[DYSKUSJA] Federalizacja Bialenii z Brodrią i Hasselandem?
#1
TEMAT: Federalizacja Bialenii z Brodrią i Hasselandem?

[justify]Czy obecna sytuacja, w której znajdują się państwa stowarzyszone jest korzystna dla obu stron? Być może nadszedł czas na zaciśnięcie współpracy poprzez federalizację i włączenie Brodrii i Hasselandu do Bialenii? Jakie korzyści dało by takie rozwiązanie? A może należy przyjąć, jakże zachowawczą tezę, że obecne status quo jest najbardziej korzystne i nie tykać się układu stowarzyszeniowego? A może należy otworzyć się na nowe państwa, które w przyszłości byłyby gotowe na federację?[/justify]
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
Odpowiedz
#2
Otworzyć się można jak najbardziej. Ja bym jednak pozostał przy stowarzyszaniu. Jak pisaliśmy z Konstantym w zeszłe wakacje:
Cytat:Forma stowarzyszenia jest zdecydowanie najlepszym środkiem na bliższy związek mikronacji. Każdy z politycznych narodów funkcjonujących na obecnym forum RB jest przecież dumny z własnej historii. Stowarzyszenie pozwala połączyć potencjały, jednocześnie zachowując odrębności tak formalne, jak i nieformalne, o czym w federacji nie ma mowy.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#3
Obecna sytuacja jest optymalna. Można, a nawet trzeba działać w kierunku integracji w sensie społecznym, natomiast związki polityczne nie powinny iść w kierunku uzależnienia państw stowarzyszonych.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz
#4
Podzielam zdanie poprzedników - obecna forma wydaje mi się najlepsza. Nie widzę potrzeby dalszej integracji "na siłę", skoro jest dobrze i wszystko idzie w dobrym kierunku.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#5
Mamy identyczne zdanie, jak Nasi przedmówcy. Nie ma potrzeby zmieniać panującego układu.
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]
Odpowiedz
#6
Skoro większość jest za statusem quo, to nie mam po co argumentować przeciwko. Smile
Linus

Arcybiskup Wolnogradu
Patriarcha Kościoła Ekumenicznego


Sylwetka
 
[Obrazek: 2FwJU.png]
Odpowiedz
#7
Jak słusznie zauważył pomysłodawca, koncepcja federalizacji ma tak nikłe poparcie społeczne, że podnoszenie tego problemu nie może powoduje nawet zaciekłej dyskusji. :,(
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości