Mesjano- miasto zbawienia [WYDZIELONO ZE STAROBIALENII]
#1
Budowane od początku XVIII wieku Mesjano zostało oficjalnie otwarte w 1741 roku. Pomysłodawcą powstania miasta był Książę Ajszaburski Jakub Alsheri, który dzięki przychylności władz z Dolnogradu rozpoczął projektować miasto-zbawienie, jak wskazuje sama nazwa. Miasto to miało być wizytówką Bialenii, morską stolicą Bialenii i głównym portem na Oceanie Wirtualnym Północnym. Budowę rozpoczął i zakończył Maciej Alsheri, syn Jakuba.

Sukces i piękno miasta przerosło oczekiwania twórców. W latach 1749-1756 miasto było stolicą Królestwa Bialenii, przyciągało turystów i żeglarzy z całego świata, zostało nazwane Perłą w Koronie Królów Bialeńskich.

[Obrazek: el_dorado_by_golpeart-d55xl6k.jpg]
Powyżej widać Pałac Królewski, największą w całości pozłacaną budowlę na świecie. W latach 1708-1740 przy budowy Pałacu pracowało około trzydziestu tysięcy ludzi z całej Bialenii i zagranicy. Kilkuletnie dochody Bialenii zostały w całości wykorzystane, co wzbudziło przerażenie w oczach ekonomów całego świata.
Obecnie Pałac ten został w większości uznany za Muzeum Narodowe. W pozostałej części znajduje się hotel, rezydencja prezydencka i rządowa oraz sala dyplomatyczna na której przyjmowani są goście zagraniczni.

[Obrazek: mediolan.jpg]
Widoczna powyżej świątynia to Katedra Chrystusa Króla, jedna z największych i najdroższych w mikroświecie. Aż do Wielkiej Wojny Mikroświatowej odbywały się tutaj sobory bialeńskich chrześcijan i urzędował tutaj Biskup Bialenii. Obecnie w Katedrze odbywają się występy artystyczne, działają orkiestry i chóry, a także muzeum.
N.N
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości