Sala konferencyjna
#21
Cytat:Nie wiem nic o żadnych suflerach.

Czyżby Wasza Wysokość nie wyczuł, że to parafraza znanej odpowiedzi?
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
#22
Polecam:

[attachment id=1 msg=46889]
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.
#23
Od rana do gmachu Ministerstwa Propagandy przybywały dziesiątki przedstawicieli krajowych i zagranicznych mediów, a także tłumy prostych obywateli, gapiów, turystów oraz innych zainteresowanych. Wszyscy bowiem wiedzieli już, że konferencja prasowa Minpropa oznacza możliwość najedzenia się do syta zupełnie za darmo. Uczestników przyciągała także zamontowana w gmachu klimatyzacja, która w okresie upałów stanowi nie lada atut. Z głośników puszczano, dla polepszenia atmosfery, ulubione hity milionów Bialeńczyków. Niespodziewanie tuż po godzinie 14:00 Minister Faradobusów wraz z Marlenką i suflerem pojawili się w sali konferencyjnej.

Drodzy i Szanowni,

miło mi jest powitać wszystkich Gości Ministerstwa na drugiej konferencji prasowej, której zadaniem będzie podsumowanie ostatnich działań Księcia Prezydenta oraz Jego Rządu. Skupię się na najistotniejszych wydarzeniach, które z pewnością najbardziej zainteresują zebranych. Do takich z pewnością należy zaliczyć V Kongres Regionów, z okazji którego do Apfelbaumstadt ściągnęli delegaci z całej Republiki i chociażby z tego powodu stanowi on sukces naszej ekipy rządzącej. Zjazd nie był miejscem jałowych dyskusji o Nietzschem, przepraszam, o niczym, a obywatelską platformą porozumienia, gdzie omówiono kilka bardzo istotnych kwestii i podjęto szereg bardzo ważnych decyzji.
Chyba najbardziej znaczącą z nich było utworzenie Rzeszy Bialeńskiej, jak pospolicie nazywa się Kolosalny Związek Obszarników i Wolnych Miast ze Starobialenii, Pomorza, Dżamahiriji Bengazijskiej, Jahołdajewszczyzny oraz Anatolii, za wyjątkiem Anatolii Brodryjskiej. Parlament właśnie kończy pracę nad stosowną ustawą, więc już niebawem Rzesza rozpocznie działalność. Wszyscy mamy nadzieję, że konglomerat pozwoli zarówno na zaktywizowanie rodzimych ziem bialeńskich drogą rozwoju poszczególnych lenn, których właściciele nareszcie mogą odnaleźć sen życia, jak i rozbudzenia życia w miastach. Pomysł spotkał się z poparciem szerokich mas społecznych, co jest kolejnym przykładem poparcia i zaufania, którym Naród obdarza swojego Przywódcę.
Oprócz spraw związanych z likwidacją Lahazydii i utworzeniu w jej miejsce Rzeszy na Kongresie rozmawiano także o Brodrii i Hasselandzie, co skutkuje z jednej strony zdecydowanym odrzuceniem pomysłów ściślejszej federalizacji, jak i wielką podróżą Księcia Prezydenta po państwach stowarzyszonych, dzięki której wzmocni się miłości pełne przyjacielstwo i jedność Trzech Narodów. Jak już nadmieniłem wymierne efekty przyniosła także debata o miastach bialeńskich, które będą rozwijać się w ramach Związku.

Ważnym wydarzeniem, które przeżywaliśmy w ostatnim czasie, była wizyta Przywódców państwa trizondalskiego w naszej Ojczyźnie, która wzbudziła spore zainteresowanie. Trizondal staje się powoli bardzo ważny, jeżeli nie najważniejszym, z naszych partnerów i wydaje się, że takie działanie ma swoje słuszne podstawy. Jako kraj aktywny na wielu płaszczyznach, w tym na płaszczyźnie gospodarczej, stanowi zarówno interesujący kierunek współpracy, jak i alternatywę dla państw, które wprawdzie mogłyby współdziałać z Bialenią, ale najwyraźniej z różnych względów nie są tym zainteresowane.

Wielu zarzuca Księciu Prezydentowi aktywność mniejszą, niż się tego spodziewano, a jako sztandarowy przykład podaje się brak cotygodniowych orędzi. Pytanie brzmi, czy na pewno regularne orędzia są tym, czego Naród oczekuje od swoich wybrańców? Zarówno Prezydent de Medici, jak i my - jego współpracownicy, jesteśmy aktywni w wielu obszarach życia Republiki. Wystarczy wspomnieć chociażby o zaangażowaniu w reorganizację Bialeńskiego Związku Sportowego, wspomniany już objazd po Brodrii i Hasselandzie i współpracę z władzami tych państw, aktywny udział w dyskusji wokół spraw kultury (jak chociażby słynna sprawa reprezentanta w konkursie Our Sound), czy wreszcie rozpoczynającą się właśnie i zakrojoną na szeroką skalę konferencję poświęconą Powstaniu Marcowemu. Nikt też nie może zaprzeczyć, że dzisiejszy czas to okres długo oczekiwanej stabilizacji i uporządkowania wielu spraw tego wymagających.

Zanim oddam Państwu głos chciałbym zakończyć swoje wystąpienie garstką ciekawostek, które obrazują dalszy postęp w zwiększaniu stopy życiowej przeciętnego Bialeńczyka w czasach świetlanych rządów Księcia Prezydenta:

- Inspektorzy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zakwestionowali jakość i walory bezpieczeństwa 45% kontrolowanych przez siebie zabawek,
- Nadzwyczajna pomoc dla rolników w sektorach hodowlanych wynosi obecnie 0,04929 bialena na kilogram mleka,
- Zakładając, że import węgla zrównoważy się z eksportem mamy już dziś nadwyżkę wynoszącą 15-19 milionów ton,
- Gapowicze z komunikacji miejskiej w Wolnogradzie zalegają z zapłatą ponad 90 tysięcy bialenów mandatów,
- Za prosię na chów płacono średnio na targowiskach 125 bialenów za sztukę. To o 0,9 % więcej niż przed miesiącem, ale o 17 % mniej niż w czasach rządów Dostojewskiej.

Tyle ode mnie. Z chęcią odpowiem na wszystkie pytania, nawet te najtrudniejsze.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
#24
Jeżeli nie ma żadnych pytań, pozwolę sobie zakończyć tę konfer... ten wykład?
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości