Czego chcą Brodryjczycy?
Jak myślicie: co mogłoby zaktywizować Carstwo?
Iwan na cara!
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Heinrich, chyba nie doczytałeś pytania: czego chcą Brodryjczycy. Smile
Mikołaj Patryk Dostojewski von Vincis vel Hyjek
- Car - Senior Brodrii, ojciec Tomasza Bagrata Dostojewskiego
- kniaź bialeński, pan na Patrykpolisie; trener Korony Patrykpolis
Alex na tronie utnie głowy WRonie!
(-)Fiodor Swirydiuk, Antyludzki rak, Wielki Książe Noklezji, najstarszy żyjący mieszkaniec Noklezji;
[Obrazek: rw3vMjB]
Alex na tronie? Niech nie zapomni papieru toaletowego i odświeżacza.
Brodryjczycy chcą ciekawych eventów!
N.N
Dobrze, skoro powstał taki wątek, to pozwolę sobie powiedzieć to, co od dawna ciążyło mi na sercu...

Moim zdaniem Carstwo mogłoby zostać zaktywizowane przez zmianę (przynajmniej) władcy. Myślę, że JCM po prostu wypalił się na stanowisku władcy Brodrii. Nie ma nowych inicjatyw, tak naprawdę w Brodrii brakuje wyraźnego celu do działania. Kraj od bardzo długiego czasu pogrążony jest w kryzysie.

Dlatego myślę, że zmiana władcy może przynieść powiew świeżości. Doszedłem do wniosku, że należy zmienić obecny kształt Carstwa. Monarchia konstytucyjna jest zbyt liberalna, bezbarwna, Car ma dosyć sporą władzę, ale to i tak nie jest wystarczające. Mamy zbyt wielkie rozdrobnienie regionów. Regionów, które i tak są niezagospodarowane i pozostają nieaktywne. Duma Bojarów jest organem, który działa, bo po prostu musi. Brak jest chętnych na stanowiska posłów, a przynajmniej z ogromną trudnością przychodzi zebranie potencjalnych kandydatów. Rząd na czele z Kanclerzem też jest organem, który nie działa tak, jak powinien. Problem stanowi także klimat kraju, a raczej jego brak. Został on zatracony po abdykacji JCM Adama.

Osobiście uważam, że w Brodrii mamy zbyt wiele niepotrzebnych instytucji i organów. Potrzebne jest zreorganizowanie kraju, nadanie mu nowego kierunku, wytworzenie tego wspomnianego "pazura". Moim zdaniem w osiągnięciu tego celu pomoże stworzenie monarchii absolutnej, ale na styl realowej Rosji XVIII-XIX w., tj. samodzierżawia.

Przede wszystkim trzeba będzie zlikwidować obecne wadliwe prawo, które utrudnia sprawne funkcjonowanie. Konstytucja powinna być zniesiona, na jej miejsce należy uchwalić prawa kardynalne, kształtujące podstawy ustrojowe państwa. Moim zdaniem wszelka władza powinna należeć do Cara-samodzierżawcy, który według uznania będzie tworzył prawo i powoływał odpowiednie instytucje państwowe. Tu przede wszystkim widzę Senat Rządzący, czyli odpowiednik rządu z dodatkiem władzy sądowniczej, a także Sobór Ziemski, czyli organ będący "głosem narodu", zwoływany przez Cara w ważnych momentach dla kraju. Oprócz tego chciałbym zreformować obecny podział administracyjny, zredukować liczbę regionów do minimum i powołać w ich miejsce gubernie. Chciałbym także wypracować charakterystyczny dla Brodrii klimat, związany z samodzierżawiem, szlachtą, dworskimi obyczajami. Aby to osiągnąć, chciałbym chociażby wprowadzić tabelę rang, oddzielną dla administracji i wojska. Każdy zaczynający karierę w Carstwie otrzymywałby rangę pierwszą i tak pełniąc służbę na rzecz kraju, zdobywałby coraz to wyższe rangi, dające coraz to nowe przywileje, np. dostęp do większych ziem, wyższych urzędów, itd. Myślę także, ale z tym nie jestem jeszcze pewien, aby w pełni przenieść się w czasie do przełomu tego XIX w. i zmienić także armię.
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]
Głównym problemem jest brak aktywności wśród obywateli. Jeżeli chodzi o armię to jest ona w pełnej modernizacji co zresztą widać, dlatego dziwi mnie taki zarzut.
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
Pamiętajmy również, że obok braku inicjatyw czy "pazura" przyczyną nieaktywności jest zerowy a nawet ujemny przyrost - brak nowych obywateli. Bez aktywnych mieszkańców to my możemy Carstwo reformować aż do bólu a i tak nic to nie pomoże. Dlatego ewentualny program reform podzieliłbym na dwie części: po pierwsze - reforma kraju a po drugie - pozyskanie nowych mieszkańców.

Mimo wszystko uważam że sytuacja w Carstwie dziś jest lepsza niż zimą. Mamy gospodarkę elektroniczną, modernizację armii. Dalsze działania są jednak potrzebne. O ile do pomysłu zmiany władcy nie odniosę się bezpośrednio, to uważam że np. tabelę rang warto wprowadzić. Sceptycznie jednak podchodzę do całkowitego przeniesienia się w wiek XIX, ze względu na naszą prężnie rozwijającą się, nowoczesną armię.
To skandal. Przy obecnym carze Brodria jest krajem do likwidacji. Nawet nie mam chęci do jakiegokolwiek działania...

Powiedzmy to głośno i wyraźnie - Car Mikołaj do abdykacji. Niech zajmie się lepiej Abachazją... Czyżby żądza posiadania tronu zasłania oczy obecnego władcy?
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]
Moim zdaniem, jakby była Aleks to by było co robić, bo nie oszukujmy się, ale 3 lipca 2015 był najlepszym dniem w historii mikronacji.
(-)Fiodor Swirydiuk, Antyludzki rak, Wielki Książe Noklezji, najstarszy żyjący mieszkaniec Noklezji;
Aj tam, 3 lipca 2015. 24 marca 2016, to był dzień. >Tongue
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
(07.05.2016, 23:55:58)Maciej Kamiński link napisał(a): Aj tam, 3 lipca 2015. 24 marca 2016, to był dzień. >Tongue
Mnie tam WRony średnio interesują, no chyba, że godzą w dobre imię Bialenii. Dehasselandyzacja naprzód!
(08.05.2016, 00:04:01)Fiodor Swirydiuk link napisał(a): [quote author=Maciej Kamiński link=topic=5269.msg47954#msg47954 date=1462658158]
Aj tam, 3 lipca 2015. 24 marca 2016, to był dzień. >Tongue
Mnie tam WRony średnio interesują, no chyba, że godzą w dobre imię Bialenii. Dehasselandyzacja naprzód!
[/quote]
Ale przecież nic by tamtego dnia nie zrobili, gdyby nie Sasza. ,Wink
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
A może stworzymy jakąś fabularną rewolucję? Podzielilibyśmy jednostki wojskowe na zbuntowane oraz wierne Carowi. Dodatkowo Car mógłby sprowadzić pomoc w Abachazji, a rebelianci Brygady Międzynarodowe z Bialenii. Wink
N.N
Pamiętajcie kto jest dowódcą  KAHu. Pomysł bardzo ciekawy. :d
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
(08.05.2016, 13:45:23)AndrzejSwarzewski link napisał(a): A może stworzymy jakąś fabularną rewolucję? Podzielilibyśmy jednostki wojskowe na zbuntowane oraz wierne Carowi. Dodatkowo Car mógłby sprowadzić pomoc w Abachazji, a rebelianci Brygady Międzynarodowe z Bialenii. Wink
Ciekawy pomysł. Wierne mi jednostki już budują obozy pracy na dalekiej północy. Wink

Cytat:Pamiętajcie kto jest dowódcą  KAHu.
Już wystarczy że Hasseland zgarnia mi obywateli, nie musi mi dodatkowo zgarniać korony. Tongue
Carskie Siły Zbrojne poproszą o pomoc Bialenię.
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości