Garbowo- średniowieczna zapowiedź przemysłu [WYDZIELONO ZE STAROBIALENII]
#1
Garbowo to miasto na południu Wschodniego Regionu Przemysłowego. Leży ono nad Jeziorem Garbarskim, największym zbiornikiem wodnym w tej części WRP.

Miasto to powstało już w X wieku, założone z inicjatywy Marcela von Alfreda. Jak sama nazwa wskazuje, w mieście tym zajmowano się przede wszystkim garbowaniem garbowaniem skór zwierzęcych, na użytek całego regionu. Pomimo zmian władców i przynależności państwowej miasto zachowało taki charakter aż do XVIII wieku.

Miasto to praktycznie nie zostało uprzemysłowione w wyniku wschodniobialeńskiej rewolucji przemysłowej w XIX wieku. Od XX wieku miasto to utrzymuje się w większości z turystyki, którą umożliwiają liczne zabytki i malownicze Jezioro Garbowskie.

[Obrazek: 250px-Almanach-Baltazar_Behem-Garbarze-XVI.jpeg]
Powyżej XII-wieczna rycina przedstawiająca rzemieślnika garbującego skórę. Do dzisiaj wielu pasjonatów w tradycyjny sposób garbuje zwierzęce skóry i sprzedaje swoje wyroby na licznych jarmarkach zaciekawionym turystom.

[Obrazek: photo.jpg]
Wnętrze nowoczesnego Zakładu Garbarskiego "Marcel", będącego największym garbarski zakładem w całej Bialenii. Swoje wysokiej jakości wyroby sprzedaje w całym kraju, a także zagranicą. Istniejący od 1933 roku "Marcel" cieszy się międzynarodowym prestiżem.

[Obrazek: Garbary%2054%20(d.%2040,%20r%F3g%20Grobl...0-%201.jpg]
Na zdjęciu widać zabytkowy ratusz wybudowany w 1536 roku. Aż do wojny często bywali tu Książęta Ajszaburscy zachwyceni architekturą Garbowa, jak i bogatymi i starymi tradycjami miasta, unikatowymi w skali całej okolicy.
N.N
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości