Ankieta: Jak oceniasz działalność A. I. Swarzewskiej-Dostojewskiej w Dreamlandzie?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Pozytywnie
33.33%
4 33.33%
Negatywnie
58.33%
7 58.33%
Neutralnie
8.33%
1 8.33%
Nie wiem / Trudno powiedzieć
0%
0 0%
Razem 12 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

WYDANIE NR 71
#1
GAZETA "wBialenii"
WYDANIE NR 71

SEVERINO CASTIGLIONI-FARADOBUS, BYŁY WICEPREZYDENT: "MÓJ KODEKS JEST DOKŁADNIEJSZY NIŻ STARY"


Cytat:Frederick Hufflepuff: Dzień dobry! Moim i Państwa gościem jest Severino Castiglioni-Faradobus, były Wiceprezydent, autor długo wyczekiwanego projektu Kodeksu Karnego.

Severino Castiglioni-Faradobus: Dzień dobry, szczęść Boże!

FH: Panie Wiceprezydencie, proszę nam przybliżyć zapisy stworzonego przez Pana projektu Kodeksu Karnego Republiki oraz projektu Policji Krajowej. Czym różnią się oba projektu od dotychczas obowiązujących dokumentów? Jakie zmiany w nich zaszły, zwłaszcza jeśli chodzi o kary i ich egzekwowanie?

SCF: Różnią się zdecydowanie. Przede wszystkim stare kodeksy w sposób szczątkowy regulowały zasady odpowiedzialności karnej, a projekt Kodeksu Karnego Republiki Bialeńskiej czyni to w sposób dokładny, zarówno zajmując się pojęciem przestępstwa (trójpodział przestępstwa na zbrodnie, występki i wykroczenia), formami zjawiskowymi i stadialnymi, miejscem popełnienia przestępstwa, regułami odpowiedzialności za czyn zabroniony za granicą, jednością i wielością czynów itp. Te prawnokarne zagadnienia są skonstruowane z myślą o kraju wirtualnym, nie ma tu bezmyślnego przepisania rzeczywistych przepisów. Dużo się zmienia jeśli chodzi o kary - z katalogu znika kara śmierci, jest banicja. Pojawia się ograniczenie i pozbawienie wolności. Ograniczenie wolności zaproponowane przez Ronona Dexa i Macieja Kamińskiego - to bardzo oryginalny pomysł związany z koniecznością aprobaty wysyłanych wiadomości przez Prezesa Policji Krajowej. Kara pozbawienia wolności czyli po prostu ban tymczasowy w zakresie od tygodnia do trzydziestu sześciu tygodni też pozwala na właściwie różnicowanie stopnia społecznej szkodliwości czynów. Dodatkowo pojawiły się rozmaite środki karne, które mogą nawet być stosowane zamiast kary, a także środki probacyjne, czyli warunkowe zwolnienie z wykonywania kary. Zmiany są naprawdę duże, także w katalogu przestępstw, choć tutaj drobniejsze niż w części ogólnej.

FH: Czy kary w starym kodeksie były surowsze niż te, które Pan zaproponował? Jak interpretować całkowite zniesienie kary śmierci? To gest w stronę niepokornych obywateli?

SCF: Nie, ależ skąd. Kary owszem są nieco łagodniejsze, ale rolę kary śmierci przejmuje kara banicji, z której możliwy powrót jest wyłącznie po wydaniu aktu łaski ze strony Prezydenta za zgodą Parlamentu. Kary są skrojone na miarę mikronacji. Dla kogoś np. dwa miesiące zbanowania to będzie dużo. A pół roku albo więcej? To bardzo dużo.

FH: Proszę powiedzieć, co będzie z osobami, które zostały poddane w przeciągu ostatnich kilkunastu tygodni karze śmierci - Aleksandrą Izabellą Swarzewską-Dostojewską i Fiodorem Swirydiukiem oraz innymi? Czy mają szanse na powrót do kraju? Co musiałoby się stać, by mogli wrócić?

SCF: Jeżeli Prezydent zwróci się o nadzwyczajne wznowienie postępowania na podstawie art. 58 projektu, to Sąd Ludowy ponownie rozpatrzy ich sprawy i być może zmieni orzeczoną karę albo ich uniewinni. Nie wiadomo. Na pewno będą to długie i skomplikowane postępowania.

FH: A co Pan osobiście o tym sądzi - czy osoby skazane wcześniej na kary śmierci powinny wrócić do Bialenii i czy to w jakiś sposób nie zagrażałoby ładowi państwowemu? W Dreamlandzie była Prezydent Swarzewska-Dostojewska głośno krzyczy o tym, że nadal jest prawowitą włodarz i ma prawo, żeby sprawować władzę.

SCF: Nie badałem dokładnie ich spraw, zatem nie zabiorę głosu.

FH: Czy uważa Pan albo wierzy Pan w to, że Prezydent Hewret Faradobus zdecyduje się na użycie art. 58 projektu, jeśli oczywiście projekt zostanie zaakceptowany przez Parlament i podpisany przez Głowę Państwa?

SCF:: Nie mam pojęcia, to zależy od niego. Dodatkowo warto zauważyć, że przepis nie wprowadza terminu na dokonanie tej czynności. Czyli w zasadzie każdy jego następca może to zrobić.

FH: Wróćmy zatem do świata polityki - jak ocenia Pan skład Rządu powołanego przez Prezydenta Faradobusa, czy widzi Pan w nim szansę na ożywienie aktywności w kraju, którą był Pan zaniepokojony jeszcze kilka dni temu?

SCF: Niestety nie śledzę obecnie aktywnie życia politycznego w Republice. Gabinetowi życzę jednak powodzenia w ożywieniu aktywności.

FH: Czyli nadal uważa Pan, że takie ożywienie jest potrzebne, że aktywność w kraju jest niska?

SCF: Tak, jest jakaś zauważalna zapaść. Nie wiadomo czym jest to spowodowane. Wakacje powinny gwarantować więcej czasu.

FH: Bardzo dziękuję za wywiad i życzę Panu, jako autorowi projektu Kodeksu Karnego, jego rychłego przyjęcia!

SCF: Ja również dziękuję.
"FILOZOFIA DĘBIARZA": CO ZROBIĆ, BY WSZYSTKO ZMIENIĆ?


Cytat:Co zrobić, by wszystko zmienić?

W wielu moich tekstach wieszczę mało pozytywne wizje tego, co za kilka miesięcy (albo w najlepszym wypadku za ponad rok...) może stać się z mikroświatem. Wielu się z nimi się nie zgadza, jednak ja myślę, że to tylko ostatnie szmery tych, którzy też widzą, że wiele dobrego z mikroświata już nie da się zrobić. Nie można jednak próbować "zniechęcić wszystkich do mobilizacji" poprzez takie "pesymistyczne, nierealne wizje", dlatego postaram się w krótkich, żołnierskich słowach poszukać szans dla mikroświata na nadchodzące dni ostatnie. Co należałoby zmienić, co może dać v-światowi większą popularność, co zmieni w sposób zdecydowany los mikroświata?

Po pierwsze - reklama. Nie reklama definiowana jako wrzucanie opisu kraju na przypadkowo spotkane fora, w których zbiera się więcej niż 100 osób, tylko po prostu reklama łatwiejsza w przekazie dla dzisiejszego internauty. Reklama łatwo panosząca się po Internecie, która przyciąga krótką formą tekstową, dobrą formą graficzną, może być lekko humorystyczna. Ważne jest, aby pojawiały się w niej zwroty charakterystyczne dla dzisiejszego użytkownika sieci. Przykładów nie będę podawał, bo i one zaczynają stopniowo wsiąkać w języki każdego, pojedynczego mieszkańca mikroświata.

Po drugie - popularyzacja w mediach społecznościowych. Obecnie podejście mikroświata do mediów społecznościowych jest równe temu, jakie mogą mieć dawno zapomniane plemiona afrykańskie. Często nawet niektóre państwa nawet nie ograniczają się do założenia konta na Facebooku/Twitterze, choć to i tak jest niewielki zakres działania, jakie można podjąć, aby stać się jeszcze bardziej popularnym. Bez otwarcia się na media społecznościowe nie ma szans na duży przypływ nowych ludzi do mikroświata. Bez tego reklamy w nowej (starej zresztą też) formule też nie pomogą w zebraniu takich owoców, jakie można byłoby zebrać dzięki aktywności na takich platformach. Przy czym aktywność taka też nie może się ograniczać do jednego krótkiego komunikatu raz na tydzień czy miesiąc. Jeśli jednak chcemy myśleć o dalszy zabawie w wirtualne państwa, to bez tego nie ma co nawet zaczynać takich rozważań.

Po trzecie - zmiana formuły. Przede wszystkim całość rozchodziłaby się o odejście do klasycznego schematu strona-forum-dodatki. O pójście krok dalej. Przydałoby się utworzenie specjalnej platformy ze wszystkimi krajami, w której generowałaby się nasza faktycznie wirtualna postać. Mogłoby to przybrać w pewnych aspektach formę gry, ale nadal nie byłaby to gra, ani nie byłaby to już klasyczna gra forumowa. Byłoby sporo miejsca nadal dla odrębności wszystkich mikronacji, platforma bardzo ogólnie zrzeszałaby wszystko w jedno. Dzięki temu internauta, który mógłby zajrzeć do takiego, odmienionego mikroświata, nie byłby już "przytłoczony" masą zbędnych informacji czy też różnych integrujących frazesów. Jako, że taki mikroświat byłby już praktycznie prawie grą, to musiałby też dobrze wyglądać od strony graficznej, a zakres możliwości samorealizowania się w takiej zabawie musiałby być spory.

Każdy z tych elementów potrzebuje dużego nakładu pracy i dużej ilości rąk do wykonywania jej. Bez poświęcenia nie ma co się nawet przykładać do obecnego współdziałania w v-świecie. Coś jednak trzeba zrobić, jeśli chce się jeszcze dobrych kilka lat działać tutaj. A to tylko kilka możliwości, które mogą pomóc, bo jest ich znacznie więcej, tylko ich jeszcze nie dostrzegamy...

RDH
ŚWIAT: WOLNOGRAD SIEDZIBĄ MUP?


16 lipca 2016 r. Prezydent Mikronacyjnej Unii Piłkarskiej Robert Janusz von Thorn zamknął siedmiodniowy termin zgłaszania kandydatur-miast na siedzibę organizacji. Do walki o ten zaszczytny tytuł zgłosiło się aż 6 metropolii - Arnovike (Baridas), Bałmustan (Brodria), Njitica (Slawonia), Sosnowiec (Wandystan), Vienbien (Hasseland) oraz Wolnograd (Bialenia). Prezydent rozpoczął jednocześnie dwudniowy termin przedstawiania kandydatur i zachęcania do oddania głosu na daną kandydaturę. Mówi się, że największe szanse na zwycięstwo ma Arnovike lub Wolnograd. Delegaci główni Baridasu - Siergiusz Asketil - oraz Bialenii - Frederick Hufflepuff - zaprezentowali już walory obu miast. Hufflepuff zaznaczył, że Wolnograd bardzo szybko się rozbudowuje i gościł kibiców oraz piłkarzy i trenerów podczas ostatniego V-Mundialu. Nie wiadomo, czy te argumenty przekonają pozostałych przedstawicieli państw.

Frederick Hufflepuff, redaktor naczelny
ŚWIAT: 12 PUNKTÓW DLA... HASSELANDU!


Przed kilkoma dniami zakończyło się oficjalne głosowanie, podczas którego biorący w nim udział obywatele Republiki Bialeńskiej ustalili ostateczną punktację konkursową, którą Bialenia przekaże organizatorom Our Sound 2016 w Trizondalu (Bialenia, podobnie jak wszyscy inni uczestnicy show, ma obowiązek przyznać punkty dla 10 najlepszych piosenek). Najwyższa nota z Bialenii powędruje do zaprzyjaźnionego i stowarzyszonego Królestwa Hasselandu, następnie - 10 punktów do Brodrii, 8 - Winktown, 7 - Rzeczpospolitej Obojga Narodów, 6 - Wandystanu, 5 - Wurstlandii, 4 - Surmenii, 3 - Elderlandu, 2 - Skarlandu i 1 do Trizondalu.

Frederick Hufflepuff, redaktor naczelny
ŚWIAT: "BIALENIA STAŁA SIĘ ZAKŁADNIKIEM KILKU OSÓB"


Była Prezydent Bialenii i była Caryca Brodrii Aleksandra Izabella Swarzewska-Dostojewska, od kilku dni mieszkanka Królestwa Dreamlandu, z każdym dniem coraz mocniej uderza w obywateli Hasselandu i Bialenii. Swarzewska-Dostojewska uważa, że nadal jest prawowitą włodarz kraju i że przysługuje jej prawo do sprawowania najwyższej władzy.

Cytat:(...) Powiedziałabym więcej, na przykładzie Bialenii, że stała się zakładnikiem wąskiej grupy osób, dzieje się z nią to co z Sarmacją, tylko, że z racji rozmiarów na mniejszą skalę.
Zaś Hasselandczycy, którzy tam przybyli są jeszcze gorsi... Niestety to są ludzie pogardy i braku jakiejkolwiek ogłady, gardzą każdym, kto ma zdanie inne od nich, są chamscy i celowo niszczą wybrane jednostki. (pisownia oryginalna)

Pan K. to hasselandzki puczysta i dyktator, który przejął władzę w sposób nielegalny, zresztą rządzi przez przedstawicieli, aby nie ponosić formalnej odpowiedzialności za moją krzywdę. (pisownia oryginalna)

Aleksandra Izabella Swarzewska-Dostojewska

Na forum Dreamlandu podzieliła się ona również swoimi przemyśleniami, w których raz jeszcze podkreśliła, że jej obalenie było bezprawne.

Cytat:(...) aczkolwiek obalanie legalnego prezydenta (czytaj mnie) to nic innego jak zbrodnia, która nie powinna być dla nikogo wzorem.

Frederick Hufflepuff, redaktor naczelny
CZYTAJCIE GAZETĘ "wBIALENII" NA STRONIE INTERNETOWEJ!
http://ego.bialenia.org.pl/wBialenii/
ZA POMOC W JEJ PRZYGOTOWANIU DZIĘKUJĘ PANU BAJTUSIOWI!

ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA NASZEJ GAZETY POD WYDANIEM NA FORUM I DO UDZIAŁU W ANKIECIE!

CZYTAJ O NAS NA MICROPEDII - http://micropedia.wikia.com/wiki/Gazeta_%22wBialenii%22

W NASTĘPNYM WYDANIU JESZCZE BARDZIEJ CIEKAWE FELIETONY, WYWIADY I ARTYKUŁY!
Frederick Martin Hufflepuff
______________________________
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Więcej tutaj
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości