Deklaracja + Pytanie
Ja, Aroksus I Soborowiec, ogłaszam Bogu i ludziom, że przystępuję i dołączam do Wolnego Bialeńskiego Związku Wyznaniowego Chrześcijan. Tak mi dopomóż Bóg i Męka Jego na Krzyżu.

Witam.Dopiero dołączyłem do tego forum i zaciekawiło mnie ten Związek religijny. Czy nasze dogmaty zostały juź doprecyzowane? Jeżeli nie, to mogę ( oczywiście przy współpracy z innymi wyznawcami) opracować taki ala katechizm, a nawet stworzyć artykuł na mikropedycznej wiki. Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
Co prawda nie należę do związku (ale może jak się uaktywni to dołącze), ale z tego co wiem WBZWC jest od dłuższego czasu nieaktywny. Może chciałbyś podjąć się jego aktywizacji?

Co do dogmatów wszystko jest chyba w dziale związku. Udało mi się znaleźć tylko to: http://spolecznosc.bialenia.org.pl/index...opic=333.0
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
Mogę się podjąć aktywizacji Związku, ale poczekam jeszcze na reakcję innych członków.
Odpowiedz
Bardziej sformalizowaną strukturę naśladującą Kościół Katolicki stanowi Kościół Rotryjski. Związek Chrześcijan to chyba luźne zgrupowanie osób wierzących.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu
Patriarcha Kościoła Ekumenicznego

Sylwetka

[Obrazek: 2FwJU.png]
Odpowiedz
Zgadza się, Seweryś. To dużo luźniejsza forma. Podstawową różnicą jest to, że ten Kościół jest narodowy, rotryjski zaś katolicki.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Rotryjski jest rotryjski, nawiązuje do katolickiego, ale nim nie jest.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu

Sylwetka

Odpowiedz
Katolicki w sensie, że powszechny. ,Wink
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
W tym znaczeniu owszem.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu

Sylwetka

Odpowiedz
Jak już reszta członków się pojawi to może wreszcie prymasa wybierzemy, bo chyba go nadal jeszcze nie wybrali  ;D
Odpowiedz
A co z Kościołem Rotryjskim w Bialenii?  Mamy przecież Konkordat z Państwem Kościelnym Rotrią.  Brakuje nam tu tylko Prymasa Bialenii.  Może warto się zwrócić do Patriarchy o niego. A może szanowny Aroksus uzyskał by takową nominację.
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
Odpowiedz
Upominam się o to u Patriarchy bym mógł wrócić jako administrator spostolski.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu

Sylwetka

Odpowiedz
Gratuluję, Wasza Eminencjo stanowiska. Patriarcha Sykstus IV powołał Cię na urząd Administratora Arcydiecezji Wolnogradu, a tym samym Prymasa Bialenii.
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
Odpowiedz
Dziękuję, powolutku archidiecezja wróci na dobre tory. A Pana Soborowca zaprszam do AL na studiowanie teologii rotryjskiej.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu

Sylwetka

Odpowiedz
(02.08.2016, 23:35:03)Aroksus I Soborowiec link napisał(a):Jak już reszta członków się pojawi to może wreszcie prymasa wybierzemy, bo chyba go nadal jeszcze nie wybrali  ;D
No, byłoby miło.
Przy okazji, pozwól, że przeprowadzę Twój chrzest bojowy w Bialenii: stawiaj kropki przed emotikonami. ,Wink
Odpowiedz
Ale naciskanie na dołącznie do Kościoła Rotryjskiego w przypadku chęci formalizacji WBZWCh i ewentualnego zawiązania struktury kościelnej z Arcybiskupem Wolnogradu na czele nie jest zbyt fajne. Proponowałbym odwołać się do tradycji kościoła narodowego, który niestety zaginął w mroku dziejów.
/-/ Konstanty Jerzy wielki kniaź Michalski
Immanuel Kartografii Tamostosowanej
Rednacz Gazety Bialeńskiej
Odpowiedz
Skoro związek tyle czasu nie był aktywny, a wiele osób dążyło do podpisania konkordatu, to dlaczego mam nie proponować?
Linus

Arcybiskup Wolnogradu

Sylwetka

Odpowiedz
A wiele osób się konkordatowi sprzeciwiało. Kojarzy pan Bialeński Związek Wolnomularstwa? Micronatti? Polecam się zapoznać.
/-/ Konstanty Jerzy wielki kniaź Michalski
Immanuel Kartografii Tamostosowanej
Rednacz Gazety Bialeńskiej
Odpowiedz
Niemniej mogę sobie zachęcać, a każdy i tak sam podejmuje swoje decyzje.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu

Sylwetka

Odpowiedz
(04.08.2016, 14:20:57)Severino Castiglioni-Faradobus link napisał(a):Skoro związek tyle czasu nie był aktywny, a wiele osób dążyło do podpisania konkordatu, to dlaczego mam nie proponować?
Bo v-religie tworzone w oparciu o chrześcijaństwo opierają się na tradycji, w tym wypadku - na odróżnianiu się od PKR?
Odpowiedz
Mogę zorganizować drugi synod związku,gdzie ostatecznie ustalimy ekumeniczny katechizm (mam już jego),oficjalny statut, wybierzemy biskupa itp.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości