Informacja i zapytanie do Obywateli RB
W związku z moim powrotem do v-świata wznawia także działalność w dawnym kształcie Bialeńskie Biuro Kartograficzne, zajmujące się produkcja map i ewentualnie innych zamówień Bialeńczyków.

Nasza stara mapa nie jest do końca aktualna, a do tego plik ma już tyle warstw, że można się w tym pogubić... W związku z tym urodził mi się pomysł by stworzyć nową mapę - zresztą od tworzenia poprzedniej mam już nowszą wersję programu graficznego w którym była wykonywana, co pozwoli by była ona nieco ładniejsza graficznie. Choć oczywiście większość będzie zachowana w postaci jakiej była, bo wszyscy się do takiej mapy przyzwyczailiśmy.

Jednak mam np. pomysł dotyczący lenn, który chciałbym skonsultować z potencjalnymi odbiorcami mapy:

Lenna często zajmują niewielki obszar i są niewyraźne - szczególnie, że muszą być opisane, co zaciemnia obraz. Mam więc propozycję by na mapie głównej tylko z grubsza zaznaczać obszar/położenie (to drugie w przypadku bardzo małych), a samo lenno przedstawić w nieco innej skali jako "okienko" na mapie... Analogicznie jak to często bywa na realowej mapie Polski z okolicami Katowic.

Na mapie jest sporo wolnego miejsca... choćby na morzu, gdzie zamiast jednolitej wody na której nic nie ma pojawiłyby się właśnie okienka z obrazem lenn. No albo obok... Przy okazji zaniechałbym opisu lenna jako "Baronia" czy "Kniaźtwo", co powodowałoby, że przy zmianie tytułu posiadacza nie trzeba by ciągle zmieniać opisu. Lenno byłoby opisane w okienku nazwą lub/i właścicielem np. nie jak dotychczas "Kniaźtwo Razorno" tylko np. lenno Ronona Dex - Razorno. A na mapie tylko numerowane... Spis Lenn i numerów na mapie z odpowiednią nazwą (np. Baronia...) pojawiłby na ramce mapy - spisy się łatwo i szybko zmienia.

Oczywiście prace nad nową mapą trochę potrwają - bo to po prawdzie straszna "dziubanina" jest - tak więc pewnie nowa mapa za parę tygodni.

Jeśli jednak macie jakieś swoje pomysły dotyczące zmian czy innego obrazowania czegoś - to teraz jest najlepsza pora by je wyartykułować i przedyskutować w tym temacie.
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Przy okazji - skoro robię nową mapę to przy okazji chciałbym powrócić do pomysłu sprzed ponad roku (wtedy niezrealizowanego), aby przy wybrzeżach były jakieś niewielkie wysepki (naprawdę małe...) by ożywić trochę linię brzegową - ktoś ma jakieś "zapotrzebowania" w tej materii?

I kolejna sprawa - czy można uznać, że autostrada A2 będąca w budowie półtora roku temu dotarła np. do Ajszaburga? Albo dalej i połączyła się z autostradą A3

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Chodzi o te wysepki?
[attachment id=1 msg=44340]

W kwestii autostrad - może Mikołaj się wypowie? On zajmował się tym tematem.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Gdzieś na południu Anatolii można by było zrobić a'la wybrzeże dalmatyńskie.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
(07.04.2016, 13:42:54)Maciej Kamiński link napisał(a): Chodzi o te wysepki?
Te faktycznie chciałem zagospodarować... Nawet dokładne ich mamy mam sprzed 1,5 roku - ale chciałem porozrzucać nieco więcej różnych przy brzegach Bialenii - tak by to było naturalniejsze i nie było takiego pustego morza wokoło.

(07.04.2016, 13:42:54)Maciej Kamiński link napisał(a): W kwestii autostrad - może Mikołaj się wypowie? On zajmował się tym tematem.
OK.

Moim zdaniem nawet nie trzeba tworzyć tych "okienek". Stworzenie mapy lenna to praca dla jego właściciela i jako taka może funkcjonować ona samodzielnie. Na mapie RB powinny być uwzględnione jedynie większe ośrodki, które leżą jednocześnie w granicach czyichś włości.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości