Wizyta Prezydenta Republiki Bialeńskiej - Dzień IV
#1
Wizyta Prezydenta Republiki Bialeńskiej

[Obrazek: logo.png]

[Obrazek: logo.png]

[justify]W godzinach południowych obie delegacje wylądowały na płycie lotniska tymczasowego w Vienbien. Na miejscu powitał ich pełniący obowiązki Wicekróla minister stanu Vienbien Heinrich Hewret Wettin. Grupa ruszyła w kierunku nowej, jeszcze nie całkowicie skończonej metropolii. Zwiedzanie rozpoczęli od obecnych w całym mieście wielkich parków, a mianowicie Parku Królów. Goście dowiedzieli się między innymi, że tereny zielone zajmują blisko połowę tej nowoczesnej metropolii, a elektrociepłownia zapewniająca miastu energię działa całkowicie ekologicznie.[/justify]

Park Królów w Vienbien - główna aleja.[/align]

[justify]Kolejnym punktem wizyty były odwiedziny w dzielnicy Victorvinian - przeznaczonej do mieszkania dla ludności spoza Razuri i Zegiesa. Z zebranych wiadomości wynika, że przeprowadzić się tutaj postanowiło blisko 50 tysięcy Bialeńczyków. W związku z tym i przy okazji wizyty władze postanowiły nadać jednej z ulic nazwę "Bialeską", a jeszcze następną "Prezydentów Republiki Bialeńskiej". Uroczystości otwarcia tych ulic uświetnił sam Prezydent wraz z Królem Hasselandu. Po czym nastąpiło krótkie spotkanie delegatów z mniejszością bialeńską.[/justify]

[Obrazek: 7377952.jpg]
Dzielnica Victorvinian - Ulica Bialeńska.

[Obrazek: 999051-7e8c60be-5365-11e4-a40d-833ddda6a9b8.jpg]
Ulica Prezydentów Republiki Bialeńskiej - jeden z wielu deptaków Victorvinian.

[justify]Po tych symbolicznych ceremoniach przyszedł czas na kolejną - a mianowicie otwarcie całej dzielnicy. Victorvinian jest jedną z pięciu okrężnych dzielnic Vienbien. Docelowo ma mieszkać w niej około 250 tysięcy osób. Dzielnica z dwóch stron otoczona jest ogrodami, a z jednej morzem. Otwarcie dzielnicy dokonał sam Prezydent Republiki Bialeńskiej.[/justify]

[Obrazek: przeciecie-wstegi.jpg]
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
#2
Panie Prezydencie,

Nie pozostało mi nic poza podziękowaniem za tą, moim zdaniem bardzo udaną wizytę, która była okazją nie tylko do spotkania w jakże miłym, sojuszniczym gronie i zapewnień o wzajemnej przyjaźni i współpracy, ale także zwiedzaniem najpiękniejszych i najciekawszych miejsc Królestwa Hasselandu, co jakby nie patrzeć przełoży się na promocję i aktywizację tych regionów. Mam nadzieję, że krajanie pójdą za przykładem "Konduktora" i równie chętnie i równie z wielkim zapałem będą odwiedzać tak ciekawe obiekty, jak miasto Veinbien - perłę współczesnego budownictwa, które jest nie tylko cudem inżynieryjnym, ale również zbudowane zostało w zgodzie z naturą, o czym ostatnio bardzo często zapominamy.

Jako, że nadszedł czas podziękować pragnę również podziękowań wszystkim uczestniczkom naszej wyprawy i współorganizatorom. Mówię tu przede wszystkim o delegacji bialeńskiej, która chociaż po cichu to wspierała naszego głównego gościa, ale też o Komitecie Powitanym oraz o merach miast, którzy przygotowali prezentacje swoich miejscowości.

Liczę, że jeszcze kiedyś odwiedzi Pan Prezydent Królestwo Hasselandu i nie zapomni o nas wracając do Pałacu Prezydenckiego. Życzę, aby zakończenie pańskiej kadencji było jeszcze lepsze niż początek, ażeby Republika Bialeńska wciąż mogła cieszyć się mianem najaktywniejszej mikronacji.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
#3
Szanowny Panie Prezydencie,

Dziękuje serdecznie za Twoją wizytę w Hasselandzie. Liczymy po cichu, że będzie Pan Prezydent wspierał nas swoją radą i siłą, aby Hasseland i Bialenia rosły w siłę. Mam nadzieje, ze kolacja jak i bal był udany. Serdecznie zapraszam w moim imieniu do Shimontsen i pozostania trochę dłużej.
#4
Ja też bardzo się cieszę z tej wizyty. Powinno nam zależeć na jak najlepszych stosunkach Bialenia - Hasseland, bo wtedy będziemy silniejsi!
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.
#5
Wasza Królewska Mość!

Serdecznie dziękuję za organizację wizyty, muszę przyznać szczerze, że przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Dziękuję lokalnym władzom za oprowadzenie po miastach, Lordowi Protektorowi za salwę honorową, Lady Irminie za wyborną kolację i szampańską zabawę na uczcie oraz taniec na balu. Był to z pewnością czas dobrze wykorzystany i świetnie zagospodarowany.

Jednocześnie tak nostalgiczna wizyta uświadomiła mi, że wszystko ma swój kres. Przeto jest czas na świętowanie i jest czas na poszczenie. Jest czas na ucztowanie i jest czas na odpoczynek. Jest czas na wizyty u proletariatu, jest i czas na wizyty u reakcyjnej burżuazji. Jest wreszcie czas na rządzenie i jest czas na ustępowanie z urzędu.

Miło mi było spędzać ten czas z Wami - Waszym Królewskim Majestatem oraz lojalnymi poddanymi Jego Królewskiej Mości. Nie wykluczone, że jeszcze kiedyś odwiedzę Królestwo. Niech żyje Hasseland! Niech żyje sojusz bialeńsko-hasselandzki!

Zostańcie z Bogiem!

(-) Albert Karol Medycejski
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości