowaniu wniosku przez wnioskodawcę system wypłaca jednorazowo za każdą DB 10 SO (przelew na konto wnioskodawcy - jest to jego zysk), pomniejsza liczbę terenów zalesionych o wartość zadeklarowanej wycinki, jednocześnie zwiekszając liczbę terenów ornych.

Zakup budowli - po wybraniu tej opcji pojawi sie lista dostępnych budowli do kupienia - system podpowie które budowle możemy kupić (jeśli z prawej strony nazwy będzie czerwony krzyżyk oznacz że nie mamy wystarczających środków na jego zakup; jeśli będzie zielony ptaszek - jego naciśnięcie spowoduje przejście do zakupu wybranej budowli).

II. Zeznania podatkowe

Po wybraniu tej opcji pojawi się lista wszystkich zeznań podatkowych obywatela z informacją:
1. za jaki miesiąc i rok jest zeznanie
2. kwota otrzymanego wynagrodzenia miesięcznego wynikającego z piastowanych stanowisk
3. kwota podatku, którą należy przelać do Skarbu Cesarstwa
4. dochód z ziemi (nieopodatkowany)
5. status - stan aktualny deklaracji (Czeka na wysłanie; Czeka na zapłacenie; Zakończone)
6. akcja - naciskanie odpowiednich ikonek pojawiających się w tym okienku powoduje zmianę statusu i wykonanie akcji - wysłanie deklaracji, zapłacenie podatku; wysyłke oraz przelew  system wykonuje sam - obywatel ma tylko zatwierdzić akcję.
Deklaracja podatkowa pojawi sie automatycznie na tej liście po wypłacie wynagrodzeń i dochodu z ziemi zrealizowanej w panelu administracyjnym, którą zainicjuje osoba upoważniona przez JCM do wypłat.

III. Wiadomość - opcja na razie niedostępna (myślałem o powiadamianiu o otrzymaniu wynagrodzeń i dochodach z ziemi oraz o ponagleniach w zatwierdzaniu i płaceniu podatków - poprzez e-maile, ale jak do tej pory otrzymałem zgodę od dwóch osób na wykorzystanie ich e-mail do tych i tylko tych celów, a ponieważ obowiązuje mnie ustawa o komunikacji elektronicznej i nie mam ochoty odpowiadać za "spam" e-mailowy muszę mieć takową zgodę). Te powiadomienia pojawią się wtedy w opcji komunikaty - ale to musi troche potrwać (trzeba opracować koncepcję działania takiego system).

W razie pytań, wątpliwości - PW albo w tym wątku.

System może ruszyć pod koniec miesiąca z pierwszą wypłata - ale decyzje podejmie odpowiednia władza.

Odpowiedz
System e-gospodarczy Cesarstwa Brodryjskiego jest gotowy do działania.
W najbliższym czasie przedstawię instrukcje obsługi panelu administracyjnego.
Wejście do moduł zatwierdzania wniosków o lokacje wsi przeniosłem do manu obsługi obywateli z tym, że do tego modułu wejście ma tylko JCM.
Ponieważ nie dostałem zgody na używanie forumowych e-maili do powiadamiana, wprowadziłem system wiadomości, dla każdego obywatela -> po wejściu do systemu gospodarki CB pojawi sie komunikat z informacją o nowych wiadomościach i ich ilości, w przypadku braku wiadomości żaden komunikat sie nie pojawi. Na razie są dwie opcje w module wiadomości -> Nowe i Przeczytane, w nowych można je obejrzeć i zaznaczyć, że są przeczytane; w przeczytanych to samo, tyle że można je usunąć. Gdyby była potrzeba rozbudowania tego modułu to czekam na propozycje i uwagi.
Odpowiedz
Dlaczego nie mogę się zalogować na e-gospodarkę ?
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
Odpowiedz
sprawdz w pasku adresu: http://ego.bialenia.org.pl
Odpowiedz
Chodzi o to że nie zostałem zarejestrowany, nie mam nic na poczcie.
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,

właściciel 87 folwarków 
Odpowiedz
Konto już dawno jest założone w systemie. Na PW podam dane.
Odpowiedz
W panelu administracyjnym dodano opcję: Obywatel -> można tu przeglądać aktualną liste obywateli, sprawdzić czy dany obywatel ma konto bankowe, można pozbawić kogoś obywatelstwa lub nadać mu obywatelstwo.
Zastanawiam sie, czy ta opcja nie powinna być w panelu obywatelskim, z tym, że opcje nadawania i odbierania obywatelstwa miałby tylko uprawniony obywatel CB.
A tak poza tym system jest w pełni gotowy do użytku.
Proszę o decyzje w sprawie uprawnień, oraz czy startujemy z wynagrodzeniami pod koniec tego miesiąca, czy dopiero pod koniec maja.
Ewentualne uwagi i propozycje w tym wątku.
Do celów testowych zostałem obywatelem CB, więc przed zrobieniem zestawienia miesięcznego należy mnie pozbawić obywatelstwa, ponieważ system automatycznie naliczy mi wynagrodzenie za miesiąc.
Odpowiedz
W związku ze zmianą władzy w CB proszę o decyzje nowego JCM w sprawie dalszego działania systemu e-gospodarki CB.
Odpowiedz
(23.05.2016, 12:31:17)Bajtuś link napisał(a): W związku ze zmianą władzy w CB proszę o decyzje nowego JCM w sprawie dalszego działania systemu e-gospodarki CB.

Swoją opinię dotyczącą dalszego funkcjonowania e-gospodarki przedstawię w mowie koronacyjnej.
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]
Odpowiedz
Ponieważ zbliża się koniec miesiąca, a co za tym idzie termin wypłat wynagrodzeń i zysków ziemskich oraz brakiem jednoznaczności w mowie tronowej JCM pytam, czy uruchamiamy wypłaty czy dajemy sobie spokój z e-gospodarką?
Odpowiedz
(30.05.2016, 19:40:57)Bajtuś link napisał(a): Ponieważ zbliża się koniec miesiąca, a co za tym idzie termin wypłat wynagrodzeń i zysków ziemskich oraz brakiem jednoznaczności w mowie tronowej JCM pytam, czy uruchamiamy wypłaty czy dajemy sobie spokój z e-gospodarką?

Możemy na razie wstrzymać działanie e-gospodarki.
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

Odpowiedz
W porządku ... poblokuję wprowadzanie zamian.
Odpowiedz
Dlaczego działanie e-Gospodarki zostało wstrzymane i kiedy nastąpi jej aktywacja ?
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,

właściciel 87 folwarków 
Odpowiedz
Decyzja należy do JCM.
Odpowiedz
Wasza Wysokość, kiedy pozwolisz na dalszą pracę Gospodarki?
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,

właściciel 87 folwarków 
Odpowiedz
(05.06.2016, 14:09:40)Tomasz Bagrat-Dostojewski link napisał(a):Wasza Wysokość, kiedy pozwolisz na dalszą pracę Gospodarki?

Kiedy przeprowadzimy reformy.
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

Odpowiedz
Rozumiem. A mógłby Wasza Wysokość określić kiedy to nastąpi?
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,

właściciel 87 folwarków 
Odpowiedz
Wasza Wysokość , co z e-Gospodarką? Kiedy i jakie reformy gospodarcze zamierzasz przeprowadzić ?
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,

właściciel 87 folwarków 
Odpowiedz
(08.06.2016, 13:47:36)Tomasz Bagrat-Dostojewski link napisał(a):Wasza Wysokość , co z e-Gospodarką? Kiedy i jakie reformy gospodarcze zamierzasz przeprowadzić ?

Reform gospodarczych nie mam zamiaru przeprowadzać, jednakże chcę wstrzymać działanie gospodarki do czasu przyjęcia nowych praw.
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

Odpowiedz
Wasza Wysokość, w ten sposób blokujesz pracę w E-gospodarce.  Wprowadzanie praw przecież można robić w trakcie prac e-gospodarki.
Jako Kanclerz Rządu Najjaśniejszego Carstwa Brodryjskiego wnoszę o ponowne rozpoczęcie prac E-Gospodarki.
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,

właściciel 87 folwarków 
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości