V Kongres Regionów - Apfelbaumstadt
#1
Wasza Carska Mość!
Wasza Wysokość!
Szanowni Bialeńczycy, Brodryjczycy i Hasselandczycy!


[justify]Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, w drugiej połowie maja odbędzie się, piąty już, Kongres Regionów. Tym razem mam zamiar osobiście objąć nad nim patronat. Tym razem Kongres odbędzie się na rdzennie bialeńskiej ziemi - w Apfelbaumstad. Tym razem na Kongresie podjętą będę tematy, które rzeczywiście absorbują opinię publiczną, zarówno w macierzy, jak i w krajach stowarzyszonych. Zachęcam każdego, by zechciał się z nimi zapoznać oraz ewentualnie przedstawić swoje propozycje. Oto i one:[/justify]

Cytat:1) Wyjaśnienie wszelkich kontrowersji związanych z postrzeganiem Królestwa Hasselandu przez obywateli Bialenii.

[justify]Niektórzy bardzo lubią popełniać górnolotne manifesty, w których z uporem maniaka doszukują się rozwiązania wszystkich problemów Bialenii w odcięciu się od Hasselandu. Jednocześnie wszędzie doszukują się spisków "wrońsko-hasselnadzkich". I chwała im za to! Każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii, zwłaszcza w państwie, które wyrosło na ideach powstania marcowego. Jednakże stawiając takie sądy należy być gotowym, by bronić swoich tez. Wówczas wspólnie uda nam się zdiagnozować problem i spróbować jemu zaradzić. Należy przy tym pamiętać, że robienie polityki to ścieranie się różnych racji, na podstawie których podejmuje się kompromisowe decyzje. Jak to pisał Bachtin w opracowaniu poetyki Dostojewskiego, prawda rodzi się w dialogu, czy jakoś tak.[/justify]

2) Szanse i zagrożenia, wynikające z unii personalnej brodryjsko-abachaskiej

[justify]Na pierwszy rzut oka, wydawać by się mogło, że taka unia przyniesie same korzyści i zbliży Abachazję z Brodrią, a co za tym idzie z resztą państw stowarzyszonych. Jednakże praktyka pokazuje, że może mieć to także negatywne konsekwencje. Doskonale zdaję sobie sprawę, że aktywność w jednym państwie, zawsze wiąże się z ograniczeniem aktywności w drugiej z ojczyzn. Już teraz część mieszkańców Brodrii żali się, że Car nie poświęca czasu na Brodrię, żyjąc wystawnie na dworze w Abachazji. Jak temu zaradzić? A jakie korzyści może przynieść unia?[/justify]

3) Ostateczne rozwiązanie kwestii Lahazydii

[justify]Dotychczasowe funkcjonowanie samorządu centralnego pokazało, że nie spełnia on swojej roli. Być może była to wina "gnuśnych" władzy, być może nieaktywnych mieszkańców. Jednak przyjęło się sądzić, że Lahazydia jest niemalże synonimem sztucznego regionu, powstałego "na siłę". Bialenia od zawsze miała problemy z samorządnością - upadały zarówno fyle, jak i Jahołda czy inne rdzenne regiony. Jednocześnie pojawiła się teza, że sens mają jedynie te regiony, które uprzednio miały tradycje państwowe. W jakim kierunku powinna iść "centralna" polityka regionalna? Czy ma to być próba imitacji "Rzeszy Bialeńskiej" z feudałami z lenn? Czy może próba utworzenia Jahołdy bądź innego wyrazistego regionu? A może próba wskrzeszenia Pryncypatu bez gnuśnych władców?[/justify]

4) Federalizacja Bialenii z Brodrią i Hasselandem?

Czy obecna sytuacja, w której znajdują się państwa stowarzyszone jest korzystna dla obu stron? Być może nadszedł czas na zaciśnięcie współpracy poprzez federalizację i włączenie Brodrii i Hasselandu do Bialenii? Jakie korzyści dało by takie rozwiązanie? A może należy przyjąć, jakże zachowawczą tezę, że obecne status quo jest najbardziej korzystne i nie tykać się układu stowarzyszeniowego?

5) Sprawa rozwoju miast bialeńskich

"W Hasselandzie mamy merów, którzy zajmują się zarządzaniem miastami, a w Bialenii czegoś podobnego nie ma. A może ktoś chciałby zostać burmistrzem(?) Wolnogradu, czy Apfelbaumstadt i pobawić się w zarządzanie miastem, opisywanie go? Przyznam, że sam zaczynałem zabawę w mikronacjach właśnie od zarządzania Shimontsen." - powiedział swego czasu prominentny polityk hasselandzki. Czy nadszedł czas na reaktywację "Iversenowskiego" (#Kriwroc) projektu zakładania miast? Jeśli choć jedna osoba chciałby się tym zająć, to, czy należy stworzyć taką możliwość? A może należy zastosować ockhamowską zasadę "ekonomiczności" i nie mnożyć bytów ponad miarę?
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
Odpowiedz
#2
Cosik skrobnę przy wszystkim.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#3
Szanowni a zacni,

postanowiłem, że najbliższy Kongres odbędzie się w dniach 23 - 31 maja. Jeśli zaś zajdzie potrzeba, to przedłużymy nieco obrady. Czy ktoś jest przeciw?
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
Odpowiedz
#4
Nikt nie jest przeciw. Ministerstwo kultury postara się o promocję wydarzenia i miasta Apfelbaumstad, w którym Kongres się odbywa.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#5
Wybornie, też o tym myślałem.
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
Odpowiedz
#6
W imieniu Najjaśniejszego Carstwa Brodryjskiego wyrażam gotowość uczestnictwa.
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

 właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
Odpowiedz
#7
Kongres zbliża się ku końcowi, dziś jest jeszcze czas na ostatnie dyskusje, zaś jutro pojawi się podsumowanie i decyzje podjęte na Kongresie zostaną powoli wcielane w życie.
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
Odpowiedz
#8
Warunki na Kongresie mieliśmy bardzo dobre. Wszystko to jest zasługą naszego Księcia Prezydenta i nie jest prawdą, że nad salą obrad dach przeciekał (szczególnie, że prawie nie padało). Prezydent dba o nas, jak ojciec najlepszy.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości