Ankieta: Jak oceniasz działalność Rządu i Prezydenta Hewreta Faradobusa?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Pozytywnie
28.57%
4 28.57%
Neutralnie
28.57%
4 28.57%
Negatywnie
28.57%
4 28.57%
Nie wiem / Trudno powiedzieć
14.29%
2 14.29%
Razem 14 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

WYDANIE NR 75
#1
GAZETA "wBialenii"
WYDANIE NR 75

"FILOZOFIA DĘBIARZA": STRACEŃCY GOTOWI NA ŻER


Cytat:Straceńcy gotowi na żer

Wyobraźmy sobie zwykłe, szare państwo, które jak dotąd prowadzi spokojne, normalne życie. Wszystko toczy się spokojnym rytmem, nikomu niczego nie brakuje, nikt nie ma wysokich, wygórowanych żądań. Pewnego dnia jednak do krainy wiecznej szczęśliwości dociera Straceniec. Żyje on według zasad jakże różniących się od tych, z którymi mamy do czynienia w tym państwie. Z biegiem czasu coraz bardziej adaptuje się w nowym społeczeństwie. Potrafi wykorzystać ich naiwność oraz otwarcie na innych dla swoich celów. Po latach współżycia ze sobą w grupie ci obdarzają go swoim zaufaniem i wybierają go na swojego wodza. Ten z dziką satysfakcją, rękami niewolników, likwiduje wszelką możliwą opozycję, która stara się przemówić reszcie do rozsądku oraz coraz bardziej poszerza swoje kompetencje. Reakcji na takie postępowanie być nie może, gdyż mieszkańcy pod otoczką "wyższego dobra" dają wiarę nieszczerym wypowiedziom Straceńca. Po pewnym czasie postanawia przejść na wyższy poziom. Chce uporządkować cały świat według swojego pomysłu. Poprzez różne restrykcje stara się wmówić reszcie państw, że robi dobrze dla mikroświata. Gdy część ludzi widzi cały szwindel, próbują przemówić reszcie do rozsądku. Wtedy ujawnia się prawdziwy obecny obraz Państwa Straceńców, w którym nie pozostały nikt inny, poza straceńcami, którzy dla dobra wodza są skłonni pójść na wojnę z resztą. Wódz wspiera ich, przesyłając im krótkie wskazówki tekstowe, jak mają ich atakować. Cała sytuacja nie wpływa dobrze na obraz całego świata, który po pewnym czasie idzie na przegraną, jak się później okazuje, wojnę ze Straceńcami, która przynosi opłakane skutki w przyszłości.

Wydawałoby się, że tak przerysowana historia nie może mieć miejsca w rzeczywistości, ale czy na pewno? Dzisiaj w v-świecie mamy do czynienia z państwem, które pomału zaczyna przybierać kształty Państwa Straceńców gotowych na żer. Ich nieformalny wódz zaczyna coraz bardziej tracić kontakt z rzeczywistością, obwiniając za wszelkie problemy, z jakimi w państwie ma do czynienia tych, którzy krytykują jego postępek. Toczy różne spiski na ten temat, buduje teorie, które całkowicie mijają się z prawdą. Próbuje wmówić współlokatorom, że wszelkie słowa krytyki na jego temat są kompletnie wyssane z palca. Każde słowo krytyki w ogóle ma nie mieć sensu, gdyż jemu zależy na dobru mieszkańców, a reszta chce przeszkodzić w budowie trwałego sojuszu między pewnym "bratnimi narodami". Pomału zaczyna to przypominać sytuację z orwellowskiego Roku 1984, gdzie 2+2 niekoniecznie wynosi 4. Ostatnimi czasy próbuje tłumaczyć takie zachowania za pomocą różnych pojęć, które lubi tłumaczyć tylko w sobie zrozumiały sposób. Czyżbyśmy mieli jednak do czynienia za jakiś czas nie tylko ze Straceńcami, ale i Wariatami? Po latach współżycie obok takich zachowań może przynieść pewne zaburzenia. Jedyną szansą na uniknięcie tego typu nieprzyjemności może być ogólne zignorowanie problemu. Po pewnym czasie Wariaci i Straceńcy będą sami siebie zażerać. Tym, którzy jeszcze widzą szansę dla własnego zdrowia psychicznego, radzę emigrację. W pewnym momencie problem sam zniknie, czego sobie i Państwu życzę.

RDH

"Wszelkie podobieństwo do prawdziwych postaci i zdarzeń jest przypadkowe"
KRAJ: NOWA ORDYNACJA WYBORCZA?


26 lipca 2016 r. Marszałek Parlamentu XXII Kadencji Ronon Dex zgłosił projekt ustawy o Ordynacji Wyborczej. Do istotnych zmian, jakie Dex wprowadził do dokumentu, należą: brak prawa wybieralności w wyborach osób, które posiadają zakaz sprawowania funkcji publicznych, obowiązek publikacji przez kandydata w wyborach parlamentarnych (lub przez partię polityczną) programu wyborczego, obowiązek złożenia przysięgi parlamentarnej w odstępie 72 godzin od chwili opublikowania wyników głosowania oraz zmiana systemu komitetowego na indywidualny (głosowanie na kandydatów). Do projektu mają być jeszcze zgłoszone poprawki posłów Wspólnoty Rozwoju, którzy w trakcie swojej partyjnej debaty wypowiedzieli się pozytywnie na temat pomysłu stworzenia funkcji Komisarza Wyborczego - trwa ustalanie jego ewentualnych kompetencji.

Frederick Hufflepuff, redaktor naczelny
FELIETON FIODORA SWIRYDIUKA O PIOTRZE PAWLE I, HASSELANDZIE I BIALENII


Cytat:Hasselandzkie osóbki tylko czekały jak mnie nie będzie w kraju, aby wyciągnąć swoje szpony i wydziobać resztki patriotyzmu. Ich atak, za pomocą Macieja Kamińskiego i Hewreta "Mam 200 nazwisk" Faradobusa został zwieńczony sukcesem. Dla zmylenia opozycji dano Andrzeja Swarzewskiego, szanowanego przez większość opinii publicznej byłego prezydenta, na stanowiska Ministra Oświecenia, bo owe oświecenie musi dawać Prezydentowi i jego podnóżkom. Niech każdy kto to czyta, przypomni sobie, dlaczego postanowił pozostać w Bialenii. Może roześmiane towarzystwo? A może to, że istniała Jahołda i inne ważne dla starszych Bialeńczyków regiony? Nie pamiętam tych czasów, owszem. Wtedy budowałem razem z Grutinem i jego klonami Brodrię, choć o klonach dowiedziałem się dopiero pod koniec 2014 roku i nie cieszyłem się, że ktoś wykorzystywał pretekst rozwoju kraju do rozwoju swoich klonów. Upadł Związek Brodryjski, upadł Al-Rajn, każdy oszust pada. Sęk w tym, że Hasseland jeszcze nie ma ochoty padać, bo póki co można codziennie po 20 razy zwykłych obywateli katować, że są fiodorfaszystami czy fiodorasistami, cokolwiek to jest i cokolwiek atakuje, bo jak to nam były prezydent Eddard Noqtern, którego nie szanuję za brak rozumu i godności człowieka powiedział: „Fiodorasiści atakują Hasseland i Bialenię. Powiedz NIE fiodorasizmowi!” I tu się bajka zaczyna. Jacy fiodorasiści? Porządni obywatele, którzy zobaczyli, że robi się źle? Czy może ci, których zabito, bo walczyli o wolność słowa? Piotr Paweł de Zaym osobiście kontroluje sytuację w Bialenii, szkoda tylko, że boi się o tym powiedzieć, bo wtedy opinia publiczna odwróci się od jego WRońskich siusiumajtków i reszty partyjek, które nic do gadania nie mają, a gadają. Taka jest teraz Bialenia. Gratuluję Markusowi Wettinowi, który dzięki traktatowi stowarzyszeniowemu zniszczył Bialenię, po czym chciał ją ratować (co zresztą nie było aż takie złe). Gratuluję Piotrowi Pawłowi de Zaymowi za to, że opinia publiczna jest oczarowana jego kłamstwami. Gratuluję Hewretowi Faradobusowi, za powtórne zostanie prezydentem i mam głęboką nadzieję, że tym razem nie skończy kadencji w ¼ , bo nie będzie miał pomysłów. Gratuluję Maciejowi Kamińskiemu za zabicie dwóch najaktywniejszych osób w tym republikofaszystanie. Gratuluję Eddardowi Noqternowi, za bycie najzwyklejszym cwelem, który nie potrafił sobie poradzić z opozycją, więc tego, który krzyczał najgłośniej dla przykładu zamordował politycznie. Gratuluję Bajtusiowi za niekompetentne zabójstwo mnie. Gratuluję z tego miejsca wszystkim, którzy popierają i popierali układ stowarzyszeniowy z Hasselandem. Doprowadziliście do samozagłady i nie potraficie nawet się przyznać. Dzięki wam prawdopodobnie już nie będzie Bialenii jaką znamy. Dziękuję bardzo wam wszystkim, którzy wspierali moje słowa i nie bali się.

Fiodor Swirydiuk
ŚWIAT: ZAMIESZANIE Z OUR SOUND - JAKIE SĄ PRAWDZIWE WYNIKI KONKURSU?


27 lipca 2016 r. Krzysztof Hans, koordynator strony trizondalskiej w organizacji konkursu Our Sound, podał ostateczne i oficjalne wyniki muzycznego show. Lista państw-uczestników wraz z punktacją, którą zdobyły, prezentuje się następująco:

Cytat:1. Królestwo Elderlandu: 98
2. Rzeczpospolita Obojga Narodów: 88 (6)
3. Demokracja Surmeńska: 74 (5)
4. Pustkowia Winków (Winktown) : 72
5. Królestwo Hasselandu: 68
6. Federacja Slawonii: 66 (7)
7. Królestwo Wurstlandii: 61
8. Carstwo Brodrii: 60 ( 8)
9. Trizondal : 58 (4)
10. Mandragorat Wandystanu: 58
11. Imperium Skarlandu: 56
12. Imperium Abachazji: 42 (10)
13. Monarchia Austro-Węgierska: 40 (12)
14. Królestwo Dreamlandu: 50
15. Księstwo Sarmacji: 34
16. Parlandia: 31
17. Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu: 22
18. Ałustria: 9
19. Bialenia: 8

Mimo wcześniejszych oświadczeń, Hirschbergia i Weerland i Rzeczpospolita Obojga Narodów nie zostały zdyskwalifikowane z powodu nieprzyznania punktów. W końcowych wynikach nie uwzględniono za to Rotrii. Po publikacji punktacji przez Organizatora Our Sound pojawiło się wiele głosów krytycznych pod jego adresem. Mieszkaniec Dreamlandu - Prezerwatyw Tradycja Radziecki - wskazywał na szereg niedopatrzeń i błędów Hansa, np. na nieprawidłowe zsumowanie niektórych punktów oraz na brak dyskwalifikacji Austro-Węgier (kraj ten nie podał wszystkich not). Radziecki opublikował samodzielnie sporządzone wyniki, które dość znacznie różnią się od zaprezentowanych przez Trizondalczyków.

Cytat:1 ELDERLAND 91
2 RON 80
3 PUSTKOWIA 79
4 HASSELAND 67
ROTRIA 62  dyskwalifikacja
5 WURSTLANDIA 61
6 SURMENIA 61
7 SKARLAND 61
8 WANDYSTAN 58
9 SLAWONIA 55
10 TRIZONDAL 54
11 DREAMLAND 50
12 BRODRIA 42
13 SARMACJA 34
14 ABACHAZJA 32
AUSTRO-WĘGRY 28  dyskwalifikacja
15 PARLANDIA 25
ZSKHiW 22  dyskwalifikacja
16 BIALENIA 15
17 AŁUSTRIA 9

Ponadto, Radziecki stworzył tabelę, w której opracował szczegółowy przebieg międzynarodowego głosowania. Wynika z niego, że Bialenia otrzymała 7 punktów od Ałustrii oraz 8 punktów od Trizondalu (razem - 15 punktów). W zestawieniu Krzysztofa Hansa nie uwzględniono punktów przyznanych Bialenii przez Ałustrię. Hasseland został obdarowany maksymalną oceną z Sarmacji (12 punktów), 7 punktami z Wurstlandii, 2 z Surmenii, 7 z Elderlandu, 12 punktami z Bialenii, 10 z Trizondalu, 2 z Dreamlandu, 4 z Winktown, 4 z Brodrii, 7 z Abachazji i 1 punktem z Austro-Węgier - figuruje na piątym (Hans) lub czwartym miejscu (Radziecki) w klasyfikacji generalnej. Brodria mogła liczyć na poparcie jej kompozycji z Wandystanu (7 punktów), RON (1 punkt), Bialenii (10 punktów), Hasselandu (5 punktów), Winktown (10 punktów), Skarlandu (5 punktów), Abachazji (4 punkty) oraz Austro-Węgier (10 punktów). Carstwo znalazło się na ósmej pozycji (Hans) lub na dwunastej pozycji (Radziecki). Różnica punktów w przypadku Brodrii wynosi aż... 18 oczek. Zwycięzca tegorocznej edycji konkursu Our Sound w obu przypadkach jest jednak taki sam - Królestwo Elderlandu zawładnęło sercami fanów muzyki z całego polskiego wirtualnego globu piosenką Alvaro Sola "Sofia" i właśnie Elderlandowi przysługuje prawo do organizacji następnej odsłony widowiska, cały czas wzbudzającego mnóstwo kontrowersji.

Frederick Hufflepuff, redaktor naczelny
KRAJ: NOVITIUS NA CZELE NOWEGO UGRUPOWANIA


Zgodnie z zapowiedziami nowy mieszkaniec Bialenii Piotr Novitius złożył w Pałacu Prezydenckim wniosek o rejestrację partii politycznej - Ligii Nowej Bialenii. Novitius nie spełnił jednak wymogów formalnych - nie podał składu członkowskiego (min. 2 obywateli) oraz nie opublikował statutu zrzeszenia. Wcześniej Piotr Novitius wywołał sporo emocji swoimi słowami o "czarnych chmurach nad Bialenią", "hamowaniu suwerenności Bialenii przez Hasseland" oraz "rozpowszechnianiu w gazecie "wBialenii" prohasselandzkiej propagandy". Novitius złożył na ręce Marszałka Parlamentu Ronona Dexa projekt ustawy o zniesieniu ustawy o obowiązku mieszkaniowym, podpisany wcześniej przez trzech obywateli Republiki - samego Novitiusa, Severino Castiglioniego-Faradobusa oraz Fredericka Hufflepuffa.

Frederick Hufflepuff, redaktor naczelny
ŚWIAT: BAJTUŚ NOWYM LORDEM PROTEKTOREM HASSELANDU?


Do 28 lipca 2016 r. trwały wybory na Lorda Protektora w Królestwie Hasselandu. Jedynym kandydatem był hrabia Bajtuś, twórca e-gospodarki Republiki i państw stowarzyszonych, kilkukrotny poseł do Parlamentu, członek Wspólnoty Rozwoju. Oficjalne wyniki plebiscytu poznamy najprawdopodobniej za kilka godzin. Przedstawi je Eddard Noqtern, Lord Szambelan Królestwa, Minister Spraw Zagranicznych Bialenii.

Frederick Hufflepuff, redaktor naczelny
CZYTAJCIE GAZETĘ "wBIALENII" NA STRONIE INTERNETOWEJ!
http://ego.bialenia.org.pl/wBialenii/
ZA POMOC W JEJ PRZYGOTOWANIU DZIĘKUJĘ PANU BAJTUSIOWI!

ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA NASZEJ GAZETY POD WYDANIEM NA FORUM I DO UDZIAŁU W ANKIECIE!

CZYTAJ O NAS NA MICROPEDII - http://micropedia.wikia.com/wiki/Gazeta_%22wBialenii%22

W NASTĘPNYM WYDANIU JESZCZE BARDZIEJ CIEKAWE FELIETONY, WYWIADY I ARTYKUŁY!
Frederick Martin Hufflepuff
______________________________
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Więcej tutaj
Odpowiedz
#2
Z opozycją, to sobie AIDS nie radziła. Mówisz o zabiciu dwóch najaktywniejszych obywateli, większość ich aktywności to flejm i spam. A nie sądzisz, że gdyby Piotr faktycznie kontrolował Bialenię, to nie obejmowałby zawsz najważniejszych stanowisk?
Odpowiedz
#3
Zgadzam się z Janem, Aleksandra i Fiodor wnosili wiele aktywności na forum Republiki.
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

 właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
Odpowiedz
#4
Po raz kolejny mogłem bardzo uśmiać się przy czytaniu felietonu pana Hansa, z cyklu oglądam świat przez pryzmat teorii spiskowych. Natomiast lament fiodorasisty był bardzo nudny i nie wciągający...

Natomiast Diuk Bajtuś rzeczywiście został nowym Lordem Protektorem. Gratuluję!
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#5
Lament fiodorasisty świadczy o tym, że odleciał on całkowicie i jest bliski ostatecznego zerwania rzeczywistością. No cóż, współczuję...

Cytat:Piotr Paweł de Zaym osobiście kontroluje sytuację w Bialenii, szkoda tylko, że boi się o tym powiedzieć

Fiodorasista napisał nieprawidłowo: ja kontroluję sytuację wszędzie, nawet jego kontroluję, ale na szczęście on o tym nie wie Wink
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.
Odpowiedz
#6
Dziękuję serdecznie za gratulacje.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości