[DYSKUSJA] Brodria - Abachazja - Bialenia
#21
Szanowni Zebrani!

Cieszymy się, iż wątek ten stał się miejscem żywej dyskusji. To dobry znak, gdyż koncepcyj związanych ze współpracą brodryjsko-bialeńską, jak widać, jest wiele. Dziękujemy także Jego Ekscelencji Kanclerzowi Bagratowi-Dostojewskiemu za aktywne reprezentowanie Najjaśniejszego Carstwa Brodryjskiego na Kongresie Regionów. Pozwoli jednak Szanowny, iż to My wyrazimy teraz Swoje zdanie.

Przedstawione przez Szanownego Kanclerza propozycje, są, Naszym zdaniem, mocno wygórowane i mówiąc szczerze - nierealne do spełnienia. Omówmy jednak wszystko po kolei:

1. Pomysł uniezależnienia polityki zagranicznej Carstwa od Republiki Bialeńskiej jest ciekawy, ale w obecnej sytuacji nie ma racji bytu. Jak słusznie wspomnieli Nasi przedmówcy, nawet Bialenia ma problemy z wyznaczeniem wszystkich ambasadorów. Jak więc Brodria ma sprostać temu zadaniu? Nadto Republika, jak i Carstwo mają tak naprawdę tych samych partnerów i sojuszników. Oznacza to, iż sytuacja, w której kraj Nasz prowadzić będzie samodzielną politykę zagraniczną, nie będzie różnić się od sytuacji obecnej. Należy także zaznaczyć, iż Umowa Stowarzyszeniowa zezwala, w razie potrzeby, na prowadzenie własnych misji dyplomatycznych.

2. Zmiany prawne także można uznać za zbędne. Na terytorium Brodrii w większości obowiązuje prawo brodryjskie. Jedynie w przypadku kwestii odnoszących się do spraw zastrzeżonych Umową, obowiązuje prawo bialeńskie. Czy kiedykolwiek wyniknął z tego powodu jakikolwiek konflikt? Nie.

Możemy zatem stwierdzić, iż współpraca na obecnych warunkach jest dla Naszego kraju bardzo korzystna. Nie domagamy się w związku z tym żadnych zmian.
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]
Odpowiedz
#22
Skoro Wasza Wysokość wybrał taką drogę i kierunek polityki, niechaj tak będzie.
Proszę aby Wasza Wysokość reprezentował Interesy Brodrii od tej pory na Kongresie Regionów. 
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

 właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
Odpowiedz
#23
[justify]Dyskusja stoczyła nieco z pierwotnego toru, co pozwoliło nam skupić się na innych aspektach. Wiemy, że na dzień dzisiejszy Abachazja nie jest zainteresowana dołączeniem do układu stowarzyszeniowego. Udało się także ostatecznie rozwiązań problem "roszczeń" brodryjskich. Utrzymanie obecnego status quo uznane zostało za optymalne, zarówno przez Bialeńczyków, jak i przez monarchę brodryjskiego. Jego Wieliczestwo raczył spuentować, że "sytuacja, w której kraj Nasz prowadzić będzie samodzielną politykę zagraniczną, nie będzie różnić się od sytuacji obecnej", gdyż partnerzy Brodrii są także partnerami Bialenii.[/justify]
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości