Lwy Port Dostojewsk
#1
Od dnia wczorajszego, w Sarmackiej Lidze Piłkarskiej gra nowy klub - Lwy Port Dostojewsk! Jest to druga brodryjska drużyna grająca w SLP.

SLP składa się z czterech poziomów ligowych - Ekstraklasy, Pierwszej Klasy, Drugiej Klasy i Trzeciej Klasy. Liczą one po 10 drużyn (Trzecia Klasa liczy 9). Po trzy najlepsze drużyny z Pierwszej, Drugiej i Trzeciej Klasy otrzymują awans ligę wyżej. Po trzy najgorsze z Ekstraklasy, Pierwszej Klasy i Drugiej Klasy spadają ligę niżej. Lwy zaczynają rozgrywki już w Pierwszej Klasie, co oznacza że poziom rozgrywek będzie dość wysoki.

W sobotę 9 lipca o godzinie 20:30 czeka nas wyjazdowy mecz towarzyski z FKK Rantiochskie Kr - ekstraklasowym klubem. Zapowiada się niełatwe spotkanie.
Mikołaj Patryk Dostojewski von Vincis vel Hyjek
- Car - Senior Brodrii, ojciec Tomasza Bagrata Dostojewskiego
- kniaź bialeński, pan na Patrykpolisie; trener Korony Patrykpolis
#2
Jako Prezes Brodryjskiej Federacji Piłkarskiej jestem uradowany z tej wiadomości. Życzę sukcesów.
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,

właściciel 87 folwarków
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej
#3
Również cieszę się, iż powstała kolejna brodryjska drużyna piłkarska. Życzę samych sukcesów.
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

#4
W przeciągu kilkunastu godzin Sarmaci rozmyślili się i tak jakoś nagle cofnęli mi zgodę na poprowadzenie Lwów bo natrafiłem na "utytułowany zespół" i nie można utracić jego "dziedzictwa". Nie zamierzam prowadzić nie swojej drużyny. Ogłaszam że będę się starał o wprowadzenie Lwów Port Dostojewsk w miejsce innego klubu.
#5
Lwy rozpoczną rozgrywki w SLP w Pierwszej Klasie wchodząc w miejsce Kruków Cracoffia - drużyny nieco słabszej niż początkowa.
#6
Pierwszy mecz ligowy za nami.

FC Auterra - Lwy Port Dostojewsk 2-2 (1-0)

Zremisowaliśmy dziś na wyjeździe z FC Auterrą - spadkowiczem z Ekstraklasy. Pierwszy gol dla naszych rywali padł w 33 minucie z główki po rzucie rożnym. W drugiej połowie na 2-0 w 80 minucie strzelił Feliciano Patrocinio. I kiedy wydawało się że wynik meczu jest już przesądzony, Lwy postanowiły pokazać że wcale tak nie jest. W dziesięć minut nadrobiliśmy dwie bramki strat. Najpierw w 82 minucie główką w wykonaniu Hansa-Age Hjertenas'a, następnie kolejną główką w czasie doliczonym którą zawdzięczamy Stu Ingleby. Szacuje się że w Auterrze było około 130 kibiców Lwów.

Ten wynik dał nam piątą pozycję w tabeli SLP Pierwszej Klasy. Przypomnę tylko że w SLP Pierwszej Klasie gra 10 drużyn. Miejsca 1-3 nagradzane są awansem do Ekstraklasy, 4-7 zapewniają utrzymanie w Pierwszej Klasie natomiast 8-10 skutkują spadkiem do Drugiej Klasy. Oznacza to że pod koniec sezonu więcej drużyn opuści Pierwszą Klasę niż w niej zostanie. Poniżej prezentuję aktualną tabelę:

Dzisiejszy mecz:

Lwy Port Dostojewsk - YK Sloniki Sodomia 1-0 (0-0)

Zwyciężyliśmy dziś u siebie ze Slonikami - liderem grupy. Trzeba jednak przyznać że ten mecz nie był łatwy i kosztował nas dwie kontuzje. W pierwszej połowie gra była wyrównana. Żadna z drużyn nie stworzyła okazji bramkowej. Bramka dla Lwów padła w drugiej połowie (53. minuta) kiedy to Janne Enqvist strzelił odgwizdanego dla nas karnego. Przez resztę meczu stworzyliśmy jeszcze cztery okazje bramkowe, jednak żadna z nich nie zakończyła się golem.

Ten wynik dał nam trzecią, premiowaną awansem do Ekstraklasy pozycję w tabeli. Poniżej prezentuję aktualną tabelę:

#8
Dziś Lwy rozegrały pierwszy mecz pucharowy w ramach 1/16 Pucharu Sarmacji.

Lwy Port Dostojewsk - FK Freedom Eldorat 0-0 (0-0)

Mecz taki sobie, mógłby być lepszy. Zaczęło się od ciężkiej kontuzji naszego obrońcy Enoka Jönson'a w dziewiątej minucie. Eldorat otrzymał zaś w późniejszym czasie dwie żółte kartki a jeden z jego zawodników doznał lekkiej kontuzji. Podczas meczu udało nam się stworzyć dwie okazje bramkowe, dla porównania nasi przeciwnicy nie stworzyli okazji wcale. Mecz zakończył się remisem więc o awansie do 1/8 finału zadecyduje rewanż który rozegrany będzie za tydzień, 31 sierpnia na stadionie Eldoratu.

Jak właściwie wygląda Puchar Sarmacji?
Składa się on z sześciu rund - rundy wstępnej, 1/16 finałów, 1/8 finałów, ćwierćfinałów, półfinałów i finału. Podczas każdej z nich pary drużyn rozgrywają ze sobą mecz i rewanż a zwycięzca takiego dwumeczu dostaje się do kolejnej rundy. Lwy nie brały udziału w rundzie wstępnej ponieważ otrzymały wolny los.

#9
Gratuluję Ojcze.
Mój zespół także zagrał dziś mecz w Pucharze Sarmacji. Wygraliśmy 2-0.

#10
FK Freedom Eldorat - Lwy Port Dostojewsk 3-4 (0-0)
Awans jest nasz!

Dziś na wyjeździe Lwy rozegrały długi i ciężki mecz o awans do 1/8 finału Pucharu Sarmacji. W pierwszej połowie lekkiej kontuzji uległ Oliverio Nakor, nasz młody napastnik. Udało nam się stworzyć dwie okazje bramkowe, naszemu rywalowi - ani jednej. W drugiej połowie nikt z nas nie zdobył bramki ani nawet nie stworzył okazji bramkowej. Nie było także żadnych kontuzji ani kartek. Wobec braku zwycięzcy, konieczne było rozegranie dogrywki podczas której nasz obrońca Zlatan Martinovic otrzymał żółtą kartkę. Gdy dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, zorganizowano konkurs rzutów karnych. Lwy pokonały w nim Eldorat 4-3 zapewniając sobie awans do 1/8 finału.

Wszystkie mecze pucharowe naszej drużyny będą relacjonowane w tym wątku. Już teraz zapraszam do czytania relacji ze zmagań Lwów w 1/8 finału!

W tym miejscu pragnę pogratulować Lokomotiv Bałumstan - drugoklasowej drużynie z Brodrii która również wygrała dwumecz (3-2) i awansowała do 1/8 finału. Życzymy sukcesów.
#11
Zgodnie z zapowiedzią, prezentuję krótką relację z meczu kolejnej rundy pucharu.

Lwy Port Dostojewsk - KS Nadzieja 1-1 (0-0)

Mecz odbył się na stadionie miejskim w Porcie Dostojewsk. Bramka dla KS Nadziei padła w 48. minucie z rzutu rożnego. Nasi szybko jednak odrobili straty - już w 61. minucie wynik wyrównał pomocnik Lwów, Martin Sjurdarberg. Podczas meczu jeden nasz zawodnik otrzymał żółtą kartkę i jeden został kontuzjowany.

Nie da się wskazać klubu który wypadł w tym meczu lepiej, statystyki są dosyć wyrównane (6-4 dla Lwów w okazjach bramkowych i 57-43 dla Nadziei w posiadaniu piłki).

O tym która drużyna przejdzie do następnej rundy zadecyduje mecz rewanżowy - za tydzień na wyjeździe podejmujemy KS Nadzieję ponownie.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości