Wizyta władz Trizondalu w Republice
#1
WIZYTA WŁADZ TRIZONDALU W REPUBLICE BIALEŃSKIEJ
Późnym popołudniem 24 marca 2016 roku w Wolnogradzie wylądował samolot z Prezydentem i Ministrem Spraw Zagranicznych Republiki Trizondalu. Zostali powitani przez ich bialeńskich odpowiedników - Alberto de Mediciego i Andrzeja Swarzewskiego.

[Obrazek: _45901934_handshake_afp_1006.jpg]

Wasze Ekscelencje,
Serdecznie witam w Republice Bialeńskiej! Cieszę się, że współpraca pomiędzy największymi demokracjami polskiego mikroświata kwitnie.
Zapraszam Wasze Ekscelencje do siedziby Ministerstwa Spraw Zagranicznych, gdzie odbędą się dzisiejsze uroczystości! Smile
N.N
#2
Wasze Ekscelencje!
Obywatele Republiki!
Niezwykle ucieszyliśmy się w Trizondalu z zaproszenia Jego Ekscelencji Prezydenta de Mediciego i Jego Ekscelencji Ministra Swarzewskiego. Nie ulega wątpliwości, że jest to przełomowe dla naszych bilateralnych stosunków spotkanie. Republika jest dziś najpotężniejszym polskim państwem wirtualnym pełnym kreatywności i otwartym na dobre partnerstwo. Trizondalczycy pragną blisko współdziałać w najważniejszych dla naszych społeczności sprawach. To już powoli się dzieje na naszych oczach, dzieje nawet bez oficjalnych umów i uzgodnień międzyrządowych, pora także aby tej współpracy nadać głębszy, trwały charakter.

Proszę przyjąć ode mnie drobny upominek z mojego rodzinnego miasta, który ma dla mnie prywatnie dużą wartość:
Jest to bryłka z ostatniej wydobytej tony węgla z dziś już zabytkowej KWK Dalmencja w Mieście Ludzi Pracy Rotterze:
[Obrazek: lump_of_coal.jpg]
Ufam, że stanie się ona symbolem naszej współpracy charakteryzującej się wysoką wydajnością oraz świadczącej o naszych braterskich stosunkach, takich jakie panują między górnikami, gdy ci zjeżdżają pod ziemię. 
#3
Wasza Ekscelencjo!
Serdecznie dziękujemy za bryłkę węgla, zajmie ona honorowe miejsce w Ministerstwie.
My z kolei chcielibyśmy podarować Waszym Ekscelencjom wysokiej jakości trunek produkowany na Anatolii, która zasłynęła z paranormalnej aktywności na swoim terenie:
[Obrazek: outer-space-vodka-2.jpg]

Pragnę także oficjalnie poinformować, że z dniem dzisiejszym ulica biegnąca obok gmachu ministerstwa nosić będzie imię Cysosza Zenka - wybitnego działacza trizondalskiego i pięciopolskiego, twórcę społecznych i politycznych struktur Pięciopolski w RSiT oraz współtwórca systemu prawnego i życia kulturalnego w państwie sclavińsko-trizondalskim. Smile
N.N
#4
Wasze Ekscelencje,

w imieniu rząd Republiki Bialeńskiej, jak i całego narodu, chciałbym serdecznie powitać przedstawicieli najwyższych władz Trizondalu. Jestem niezmiernie zadowolony, że współpraca na linii Bialenia - Trizondal staje się coraz bardziej realna. Minister Swarzewski na bieżąco relacjonuje mi przebieg negocjacji i rozmów z ministrem Hansem. Niektóre owoce tych deliberacji ujrzały już światło dzienne, jak chociażby pakt antyklonigowy, nad którym debatuje obecnie nasz parlament. Jest mi niezmiernie miło, że dotychczasowa współpraca wchodzi w nową fazę - delegacja trizondalaska pojawiła się w Republice. Nie byłbym sobą, gdybym nie przekazał skromnego podarunku - oto winno, pochodzące z najprzedniejszych winnic z mojego lenna - burgund rocznik '09. Jeden z najlepszych roczników. ^^

[Obrazek: bourgogne.jpg]
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
#5
Bardzo dziękuję Waszym Ekscelencjom za te podarunki. Jestem bardzo rad, że jeden z naszych Bohaterów może patronować ulicy w tak pięknym mieście, jakim jest stolica Republiki. Ze swojej strony mogę poinformować, że od wtorku jedna z ważniejszych ulic Trizopolis nosi imię zasłużonego dla Republiki Jana de Kaniewskiego.
#6
Wasza Ekscelencjo,
Serdecznie dziękujemy za ten gest przyjaźni. Smile
Pragnę też poinformować, że najprawdopodobniej zaistnieje potrzeba renegocjacji paktu antykloningowego ze względu na sprzeciw naszego Parlamentu, nie zgadzającego się na jego ratyfikację.
Jakie miejsce w Wolnogradzie jeszcze chciałaby odwiedzić Wasza Ekscelencjo przed odlotem? Smile
N.N
#7
Wasza Ekscelencjo,
jeśli chodzi o ratyfikację traktatu, pozostanie nam ponownie usiąść nad nim i poszukać złotego środka. Trizondal pragnie zwalczać kloning równocześnie nie tłamsząc aktywności wynikłej z narracji.
Czy w Wolnogradzie jest jakiś punkt obserwacyjny, z którego widać nocą całe miasto? Jeśli jest, myślę, że mogłoby to być ciekawe doświadczenie.
#8
Bardzo dziękuję za zaproszenie, tak ciepłe powitanie oraz podarunki. Jest mi niezmiernie miło. Mam nadzieję, iż wizyta ta będzie początkiem wielopłaszczyznowej współpracy pomiędzy naszymi ojczyznami, współpracy, na jaka liczyłem od dawna. Ja z kolei, w geście przyjaźni, przywiozłem sosnówkę własnej roboty - z pięciopolskich sosen.

[Obrazek: nalewkazmlodychpedowsosny.jpg]
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości