[DYSKUSJA] Królestwo Hasselandu a Bialeńczycy
TEMAT: Wyjaśnienie wszelkich kontrowersji związanych z postrzeganiem Królestwa Hasselandu przez obywateli Bialenii.

[justify]Niektórzy bardzo lubią popełniać górnolotne manifesty, w których z uporem maniaka doszukują się rozwiązania wszystkich problemów Bialenii w odcięciu się od Hasselandu. Jednocześnie wszędzie doszukują się spisków "wrońsko-hasselnadzkich". I chwała im za to! Każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii, zwłaszcza w państwie, które wyrosło na ideach powstania marcowego. Jednakże stawiając takie sądy należy być gotowym, by bronić swoich tez. Wówczas wspólnie uda nam się zdiagnozować problem i spróbować jemu zaradzić. Należy przy tym pamiętać, że robienie polityki to ścieranie się różnych racji, na podstawie których podejmuje się kompromisowe decyzje. Jak to pisał Bachtin w opracowaniu poetyki Dostojewskiego, prawda rodzi się w dialogu, czy jakoś tak. Zachęcam wszystkich do dyskusji, zwłaszcza tych, którzy lubują się w szkalowaniu zbrodniarzy wojennych. ^^[/justify]
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
https://www.youtube.com/watch?v=TiuuDA_h5TQ
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Osobiście nie mam nic do Hasselandu,  a jako przedstawiciel Rządu Najjaśniejszego Carstwa Brodryjskiego mogę zadeklarować o naszej przyjaźni.
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
Czekam na wykład o stosunkach bialeńsko-hasselandzkich mistrza Fiodora Dostojewskiego Swirydiuka.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Ja na Dostojewskiego nie czekam. Myślę, że mamy dobry układ: Hasseland zyskał na stowarzyszeniu kilku nowych ludzi, a stracił część aktywności dotychczasowych (w tym część mojej aktywności). Bialenia zyskała całe nowe stowarzyszone państwo i kilka aktywnych osób, a straciła część aktywności tych kilku, którzy do Hasselandu przeszli.
Zespół mikronacji Bialenia-Hasseland-Brodria jest magnesem dla ludzi obecnych w innych mikronacjach. Dajemy im szanse na działanie w ciekawym i zróżnicowanym środowisku.
Widzę natomiast problem: nasze stowarzyszenie nie pomogło zewnętrznej promocji Bialenii-Hasselandu-Brodrii, bo ta zewnętrzna promocja jest więcej niż skromna. A taki był zamiar.
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.
Nie rozumiem, po co mielibyśmy się odcinać od Hasselandu. To państwo gwarantuje zastrzyk aktywności, jak również (statystyki nie kłamią) najlepiej przyciąga nowe osoby do Republiki Bialeńskiej. A że z uwagi na inne tradycje polityczne ten naród powoduje czasem tarcia światopoglądowe w nasze wesołej wspólnocie - to nie jest problem, a wprost przeciwnie: w końcu my, Bialeńczycy, uwielbiamy się kłócić. :roll: Czym więcej opcji, tym lepiej, ciekawiej i - co w świetle wydarzeń z ostatnich tygodni nabiera znacznie większego znaczenia, niż dawniej - wiarygodniej.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
(24.05.2016, 00:37:55)Heinrich Hewret Wettin link napisał(a): Czekam na wykład o stosunkach bialeńsko-hasselandzkich mistrza Fiodora Dostojewskiego Swirydiuka.
To mam pozwolenie? Tylko żeby potem nie wpłynął pozew. A więc dawno już uwodniliśmy, że Hasseland kontroluje większość Bialenii. Niby ich odcięliśmy od władzy, ale mieli władzę i obalili najlepszego prezydenta w historii. Nie będę mówił o tym, że dwa razy mnie to coś gnoiło. Polecam poczytać, dlaczego multikulti, nawet takie jak w Bialenii, powoduje problemy, a jedynym rozwiązaniem jest usunięcie elementu nierdzennego, czyli nieklimatyzujących i panujących się hasselandczyków. Nikt jeszcze nie pokonał większości, nie licząc Hitlera, Stalina i Al Rajnu. Także goodbye Hasseland!
(-)Fiodor Swirydiuk, Antyludzki rak, Wielki Książe Noklezji, najstarszy żyjący mieszkaniec Noklezji;
[Obrazek: rw3vMjB]
Z taką ilością reala to idź do Tesco. ,Wink
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Fiodor - gadanie o sobie w liczbie mnogiej ("udowodniliśmy") jest co najmniej dziwne... Ponadto tę "najlepszą Prezydent" to akurat odstrzelił jak najbardziej rdzenny Bialeńczyk. Zresztą gdyby tego nie uczynił to sam miałem zamiar zrobić z nią porządek... i nawet koncepcję miałem (jako też jak najbardziej rdzenny Bialeńczyk).

Gdybyś tyle czasu poświęcił na jakieś pożyteczne działania w RB zamiast na obrzucanie porządnych ludzi błotem to pewnie byłbyś bardzo sensownym obywatelem tego v-kraju. No ale jak widać wolisz tylko kłótnie i bredzenie w stylu pewnego już nieżyjącego i mało ciekawego polityka z realu (sam zacząłeś) co to jak mantrę klepał... "B. musi odejść".. i jak skończył? Wziął się i obwieścił.

Fiodor młody i pewnie ambitny jesteś... Weź się chłopie za jakieś konstruktywne działania to może i tu v-karierę zrobisz... A tak tylko flejm i pośmiewisko. Jeszcze nie jest za późno byś zatarł to nieciekawie wrażenie na temat swojej v-osoby.
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
[justify]Nie ukrywam, że jednym  z celów otwarcia tego panelu dyskusyjnego było sprowokowanie rigczowych osób do rozmowy o Hasselandzie. Jednakże pozbawionej frazesów o przejmowaniu władzy i spisku wrońsko-hajslandzkim i nieaklimatyzowaniu się... Byłoby miło, gdybyś Fiodor przedstawił, tak jak swego czasu, konkretną listę problemów, które wynikają, twoim zdaniem, ze stowarzyszenia z Hasselandem, tak, jak to miało miejsce swego czasu. Potem, jeśli każdy z nich opiszesz, to będziemy mogli spokojnie dyskutować nad ich rozwiązaniem poprzez "ucieranie stanowisk" i dążenie do kompromisu.[/justify]

[justify]Nie ukrywam, że ten panel dyskusyjny okazał się kompletną porażką. Cieszą oczywiście wyrazy poparcia, chciało by się powiedzieć, że nawet papież nie może powiedzieć, by nie lubił Hasselandczyków, podobnie zresztą jak rząd brodryjski czy bialeńskie Gestapo. Nie doszło jednak do konfrontacji z RiGczowymi tezami Fiodora, a to z tego powodu, że, pomimo kilkukrotnych ponagleń, nie zdecydował się sformułować swojego J'accuse. Być może kiedy indziej wywiąże się ciekawa dyskusja na wzmiankowany wyżej temat. Póki co, możemy śmiał stwierdzić, że problem Hasselandzki nie został ostatecznie rozwiązany. Mówiąc o rozwiązaniu, nie mam bynajmniej na myśli pożgania Królestwu po angielsku, ba! wręcz przeciwnie. :roll:[/justify]
(01.06.2016, 21:38:19)Alberto de Medici link napisał(a):Póki co, możemy śmiał stwierdzić, że problem Hasselandzki nie został ostatecznie rozwiązany.
A czy w ogóle istnieje jakiś rzeczywisty "problem Hasselandzki"? Bo ja zauważam tylko bredzenie jednego trolla, którego "wysoki" poziom widać po sposobie wypowiadania się. Nie uważam by był jakiś "problem Hasselandzki" - to raczej problem, że n.p. Aleksandra wpuściła tutaj za pomocą swojego wątpliwego "aktu łaski" ponownie tego osobnika ze słusznego "wygnania".

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
(01.06.2016, 22:03:19)Ronon Dex link napisał(a):[quote author=Alberto de Medici link=topic=5548.msg50217#msg50217 date=1464809899]Póki co, możemy śmiał stwierdzić, że problem Hasselandzki nie został ostatecznie rozwiązany.
A czy w ogóle istnieje jakiś rzeczywisty "problem Hasselandzki"? Bo ja zauważam tylko bredzenie jednego trolla, którego "wysoki" poziom widać po sposobie wypowiadania się. Nie uważam by był jakiś "problem Hasselandzki" - to raczej problem, że n.p. Aleksandra wpuściła tutaj za pomocą swojego wątpliwego "aktu łaski" ponownie tego osobnika ze słusznego "wygnania".
[/quote]
A mogłeś zostać na tej eutanazji. Przypomnę, że w Bialenii każdy może się wypowiadać, ale proszę szanować inne osoby. Nikogo nie obraziłem od ponad 3 tygodni, natomiast ty ciągle mnie nazywasz trollem, szkodnikiem lub świrusem. I to ja jestem tym, który reprezentuje najniższą klasę kultury w Bialenii? Jeśli ktoś nie rozumie trollingu wysokich lotów podczas których mnie tak ponosi, że Maciek chciał mnie 2 razy zastrzelić, to niech nie ocenia, bo nie zna sytuacji. Wink
(-)Fiodor Swirydiuk, Antyludzki rak, Wielki Książe Noklezji, najstarszy żyjący mieszkaniec Noklezji;
Miło, że zechciałeś się wypowiedzieć, szkoda, że nie na temat. :roll: Jeśli nadal macie zamiar prowadzić , tę dyskusję, to zmieńcie wątek.

(01.06.2016, 22:03:19)Ronon Dex link napisał(a):A czy w ogóle istnieje jakiś rzeczywisty "problem Hasselandzki"?

Trafniej byłoby powiedzieć, że to problem w postrzeganiu Hasselandu przez niektórych Bialeńczyków. Biorąc rzecz en masse, to każda kontrowersja tego typu staje się problemem. (|)
(01.06.2016, 22:28:36)Alberto de Medici link napisał(a):Miło, że zechciałeś się wypowiedzieć, szkoda, że nie na temat.
Ależ mogę i się na temat wypowiedzieć. Robię to codziennie, ale o dziwo duża część moich postów leci do kosza (Któż to taki? Któż to takim chamem jest?), więc większość osób nie czyta tego co piszę. Mam się odnieść do tego, że dwa razy zostałem przez WRony tfu! zbanowany? Mam się odnieść do nasyłania na mnie Akrypę czy może do tego, że podzielili nasze społeczeństwo za swoich rządów? Żeby odnieść się samemu, potrzebowałbym wejść teraz na stare forum i powyciągać wszystkie stare wątki. Tam każdy by się przekonał, że to nie jest tak fajnie z Hasselandem jakby się wydawało. Nie będę mówił o tym, że są na naszej łasce Chce ktoś się przekonać czy dalej będziecie pisać: "Sformułuj!", "Udowodnij!", "Dobrze, że Alex zdechła!" i tak w każdym wątku. Mam nadzieję, że teraz będziecie przekonani co do tego, że to coś tfu! jest niebezpieczne dla Bialenii. Poza tym jeszcze dam ze dwa, trzy artykuły i ładnie to oprawię na koniec jakimś komentarzem.
(01.06.2016, 22:28:36)Alberto de Medici link napisał(a):Trafniej byłoby powiedzieć, że to problem w postrzeganiu Hasselandu przez niektórych Bialeńczyków.
Tyle, że nawet trudno zauważyć by taki problem istniał - no chyba, że przez "niektórych Bialeńczyków" rozumiesz jednego trolla... który bredzi w każdym praktycznie poście i w każdym wpisie na "krzykopudełku" (a z którym nie zamierzam w ogóle dyskutować - bo od dawna wiadomo, że trolli karmić nie należy). Oczywiście wśród normalnych i zrównoważonych użytkowników naszych for zdarzają się różne konflikty czy różnice zdań (i tak będzie zawsze), ale trudno mówić by urastały one do rangi jakiegoś "problemu".

Problem to ma jeden osobnik - tyle, że sam ze sobą raczej... Jakoś nie zauważyłem by ktokolwiek sensownie przedstawił jakiekolwiek argumenty na istnienie rzeczywistego konfliktu na styku "Bialenii i Hasselandu".

(01.06.2016, 22:37:37)Ronon Dex link napisał(a):[quote author=Alberto de Medici link=topic=5548.msg50226#msg50226 date=1464812916]Trafniej byłoby powiedzieć, że to problem w postrzeganiu Hasselandu przez niektórych Bialeńczyków.
Tyle, że nawet trudno zauważyć by taki problem istniał - no chyba, że przez "niektórych Bialeńczyków" rozumiesz jednego trolla... który bredzi w każdym praktycznie poście i w każdym wpisie na "krzykopudełku" (a z którym nie zamierzam w ogóle dyskutować - bo od dawna wiadomo, że trolli karmić nie należy). Oczywiście wśród normalnych i zrównoważonych użytkowników naszych for zdarzają się różne konflikty czy różnice zdań (i tak będzie zawsze), ale trudno mówić by urastały one do rangi jakiegoś "problemu".

Problem to ma jeden osobnik - tyle, że sam ze sobą raczej... Jakoś nie zauważyłem by ktokolwiek sensownie przedstawił jakiekolwiek argumenty na istnienie rzeczywistego konfliktu na styku "Bialenii i Hasselandu".
[/quote]
1. Nie jestem trollem.
2. Nie rozumiesz mnie to staraj się nie oceniać
3. Nie jestem trollem
4. Nie mam żadnego problemu. W tym momencie to ty masz problem, bo nie możesz zrozumieć, że potrafię odeprzeć twoje teksty o trollingu i spamerstwie
5. Znajdę ci posty z listopada i grudnia to się przekonasz, że tak miło tam nie było.
O ile działalność Fiodora na początku można było uznać za coś zabawnego na początku, to teraz staje się to bardzo męczące.
Oczywiście Fiodor idzie w zaparte, że jakiś problem istnieje nadal, jednak nikt tego problemu nie potrafi dostrzec poza Fiodorem.

Może szanowny Fiodor w końcu odważył się wystosować przemowę do mieszkańców Bialenii i powiedzieć, co dokładnie ma na myśli. Jak najbardziej, gdyby to była rozprawka naukowa, poparta faktami, dowodami oraz ewentualnymi odwołaniami do konkretnych sytuacji - najlepiej zalinkowanych.

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
(01.06.2016, 22:53:02)Heinrich Hewret Wettin link napisał(a):O ile działalność Fiodora na początku można było uznać za coś zabawnego na początku, to teraz staje się to bardzo męczące.
Oczywiście Fiodor idzie w zaparte, że jakiś problem istnieje nadal, jednak nikt tego problemu nie potrafi dostrzec poza Fiodorem.

Może szanowny Fiodor w końcu odważył się wystosować przemowę do mieszkańców Bialenii i powiedzieć, co dokładnie ma na myśli. Jak najbardziej, gdyby to była rozprawka naukowa, poparta faktami, dowodami oraz ewentualnymi odwołaniami do konkretnych sytuacji - najlepiej zalinkowanych.
Jak mam ci linkować forum, do którego mam dostęp ja, ty i może Maciek?
Ano widzisz, nawet nie potrafisz zebrać materiału, aby poprzeć swoje stanowisko.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości