Witam wszystkich.
Serdecznie witam wszystkich obywateli i mieszkańców tej krainy. Jestem nowy i po przeczytaniu FAQ nadal zbyt dużo nie rozumiem. Nie wiem co mógłbym robić w tej krainie.
Mam kilka pytań:
1) Czy jeśli zarejestrowałem się na forum to gdzieś jeszcze muszę to zrobić?
2) Jakie pierwsze kroki powinienem uczynić żeby dobrze się wprowadzić w tutejsze klimaty?
3) Czy ktoś miałby chwilkę na wytłumaczenie mi tego wszystkiego.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc,
Aaron Ramsey
Aaron Ramsey
Odpowiedz
Witam serdecznie. Smile

Cytat:Nie wiem co mógłbym robić w tej krainie
Zasadniczo - wszystko, co wyobraźnia podpowie. Dla ułatwienia spytam - czym się interesujesz?

Cytat:1) Czy jeśli zarejestrowałem się na forum to gdzieś jeszcze muszę to zrobić?
Jeżeli interesowałaby Cię zabawa w gospodarkę, to tutaj: http://ego.bialenia.org.pl/

Cytat:2) Jakie pierwsze kroki powinienem uczynić żeby dobrze się wprowadzić w tutejsze klimaty?
Poświęcić chwilę czasu na poczytanie forum (na początek, żadnych konkretnych wątków - po prostu poczytać) i przede wszystkim rozmawiać, rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać z mieszkańcami.

Cytat:3) Czy ktoś miałby chwilkę na wytłumaczenie mi tego wszystkiego.
Tak. Smile
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Witam w Bialenii!

Widzę, że prawdopodobnie jesteś nowy w mikronacjach, dlatego czy mógłbym spytać skąd się o nas dowiedziałeś?
1) Nigdzie nie trzeba się już rejestrować (nie ma takiego obowiązku).
2+3) Na samym początku działalności w mikronacjach polecałbym wybrać sobie jeden region, w którym chciałbyś zamieszkać i stawiać swoje pierwsze kroki. Bo to właśnie w tych mniejszych regionach łatwiej nauczyć się jak działa wirtualne państwo, przy okazji przyglądając się działaniu całego państwa. W związku z tym serdecznie chciałbym zachęcić Cię do zamieszkania w Królestwie Hasselandu (państwie stowarzyszonym z Bialenią - mamy wspólne  strony i fora): http://hasseland.bialenia.org.pl/
Co później? Warto wybrać sobie jakąś pracę zgodną z zaintersowaniami. Jeśli chciałbyś zostać kiedyś Prezydentem mógłbyś zacząć od zarządzania miastem, jeśli lubisz militaria - wstąp do armii, a jeśli lubisz pisać skontaktuj się z lokalnymi gazetami.  Wink
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
Witam Pana!

Tak jak wspomniał przedmówca, może się Pan zająć pisaniem do mojej gazety - "wBialenii". Jeśli ma Pan chęci, zapał i umiejętności pisarskie, to serdecznie zapraszam do współpracy. Smile
Frederick Martin Hufflepuff
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Więcej tutaj
Odpowiedz
Witam serdecznie w Bialenii! W razie pytań zapraszam na PW bądź IRC. Wink Mógłbyś jeszcze nam powiedzieć, w jaki sposób się dowiedziałeś o Bialenii?
[Obrazek: 2ecd9ip.jpg]
/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
Odpowiedz
Witam i o zdrowie pytam!
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Rejestrację do systemu EGO przeprowadza sie raz i czeka na e-mail z decyzją.
Wysłałeś 3 wnioski o rejestrację: 1 został zaakceptowany pozytywnie, a 2 zostały odrzucone -> ze względu na pierwszy zaakceptowany wniosek.
W razie wątpliwości pytaj na forum lub przez PW.
Odpowiedz
Zdrowie w jak najlepszej formie.
Przeglądając fora o grach zauważyłem zakładkę "mikronacje" tam parę takich miejsc rzuciło mi się w oczy ale wybrałem Bialenie.
Interesuję się no cóż... sport, pisanie (jednak bardziej odpowiadają mi opowiadania), militaria (gry o tej tematyce i historia II WŚ).
Ja jako nowy mieszkaniec chciałbym się jakoś zaangażować w tutejsze życie. Pomóc w organizacji konkursów, turniejów i takich tam.
Aaron Ramsey
Odpowiedz
Jeśli chodzi o sport - Bialenia posiada ligę w systemie Xpert Eleven, jednak jak na razie nie ma wolnych drużyn (a nowe przyjmować można niestety dopiero po sezonie - obecny kończy się 13 czerwca). Jednakże, ostatnio rozglądamy się za innymi dziedzinami niż piłka nożna. Jesteśmy na etapie zbierania propozycji - możesz się śmiało pod ten proces podłączyć.
Jeśli chodzi o opowiadania - dedykowanym im miejscem jest Wolnogradzki Dom Kultury: http://spolecznosc.bialenia.org.pl/index...oard=386.0. Konkursy na opowiadania tematyczne są często organizowane przez Ministerstwo Kultury.
Jeśli chodzi o militaria - polecam zaczepić poprzez PW marszałka Ronona Dexa.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Najlepszym sposobem na pointegrowanie się z mieszkańcami jest IRC pod linkiem - https://kiwiirc.com/client/irc.mizure.net/#bialenia

Serdecznie zapraszam, odpowiem na wszelkie pytania.

Pozdrawiam,
/-/ Konstanty Jerzy wielki kniaź Michalski
Immanuel Kartografii Tamostosowanej
Rednacz Gazety Bialeńskiej
Odpowiedz
No więc na początek radzę wybrać miejsce zamieszkania i znaleźć sobie jakąś pracę.  ;D
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
Witam, pozdrawiam cieplutko!
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz
Witam Serdecznie!

Można coś bliżej o zainteresowaniu grami militarnymi? Ja zauważyłeś lub wkrótce zauważysz wizualizacje naszej armii bazują na grach właśnie... Może znalazła by się jakaś praca w SZ RB?
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
CoD, Medal of Honor, Counter Strike: GO, Battlefield, Brothers in Arms to kilka tytułów, które przypadły mi do gustu. Miałem nawet myśl aby spróbować zainicjować jakiś turniej w CS:Go jednak mam świadomość, że gra ta jest płatna i niewielu w Bialeni może ją posiadać. Myślę nad zamieszkaniem w Hasselandzie (jeśli jest błąd to przepraszam pisałem z pamięci).
Aaron Ramsey
Odpowiedz
Ja jestem w posiadaniu CS:GO...

[spoiler]Silver III[/spoiler]
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Gdyby znaleźć 8 takich osób już można zrobić turniej...
Aaron Ramsey
Odpowiedz
Ja również się pochwalę moim Gold I, z resztkami dawnego Kałacha.
/-/ Konstanty Jerzy wielki kniaź Michalski
Immanuel Kartografii Tamostosowanej
Rednacz Gazety Bialeńskiej
Odpowiedz
Widzę, że moja pierwsza inicjatywa mogła by wypalić. Jednak potrzebowałbym pomocy w organizacji tego wszystkiego a po drugie jeszcze dobrze nie zaznajomiłem się z tutejszymi nawykami, zasadami. Czy ktoś w tym momencie ma może czas na IRc?
Aaron Ramsey
Odpowiedz
To i ja się pochwalę - Mam VACa. Tongue
(-)Fiodor Swirydiuk, Antyludzki rak, Wielki Książe Noklezji, najstarszy żyjący mieszkaniec Noklezji;
[Obrazek: rw3vMjB]
Odpowiedz
Dobre i to... Także gdyby ktoś poszukiwał organizatora imprez, pisarza, DJ to proszę o jakikolwiek kontakt. Nie lubię być bezużyteczny.
Aaron Ramsey
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości