Numer 4
#1
Nasze Imperium - Numer 4


Raport z Dumy Bojarów.

Dwudziestego piątego marca głosowanie nad poprawką do aktu  Dumy o gospodarce zakończyło się przyjęciem owego aktu. Już dzień później Car Mikołaj Patryk Dostojewski zgłosił Akt Dumy Bojarów o wynagrodzeniach w Carstwie. Jego treść została opisana w artykule „Reformy Gospodarcze” z poprzedniego numeru. Debata trwała do 26.03, a głosowanie do 28.03. Frekwencja była „zastraszająca”, jak to określił autor aktu – nie zagłosował nikt, ale pomimo tego projekt przeszedł.
Dwa dni później Bojarom zaprezentowany został Akt Dumy dot. ustanowienia Kodeksu porządkowego. Ze względu na objętość i ważność tego dokumentu poświęcony mu zostanie osobny artykuł. Czwartego kwietnia przedstawiono kolejną część „Zielonego Pakietu” tym razem tyczącą się Sankt Aleksandrova.

Kodeks Karno-porządkowy.

Celami owego aktu są: usystematyzowanie przyszłych wyroków, ułatwienie ścigania i karania przestępców, określenie co jest legalne, a co nie oraz dostosowanie systemu sądowniczego Carstwa do wymogów umowy stowarzyszeniowej z Republiką Bialeńską. Przedstawił go sam Car, Mikołaj Patryk Dostojewski.
Pierwsza rozdział aktu poświęconego owemu zagadnieniu składa się z pięciu artykułów. Najważniejsze zapisy to:

1.jeśli czyn został popełniony nieumyślnie, lub dokonano zadośćuczynienia, to osoba nie podlega karze,
2.podział przestępstw na wykroczenia, występki oraz zbrodnie – te pierwsze są mało szkodliwe społecznie, a drugie średnio, w związku z czym za te pierwsze grożą mniejsze kary niż za te drugie.
3. Pozew należy złożyć do ancesora (obecnym jest Andrzej Swarzewski).
4. Istnieje możliwość odwołania się od wyroku ancesora do Cara w ciągu 24 godzin od ogłoszenia a od sądu Cara można apelować Sądu Ludowego RB na warunkach identycznych jak u ancestora.
Głosowanie nad aktem trwało do 2.04 i zakończyło się jego przyjęciem. Reakcja mieszkańców Carstwa była bardzo radosna – teraz mieli do dyspozycji lepsze prawo, które wprowadzało pośredni rodzaj przestępstw, co umożliwiało lepsze karanie łamiących przepisy. Cieszyła również możliwość odwołania się do sądu RB. Dzięki owemu dokumentowi podniósł się również prestiż Brodrii za granicą i – co ważniejsze – zacieśniono współpracę z Republiką poprzez możliwość odwołania się do jej instytucji, co z pewnością jeszcze bardziej poprawi relacje między bratnimi narodami.

Dalsze postępy w „Zielonym Pakiecie”

Dwudziestego dziewiątego marca rozpoczęty został przetarg na realizację aktu o stanie powietrza w Iżniewsku poprzez budowę nowej ciepłowni. Zakończył się on czwartego kwietnia, wygrała go jedyna zgłoszona firma – Inwestycje Brodryjskiego MSW. Praca miały zakończyć się do dziewiątego, jednakże zostały zrealizowane już piątego.
Mieszkańcy bardzo się cieszą z nowego obiektu – jest on położony dalej od miasta, więc nie dociera do nich dym, ani hałas, jest również większy i efektywniejszy niż jego poprzednik, dzięki czemu potaniało ogrzewanie domów i woda, a wielu ludzi znalazło pracę. Uszczęśliwia również szybkość  i jakość prac – po budowie nie wykryto żadnych usterek.
Zatrudnienie wielu robotników dobrze wpłynęło również na ekonomię – ciepłownia została, zgodnie z zasadami szkoły austriackiej zbudowana jako odpowiedź na potrzeby wolnego rynku, a nie jako usługa rządowa. Znajduje się ona w rękach jednego z lokalnych przedsiębiorców, który w zarządza owym obiektem tak, aby jego działalność przynosiła zysk. Dzięki temu ów człowiek więcej inwestuje, poza tym zatrudnieni przez niego robotnicy lepiej pracują niż w obiektach prywatnych.


Drogi w Brodrii

Dwudziestego piątego marca Tomasz Bagrat-Dostojewski, twórca spisu dróg bałmuckich zaproponował MSW utworzenie spisu brodryjskich traktów. MSW zgodził się: temat „Spis dróg i autostrad” (hiperłącza: http://brodria.bialenia.org.pl/index.php?topic=4370.0 i http://brodria.bialenia.org.pl/index.php?topic=4833.0) został założony sześć dni później. Jako pierwsza opisana została najstarsza w Carstwie Aleja Iżniewska, następnie zaczęto opisywać autostrady prowadzące z Sankt Aleksandrova do innych miast.
Brodryjczycy zareagowali bardzo entuzjastycznie na powstanie owego obiektu – jego starsze wersje zaginęły po upadku Federacji, więc do tej pory transport produktów był bardzo utrudniony, gdyż nie żadnej mapy pokazującej, gdzie przebiegają najważniejsze trasy. Od tej pory handel będzie ułatwiony, co przyczyni się do rozwoju gospodarki Carstwa.
Kolejną zaletą jest ułatwienie obrony Brodrii przed zewnętrznymi zagrożeniami – znając wygląd sieci dróg będzie można lepiej i szybciej przemieszczać wojsko i koordynować obronę atakowanych obszarów

Rozbudowa Sił lotniczych Carstwa.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy z intensywnego rozwoju gospodarczego korzystały siły lotnicze Carstwa, których budżet wzrósł proporcjonalnie do budżetu Brodrii. Obecnie ich stan jest najlepszy od lat – mają na stanie 153 maszyny bojowe, w tym 91 lekkich samolotów myśliwskich, które służą głównie do ataków na wrogie konwoje zaopatrzeniowe i do zwiadu. Posiadają również 42 sztuki myśliwców do ochrony własnych obiektów przed wrogimi nalotami i 20 śmigłowców szturmowych służących do ostrzału wrogiej piechoty, dostarczania zaopatrzenia i ewakuacji rannych.
Jak więc widać, lotnictwo Brodrii stanowi znaczące wsparcie dla sił Republiki Bialeńskiej i jest zdolne do samodzielnego powstrzymania wrogiego desantu na swoim wybrzeżu oraz odpierania bombardowań. Jakość owej ochrony zapewnia fakt, że każdy pilot pracujący obecnie w siłach zbrojnych przeszedł trzyletnie szkolenie i jest na bieżąco z danymi o siłach ewentualnych wrogów. Bieżąco przeprowadzane są również ćwiczenia bojowe na odległych terenach Wybrzeża Południowego.

Rozwój Bałmucji

W ostatnim czasie w Bałmucji następował bardzo szybki rozwój. Działo się tak dzięki działalności Brodryjskich Zakładów Zbrojeniowych, rozbudowie baz wojskowych i budowie dwóch nowych elektrociepłowni, które można zobaczyć tutaj: http://brodria.bialenia.org.pl/index.php?topic=5001.0. Nie pozostaje to bez wpływu na poziom życia mieszkańców, który – dzięki przestrzeganiu zasad scjentologii – podniósł się bez zanieczyszczania środowiska, co jest niewątpliwym ewenementem i gigantycznym osiągnięciem na skalę całego mikroświata.


Carstwo na mundialu.

Jak na razie Carstwo przegrało dwa mecze i odniosło tylko jedno zwycięstwo. Przyczyną jest fakt, iż priorytetem były: przygotowania do rozgrywek, rozbudowa gospodarki i armii, przez co na finansowanie drużyny zabrakło czasu. Można nawet stwierdzić, że w tej sytuacji 1 wygrany mecz to dobry wynik.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości