Ankieta: Czy uważasz, że Aleksandra Izabella Swarzewska-Dostojewska może wrócić do państwa?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
41.67%
5 41.67%
Nie
50.00%
6 50.00%
Nie wiem / Trudno powiedzieć
8.33%
1 8.33%
Razem 12 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

WYDANIE NR 70
#1
GAZETA "wBialenii"
WYDANIE NR 70

HEWRET FARADOBUS PREZYDENTEM REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ


Od 7 lipca 2016 r. do 9 lipca 2016 r. na terenie Republiki Bialeńskiej trwały wybory prezydenckie. Jedynym kandydatem, którego nazwisko pojawiło się na kartach do głosowania, był Hewret Faradobus (vel Heinrich Hewret Wettin), który najwyższą i najważniejszą funkcję w państwie sprawował już wcześniej. Frekwencja wyborcza wyniosła ostatecznie zaledwie 40% osób uprawnionych do głosowania (głosowało 10 spośród 25 uprawnionych obywateli). Faradobus otrzymał 80% głosów, zaś 20% osób oddało głos pusty. Kilka godzin po wydaniu obwieszczenia przez Marszałka Parlamentu XXI Kadencji hrabiego Bajtusia (Wspólnota Rozwoju), prezydent elekt złożył przysięgę i z tą chwilą oficjalnie stał się 14. Prezydentem Republiki Bialeńskiej. Jego kadencja potrwa do 2 października 2016 r.

Prezydent Faradobus stworzył 5 resortów - Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Kultury, Ministerstwo Propagandy oraz Ministerstwo Finansów i Gospodarki. Szefem MSZ-u został dotychczasowy Minister Kultury i Sportu oraz były Król Hasselandu Eddard Noqtern (Wspólnota Rozwoju), MSW pokieruje lider Bialeńskiej Partii Demokratycznej Maciej Kamiński, tekę "MinPropa" obejmie Iwan Pietrow-Dostojewski (Obywatelskie Przymierze Bialenii), były Car Brodrii i kandydat na monarchę w Hasselandzie, zaś wskrzeszonym Ministerstwem Finansów i Gospodarki zajmie się hrabia Bajtuś ze Wspólnoty Rozwoju.

Ametyst Faradobus i Frederick Hufflepuff to jedyni ministrowie, którym stanowiska nie zostały powierzone w rządzie Faradobusa, a którzy zasiadali w składzie poprzedniego gabinetu - Alberto de Mediciego. Hufflepuff wyraził gotowość do pełnienia funkcji Ministra Kultury, ale decyzja należy do Prezydenta.

Frederick Hufflepuff, redaktor naczelny
KRAJ: ZNAMY SKŁAD PARLAMENTU XXII KADENCJI


Od 2 lipca 2016 r. do 7 lipca 2016 r. miało miejsce głosowanie w wyborach parlamentarnych. Wyłoniło ono skład Parlamentu XXII Kadencji. Była to pierwsza elekcja przeprowadzona na podstawie nowo przyjętej Ordynacji Wyborczej, zaproponowanej przez Andrzeja Swarzewskiego z Obywatelskiego Przymierza Bialenii. Kandydaci startowali w komitetach wyborczych (które pokryły się z przynależnością i działalnością partyjną). Do walki wyborczej swoich kandydatów wystawiły komitety Obywatelskiego Przymierza Bialenii, Wspólnoty Rozwoju oraz Bialeńskiej Partii Demokratycznej. Frekwencja wyniosła 40%. Komitet OPB otrzymał 4 głosy, zaś komitety WR i BPD po 3 głosy. Mandaty poselskie otrzymali:

1. Komitet Wyborczy Obywatelskiego Przymierza Bialenii - 3 mandaty:
a) Iwan Pietrow-Dostojewski,
b) Alberto de Medici,
c) Markus Wettin.

2. Komitet Wyborczy Wspólnota Rozwoju - 2 mandaty:
a) Eddard Noqtern,
b) Frederick Hufflepuff.

3. Komitet Wyborczy Bialeńskiej Partii Demokratycznej - 2 mandaty:
a) Maciej Kamiński,
b) Ronon Dex.

Kadencja parlamentarna potrwa do 21 sierpnia 2016 r. Marszałkiem seniorem został Maciej Kamiński. Deputowani złożyli już przysięgi i rozpoczęły się wybory Marszałka Parlamentu. Swój start wykluczyli Frederick Hufflepuff i Eddard Noqtern. Najprawdopodobniej na stanowisku zostanie zatwierdzony Ronon Dex.

Frederick Hufflepuff, redaktor naczelny
ŚWIAT: BYŁA PREZYDENT BIALENII SIEJE ZAMĘT W DREAMLANDZIE


13 lipca 2016 r. do Królestwa Dreamlandu przybyła była Prezydent Bialenii i była Caryca Brodrii Aleksandra Izabella Swarzewska-Dostojewska, wobec której zastosowano procedurę impeachmentu (Prezydent, w wyniku złamania wielu przepisów prawnych, została pozbawiona życia przez funkcjonariusza Policji Krajowej). Żona Andrzeja Swarzewskiego zapowiedziała w Dreamlandzie powstanie Kancelarii Carycy Brodrii i Kancelarii Prezydenta Republiki Bialeńskiej na Uchodźstwie, co spotkało się z negatywną reakcją przedstawicieli bialeńskiej sceny politycznej. W swoich wypowiedziach na forum Dreamlandu Swarzewska-Dostojewska wielokrotnie wracała do sprawy jej obalenia, zrzucając winę za zaistniałą sytuację na środowisko Wspólnoty Rozwoju i władze Królestwa Hasselandu. Zaznaczała także, że nadal jest prawowitym Prezydentem Bialenii, ma pełne prawa do władzy w kraju i nie można jej tego odmawiać. Była caryca założyła gazetę "Prawda", w której skrytykowała Piotra Pawła I za jego żartobliwą wypowiedź o "hasselandyzacji całego mikroświata" oraz zarzuciła redakcji gazety "wBialenii" manipulację, szerzenie propagandy i bezpodstawnych kłamstw. Działalności Aleksandry I. Swarzewskiej-Dostojewskiej w Dreamlandzie przyglądają się politycy z Bialenii, Dreamlandu, a nawet Sarmacji. Prezydent Hewret Faradobus zapewnił, że na razie nie ma zamiaru podejmować oficjalnych kroków w tej sprawie.

Frederick Hufflepuff, redaktor naczelny
OŚWIADCZENIE REDAKCJI GAZETY "wBIALENII" WS. ARTYKUŁÓW W DREAMLANDZKIEJ "PRAWDZIE"


Cytat:Redakcja gazety "wBialenii" wyraża głębokie ubolewanie z powodu zamieszczenia w artykule gazety "Prawda", wydawanej na terenie Królestwa Dreamlandu, prowadzonej przez Szanowną Panią Aleksandrę Izabellę Swarzewską-Dostojewską, słów krytyki wobec działalności naszego pisma. Szanowna Pani Redaktor zarzuciła nam "manipulacje", "propagandę" oraz "skandaliczne (...) zachowanie, które powinno być tępione". Zdecydowanie nie zgadzamy się z taką oceną. Zapewniamy, że przestrzegamy podstawowych i najważniejszych zasad etyki dziennikarskiej, kierujemy się w swojej pracy pełnym profesjonalizmem oraz naszym sporym doświadczeniem literackim. Podkreślamy, że jesteśmy najaktywniejszą i największą gazetą w historii Republiki Bialeńskiej, kształtującą rzeczywistość medialną w Bialenii i w polskim mikroświecie.

Redakcja gazety "wBialenii"
KRAJ: CASTIGLIONI PRZEDSTAWIŁ KODEKS


Były Wiceprezydent Severino Castiglioni-Faradobus przedstawił 15 lipca 2016 r. w południe projekt części ogólnej Kodeksu Karnego Republiki Bialeńskiej. Zapowiedział jednocześnie rozpoczęcie prac nad częścią szczegółową dokumentu. Zgodnie z zapisami stworzonymi przez Castiglioniego, obowiązującymi karami byłyby kara banicji, ograniczenia wolności, pozbawienia wolności oraz nagany. Wskazuje to na to, że Castiglioni nie zmienił zdania i zawarł w kodeksie takie rozwiązania, jakie wcześniej proponował. Projekt kodeksu ma być wkrótce rozpatrywany w Parlamencie.

Frederick Hufflepuff, redaktor naczelny
CZYTAJCIE GAZETĘ "wBIALENII" NA STRONIE INTERNETOWEJ!
http://ego.bialenia.org.pl/wBialenii/
ZA POMOC W JEJ PRZYGOTOWANIU DZIĘKUJĘ PANU BAJTUSIOWI!

ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA NASZEJ GAZETY POD WYDANIEM NA FORUM I DO UDZIAŁU W ANKIECIE!

CZYTAJ O NAS NA MICROPEDII - http://micropedia.wikia.com/wiki/Gazeta_%22wBialenii%22

W NASTĘPNYM WYDANIU JESZCZE BARDZIEJ CIEKAWE FELIETONY, WYWIADY I ARTYKUŁY!
Frederick Martin Hufflepuff
______________________________
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Więcej tutaj
Odpowiedz
#2
W kwestii pytania postawionego w ankiecie - zaznaczyłem opcję "nie", z uwagi na wykładnię Sewerysia, ale tak ogólnie, to uważam, że wraz z tą przełomową decyzją Sądu zdezaktualizowało się znaczenie możliwości karnego odstrzału przez Policję. Przy sytuacjach, którym miało to zapobiegać, możliwość odwrócenia wszystkiego przez konduktora od ręki była kluczowa.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości